Оновлено 11.07.2017.

Зараз важко знайти людину, яка не чула про систему страхування вкладів. Вже навіть не серійні вкладники знають, що, через 14 днів після відкликання у банку ліцензії, АСВ через банки-агенти починає виплати страховки за вкладами у розмірі, що не перевищує 1,4 млн рублів.

Проте відкликання ліцензії у банка – це не єдиний варіант настання страхового випадку. Виявляється, в законі про страхування вкладів прописано, що мораторій на задоволення вимог кредиторів також дозволяє вкладникам сподіватися на страховку.

У цій статті ми детально розглянемо, що означає саме слово мораторій, в яких випадках оголошують мораторій на вимоги кредиторів, і чому мораторій на задоволення вимог кредиторів є страховим випадком. А також зупинимося на конкретних подіях, які відбулися з «Нота-банком», поки єдиною кредитною організацією, щодо якої було оголошено про введення мораторію, так і про його припинення. Тобто ми зможемо на прикладі «Нота-банку» подивитися, що чекає інших вкладників, банків щодо яких буде оголошений мораторій.

Зараз мораторій на задоволення вимог кредиторів оголошений всього другий раз за всю новітню історію, у відношенні ТОВ «Внешпромбанк» 22 грудня 2015.

Законодавча база

Мораторій (лат. moratorium) — право на відстрочку платежу по борговому зобов’язанню. Про те, що введення мораторію є страховим випадком, написано у Федеральному законі від 23.12.2003 N 177-ФЗ (ред. від 13.07.2015) «Про страхування внесків фізичних осіб у банках Російської Федерації» ст. 8:

Згідно із законом від 26.10.2002 N 127-ФЗ «ПРО неспроможності (банкрутство)» ст. 189.38, Банк Росії має право ввести мораторій (на термін 3 міс максимум) на задоволення вимог кредиторів кредитної організації у разі призупинення повноважень виконавчих органів банку і за наявності підстав, зазначених у пункті 1 підпункті 1 189.26 ФЗ «ПРО банкрутство»

Відкриваємо статтю 189.26 п. 1 пп.1 і дізнаємося, що Банк Росії може ввести в банк тимчасову адміністрацію (а потім і оголосити мораторій), якщо кредитна організація протягом 7 днів не виконувала свої зобов’язання по платежах перед кредиторами:

Операції, на які поширюється дія мораторію, перераховані в п. 2 ст 189.38, виключення представлені в п. 4:


Іншими словами, після введення мораторію банк тимчасово перестає відповідати за своїми зобов’язаннями, ніякі платежі та операції не виробляються (крім поточних). А тимчасова адміністрація оцінює якість активів банку, тобто чи вистачить їх для задоволення всіх вимог кредиторів, або «все вже вкрадено до нас».

Що потрібно знати про мораторій на вимоги кредиторів

1 Варто зазначити, що на заморожені карбованцеві кошти (без урахування раніше нарахованих відсотків) нараховуються відсотки по ставці 2/3 ставки рефінансування (пункт 3 ст. 189.38) з моменту введення мораторію, а валютні – виходячи із середньої ставки банківського відсотка за короткостроковими валютними кредитами, що надаються за місцем знаходження кредитора.

Тобто якщо у Вас відкрито вклад в рублях, наприклад, під 15% річних, то з моменту введення мораторію відсотки Вам будуть нараховуватися все одно за ставкою (8,25*2/3) 5,5% річних (з 2016 року ставка рефінансування замінюється ключовою ставкою, зараз дорівнює 11% річних).

Відсоток, який буде нараховуватися за валютними вкладами під час дії мораторію, можна подивитися на сайті ЦБ РФ у розділі «Відомості про середні ставки банківського відсотка за вкладами фізичних осіб в доларах США для цілей застосування ст. 395 ГК РФ» (Відповідальність за невиконання грошового зобов’язання):

Тобто якщо Ви, наприклад, вкладник «Внешпромбанка» Сибірського Федерального округу, то під час мораторію на ваші грошики будуть нараховуватися відсотки виходячи з 1,73% річних.

Офіційний представник АСВ Василь Кудяков на порталі banki.ru на пряме запитання одного з вкладників «Внешпромбанка» про розмір нараховується відсотки за валютними вкладами під час дії мораторію чіткої відповіді не дав, відіславши до статті законодавства:

UPD: 11.07.2017.
Для валютних вкладів мораторные відсотки нараховуються все-таки виходячи з середньої ставки банківського відсотка за короткостроковими валютними кредитами, що надаються за місцем знаходження кредитора.

Так що зразкові ставки потрібно дивитися на сайті ЦБ РФ не в розділі «Відомості про середні ставки банківського відсотка за вкладами фізичних осіб в доларах США для цілей застосування ст. 395 ГК РФ» (Відповідальність за невиконання грошового зобов’язання), а в розділі «Відомості за кредитами в рублях, доларах США і євро». На поточний момент найсвіжіші дані вказані для лютого 2017, ставка по короткострокових доларових кредитах становить 11,01% (www.cbr.ru/statistics)

2 Через 14 днів після введення і до закінчення мораторію Ви можете звернутися в банк-агент АСВ за страховим відшкодуванням у сумі до 1,4 млн рублів (а на суму понад 1,4 млн можете заповнити вимогу кредитора, як у випадку з відкликанням ліцензії, див. статтю «У банку відкликають ліцензію. Що робити?»). Причому, за дні, що минули після введення мораторію, Вам покладений відсоток, який Ви отримаєте після завершення мораторію в сумі, розрахованої в пункті 1.

3 Можливість звернутися за страховим відшкодуванням при введенні мораторію є правом, а не обов’язком:

Мораторій не може тривати вічно (максимальний термін 3 місяці).
У будь-якому випадку, стосовно до банку, в якому введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, обов’язково повинен відбутися або відкликання ліцензії, або відновлення діяльності кредитної організації. Власне, як у випадку з «Нота-банком»: відразу після оголошення мораторію заступник голови ЦБ РФ Михайло Сухов не виключав ні відгук ліцензії, ні санацію:

Можливі сценарії подій:

Після припинення мораторію оголошується про санацію банку. В цьому випадку клієнти, не звернулися за страховим відшкодуванням, продовжать обслуговуватися на колишніх умовах.

Тобто якщо ви маєте високу процентну ставку по рублевому депозиту або не хочете отримувати свій валютний внесок в рублях за курсом ЦБ РФ на дату введення мораторію, то можна і не поспішати з отриманням страхового відшкодування, а почекати, чим справа скінчиться.

У разі збереження ліцензії у кредитної організації, фізичні та юридичні особи не втратять свої кошти.
Таких прецедентів у новітній історії РФ ще не було.

Після припинення мораторію в банку відкликається ліцензія, тоді по суті настає другий страховий випадок і через 14 днів Ви зможете отримати страховку вже через відкликання ліцензії.

Варто зазначити, що валютні вклади повинні в цьому випадку перерахована за курсом ЦБ РФ в рублі саме на дату відкликання ліцензії, а не введення мораторію. Адже підставою отримання страховки в цьому випадку є відкликання ліцензії, і право вимоги починається з дати настання страхового випадку (стаття 9 пункт 1 ФЗ ” про страхування вкладів):

Дата введення мораторію ролі не грає, оскільки вкладник може звернутися за відшкодуванням по цьому страховому випадку лише під час дії мораторію, тобто в нашому випадку це підстава не може розглядатися для отримання страховки, т. к. період вже минув. Про це ми можемо дізнатися зі статті 10 ФЗ ” про страхування вкладів:

Вся послідовність дій у разі відкликання ліцензії у банку описана в статті «У банку відкликають ліцензію. Що робити?».

У банку після мораторію відкликають ліцензію, а вкладників «рятують», тобто передають на обслуговування в інший банк.

Саме так сталося з «Нота-банком», вкладників (фізичних осіб) передали на обслуговування в інший банк «Російський капітал». Тобто фізичні особи нічого не втратили, незалежно від величини їх депозитів. А ті вкладники, які вже встигли отримати страхове відшкодування і чиї депозити були більше 1,4 млн рублів, залишок коштів також могли отримати в «Російському капіталі»:

4 Якщо ви маєте декілька вкладів у банку, щодо якого запроваджено мораторій на вимогу кредиторів, звернутися за відшкодуванням тільки по деяким з них не можна. У статті 11 ФЗ «ПРО страхування вкладів» чітко прописано, що розмір відшкодування становить 100% від суми вкладів у банку при настанні страхового випадку, але не перевищує 1,4 млн рублів:

Так що або Ви отримуєте страхове відшкодування під час дії мораторію за всіма вкладами, або чекаєте завершення мораторію в надії, що банк продовжить роботу або ваші вклади передадуть на обслуговування в інший банк.

5 При настанні другого страхового випадку по одному банку (відкликання ліцензії після введення мораторію), природно, 2 рази отримати страховку Ви не зможете 🙂

Однозначної відповіді на питання, що краще зробити в разі введення в банку мораторію на задоволення вимог кредиторів, немає. Можна тільки гадати, що вийде в підсумку вигідніше: відразу йти за страховим відшкодуванням або почекати завершення мораторію.

Як вийшло в Нота-банку

Вкладники, які не стали звертатися за страховим відшкодуванням, продовжили обслуговуватися в «Російському капіталі» із збереженням всіх умов раніше укладених договорів з «Нота-банком». Тобто і валюта залишилася ціла, і високі ставки збереглися. Єдине, за час дії мораторію нараховувався знижений відсоток.

Варто відзначити, що страховка вкладникам «Нота-банку» в перші дні виплачувалася без належних відсотків за вкладами. Правда, реєстр потім був уточнений, і нараховані відсотки також потрапили в суму страхового відшкодування:

Юридичним особам ніяких переваг введення мораторію в «Нота-банку» не дало. Вони так само, як і у випадку зі звичайним відкликанням ліцензії у банку, що потрапили в третю чергу кредиторів.

Яка ситуація з Внешпромбанком

Вийшла досить цікава ситуація з валютними вкладниками банку. Валютні вкладники «Внешпромбанка» можуть отримати відшкодування за курсом ЦБ РФ на стан 22.12.2015 (введення мораторію) 71,2553 рублів за 1 долар в будь-який період дії мораторію.

Тобто якщо рубль продовжить сильно дешевшати, то звертатися за страховим відшкодуванням нерозумно (т. к. курс 71,2553 зафіксований) і краще дочекатися відкликання ліцензії (коли курс буде вигідніше) і спокійно отримати страховку за страховим випадком «відкликання ліцензії» за курсом на дату саме відкликання ліцензії. У разі, якщо вклади передадуть в інший банк або «Внешпромбанк» сам відновить роботу, то валюта залишиться при Вас, та ще й на вкладі за вигідною процентною ставкою.

А ось якщо рубль різко почне дорожчати, то валютні вкладники зможуть звернутися за страховим відшкодуванням за страховим випадком «мораторій» (поки що мораторій буде діяти) і отримати страховку в рублях за високим курсом зафіксованим на дату введення мораторію.

Загалом, ситуація дуже цікава. Будемо стежити за розвитком подій.

UPD 21.01.2016
21.01.2016 ЦБ відкликав ліцензію у ТОВ «Внешпромбанк».

Також 21.01.2016 було оголошено про припинення дії мораторію:

ЦБ вказує, що суми виплат страхового відшкодування за вкладами у валюті будуть розраховуватися за курсом на 22.12.2015. Увага, виплата відбувається на підставі пункту 2 частини 1 статті 8 «Про страхування внесків фізичних осіб у банках Російської Федерації» — введення Банком Росії мораторію на задоволення вимог кредиторів банку.

Але мораторій припинив дію, і отримати страховку по цьому страховому випадку неможливо згідно ст. 10 ФЗ ” про страхування вкладів.

ЦБ не може своїми рішеннями змінювати ФЕДЕРАЛЬНИЙ ЗАКОН про страхування вкладів.

Боремося за свої права

UPD 22.01.2016
Для залучення уваги до проблеми можна подати скаргу в ЦБ РФ і АСВ.

Варіант тексту скарги, складений користувачем Akela 63 на порталі banki.ru:
«21.01.2016 р. Банк Росії на своєму офіційному сайті (cbr.ru) розмістив інформацію про те, що виплата страхового відшкодування за вкладами вкладникам ТОВ «Внешпромбанк» здійснюється ГК «АСВ» з підстави, передбаченої п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону № 177-ФЗ «ПРО страхування внесків фізичних осіб у банках РФ» (далі — Закон №177-ФЗ) — введення Банком Росії мораторію на задоволення вимог кредиторів банку. Разом з тим, така подія, як страховий випадок за вищевказаною основи, виникло 22.12.2015 на підставі наказу Банку Росії від 21.12.2015 № ОД-3683 «ПРО введення мораторію на задоволення вимог кредиторів кредитної організації Зовнішньоекономічний промисловий банк (Товариство з обмеженою відповідальністю) ТОВ „Внешпромбанк“ (р. Москва)», і термін реалізації права вкладника на звернення до ЦК «АСВ» за виплатою страхового відшкодування за цим страховим випадком був визначений з 22.12.2015 р. до дня закінчення дії мораторію відповідно до вимог ч. 1 ст. 10 Закону №177-ФЗ. Звертаю Вашу увагу, що дана вимога є імперативною правовою нормою і не передбачає права Банку Росії і/або ДК «АСВ» на продовження цього строку за цією підставою і події (страхового випадку) за межами строку дії мораторію на задоволення вимог кредиторів ТОВ «Внешпромбанк».

Разом з тим, наказом від 21.01.2016 № ОД-143 Банк Росії припинив дію мораторію на задоволення вимог кредиторів кредитної організації ТОВ «Внешпромбанк» у зв’язку з чим за вищевказаними обставинами припинилося також дію і терміну реалізації вкладниками їх права на отримання страхового відшкодування за раніше наступило страховому випадку, що базується на введенні мораторію. При цьому наказом Банку Росії від 21.01.2016 № ОД-141 у ТОВ «Внешпромбанк» з 21.01.2016 р. була відкликана ліцензія на здійснення банківських операцій, що згідно із Законом №177-ФЗ, а також розміщеної на сайті Банку Росії інформації є новим страховим випадком, що мають самостійне підставу (відкликання ліцензії на підставі окремого наказу Банку Росії), дату свого наступу – 21.01.2016 і обумовлений цим подією самостійний термін реалізації вкладниками свого права на отримання страхового відшкодування – з дати відкликання ліцензії (21.01.2016) по дату завершення конкурсного виробництва.

Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону №177-ФЗ у разі, якщо зобов’язання банку, відносно якого наступив страховий випадок, перед вкладником виражено в іноземній валюті, сума відшкодування за вкладами розраховується у валюті Російської Федерації за курсом, встановленим Банком Росії на день настання страхового випадку. Слід зазначити, що дана норма закону є імперативною і не передбачає права Банку Росії і/або ДК «АСВ» на встановлення іншої дати для визначення курсу іноземної валюти для розрахунки суми страхового відшкодування крім дати настання безпосередньо того страхового випадку, після настання якого якого вкладник звернувся в ЦК «АСВ» за отриманням страхового відшкодування.

З урахуванням викладеного, при моєму зверненні як вкладника ТОВ «Внешпромбанк» за виплатою страхового відшкодування, починаючи з 22.01.2016 р.:
— я не можу отримати страхове відшкодування по підставі, передбаченому п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону №177-ФЗ — введення Банком Росії мораторію на задоволення вимог кредиторів банку, — оскільки термін дії цього мораторію припинився з 21.01.2016
— виплата страхового відшкодування за моїми валютними вкладами повинна бути проведена мені по підставі, передбаченому п. 1 ч. 1. ст. 8 Закону № 177-ФЗ – відкликання ліцензії на здійснення банківських операцій – з розрахунком суми страхового відшкодування за курсів іноземних валют (у яких були номіновані мої вклади) на дату відкликання ліцензії, тобто на 21.01.2016.

На підставі вищевикладеного вважаю позицію Банку Росії і дії ГК «АСВ», згідно з якою для розрахунку сум страхового відшкодування підлягають використанню курси іноземних валют на дату введення мораторію (22.12.2015), термін дії якого вже закінчено у зв’язку з відкликанням в банку ліцензії, незаконними. Вимагаю відновити порушені права і визначити суму страхового відшкодування за валютними вкладами в точній відповідності з вимогами Закону №177-ФЗ «ПРО страхування внесків фізичних осіб у банках Російської Федерації». При відмові від задоволення цієї вимоги мною буде подано скаргу в Генеральну прокуратуру РФ на незаконні дії уповноважених осіб Банку Росії і ДК «АСВ», в тому числі що містять ознаки складу злочину за статтею 286 КК РФ «Перевищення посадових повноважень». Поряд з цим мною будуть заявлені вимоги до суду про перерахунок підлягає мені виплату суми страхового відшкодування за валютними вкладами за курсом, встановленим Банком Росії на дату відкликання у ТОВ «Внешпромбанк» ліцензії на здійснення банківських операцій (21.01.2016).»

UPD 22.01.2016
Представник АСВ на порталі banki.ru Василь Кудяков заявляє, що в одному банку згідно з Федеральним законом «Про страхування вкладів фізичних осіб у банках Російської Федерації» № 177-ФЗ передбачається настання одного страхового випадку, який для «Внешпромбанка» настав до дня введення в ньому мораторію.

Тільки от ЦБ РФ вважає відкликання ліцензії у «Внешпромбанка» також страховим випадком згідно того ж закону «Про страхування вкладів»:

UPD 22.01.2016
Активні вкладники «Внешпромбанка» створили групу в vk.com для оперативного обміну інформацією та спільної боротьби за свої права: Ошукані вкладники Внешпромбанка.

UPD 23.01.2016
На сайті «Внешпромбанка» є оголошення тимчасової адміністрації, що, відповідно до статті 20 закону україни «Про банки і банківську діяльність» (Федеральний закон від 02.12.1990 N 395-1 (ред. від 29.12.2015)), при відкликання ліцензії строк виконання всіх зобов’язань банку вважається такою, що настала. При цьому розмір грошових зобов’язань та обов’язків по сплаті обов’язкових платежів кредитної організації, виражених в іноземній валюті, визначається в рублях за курсом, встановленому Банком Росії на день відкликання у кредитної організації ліцензії на здійснення банківських операцій:

Правда, в самому законі «Про банки і банківську діяльність» є застереження, що курс розрахунку може бути не тільки на дату відкликання ліцензії, але і на день, визначений федеральним законом.

Тут виникає питання, якщо курс валюти зафіксований на 22.12.2015, то як бути з «мораторными відсотками на валютні вклади», які повинні нараховуватися виходячи із середньої ставки банківського відсотка за короткостроковими валютними кредитами, що надаються за місцем знаходження кредитора (пункт 3 ст. 189.38 закону від 26.10.2002 N 127-ФЗ «ПРО неспроможності (банкрутство)». Тобто проценти повинні були нараховуватися саме у валюті.

Слідуючи логіці ЦБ РФ, виходить, що відсотки під час дії мораторію нараховувалися на рублеву суму (курс адже зафіксований), але за низькими валютним ставками (а не як у випадку з рублевими вкладами по ставці 2/3 від ставки рефінансування).

UPD 28.01.2016
На думку Максима Осадчого (начальника аналітичного управління Банку Корпоративного Фінансування), валютних вкладників «взули» на 10% через перерахування вкладів за курсом на день запровадження мораторію, замість дати відкликання ліцензії.

UPD 14.02.2016
У грудні представник АСВ Василь Кудяков зовсім не виключав можливість другого страхового випадку:

UPD 01.04.2016
У результаті, на даний момент ми маємо наступну ситуацію: виплати страхового відшкодування валютним вкладникам (до 1,4 млн рублів) здійснено за курсом на 22.12.2015 (дата введення мораторію), а перевищення для включення до реєстру вимог кредиторів, розраховується виходячи з курсу на 21.01.2016 (дата відкликання ліцензії):

Ситуація з мораторными відсотками:
Мораторные відсотки за версією АСВ не відображаються у реєстрі кредиторів і будуть виплачуватися тільки після задоволення вимог кредиторів першої черги (тобто ніколи, враховуючи розмір дірки у «Внешпромбанке»):


Про порядок виплати мораторных відсотків кредитори будуть оповіщені в особливому порядку:


Загалом, як бачите, ситуація з «Внешпромбанком» досить заплутана і неоднозначна. Будемо чекати відповідей на скарги у відповідні інстанції та рішень суду.

Залишається, як мінімум, одне питання: чому ніхто ні з ЦБ РФ, ні з АСВ не пояснив всю ситуацію з мораторієм заздалегідь, незважаючи на численні запитання вкладників під час дії цього мораторію?

1 квітня 2016 року в третій раз в новітній історії Росії введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Третім «щасливчиком» виявився ТОВ «ПЧРБ Банк» (колишній ТОВ «Перший чесько-російський банк»).

UPD: 27.04.2016
Банк Росії з 27 квітня ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів банку «БФГ-Кредит»:

UPD: 13.05.2016
За даними одного із вкладників «Внешпромбанка», мораторные відсотки для вкладів у валюті були розраховані виходячи із середньої ставки банківського відсотка за короткостроковими валютними кредитами. В доларах США відсотки розрахувалися за ставкою 14,1%, в євро — на 12%:Правда, АСВ платити ці мораторные відсотки зовсім не збирається.

UPD: 01.07.2016
Після закінчення відведеного законом терміну мораторію на три місяці, ліцензію у «ПЧРБ» все-таки відкликали.

UPD: 31.07.2016
27.07.2016 у ТОВ «Комерційний банк «БФГ-Кредит» відкликали ліцензію.

На сайті АСВ можна знайти документ «Про порядок виплати відшкодування за вкладами», останні зміни до якого були прийняті АСВ 31 березня 2016 року. Завантажити документ можна тут.

Правда, незрозуміло, на якій підставі АСВ має право тлумачити і дописувати діючі закони на свій розсуд.

У цьому документі говориться, що послідовне наступ двох страхових випадків по різних підставах не настає. Відкликання ліцензії у банку, щодо якого раніше введений мораторій, страховим випадком є:

31 березня 2016 року з’явилося уточнення, що за виплатами по мораторію можна звернутися не лише до дати завершення мораторію. З’явилася така строчка: «…за винятком випадків припинення мораторію з одночасним відкликанням ліцензії…». Що, знову ж таки, є дописуванням № 177-ФЗ ” про Страхування вкладів» з боку АСВ. Очевидно, що вносити зміни в федеральний закон АСВ не має права:

Про мораторные відсотки АСВ пропонує просто забути: «Передбачені пунктом 3 статті 189.38 Федерального закону
№ 127-ФЗ відсотки при обчисленні розміру відшкодування до уваги не приймаються…»:

UPD: 25.10.2016
З 21 жовтня 2016 в банк «Пересвєт» призначено тимчасову адміністрацію та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів:

UPD: 17.12.2016
З 15.12.2016 в «Татфондбанке» введений мораторій на задоволення вимог кредиторів.

UPD: 25.12.2016
23.12.2016 в «Интехбанке» введений мораторій на задоволення вимог кредиторів.

UPD: 16.04.2017
05.04.2017 ЦБ РФ ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів «Темпбанка».

UPD: 11.07.2017.
03.03.2017 ліцензії у «Интехбанка» і «Татфондбанка» були відкликані.

28.04.2017 був введений мораторій в «Спурт Банку».

Мораторій на Пересвете

23.01.2017 ЦБ РФ після закінчення терміну першого мораторію (3 міс.) ввів мораторій в банку «Пересвет» ще один раз, посилаючись на статтю 189.38 Федерального закону «Про неспроможність (банкрутство). В якій, до речі, про таку можливість не було написано (там було лише зазначено, що мораторій може вводитися на строк не більше 3-х місяців). Цей другий мораторій, за версією Банку Росії, страховим випадком не був:

Багато аналітики та юристи, я в тому числі, вважають, що юридичних підстав вводити другий мораторій у ЦБ РФ не було:Дивлячись на діру в балансі у розмірі 103,6 млрд. рублів, банк «Пересвєт» відправили на санацію, санатором був обраний підконтрольний «Роснефти» «Всеросійський Банк Розвитку Регіонів» («ВБРР»). Санація «Пересвіту» буде застосовуватися з застосуванням механізму bail-in, 70 кредиторів банку (юридичні особи) погодилися конвертувати свої вимоги в 15-річні субординовані облігації на суму 69,7 млрд. рублів. АСВ виділить на санацію 66,7 млрд. руб.:

Для фізичних осіб ситуація з «Пересветом» закінчилася дуже добре. У результаті санації банку депозити фізичних осіб, які не звернулися за страховим відшкодуванням за страховим випадком «мораторій», продовжать обслуговуватися за старими договорами. Превышенцы врятовано 🙂

За час дії мораторію клієнтам «Пересвіту» були нараховані мораторные відсотки, які повинні бути виплачені банком, причому валютним вкладникам особливо пощастило, за цей час на валюту нараховувалося близько 9% річних:

Не зовсім зрозумілий механізм повернення грошей превышенцам, які звернулися за страховим відшкодуванням у розмірі 1,4 млн руб. за страховим випадком «мораторій», а на перевищення подали заяву на включення вимог до реєстру кредиторів. Однак у будь-якому випадку, свої гроші вони повинні отримати назад.

Мораторій на Темпбанке

П’єса під назвою «Мораторій» дописується на ходу, і випадок з «Темпбанком» хороший тому приклад. 5 липня 2017 ЦБ РФ продовжив мораторій в «Темпбанке» ще на три місяці. Зверніть увагу, що Банк Росії не ввів ще один мораторій, як у випадку з «Пересветом», а саме продовжив перший:

Проте з юридичної точки зору на цей раз все вийшло чисто, можливість продовження мораторію Банком Росії на термін до трьох місяців з’явилася у статті 189.38 закону «Про неспроможності (банкрутство)» з 01.07.2017:

Мораторій в Югрі

10 липня 2017 в банку «Югра» був введений мораторій на задоволення вимог кредиторів:

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments