Здрастуйте! у цій статті ми розповімо куди вигідніше вкласти рублі на тлі нестабільного курсу валют.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. чому потрібно змушувати рубль “працювати”;
 2. куди експерти рекомендують інвестувати рублі, і яку можливо отримати прибуток;
 3. яких вкладень слід уникати.

Всі стурбовані станом рубля. Вітчизняна валюта пережила багато падінь за минулі роки, і зараз її зміцнення тільки намічається.

Криза торкнулася багатьох, а у тих, хто зумів накопичити досить велику суму, виникає закономірне питання: як не втратити капітал, куди вкласти рублі, щоб зберегти їх? але набагато краще, якщо при цьому вдасться ще й заробити.

Стан рубля сьогодні

Падіння рубля почалося ще в кінці 2014 року, і з різною інтенсивністю воно триває і в 2017. Чому це відбувається?

існує кілька причин:

 1. падіння цін на нафту. Рубль-нафтова валюта. Дохід нашої країни більшою мірою залежить від продажу сировини;
 2. дії проти росії санкцій західних країн;
 3. несприятлива ситуація в сирії та україні;
 4. відтік капіталу.

На початку року рубль трохи зміцнився в своєму значенні, але провідні економісти поки не поспішають давати втішних прогнозів.

Інвестиції проти скарбничок

За часів кризи залишати валюту припадати пилом без діла вельми ризиковано.

В результаті девальвації та інфляції, що зберігаються на руках рублі з кожним днем втрачають свою цінність. Напевно ви відчули інфляцію власним гаманцем, адже для цього не обов’язково бути експертом в економіці, досить відвідати будь-який магазин.

Якщо місяць тому ваш вечерю укладався в 500 рублів, то сьогодні така ж покупка може обійтися вже в 700 рублів. При цьому зарплати ростуть далеко не у всіх.

Набагато більше шансів зберегти свої заощадження в кризу, якщо змусити їх працювати. При продуманому підході накопичення можна навіть примножити.

Вигідні способи вкладення рубля

Щоб зберегти свої заощадження в кризу зовсім не потрібно бути магістром економіки. Звичайно, професіонали швидше орієнтуються куди вигідніше вкласти рублі, але мета нашої статті – розповісти, куди може направити свій капітал навіть новачок.

Акції

Про те, як заробляти на акціях, можна сказати досить коротко: купити дешевше і продати дорожче. Але при цьому акції – не товар в магазині. Це цінні папери, що позначають частку в капіталі підприємства. Купівля акцій не гарантує прибутку, але зате можливе зростання їх вартості нічим не обмежене. Головне в цій справі знати, в які компанії інвестувати.

Передбачити зростання цін на акції здатні біржові брокери. Такого фахівця можна найняти для отримання консультації.

Прикладом найвдалішого вкладення в акції можна назвати інвестиції в акції microsoft. Ті, хто купив їх в 1985 році, через 10 років вже могли продати в 50 разів дорожче.

На вітчизняному ринку зараз варто придивитися до великих компаній. Подешевшали акції навіть таких гігантів, як газпром і роснефть. Цей спад вважається тимчасовим, самі представники корпорацій пророкують подорожчання своїх акцій до 2020 року.

Банківські депозити

Згідно з пропозиціями банків, на вкладах можна заробити до 5% на рік, при цьому дохід залишається фіксованим, а ризики – мінімальними. Мінекономрозвитку прогнозує в 2017 інфляцію в межах 5-7%, а відсотки на довгострокових рублевих вкладах можуть досягати 18%.

Як це працює? ви передаєте свій капітал у користування банку, який зобов’язується за це виплачувати щомісячні відсотки. Свій прибуток банк отримує якраз з використання ваших коштів, наприклад, на видачу кредиту іншій особі, але під набагато більший відсоток.

На сайтах багатьох банків є спеціальні калькулятори, які допоможу розрахувати, який прибуток ви отримаєте, скориставшись тим чи іншим вкладом.

Цей варіант найдоступніший для громадян, які не розбираються в економіці. Єдине, над чим доведеться попрацювати-вибір банку. Довіряйте тільки банкам з бездоганною репутацією і максимально довгою історією існування. Бажано, щоб співвласником банку була держава.

найнадійніші банки для збереження вкладів:

 • «сбербанк”;
 • 6<«>“россельхозбанк”;

 • “втб24”;
 • «газпромбанк»;
 • «альфа-банк».

Мінус таких інвестицій в тому, що ви не зможете забрати свої гроші в будь-який потрібний момент. У більшості банків дострокове закриття вкладу обернеться втратою відсотків. В іншому це найпростіший і безпечний спосіб (за умови наявності страхування вкладу).

Дорогоцінні метали

Ціни на золото, срібло, платину та інші метали зростають незалежно від курсу валют. Одним з особливо перспективних металів експерти вважають паладій – його заборонено зберігати в житлових приміщеннях, зате він активно використовується на виробництві.

Перший за популярністю дорогоцінний метал, звичайно ж, золото. Придбати його можна в монетах (що вийде трохи дорожче), або в злитках (їх набагато простіше реалізувати).

Сертифікат, що підтверджує покупку золота, не менш важливий ніж сам злиток.

купити дорогоцінні метали можна:

 • у банку у вигляді злитків (врахуйте, що з його продажу доведеться заплатити 13% прибуткового податку);
 • у вигляді монет (їх ціна вище, ніж у злитків);
 • у формі ювелірних прикрас, антикваріату та інших предметів з дорогоцінних металів;
 • відкривши безготівковий «металевий» рахунок в банку (в цьому випадку не доведеться зберігати вдома дорогі предмети, але і дохід можна буде отримати тільки під час зростання цін на метал).

Бізнес

Варіант не для тих, хто боїться ризикувати. Щоб відкрити свій бізнес необхідно мати ділове чуття і гнучкий склад розуму. Актуальна бізнес-ідея може принести необмежений дохід. Прибуток і її рамки повністю залежать від самого підприємця.

Особливо актуальними і перспективними зараз можна назвати інтернет-середовище. Надання послуг, продажі через інтернет набирають обертів з кожним роком. Також розвивається сфера всіляких мобільних і веб-додатків.

До слова, необов’язково починати новий бізнес з нуля. Можна купити вже діючу справу, або стати партнером великої компанії по франшизі.

Пайові інвестиційні фонди (піфи)

вони працюють наступним чином:

 • інвестори вкладають кошти в колективний фонд;
 • фахівці розпоряджаються капіталом, намагаючись максимально його примножити-вкладають їх в акції, облігації, валюту;
 • отриманий прибуток розподіляється згідно вкладеним часткам.

Забрати свою частку з піфу можна в будь-який момент.

Щоб стати інвестором піфу не потрібно бути досвідченим інвестором, але вибирати фонд варто обдумано.

Р2р-кредитування

Таке рівноправне кредитування також називають соціальною позикою. Кредитори і позичальники – рядові фізичні особи. Договір укладається на відчутні відсотки (1,5% в день), але більшу частину доведеться віддати за використання майданчика мікропозик. Самому інвестору залишаються стабільні 0,7-1% в день.

Венчурні фонди

Інвестуючи у венчурний фонд, ви даєте кошти на реалізацію та розвиток чужої бізнес-ідеї в обмін на акції компанії. За статистикою лише третина фінансованих таким чином проектів надалі приносить прибуток. Зате дохід може бути настільки великим, що покриє всі невдачі.

Цей спосіб підійде тільки тим, хто вміє чекати. Розлучитися з грошима доведеться в середньому на п’ять років, в залежності від масштабів проекту і його бізнес-плану.

для наочності зберемо всі зазначені вище способи в таблицю.

Суперечка про інвестиції в нерухомість

Думки експертів щодо того, чи варто вкладати рублі в нерухомість, розділилися.

З одного боку, на тлі підскочили цін вартість квартир поки тримається на колишньому рівні, і, купивши її зараз, пізніше буде шанс продати її помітно дорожче. З іншого-пропозиція на ринку нерухомості в період кризи у багато разів перевищує попит.

об’єднавши всі думки експертів, можна зробити кілька основних висновків:

 • отримати відчутний прибуток з продажу нерухомості можна буде тільки після нормалізації положення рубля;
 • отримувати невеликий пасивний дохід можна зі здачі житла в оренду (в умовах кризи все більше людей вважають за краще знімати квартиру, замість її покупки, але і ціни на оренду знизилися через низькуПлатоспроможності та великої конкуренції);
 • купувати краще житлову (некомерційну) нерухомість;
 • слід віддавати перевагу невеликим (однокімнатним або двокімнатним) квартирам в невеликих, але перспективних містах, де очікується розвиток інфраструктури;
 • вигідно інвестувати в будинки, що будуються, але при цьому необхідно з особливою пильністю поставитися до вибору забудовника – слабкі будівельні організації розоряються, заморожують роботи. Крім того, в кризу зростає кількість шахраїв, які заробляють на довірливих дольщиках.

Куди не слід вкладати рублі

Ми розглянули кілька найбільш доступних і надійних видів вкладення рубля в умовах нестабільної економічної ситуації.

але є й інші варіанти, від використання яких фахівці рекомендують утриматися:

 1. брати участь у фінансових пірамідах, хайпах та інших авантюрах, де прибуток отримують тільки творці . Чим важче стає економічна ситуація, тим активніше починають себе рекламувати всілякі трейдери, які обіцяють навчити і впровадити на біржу всіх бажаючих. Переважна більшість з них самі звичайні шахраї.
 2. ставити всі заощадження в онлайн-казино та інші азартні варіанти . Звичайно, висока спокуса віддати свій капітал фортуні, але набагато краще управляти грошима власним розумом.
 3. переводити великі суми у валюту . Допоможе застрахувати заощадження “кошик валют”, коли кошти в скарбничці зберігаються 35% в євро, 35% в доларах і 30% в рублях. Але переводити 80% накопичень і більше в іноземну валюту вже ризиковано. Своєчасно вирішувати, в чому зберігати гроші, і отримувати таким чином прибуток, можуть тільки досвідчені гравці на біржі, які мають необхідні зв’язки і отримують найактуальнішу інформацію про коливання на ринку.

Правила безпечного інвестування

головні правила для початківців інвесторів полягають в наступному:

 • спиратися на здоровий глузд, а не на емоції( по можливості на поради консультантів і фахівців);
 • ретельно вивчати ринок і нішу, перш ніж вкладати в неї гроші;
 • не вибирати в свої проекти сумнівних партнерів;
 • на початковому етапі вкладати тільки власні вільні кошти (влазячи в борги і кредити, без абсолютної впевненості в своїй справі ви ризикуєте не просто витратити свої заощадження, а й піти в відчутний мінус).

На що ще можна направити заощадження

На закінчення розглянемо інший варіант вигідного вкладення рублів в нестабільний час-інвестування «в себе». Якщо вам не підходять всі перераховані вище способи, або ви боїтеся розлучатися з капіталом таким чином, то накопичення можна просто витратити. Використовувати гроші теж потрібно з розумом.

усвідомлені інвестиції в себе мають на увазі:

 • закупити продукти харчування, побутову хімію і ліки з досить великим терміном придатності;
 • оновити застарілу побутову техніку;
 • якщо планувалося будівництво або ремонт-закупити будматеріали;
 • оновити гардероб, одягнути дітей» на виріст”;
 • оплатити лікування, медичні страховки (підлікувати зуби та інші захворювання, які можуть загостритися в майбутньому);
 • вкласти кошти в навчання чомусь новому (курси підвищення кваліфікації та інші освітні заходи – найперспективніший вид інвестування «в себе», швидше за все, пізніше ці кошти окупляться).