Оновлено 14.08.2018.

Бонусну програму «Сверхкарта+» від «Росбанк» можна назвати однією з найкращих на ринку. 7% кешбека на всі перші три місяці, 7% кешбека за покупки в певних категоріях і 1% на всі після закінчення привітального періоду – це справді добра пропозиція.

Вітальний період в рамках пакету послуг «Сверхкарта+» (дебетова карта) надається кожному клієнту тільки один раз, тому багато оформляли цей продукт ще й на родичів. До того ж раніше можна було одержати рік безкоштовного обслуговування пакета послуг «Сверхкарта+», скориставшись промокодом.

В кінці грудня 2016 року в «Росбанку» стало можливим оформлення кредитного варіанту «Сверхкарты+» і отримання ще одного привітального періоду з 7% кэшбэком на всі покупки.

Ось як виглядає реклама кредитки на сайті:


Кредитна Сверхкарта+ від Росбанка. Переваги
1 Недороге обслуговування.

Обслуговування кредитної «Сверхкарты+» категорії Visa Platinum варто 890 руб. в рік. Кредитний ліміт від 30 000 до 1 000 000 руб. Є технологія безконтактних платежів PayWave, підтримується функція 3D-Secure.

Плата за обслуговування стягується відразу за весь рік.


Дебетовий пакет послуг «Сверхкарта+» коштує 500 руб./міс. (якщо не тримати на Сберсчете або карті від 250 000 руб.).

Відразу варто відзначити, що для відкриття кредитної «Сверхкарты+» зовсім не потрібен пакет послуг «Сверхкарта+». Кредитка існує сама по собі. В рамках ПБО «Простий» можна отримати безкоштовну дебетову картку, за допомогою якої зручно гасити заборгованість по кредитній карті. Плата за обслуговування ПБО «Простий» не справляється:

Для оформлення кредитки «Сверхкарта+» потрібен паспорт та документ, що підтверджує дохід, іноді можуть зажадати копію трудової книжки:

У деяких клієнтів запитували СНІЛС:

2 Чесний грейс період до 62 днів.

У кредиток «Росбанк» чесний і зрозумілий грейс період, дотримуючись умови якого можна не платити відсотки за використання кредитних грошей банку:

Заборгованість, що утворилася у першому розрахунковому періоді, потрібно погасити до останнього дня другого розрахункового періоду; заборгованість, що утворилася у другому розрахунковому періоді – до останнього дня третього розрахункового періоду і т. д.

Розрахунковий період «Росбанку» — календарний місяць. Якщо дата закінчення розрахункового періоду є неробочим днем, то розрахунковий період закінчується в найближчий робочий день.

Щомісяця до 10 числа «Росбанк» формує виписку, в якій зазначено, скільки і коли потрібно заплатити:

При оформленні кредитної «Сверхкарты+» Вам відкривають СПК (рахунок по карті), до якого прив’язана кредитка, ЛБС (особистий банківський рахунок) для гасіння заборгованості і позичковий рахунок, де відображається сума заборгованості.

Гасити кредитку достроково можна кількома способами: написати заяву в офісі банку на дострокове погашення заборгованості з рахунку, попередньо його поповнивши; поповнити безпосередньо кредитку в банкоматі «Росбанк» з функцією cash-in; або перевести кошти з дебетової картки «Росбанк» на кредитну через інтернет-банк:

Саме останній спосіб бачиться мені найбільш зручним. Поповнюємо міжбанком безкоштовну дебетовку, прив’язану до рахунку гасіння, і через інтернет-банк переводимо з дебетовки на кредитку. Заборгованість гаситься через 5-10 хвилин, кредитний ліміт відновлюється.


Користувачі карти пишуть, що краще не гасити заборгованість за кредиткою з допомогою дебетовки або шляхом поповнення картки через cash-in дату списання мінімального платежу:Функція гасіння кредитки з допомогою дебетовки виявиться особливо корисною, якщо у Вас маленький кредитний ліміт. Коли він закінчиться, єдиний шлях продовжити покупки за «Сверхкарте+» — це частково погасити заборгованість (суму проведених за рахунком операцій). Власні грошові кошти на кредитку покласти не можна.

Зробити покупку, розмір якої перевищує розмір кредитного ліміту, за «Сверхкарте+» не вийде.

Гасити заборгованість по «Сверхкарте+», як і будь-який інший кредитці, краще з деяким запасом, приблизно за 3-5 днів до дати закінчення розрахункового періоду.

За переведення в готівку кредитки передбачена комісія 4,9%, мінімум 290 руб. Грейс період при цьому збережеться.


3 7% кэшбэк на все.

Навіть якщо у Вас вже була дебетова «Сверхкарта+» з вітальним періодом, у якому покладений 7% кэшбэк на всі покупки, оформивши кредитну «Сверхкарту+» Ви в будь-якому випадку отримуєте право на 7% кэшбэк на всі покупки в перші три місяці.

Це підтверджують Маринки в офісах банку і на гарячій лінії, а також досвід першопрохідців, які вже встигли отримати перший кэшбэк:
В тарифах «Росбанк» за кредитками зазначено, що власникам Основної або Додаткової Кредитної картки в рамках продукту «Сверхкарта+», оформленої в рамках тарифного плану «Кредитна карта», може бути виплачено винагороду в вигляді Cash Back на умовах і в терміни, визначені в «Правилах нарахування і виплати винагороди Cash Back банківською карткою Visa Platinum payWave Сверхкарта+, оформленої в рамках Тарифного плану «Кредитна карта»:

Однак цих самих правил, що стосуються саме кредитки, ніде немає. На сайті «Росбанк» можна знайти тільки правила нарахування кешбека для дебетовки:

Маринки на гарячій лінії стверджують, що правила нарахування кешбека за кредитною «Сверхкарте+» ідентичні правилам для дебетової картки.

Отже, з дати активації картки починається вітальний період, який триває три календарних місяці:

За покупки у вітальному періоді покладено кэшбэк в 7%:

Максимальна величина кешбека обмежена 5000 балів в місяць (бали автоматично перетворюються у рублі). Так що витрачати по «Сверхкарте+» більше, ніж 71428 руб., безглуздо (5000*100/7).

Для отримання кешбека сума витрат по кредитці повинна бути більше 20 000 руб./міс.:

Кэшбэк нараховується не пізніше закінчення наступного місяця:

«Росбанк» не приховує, за які операції кешбека не буде:


З досвіду дебетової «Сверхкарты+», операції для розрахунку кешбека обліковуються за авторизації, а не за датою фактичного проведення по рахунку.

Після закінчення привітального періоду 7% кэшбэк покладений тільки за покупки в певних категоріях, за інші операції буде кэшбэк в 1%:У постприветсвтенный період «Росбанк» вимагає здійснювати не менше третини всіх операцій в категоріях без підвищеного кешбека:

UPD: 14.08.2018
У «Росбанк» помічена неприємна особливість: зрушування дати авторизації операції при здійсненні покупок в самому кінці місяця. Зустрічаються відгуки клієнтів, які фактично здійснювали покупки 28-31 числа одного місяця, а у виписці дата авторизації (не плутати з датою проведення операції за рахунком) чудесним чином змінювалася на 1 або 2 число наступного місяця. Відповідно, ці операції потрапляли в розрахунок кешбека вже за інший місяць.4 «Росбанк» розуміє транскордонний рубль.

Судячи з відгуків власників «Сверхкарты+», «Росбанк» розуміє транскордонний рубль (коли магазин виставляє рахунок в рублях, а банк-еквайєр цього ТСП знаходиться за кордоном, AliExpress, наприклад) і при проведенні операції за рахунком не відбувається подвійної конвертації за такі покупки. Додаткова сума тільки блокується при авторизації


На сайті «Росбанк» написано, що при таких покупках рублі переводяться в долари США за курсом платіжної системи, а банк переводить ці долари на рублі вже за своїм курсом і списує з рублевої карти:

5 Можна змінити ПІН-код.

В банкоматах «Росбанк» можна безкоштовно змінити ПІН-код «Сверхкарты+»:

6 Знижки від Visa і партнерів «Росбанк».

«Сверхкарта+» Visa Platinum дає право на знижки від платіжної системи Visa International:

Ще за «Сверхкарте+» можна отримати знижки у партнерів «Росбанк» за програмою «Bank Privilege Program»

Кредитна Сверхкарта+ від Росбанка. Недоліки
1 Мапу можуть не схвалити.

«Сверхкарту+», як і будь-яку кредитку, можуть просто не схвалити, причому іноді навіть при наявності хорошої кредитної історії і низької кредитної навантаженні:

Іноді картку не схвалюють навіть зарплатним клієнтам:

Хтось отримує кредитну карту без найменших проблем:

Деяким клієнтам дають кредитку навіть при невисокому білому доході і великий кредитної навантаженні:


2 Іноді нав’язують страховку.

До «Сверхкарте+» не потрібно підключати ніяких додаткових страховок, вона прекрасно працює і без них, але у відділенні можуть заявити, що страховка – це умова для отримання кредитної картки:

3 Невигідно розплачуватися за кордоном.

Оплачувати покупки в іноземній валюті кредиткою «Сверхкарта+» не дуже вигідно з-за не самого дружелюбного курсу конвертації «Росбанк»:

Якщо валюта покупки відрізняється від рублів, доларів чи євро, то доведеться розщедритися ще на додаткову комісію OIF в розмірі 1,2%:

4 не Можна оформити додаткову картку.

В рамках продукту «Сверхкарта+» можна оформити додаткову кредитну картку «Сверхкарта+»:

5 Потрібно зберігати всі чеки 120 днів.

«Росбанк» вимагає зберігати всі чеки протягом 120 днів для врегулювання можливих спірних питань:

6 Платний перевипуск.

Перевипуск «Сверхкарты+» у разі крадіжки, втрати, виходу з ладу і т. д. коштує 350 руб.


7 Інформативний сайт.

Знайти на сайті «Росбанк» актуальні умови і тарифи по різних продуктах непросто, іноді їх там зовсім немає.

8 Платне смс-інформування.

СМС-інформування в Кредитній «Сверхкарты+» коштує 55 руб./міс.

9 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у ПАТ «Росбанк» також є.

Висновок

«Росбанк» стабільно платить обіцяний кэшбэк за своїм «Сверхкартам», за що йому честь і хвала.

Було б непогано, якби «Росбанк» розмістив всі актуальні тарифи та умови програм лояльності на своєму сайті в якому-небудь одному місці, щоб ні у кого не виникало ніяких різночитань.

Якщо Ваші витрати перевищують 20 000 руб./міс. то кредитна «Сверхкарта+» з 7% кэшбэком за всі покупки перші три місяці точно не завадить. Вартість річного обслуговування в 1500 руб. легко відіб’ється. Принаймні, варто спробувати її оформити.

До того ж, враховуючи досить довгий пільговий період, можна сміливо додати ще 1% до кэшбэку, оскільки на час грейса Ваші власні гроші будуть лежати на витратно-поповнюється внесок і приносити додатковий дохід. Природно, мова йде про ситуації, коли Ви вмієте користуватися пільговим періодом кредитування.

Використовувати кредитки, не дотримуючись умови надання пільгового періоду, категорично не можна, це дуже невигідно.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments