Оновлено 25.09.2018.

Прийнято вважати, що у кредитних карт з довгим пільговим періодом не буває кешбека. На думку творців подібних продуктів, довгий грейс повинен компенсувати його відсутність.

«Уральський банк реконструкції та розвитку» вирішив зламати цей стереотип і випустити на ринок кредитку з пільговим періодом 120 днів і кэшбэком 1% на всі покупки. Найближчі конкуренти «100 днів без %» від «Альфа-Банку» і «Елемент 120» від «Пошта Банку» похвалитися цим не можуть.

Ось як виглядає реклама карти «120 днів без відсотків» від «УБРиР»:

Кредитна картка від УБРиР 120 днів без відсотків. Переваги
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

Залишити заявку на карту «120 днів без відсотків» і дізнатися рішення банку можна онлайн. Плата за випуск неіменний кредитної картки Visa Unembossed не стягується (тариф ТП 62-6). Обслуговування картки коштує 1500 руб./рік., однак плата за обслуговування повертається при досягненні загальної суми покупок по карті в 100 000 крб. за рік, в якому списалася плата за обслуговування:


Кредитний ліміт у карти «120 днів без %» може бути від 30 000 до 299 999 руб.

На цій карті співробітники банку пропонують підключити пакет послуг «Керований» за 900 руб., в який входить смс-інформування та перевипуск картки.

Якщо цей пакет не потрібен, то від нього можна відмовитися (гаряча лінія запевняє, що підключення даного пакету – це абсолютно добровільна справа).

ЗАМОВИТИ КАРТУ «120 ДНІВ БЕЗ %»

UPD: 18.06.2018
Плата за випуск кредитної картки «120 днів без %» не справляється (тариф ТП 62-6). Обслуговування картки для договорів, укладених після 01.03.2018, становить 1900 руб./рік.

Однак ця плата за обслуговування повертається після здійснення покупок за допомогою картки на суму від 150 000 руб. протягом року:

UPD: 18.08.2018
До 31.12.2018 можна отримати кредитку «120 днів без відсотків» з безкоштовним обслуговуванням на весь термін дії картки у всіх містах, де представлений банк:

2 Широка географія присутності банку.

«УБРиР» (29 місце за розмірами активів нетто по Росії) має відділення в багатьох суб’єктах РФ:

3 Можна не підтверджувати дохід.

Якщо ви запитуєте кредитний ліміт від 30 000 до 100 000 руб., то для оформлення картки «120 днів без %» потрібно тільки паспорт, що підтверджують дохід документи (наприклад, 2-ПДФО або довідка за формою банку) не потрібні.

Варто звернути увагу, що на відміну від багатьох банків УБРиР видає свої кредитки і індивідуальним підприємцям.

4 Пільговий період до 120 днів.

На сайті банку є картинка, яка повинна пояснювати механізм роботи пільгового періоду 120 днів, проте вона не зовсім інформативна. Дивлячись на цей малюнок, можна однозначно сказати, чесний (як у картки «Елемент 120» від «Пошта Банку») або нечесний грейс (як у карти «100 днів без %» від «Альфа-Банку») у нового продукту:

Також не вказано, з якої дати починається відлік 120 днів пільгового періоду.

Звертаємося за допомогою онлайн-чат банку і дізнаємося, що грейс-період у картки «120 днів без відсотків» чесний. Розрахунковий період починається з дати укладення договору. Тобто якщо б ми, наприклад, оформили картку 08.09.2017, то перший розрахунковий період був би з 09.09.2017 за 08.10.2017.

Після закінчення розрахункового періоду у нас буде 90 календарних днів, щоб повністю погасити заборгованість за цей розрахунковий період, тобто в нашому випадку з 09.10.2017 до 06.01.2018 включно. Відповідно, заборгованість за покупки в розрахунковий період з 09.10.2017 за 08.11.2017 потрібно буде погасити до 6 лютого 2018, за період з 09.11.2017 за 08.12.2017 — до 8 березня 2018 і т. д.

Під час довгого грейса потрібно вносити мінімальні платежі по 3% від загальної суми заборгованості до закінчення кожного платіжного періоду (розрахунковий період – 20 днів з моменту закінчення розрахункового періоду). У нашому випадку крайні дати для внесення мінімальних платежів — 28.10, 28.11, 28.12:

Графічно грейс-період кредитної картки «120 днів без відсотків» виглядає так:

Може здатися, що в грейс-період «УБРиР» легко заплутатися, проте необхідні дати і суми видно в інтернет-банку, до того ж завжди можна уточнити їх по телефону.

До речі, механізму роботи пільгового періоду в загальному доступі на сайті немає. Він прописаний в індивідуальних умовах, які клієнт отримує при оформленні кредитної картки:

Якщо не погасити всю заборгованість до дати закінчення грейс-періоду (але при цьому вносити мінімальні платежі), то пільговий період відміниться і на кожну покупку буде нарахований відсоток з моменту її вчинення. Для тих, хто підтвердив свій дохід при оформленні картки, процентна ставка по кредитці «120 днів без %» 29%, для тих, хто не підтвердив, – 31%:

Якщо не внести мінімальний платіж, то передбачена ще й пеня на суму простроченої заборгованості в розмірі 20% річних.

Грейс-період у карти «120 днів без відсотків» поширюється також на операції зняття готівки та переклади.

Правда, за це передбачена комісія в розмірі 4%, мінімум 500 руб.:

5 Кэшбэк за всі покупки.

«УБРиР» платить кэшбэк в 1% за всі покупки по картці «120 днів», максимальної величини кешбека за місяць немає. Винагорода виплачується з 15 по 20 число місяця, наступного за розрахунковим:

Причому список обмежень, за які кэшбэк не покладено, у «Уральського банку реконструкції та розвитку» досить короткий:

Варто також звернути увагу, що, за версією онлайн-чату «УБРиР», кэшбэк по карті «120 днів без відсотків» сплачується при здійсненні покупок як за рахунок власних, так і за рахунок кредитних коштів:

А ось представник банку на порталі banki.ru у серпні 2017 відповідав, що за продуктами з кредитним лімітом кэшбэк нараховується тільки за покупки за рахунок кредитних коштів:

Я не знайшов в офіційних документах вказівки, що кэшбэк за покупки за рахунок власних засобів не нараховується. Треба буде уточнити цей момент додатково.

6 Картку зручно поповнювати.

Крім власних банкоматів і терміналів, а також кас банку (поповнення в касах від 15 000 руб. без комісії, якщо менше, то 50 руб.), кредитку «120 днів без %» можна безкоштовно поповнювати в банкоматах «Альфа-Банку»:

Також кредитка «120 днів без %» вміє безкоштовно стягувати кошти з інших карт через інтернет-банк (важливо переконатися, що емітент карти-донора дозволяє проводити такі операції без комісії, детальніше про це у статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно»):


Ліміт однієї операції 50 000 руб., денний – 300 000 руб.

Кредитна картка від УБРиР 120 днів без відсотків. Недоліки
1 Мапу можуть не схвалити.

У «УБРиР» досить лояльні вимоги до потенційних власників кредитних карт: щомісячний дохід не нижче 11 200 руб/міс., вік від 21 до 72 років, наявність реєстрації в регіоні присутності банку, наявність постійного місця роботи:


Тим не менш, як і будь-яку кредитку, карту «120 днів без %» можуть оформити, пояснювати причини відмови «УБРиР» не буде.

Не забувайте, що будь-яка кредитна карта збільшує кредитну навантаження.

2 Платне смс-інформування.

СМС-інформування у карти «120 днів без %» платне, коштує 50 руб./міс.:

Якщо вам потрібно смс-інформування, то має сенс підключити пакет послуг «Керований» (він коштує 900 руб., плата стягується одноразово), куди входить смс-інформування на термін дії картки:

UPD: 25.09.2018
Якщо не підключати платне смс-інформування, то для отримання паролів 3D-Secure при покупках в інтернеті необхідно налаштувати отримання повідомлень на електронну пошту:

Зробити це можна в інтернет-банку, розділ «Карти» далі «Повідомлення»:


3 Нав’язування страховок і додаткових послуг.

У «УБРиР» (як і в будь-якому іншому банку) потрібно бути уважним при підписанні документів, інакше можна ненароком підключити який-небудь платний пакет або страховку:


Причому платні послуги можуть нав’язати і при відкритті звичайного вкладу:


4 Заплутані тарифи.

Можливо, це дещо суб’єктивний параметр, але тарифи та умови обслуговування «УБРиР» складені досить заплутано. Чесно зізнатися, я навіть не відразу знайшов тариф на карті «120 днів без %», довелося звертатися за допомогою до представника банку, який підказав, що він називається ТП 62-6:

Яким чином клієнти повинні дізнатися, що тариф ТП 62-6 відноситься до карти «120 днів без %», не зовсім зрозуміло (хіба що шляхом співвіднесення його з рекламною сторінкою на сайті, де є витяги з тарифу), ось як виглядає його шапка:

5 Платні виписки по рахунку.

Даний пункт до кредитці «120 днів без %» безпосередньо не відноситься, оскільки виписка по рахунку, використовуваного для погашення заборгованості за кредитним договором, безкоштовна. А ось за виписку за вкладом доведеться розщедритися на 300 руб.

Природно, для багатьох клієнтів комісія за виписки по вкладах стає великим сюрпризом:


Не знаю, як вам, але мені здається, що брати гроші за виписку за вкладом дико.

6 Комісія за вхідний міжбанк.

Даний пункт також не відноситься до кредитці «120 днів без %», оскільки зарахування грошових коштів, що надійшли безготівковим шляхом в рахунок погашення заборгованості за кредитами, безкоштовно:

А ось зарахування безготівкових коштів на рахунки дебетових карток або вкладу безкоштовно тільки в межах ліміту 125 000 руб./міс. (+ безкоштовно одне поповнення в місяць на найбільшу суму). Далі буде комісія за вхідний міжбанк у розмірі 1,2%:


Комісія за вхідний міжбанк завжди виглядає підозріло.

7 Некомпетентна підтримка.

Дізнатися щось конкретне на гарячій лінії банку досить важко, співробітники плавають в тарифах і дуже поверхово розбираються в питанні. Є підстави вважати, що не тільки мені так не пощастило з фахівцями гарячої лінії:


Судячи з відгуків, онлайн-чат теж іноді не може допомогти у вирішенні питань, наприклад, одного клієнта відправили дізнаватися MCC досконалої операції в магазин, де була здійснена покупка:

8 Банк може неправильно порахувати відсотки за вкладами.

Як з’ясувалося, треба стежити, чи правильно «УБРиР» нараховує проценти за вкладами, а то були прецеденти:


9 Відтік коштів з банку.

Якщо поглянути на звітність, то можна зауважити досить серйозний відтік коштів з банку, так за останні 3 місяці обсяг депозитів юридичних осіб скоротився на 41%, кошти банків впали на 46,1%:


Не додає оптимізму і зростання простроченої заборгованості до 8,1 млрд руб., і це при резерви на можливі втрати в 1,8 млрд руб.

UPD: 25.09.2018
Станом на 25.09.2018 відтік коштів з банку не спостерігається, кошти банків, кошти на вкладах та поточних рахунках юросіб, навпаки, збільшуються:

Ситуація з простроченою заборгованістю також нормалізувалася.

10 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у ПАТ «Уральський банк реконструкції та розвитку» також є.

Особливо багато відгуків від індивідуальних підприємців, які блокують розрахункові рахунки 115-ФЗ. Причому надання в банк необхідних документів справи ніяк не допомагає. Деякі клієнти стверджують, що «УБРиР» блокує рахунки, щоб мати 10% комісії за переказ коштів в інший банк:

Висновок

У «Уральського банку реконструкції та розвитку» вийшла цілком пристойна кредитка, поєднання чесного грейса до 120 днів і кешбека 1% практично на всі операції (включаючи оплату мобільного зв’язку, комуналки, страховки, податків, штрафів) – це непогана пропозиція.

До того ж якщо встигнути замовити картку до 31.12.2018, то випуск і обслуговування будуть безкоштовними.

Вагомим плюсом є зручність поповнення кредитки «120 днів без %».

ОФОРМИТИ 120 ДНІВ БЕЗ %

Кредитна карта «Елемент 120» і «100 днів без %», на мій погляд, поступаються картці «120 днів без %» із-за відсутності кешбека.

А ось для потенційного вкладника «УБРиР» виглядає досить дивно, наявність платних пакетів, комісія за вхідний міжбанк і платні виписки по депозитах позитивних емоцій не додають.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях тепер можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

Підпишіться на канал

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments