Оновлено 24.11.2017.

У великих містах підібрати вигідну кредитку набагато легше, ніж у маленьких. Однак дещо цікаве можна знайти й у невеликих населених пунктах.

Деякі кредитні організації активно розвивають дистанційне обслуговування, доставляючи свої карти кур’єрами, і намагаються взаємодіяти з клієнтами, в основному, через мобільний додаток або інтернет-банк.

А ось «МТС Банку» для поширення своїх карток кур’єри не потрібні. Отримати кредитку «МТС Гроші» можна в будь-якому салоні мобільного оператора «МТС», достатньо лише пред’явити паспорт. Дебетовий варіант цієї карти було розглянуто раніше, сьогодні чергу кредитної картки.

Ось як виглядає реклама картки на сайті:

Кредитна картка МТС Гроші. Переваги
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

Плата за випуск неіменний кредитної картки «МТС Гроші» з PayPass і підтримкою 3D-Secure не стягується. Обслуговування в перший рік також безкоштовно (далі 700 руб./рік).

2 Лояльні вимоги до оформлення.

Для отримання кредитної картки «МТС Гроші» потрібно бути громадянином РФ, мати постійну прописку в РФ (необов’язково в регіоні присутності кредитної організації, як, наприклад, вимагають у багатьох банках) бути абонентом стільникового оператора «МТС», а також бути старше 18 років і молодше 68 років:

3 Можна оформити без довідок.

Залишити заявку на кредитну карту можна на сайті. Після проведення швидкого скорингу вам прийде смс з рішенням банку. Далі залишається взяти паспорт і прогулятися до найближчого салону мобільного оператора «МТС», де потрібно назвати співробітникові код з смс для отримання картки:

UPD: 19.09.2017
Тепер кредитну картку «МТС Гроші» можна отримати тільки у відділенні банку. На сайті і в салонах «МТС» можна оформити картку «МТС Гроші Weekend».

«МТС Банк» не вимагає документи, що підтверджують дохід (довідка за формою банку або 2-ПДФО):

Подати заявку на кредитку «МТС Гроші» можна, відправивши смс зі свого телефону «МТС» на короткий номер 333 з останніми чотирма цифрами номера свого паспорта:

4 Пільговий період до 51 дня.

У кредитної картки «МТС Банку» заявлений грейс-період до 51 дня, проте на практиці отримати такий тривалий пільговий період вельми проблематично.

Розрахунковий період – календарний місяць. Платіжний період триває до 20-го числа місяця, наступного за розрахунковим.

Грейс-період у даній кредитки нечесний, тобто кредитку обов’язково потрібно виводити в нуль в платіжному періоді для того, щоб почався новий пільговий період.

Однак це ще не всі сюрпризи. Основна засада полягає у тому, що на операції в платіжному періоді пільговий період не поширюється, якщо не погашена заборгованість за розрахунковий період.

Варто зазначити, що опис пільгового періоду в документах банку досить заплутана:

Тим не менш, використовувати кредитку «МТС Гроші» в пільговий період і не платити відсотки цілком реально. Для наочності намалюємо картинку.

Розрахунковий період з 1 по 31 липня, платіжний період до 20 серпня.

5000 нам потрібно погасити до 20 серпня, тоді не потрібно буде платити «МТС Банку» відсотки за користування позиченими грошима.

Однак якщо ми захочемо скористатися нашою кредиткою в серпні до того, як виведемо карту в нуль, то на цю покупку грейс-період поширюватися не буде. Тобто в нашому випадку покупка в 2000 руб. не стане пільговою. Якщо ж ми виведемо карту в нуль в серпні (нуль повинен «переночувати» на картці), і зробимо купівлю після цього, то почнеться новий пільговий період, і 2000 руб. потрібно буде погасити до 20 вересня, при цьому відсотки за цей період платити не потрібно.

Такі умови грейс-періоду, звичайно ж, створюють певний дискомфорт. Не секрет, що фактично покупки за рахунком проходять через кілька днів. Тобто якщо здійснювати операції за карткою «МТС Гроші» в кінці місяця, припустимо 29-30 числа, то ці покупки, швидше за все, проведуться за рахунком вже в наступному місяці, і пільговий період на них діяти не буде.

Таким чином, краще здійснювати операції за рахунок позикових коштів за кредиткою «МТС Гроші» числа до 25-го.

Далі залишається два варіанти, можна погасити заборгованість до початку розрахункового періоду і продовжити користуватися картою для покупок (тобто фактично грейс буде менше місяця), або не робити покупок у платіжному періоді і погасити заборгованість ближче до 20-го числа, тобто максимально використовувати грейс.
Загалом, використання пільгового періоду «МТС Банку» вимагає деякої вправності. Неуважні клієнти на радість банку потрапляють на відсотки:


Пільговий період не поширюється на зняття готівки з кредитки «МТС Гроші» за рахунок позикових коштів (також ще буде комісія у 3,9%+350 руб). Однак, якщо встигнути поповнити кредитку власними грошима до фактичного проведення операції по рахунку, тобто щоб зняття провелось по рахунку за рахунок власних коштів, то комісія буде скасована, оскільки власні кошти з кредитки «МТС Банку» можна знімати без комісії в банкоматах партнерів («ВТБ24» і «Ощадбанк»):


Денний ліміт зняття готівки з карток «МТС Банку» в банкоматах обмежений 50 000 руб.:

Пишуть, до речі, що за MCC 6051 (Нефінансові інститути – іноземна валюта, грошові перекази (непередавані), дорожні чеки, квазі-кеш) немає вильоту з грейса:

Процентна ставка по кредитці «МТС Гроші» коливається в діапазоні від 23 до 38% і визначається індивідуально:

Нагадаю, що кредитними картками можна користуватися тільки в грейс-період, інакше це дуже невигідно. Я сподіваюся, що ви не будете використовувати кредитку «МТС Банку» так, як клієнт в цьому відкликання:

За невнесення мінімального платежу, окрім нарахування відсотків на прострочену заборгованість (0,1% в день), передбачений штраф у розмірі 30% від мінімальної суми внесення, але не менше 1000 руб:


5 Кэшбэк 2%.

Опція «Мобільний» з 2% кэшбэком (без будь-яких округлень) за всі покупки для власників кредитки «МТС Гроші» безкоштовна. Місячний ліміт каші 2000 руб., зараховується на рахунок мобільного телефону. Каша менше 10 руб. не виплачується:

Список винятків, за які кешбека не буде, досить стандартний:


Зверніть увагу, що кэшбэк за операціями оплати товарів і послуг в підприємствах торгівлі і сервісу, які неможливо однозначно визначити за видом їх діяльності, а також в підприємствах, що надають вузькоспеціалізовані послуги (МСС 5999, 7399, 8999), не виплачується, якщо дані покупки були здійснені в мережі інтернет. Відповідно, банк у багатьох випадках автоматично за цим категоріям кашу не нараховує, а вам доведеться надати чеки, щоб довести свою правоту.

Також кэшбэк не нараховується в категоріях «Fines» (Штрафи MCC 9222) і «Government Services» (Урядові послуги МСС 9399).

За MCC 4812 і 4816 МТС кашу наллє:З балансу мобільного телефону «МТС» кошти можна вивести за допомогою гаманця «МТС Гроші» з комісією 1,5%.

Клієнти пишуть, що на цій карті замість безкоштовної опції «Мобільна» при бажанні можна підключити платну опцію «Шопінг» з 3% кэшбэком на банківський рахунок за 1500 руб./рік:


6 Відсоток на залишок.

Власникам карт «МТС Банку» доступний для відкриття «Накопичувальний рахунок», на даний момент по ньому нараховується 7,5% річних, якщо за місяць залишок власних коштів не опускався нижче 1000 руб.

Якщо залишок власних коштів на кредитці «МТС Гроші» також не опускався нижче 1000 крб. протягом місяця, то на нього теж нараховується відсоток на залишок:

Варто відзначити, що відсоткова ставка за накопичувальним рахунком у розмірі 7,5% не змінюється вже дуже тривалий час.

UPD: 24.11.2017
З 01.12.2107 відсоток на залишок власних коштів за кредитною карткою «МТС Гроші», а також на накопичувальному рахунку, відкритому до кредитці, скасовується:


7 Поповнення картки в салонах «МТС».

Картку «МТС Гроші» можна поповнити без комісії в салоні «МТС».

Варто враховувати, що цей спосіб все-таки не моментальний, гроші до рахунку можуть йти до трьох днів:

Безкоштовно стягувати кошти з карток інших банків кредитка «МТС Гроші» не вміє.

Картка чудово поповнюється міжбанком (також можна поповнити накопичувальний рахунок, а з нього вже погасити кредит), робити це потрібно, природно, з кредитних організацій, у яких є безкоштовний міжбанк.

Деякі клієнти пишуть, що іноді внутрибанк і міжбанк обробляються тільки на наступний день:

Ніколи не гасіть заборгованість в останній день, завжди залишайте запас, мінімум 3-5 днів, на випадок затримки міжбанку або якихось технічних збоїв.

8 Підтримка Apple Pay, Samsung Pay, Android Pay.

Картки «МТС Гроші» підтримують технології Apple Pay, Samsung Pay, Android Pay:

Для популяризації цих сервісів постійно проводяться різні акції. Наприклад, з 13 липня по 13 серпня 2017 за покупки карткою «МТС Гроші» за технологією Android Pay покладено кэшбэк в 500 руб. при досягненні суми покупок 5000 руб:


Кредитна картка МТС Гроші. Недоліки
1 Нав’язування страховки і додаткових послуг.

У мережі є багато відгуків про те, що клієнтам «МТС Банку» нав’язували платні додаткові послуги, навіть якщо вони відразу повідомляли, що їм не потрібні ні страховка, ні платні смс. Так що потрібно обов’язково перевірити документи, які ви підписуєте:
Від банківських Маринок різних банків я часто чую, що підключення страховки до кредиткою – це велике благо для клієнта, оскільки якщо з ним що-небудь трапиться, то страхова компанія виплатить заборгованість по карті. Тільки от договір зазвичай складений таким чином, що отримати компенсацію буде проблематично.

Дуже показовий приклад описаний у відгуку нижче, клієнт щомісяця до 20-го числа кожного місяця гасив заборгованість по карті і вносив плату за страховку до кредитці, останній платіж був 18.06.2015, після чого клієнт пішов з життя 10.07.2015. І виявилося, що в списку застрахованих осіб його немає. Справа в тому, що плата за страховку за поточний місяць стягується в 20-х числах поточного місяця, тобто, по суті, перші 20 днів місяця страховка не діє:


2 Карту можуть не схвалити.

Картку «МТС Банку» можуть не схвалити, як і будь-яку кредитку.

Навіть якщо клієнту вже прийшло смс з схваленням, карту можуть не видати:Варто відзначити, що це відбувається не так часто, оскільки ніяких нових документів клієнт у салон мобільного оператора не приносить, скоринг вже пройдено. Відмова може бути пов’язаний з помилками в заповненні анкети чи пропуску строку дії пропозиції банку.

3 не Можна встановити індивідуальні ліміти.

Інтернет-банк «МТС Банку» не дає можливості встановити власні ліміти на окремі операції, наприклад, заборонити зняття готівки в банкоматі або покупки в інтернеті.

4 Плата за бездіяльність.

Якщо зберігати на кредитці власні кошти і не робити ніяких операцій, то через 180 днів почне списуватися плата «за бездіяльність» у розмірі 300 руб./міс., але не більше залишку власних коштів:


5 Платне смс-інформування.

За кредитною карткою «МТС Гроші» безкоштовне смс-інформування не передбачено:

6 Неінформативна гаряча лінія.

Можливо, мені просто не щастило, але всі мої спроби поговорити з живою оператором гарячої лінії «МТС Банку» і задати питання закінчувалися повідомленням, що на даний момент всі оператори зайняті, і отримати якусь інформацію можна, скориставшись послугами автовідповідача, натискаючи на різні клавіші на телефоні.

7 Комісія за зарахування від юросіб та ІП.

В «МТС Банку» є 5% комісія за зарахування грошових коштів від ІП та юридичних осіб:

8 Невигідна конвертація.

У «МТС Банку» невигідний курс конвертації, який не перекривається кэшбэком, так що для зарубіжних поїздок картка не підійде:


9 Невживану карту потрібно обов’язково закрити.

Взагалі, будь-яку невикористану карту потрібно закривати, щоб потім не виявити яких-небудь прострочених заборгованостей та штрафів. Особливо це стосується картки «МТС Гроші», оскільки будь-які комісії, в тому числі за обслуговування картки, за відсутності власних засобів списуються за рахунок люб’язно наданого кредиту:

10 Принади дистанційного банку.

Головна проблема всіх дистанційних банків полягає в тому, що повністю виключити необхідність безпосереднього звернення в офіс банку за недистанционным каналами обслуговування не можна. Наприклад, якщо «МТС Банк» запідозрить вас у сумнівних операціях, заблокує картку і відключить від інтернет-банку, то для вирішення цього питання потрібно прийти безпосередньо в офіс кредитної організації:

11 Негативний інформаційний фон.

В середині липня «АФК ” Система» оголосила технічний дефолт за кредитними зобов’язаннями із-за арешту активів у рамках позову до компанії з боку «Роснефти», «Башнефть» і республіки Башкортостан («МТС Банк» є дочірньою структурою ПАТ «АФК «Система» Володимира Євтушенкова):

12 Вимагають зберігати всі чеки 1 рік.

«МТС Банк» вимагає зберігати всі чеки за всіма операціями протягом 1 року:

13 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у «МТС Банку» також є.

Я не втомлююся нагадувати, що 115-ФЗ – це прогулянка по мінному полю, і з цим ризиком потрібно рахуватися при використанні банківських послуг. Природно, клієнти, які зіткнулися з блокуванням, як правило, не займаються фінансуванням тероризму та не відмивають гроші, отримані злочинним шляхом:

Висновок

Кредитна карта «МТС Гроші» вийшла досить неоднозначною. Недоліків у картки маса. Кривий грейс-період, звичайно ж, не радує.

З іншого боку, отримання безкоштовної кредитки в численних салонах «МТС», та ще й з кэшбэком без будь-яких підтверджуючих дохід довідок та додаткових документів – це унікальна пропозиція. Вже після заповнення заявки ви точно будете знати, схвалили вам карту, чи ні.

Після закінчення безкоштовного року мапу можна закрити, якщо немає бажання платити за обслуговування. До того ж, будь-яка кредитна карта, навіть лежить на полиці, збільшує кредитну навантаження і може перешкодити в отриманні інших вигідних кредиток.

Картка цілком підійде для покупок у категоріях, на які у вас немає карти з більш хорошими умовами кэшбэку.

Кредитку «МТС Гроші» можна використовувати як дебетовку, тобто здійснювати покупки за рахунок власних коштів і також отримувати кашу.

Пільговий період незручний, але при правильному використанні кредитка може виявитися досить вигідною.

До того ж, при бажанні, злити соляру з трактора не дуже важко:)

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments