Оновлено 31.10.2018.

У середині серпня 2018 «Россельхозбанк» значно змінив бонусну програму по кредитній Карті Господаря», з’явилися додаткові категорії для 10% і 5% кешбека, також змінився механізм справляння плати за обслуговування. Стало можливим підключення опції з безкоштовного зняття готівки з кредитки.

У підсумку карта змінилася майже до невпізнання, так що простіше написати нову статтю, ніж вносити численні правки в попередню.

Отже, ось як виглядає реклама оновленої «Карти Господаря»:

На картинці вище, до речі, сховався промо-код «Господар», який дає право на безкоштовне обслуговування «Карти Господаря» в перші три розрахункових періоду без будь-яких додаткових умов.

Кредитна Картка Господаря від Россельхозбанка. Переваги
1 Можливість безкоштовного обслуговування.

Випуск основної/додаткової Картки Господаря» обійдеться в 99 руб. Карта може бути як іменним (MasterCard Standard), так і неіменний моментальної видачі (MasterCard Instant Issue):

Кредитний ліміт у «Карти Господаря» може бути до 1 000 000 руб., процентна ставка від 23,9%.

За промокоду «Господар» (на жаль, пересічні Маринки можуть бути не в курсі даної акції і доведеться дзвонити Обермаринкам), обслуговування протягом перших трьох розрахункових періодів буде безкоштовним (першим розрахунковим періодом тут вважається наступний місяць після здійснення першої видаткової операції по карті). А далі для безкоштовного обслуговування потрібно підтримувати обіг витрат по картковому рахунку на рівні 10 000 руб. і вище (враховуються фактично проведені операції). Якщо витрачати по карті менше, то буде комісія 150 руб./міс.:


Варто відзначити, що у «Россельхозбанка» при розрахунку мінімального обороту зараховуються практично всі операції, крім податкових платежів, переказів і поповнення електронних гаманців.

Для старих клієнтів, які відкривали «Карту Господаря» до 13.08.2018, механізм справляння плати за обслуговування залишився незмінним (400 руб. у рік).

2 Додаткові карти.

До основної «Карті Господаря» можна випустити 2 додаткові картки (випуск кожної обійдеться в 99 руб., окремо за їх обслуговування платити не потрібно). Для оформлення допки вимагається особиста присутність того, на чиє ім’я вона оформляється:

Покупки за допкам також враховуються для розрахунку винагороди та підрахунку мінімального обороту витрат.

3 Кэшбэк 5-10%.

У «Карти Господаря» тепер можна підключити 1 з 3 додаткових опцій: Cashback, бонусні бали за програмою «Урожай» або безпроцентне зняття готівки:

Опція вибрана в поточному місяці, стає активною в наступному. Так що в місяць отримання карти підвищеного кешбека не буде:

Опція CashBack

На мій погляд, CashBack — найбільш корисна опція. В інтернет-банку потрібно вибрати категорії для кешбека в 10% (супер CashBack) і 5% (підвищений CashBack), причому винагорода виплачується реальними грошима, а не якими-небудь фантиками. За всі інші покупки покладено кэшбэк в 1%.

Категорією з кэшбэком в 10% можна зробити одну з наступних: «On-line ігри», «Книги», «Телекомунікації», «Музика і фільми», «Зоомагазини», «Аптеки». Для 5% каші доступні категорії «Театр і кіно», «Ресторани», «Таксі», «Косметика і парфумерія», «Іграшки», «АЗС».

Природно, всім хотілося б відразу дізнатися MCC-коди, які відносяться до кожної категорії, особливо до самої загадкової — «Телекомунікації», але, на жаль, банк не вважав за потрібне повідомляти клієнтам дану інформацію. Практичний досвід з’явиться після перших виплат винагороди за нової бонусної програмі (кэшбэк зараховується на рахунок в кінці наступного місяця).Пишуть, що категорія досконалої купівлі відображається в інтернет-банку:

UPD: 31.10.2018
В кінці жовтня «Россельхозбанк» налив перший кэшбэк за оновленою кредитній Карті Господаря», і загадкова категорія «Телекомунікації» з 10% кешбека виправдала навіть сміливі очікування, у неї увійшов MCC 4814. За 4812 і 4816 був стандартний 1% кешбека.


Місячний ліміт кешбека у підвищених категоріях обмежений 2000 руб., загальний ліміт — 5000 руб./міс.

Список винятків, за які «РСХБ» не дасть навіть 1% кешбека, досить короткий:

Користувачі карти склали список винятків з MCC і розшифровкою, до нього потрібно ще додати MCC 6540:

За платежі через банкомати та інтернет-банк кэшбэк також не нараховується.

Передбачуваний до нарахування кэшбэк ніде в інтернет-банку «Россельхозбанка» не видно:

Бонусні бали програми «Урожай»

Дана опція практично аналогічна опції CashBack. Винагорода тут нараховується не реальними грошима, а бонусними балами програми «Урожай». У підвищених категоріях також покладено кэшбэк 10% і 5% балами, за всі інші покупки — 2%. На відміну від опції CashBack, тут є невигідне для клієнта округлення, т. к. бали нараховуються за кожні повні 100 руб. покупки, а не за всю суму операції:

За моїми спостереженнями, а також за відгуками клієнтів, ціни товарів, які можна придбати за бали програми «Урожай», дещо завищені, так що реальна вигода виходить не такою вражаючою:

Опція «Готівка»

При виборі опції «Готівка» скасовується комісія за зняття позикових коштів з кредитки в банкоматах та ПВН «Россельхозбанка», однак пільговий період, на такі операції не поширюється, так що дана опція не особливо вигідна:

Старі клієнти, які відкривали «Карту Господаря» до 13.08.2018, також можуть вибрати опції підвищеної кешбека. Якщо нічого не вибирати, то продовжує діяти кэшбэк в 5% на АЗС і 1% на все інше, ліміти, правда, стали такими ж урізаними, як і для нових клієнтів, 2000 руб. в підвищеної категорії та 5000 руб. — загальний ліміт каші за місяць.

4 Пільговий період до 55 днів.

Грейс-період у «Карти Господаря» чесний (детально читайте у статті «Грейс період: тонкощі пільгового періоду кредитування»).

Пільговий період розпочинається з дати, наступної за датою виникнення пільгової заборгованості, і закінчується 25 числа календарного місяця (включно), наступного за місяцем, в якому виникла пільгова заборгованість, при цьому можна повернути кредитні кошти до вищезазначеної дати.

У разі якщо 25 число календарного місяця припадає на неробочий день, платіжна дата переноситься на найближчий наступний за ним робочий день.

Припустимо, у період з 1 липня по 31 липня ви зробили 3 покупки за 10 000 рублів, а 22 серпня ще на 10 000. Щоб не платити відсотки за користування кредитними грошима, до 25 серпня вам треба погасити 30 000 рублів. Решту 10 000 рублів потрібно погасити вже до 25 вересня.

У перші три календарних місяці з моменту відкриття «Карти Господаря» діє амністія на зняття готівки в банкоматах та ПВН «Россельхозбанка» (звичайна комісія 3,9%, мінімум 350 руб.), в цей період такі операції йдуть в грейс, тобто на них поширюватиметься пільговий період кредитування. Відлік цього періоду починається з дати схвалення кредитного ліміту та відкриття рахунку, а не з дати фактичного отримання карти. Так що має сенс отримувати моментальні карти до початку місяця.

Враховуючи, що 3 місяці можна знімати готівку без комісії, і знаючи, як користуватися пільговим періодом, маємо наступну картинку.

На початку липня знімаємо весь кредитний ліміт (наприклад, 200 000 рублів) в банкоматі «РСХБ» і відправляємо на накопичувальну картку «Користь» від «Хоум Кредит» під 7,5% річних (припустимо, ми розмістили їх 5 липня). 20 серпня поповнюємо «Карту Господаря» з «Користі» через сервіс перекладів «Россельхозбанка» (беремо запас на 5 днів, на всякий випадок), тобто гасимо заборгованість в грейс. Чекаємо, поки відобразиться списання (можна подивитися в інтернет-банку). У підсумку люб’язно надані «РСХБ» кредитні гроші 45 днів пролежали на карті під 7,5% річних, принісши нам дохід у 1849 рублів (200 000*7,5%*45 днів/365 днів/100%=1849).

Далі знову знімаємо гроші в серпні і розміщуємо на «Користь» (припустимо, ми це зробили 25 серпня), знову гасимо заборгованість 20 вересня (тобто в «Хомяке» грошики «РСХБ» пролежали у другий період 26 днів). Профіт за другий період 1068 руб. (200 000*7,5%*26 днів/365 днів/100%=1068).

За третій і останній акційний період зі зняттям 25 вересня і гасінням 20 жовтня також вийде заробити 1068 рублів.

Чистий дохід, який дарує вам «РСХБ» при оприбуткуванні 200 000 руб. кредитного ліміту складе: 1849+1068+1068=3985 рублів.

Відповідно, чим більше ліміт, тим більше грошиків з «Россельхозбанка» можна поиметь. Денний ліміт зняття готівки з Картки Господаря» в банкоматах 250 000 руб., місячний — 1 млн руб.:


Після закінчення тримісячного періоду з моменту відкриття картки зняття готівки стає непільгової операцією. Нельготными у «РСХБ» також вважаються наступні операції:

Раніше у «РСХБ» всі комісії (за смс-інформування, річне обслуговування, запит балансу в іноземній банкоматі та ін) були нельготными операціями, у нових правилах надання та використання кредитних карт (діють з 26.07.2018) комісії банку відносяться до пільгових операцій:

Якщо не повністю погасити заборгованість за звітний період до закінчення розрахункового періоду (але внести хоча б мінімальний платіж), то пільговий період скасовується і на кожну покупку буде нарахований відсоток за ставкою підставі договору з наступного дня після її здійснення.

Якщо не внести навіть мінімальний платіж або внести його не повністю, то з’являється прострочення, за яку передбачена неустойка.


Прострочена заборгованість псує кредитну історію, до того ж при її появі «Россельхозбанк» перестає платити кэшбэк.

При вчиненні непільгової операції для припинення нарахування відсотків на неї в поточному звітному періоді буде потрібно виводити кредитку в нуль, т. к. в черговості гасіння сума основного боргу за поточний період стоїть в самому низу:

В оновленому інтернет-банку «Россельхозбанка» стало можливим формувати детальну виписку, де видно всі необхідні суми і дати:

5 Картку зручно поповнювати.

З недавніх пір «Россельхозбанк» дозволяє поповнювати свої карти з карток інших банків через власні сервіси без комісії. Важливо тільки переконатися, що емітент карти-донора не стягує плату за такі операції:

Користувачі пишуть, що така операція поповнення карт сторонніх банків проходить за рахунком тим же днем:

Тим не менше, я завжди рекомендую не залишати гасіння заборгованості на останні дні платіжного періоду, мало які технічні збої можуть трапитися. Навіть при внесенні через власні банкомати гроші фактично можуть дійти до рахунку тільки на наступний день:

Природно, карту можна поповнити міжбанком.

6 Можна встановити індивідуальні ліміти.

В інтернет-банку «РСХБ» можна самостійно налаштовувати різні ліміти по основній і додатковій карті:

7 Безкоштовне смс-інформування.

У «РСХБ» є платний SMS-сервіс, варто 59 руб./міс:

Однак підключати його зовсім необов’язково, «Россельхозбанк» і так буде надсилати смс про кожної видаткової операції по карті:

8 Безкоштовна зміна ПІН-коду.

В банкоматах «РСХБ» можна безкоштовно змінити ПІН-код Карти Господаря»

9 Підтримка Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay.

«Россельхозбанк» підтримує передові технології оплати смартфоном Apple Pay, Samsung Pay і Google Pay.

Кредитна Картка Господаря від Россельхозбанка. Недоліки
1 Мапу можуть не схвалити.

«Россельхозбанк», як і будь-який інший банк, може відмовити у видачі кредитної картки без пояснення причин. І, судячи з відгуків, як раз робить це досить часто.


Для оформлення кредитної Картки Господаря» потрібно обов’язково підтверджувати свій дохід, або довідкою за формою банку, або 2-ПДФО.


Індивідуальні підприємці також мають можливість отримати кредитну карту в «Россельхозбанк»:

2 Невигідний курс конвертації.

У «РСХБ» зовсім недружній курс конвертації при покупках по «Карті Господаря» в іноземній валюті, його відіб’є хіба що кэшбэк в 10%:

3 Загадкові відсотки.

З «Россельхозбанком» не засумуєш, іноді по кредитці з’являються якісь незрозумілі відсотки та комісії. Після довгих розглядів виявляється, що це був технічний збій, гроші повертають, а ось втрачений час і нерви, природно, не компенсують:4 Нав’язування додаткових послуг.

Нав’язування додаткових платних послуг в «РСХБ» також практикується:

Варто, щоправда, відзначити, що кількість скарг клієнтів, яким підключили страховку до кредитці, все-таки не так велике.

5 Банк вимагає зберігати всі чеки півроку.

«Россельхозбанк» вимагає зберігати всі чеки від покупок протягом 180 днів:

6 Некомпетентна гаряча лінія Маринки.

Некомпетентність банківського персоналу і нездатність допомогти в нестандартних ситуаціях зустрічаються в будь-якому банку. Однак, на мій погляд, «Россельхозбанк» у числі лідерів за кількістю таких скарг 🙂7 Карту можна покласти на полицю.

Якщо перестати користуватися картою, комісія за обслуговування все одно продовжить списуватися, так що якщо карта не потрібна, то її краще закрити.

8 Проблеми з закриттям карти.

У мережі є багато відгуків клієнтів, яким «РСХБ» з різних причин не закриває коректно кредитні картки, так що їм доводиться постійно нагадувати банку про це і перевіряти його дії:


9 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у АКЦІОНЕРНОГО товариства «Російський Сільськогосподарський банк» також є.

Висновок

Останні зміни в бонусній програмі явно пішли на користь «Карті Господаря». Можливість самостійного вибору категорій для 10% і 5% кешбека значно розширює потенційну аудиторію даної кредитки. Опція «Готівка», звичайно, вийшла не такою вигідною, оскільки при її підключенні скасовується тільки комісія за переведення в готівку, а відсотки на такі операції все одно капають.

Умови безкоштовного обслуговування цілком гуманні, тим більше, що у «Россельхозбанка» зовсім невеликий список винятків, за які не нараховується кэшбэк.

Зручно, що карти «Россельхозбанка» тепер можна поповнювати з дебетових карток інших банків без комісії.

Хотілося б, звичайно, більшої лояльності з боку банку схвалення нормальних кредитних лімітів, а також появи будь-яких альтернативних способів підтвердження доходу.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments