Оновлено 16.06.2018.

У більшості випадків при виборі того чи іншого банку клієнти насамперед дивляться на дохідність за депозитом або процентну ставку за кредитом, також важливим фактором є надійність кредитної організації. Для підбору карти вирішальними факторами зазвичай є наявність відсотка на залишок або хороший кэшбэк.

Сьогодні ми розглянемо досить рідкісне гідність одного з продуктів АТ «Интерпрогрессбанк». Крім кешбека, зручного витратно-при поповненні вкладу з невеликим початковим внеском, безкоштовного міжбанку, можливості стягувати з інших карт без комісії, у «Интерпрогрессбанка» є кредитна картка, для отримання якої не потрібно надавати в банк жодних документів, що підтверджують дохід.

Не секрет, що нульова або зіпсована кредитна історія помітно знижує ймовірність отримання кредиту на хороших умовах (дуже хотілося б, наприклад, при взятті іпотеки). Це ж стосується і вигідних кредитних карт, однієї великої білої зарплати не завжди достатньо, потрібна саме позитивна кредитна історія. Банк повинен бути впевнений, що Ви вмієте дисципліновано поводитися з кредитними продуктами.

Для появи або поліпшення кредитної історії деякі радять кілька разів взяти невигідні споживчі кредити в банках або навіть в мікрофінансових організаціях і акуратно їх погасити.

Однак платити відсотки за користування непотрібними кредитами – це не наш метод 🙂

Для формування кредитної історії або поліпшення зіпсованої кредитної історії підійде кредитна карта з грейс періодом, завдяки яким можна користуватися кредитними грошима банку безкоштовно. Бажано, щоб випуск та обслуговування такої кредитної картки також були безкоштовними.

Тут якраз виникає основна проблема: банки відмовляють у кредитці з-за поганої кредитної історії або її відсутності. Розірвати це замкнене коло допоможе безкоштовна кредитна карта «Интерпрогрессбанка», яку видають при відкритті вкладу «Прибутковий».

Мова сьогодні піде про кредитки «ІПБ» «Прибуткова картка Visa Platinum». Ось як виглядає реклама картки на сайті:

Кредитна картка без довідок від ДБЖ. Переваги
1 Безкоштовний випуск.

При відкритті вкладу «Прибутковий» «Интерпрогрессбанк» випускає клієнту безкоштовну кредитку Visa Platinum.

Додаткових довідок або якихось підтверджуючих документів (наприклад, 2НДФЛ або довідки з роботи за формою банку) не потрібно, потрібен тільки внесок:


Кредитний ліміт становить 90% від суми, розміщеної на вклад «Прибутковий»:

Для отримання рублевої кредитки потрібно відкрити вклад в рублях, для доларової або єврової кредитної картки потрібно, відповідно, відкрити вклад у доларах або євро.

На 15.06.2018 мінімальна сума вкладу «Прибутковий» становить 30 000 руб./500$/500 євро, процентна ставка 6%/1%/0,25% відповідно. Термін вкладу 367-549 днів:

Виплата відсотків – щомісячно, додаткові внески допускаються (при внесення додаткового внеску у вклад можна написати заяву в офісі на збільшення кредитного ліміту). Пролонгація вкладу не передбачена (так що за кілька днів до завершення вкладу потрібно буде відкрити новий «Прибутковий» внесок, якщо Ви захочете продовжити користуватися «Доходної» кредиткою):

Внесок в цьому випадку — це підстраховка для банку (тобто забезпечення за кредитом). Тому при виникненні серйозних прострочень банк зможе погасити утворену заборгованість за рахунок коштів на депозиті без будь-яких додаткових розпоряджень з Вашої сторони:

2 Грейс період до 50 днів.

У «Прибуткової картки» «ІПБ» чесний грейс період до 50 днів. Докладно про те, що таке чесний грейс, можна почитати в статті «Грейс період: тонкощі пільгового періоду кредитування».

Розрахунковий період починається з 1-го числа місяця, розрахунковий період триває до 20-го числа місяця, наступного за розрахунковим.

У прикладі заборгованість, яка утворюється з 1 до 30 квітня, потрібно погасити до 20 травня, покупки з 1 травня потрібно буде погасити вже до 20 червня:

Процентну ставку по кредитній карті спеціально не називаю, вона Вас хвилювати не повинна, кредитки потрібно використовувати тільки з дотриманням пільгового періоду кредитування, інакше це дуже невигідно.

У грейс період не потрапляють операції, пов’язані з переказом грошових коштів, та операції, проведені через інтернет-банк і пристрої самообслуговування:

Банк на початку місяця надсилає виписку, в ній є вся інформація про здійснені операції та про суму, яку необхідно внести для збереження пільгового періоду:


Завжди слід залишати запас часу до дати платежу і гасити заборгованість мінімум за 2-3 дні, щоб випадково не випасти з пільгового періоду.

Погашення кредиту через касу банку проводиться тим же банківським днем:

Потрібно дочекатися погашення заборгованості, і тільки потім робити нові покупки:

У «ІПБ» можна зняти кредитні гроші з «Прибуткової картки» у власних банкоматах без комісії. Грейс, правда, на такі операції не поширюється:Місячний ліміт видачі готівки з «Прибуткової картки» 1 000 000 руб.:

3 Бонусна програма.

«Интерпрогрессбанк» нараховує 5% кешбека рублями за покупки в підвищеної категорії:

Кожен місяць потрібно самостійно обрати одну категорію з 5% кэшбэком з чотирьох запропонованих.

Категорії для вибору відомі вже до серпня 2018 року:

У червні 2018 «Интерпрогрессбанк» ввів деякі обмеження в бонусну програму. Тепер сума покупок у підвищених категоріях не повинна перевищувати 80% від загальної суми покупок, інакше кэшбэк буде нараховано лише в розмірі 1%:

Якщо не встигли обрати категорію на наступний місяць в поточному місяці, то 5% просто не буде нараховуватися ні в одній категорії:

Максимальна сума підвищеного кешбека – 2000 руб.

Варто звернути увагу, що кэшбэк нараховується за операції, фактично проведені по рахунку, так що якщо покупка була 30-31 числа, то ймовірність попадання її в розрахунок кешбека вже за наступний місяць досить висока.

На всі інші операції покладено кэшбэк в 1% рублями:

Список винятків, за які «ІПБ» не наливає кашу, досить короткий:

За оплату податків і штрафів кэшбэк теж покладено:

Кэшбэк виплачується тільки на діючу «Дохідну карту»:

Бонуси нараховуються 20-го числа наступного місяця:

Природно, банк залишив собі право в будь-який момент часу змінити програму лояльності:

4 Безкоштовний міжбанк.

В ІБ «Интерпрогрессбанка» можна здійснювати безкоштовні вихідні перекази в інші кредитні організації за рахунок власних коштів:

Денний ліміт безкоштовного міжбанку – 300 000, місячний – 5 000 000 рублів:

Де ще є безкоштовний міжбанк, читайте в статті «Платежі та перекази онлайн. Дешевий міжбанк».

5 Безкоштовний випуск дебетової картки.

У «Интерпрогрессбанке» є безкоштовна дебетовка «Просто карта», яка буде зручна при роботі з депозитами банку. Цю картку можна оформити в рублях, доларах і євро:

6 Зручний витратно-поповнюваний внесок.

У «Интерпрогрессбанка» є зручний витратно-поповнюваний внесок «ІПБ-Онлайн», який можна відкрити через інтернет-банк.
Станом на 15.06.2018 можна зафіксувати ставку в 5,75% на 365 днів, незнижуваний залишок 10 000 руб., виплата відсотків щомісяця:

Додаткові внески у вклад «ІПБ-Онлайн» приймаються не пізніше 60 днів до дати закінчення терміну депозиту:

7 Карти «ІПБ» вміють безкоштовно стягувати.

Картки «Интерпрогрессбанка» вміють безкоштовно стягувати кошти з інших карт. Ліміт однієї операції 75 000 руб., місячний — 300 000 руб.:

Відповідно, потрібно переконатися, щоб емітент картки, з якої ви стягуєте, не брав комісію за подібні операції. Детальніше про С2С-перекладах читайте у статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно».

Свежестянутые гроші не можна відразу відправляти міжбанком, буде технічний овердрафт:

UPD: 16.06.2018
«Интерпрогрессбанк» дозволяє поповнювати свої картки з інших карт без комісії, тільки якщо вони категорії Visa Platinum, Visa Infinite, «Світ Преміальна». Місячний ліміт 50 000 рублів на місяць:

8 Безкоштовний донор.

Картки «ІПБ» дозволяють стягувати з себе грошові кошти (власні) без комісії.

9 «ІПБ» розуміє транскордонний рубль.

При оплаті рахунку в рублях за кордоном або в зарубіжних інтернет-магазинах подвійної конвертації не відбувається (на відміну, наприклад, від карти «Космос» банку «Хоум Кредит»):

Кредитна картка без довідок від ДБЖ. Недоліки
1 Географія відділень.

Картки «Интерпрогрессбанка» можливо відкрити тільки в столицях Москві та Санкт-Петербурзі.

2 Надійність.

Даний параметр досить суб’єктивний, однак «ІПБ» – це все-таки не системно-значимий банк, не донька якогось іноземного банку, і не великий фінінститут, «Интерпрогрессбанк» займає 110 місце по Росії за розмірами активів нетто.

В кінці 2015 року ЗМІ пророкували банку серйозні проблеми з-за зміни керівництва в РЖД:

Однак з тих подій минуло вже більше року, до того ж за останні 6 місяців обсяг поточних коштів юриків постійно збільшується (за цей період зростання склало 45,8%), а, як відомо, в разі якихось проблем спостерігається зворотна тенденція:


3 Наявність кредиту та вкладу в одному банку.

При відкликання ліцензії у кредитної організації, в якій у Вас є кредит і внесок одночасно, сума страхового відшкодування буде зменшена на суму кредиту (стаття 11 пункт 7 ФЗ «ПРО страхування фізичних осіб у банках Російської Федерації»):

Причому погашення вимог кредиторів при процедурах банкрутства банків шляхом заліку вимог не допускається (п. 31 ст. 189.96 ФЗ «ПРО неспроможності (банкрутство)»):

Іншими словами, якщо у Вас кредит у банку на 1 млн. рублів і внесок на 2,4 млн. рублів, то у Вас не вийде за рахунок вкладу погасити борг і отримати страховку в 1,4 млн. рублів.

За законом Вам треба спочатку погасити повністю 1 млн. рублів і тільки після цього Ви зможете розраховувати на 1,4 млн. страхового відшкодування. До погашення кредиту Вам належить 400 тис. страховки. Детальніше про це читай у статті «У банку відкликають ліцензію. Що робити?».

4 Вимогу до отлежке.

Для переведення в готівку грошових коштів без використання картки потрібно отлежка в 14 днів, якщо гроші надійшли безготівковим шляхом:

5 Плата за невикористання.

Якщо не користуватися рахунком більше року, то почне списуватися комісія, поки залишок не стане дорівнює нулю:

Обслуговування карткового рахунку стане платним, якщо до нього не прив’язана діюча карта.

6 Дорогі додаткові карти.

Випуск допки до «Прибуткової картки» коштує 1500 руб:

7 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у АТ «Интерпрогрессбанк» також є.

Висновок

«Интерпрогрессбанк» вельми цікавий для будь-якого професійного учасника, тут є і безкоштовний міжбанк, і можливість поповнювати карту з допомогою С2С без комісії з інших карток і зручний витратно-поповнюваний внесок з непоганою процентною ставкою, та досить сильна бонусна програма.

Однак головна перевага «UPS», на мій погляд, полягає все-таки в можливості відкрити безкоштовну кредитну карту без додаткових довідок для покращення кредитної історії. Ставка по «Прибутковим вкладом» цілком ринкова.

Будемо вірити, що в найближчому майбутньому з ліцензією «Интерпрогрессбанка» нічого не трапиться.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments