Оновлено 10.10.2018.

Загальне число власників карт банку «Російський Стандарт» досить велика, а на сайті «Бережи Гроші!» не було ще жодної статті про карткові продукти цієї кредитної організації. Пора виправляти ситуацію.

В кінці листопада 2017 «Російський Стандарт» випустив нову недорогу кредитку Platinum з бонусною програмою і можливістю знімати готівку у банкоматах без комісії.

Виконавчий директор кредитно-карткового бізнесу банку заявляє, що нова карта стане базовою кредиткою «Російського Стандарту» і замінить «Російський Стандарт Classic» і «Російський Стандарт Gold»:

Ось як виглядає реклама кредитної карти Platinum від банку «Російський Стандарт»:

Кредитна карта Русский Стандарт Platinum. Переваги
1 Недороге обслуговування.

Плата за випуск кредитної карти Platinum (тарифний план ТП 58-н) не стягується, заявку на картку можна залишити онлайн на сайті банку. Річне обслуговування карти Platinum коштує 499 рублів (річне обслуговування допки — 250 руб.):


ОФОРМИТИ КАРТКУ PLATINUM

Плату за річне обслуговування спишуть у перший день календарного місяця, наступного за місяцем, в якому була здійснена перша видаткова операція:

Перевипуск основної або додаткової картки безкоштовний незалежно від причини перевипуску:

2 Широка географія присутності банку.

Останнім часом «Російський Стандарт» (25 місце за розмірами активів нетто по Росії) дещо скоротив кількість відділень, але все одно ця кредитна організація досить широко представлена по країні:

3 Лояльні вимоги до оформлення.

Для оформлення кредитки Platinum від «Російського Стандарту» буде потрібно паспорт і один з документів на вибір (закордонний паспорт, СНІЛС, водійське посвідчення, пенсійне посвідчення):

Вікові обмеження від 21 до 65 років. Банк може вимагати документи, що підтверджують дохід (2-ПДФО або довідку за формою банку), однак часто зустрічаються відгуки, що «Російський Стандарт» видає кредитки і без цих документів.

«Російський Стандарт» вельми лояльний схвалення нормальних кредитних лімітів (максимальний ліміт у карти Platinum 300 000 руб.). Моєму другові, який раніше мав вклади в цьому банку «Російський Стандарт» сам запропонував оформити кредитку з безкоштовним обслуговуванням і лімітом в 75 000 руб. Один назвав вигадане місце роботи, т. к. офіційно не працевлаштований, банк не перевіряв зазначені дані. Через півроку «ВРХ» збільшив кредитний ліміт майже в два рази.

4 Пільговий період до 55 днів.

У кредиток «Російського Стандарту» чесний і зрозумілий грейс-період до 55 днів, дотримуючись умови якого можна користуватися грошима банку і не платити відсотки.

Розрахунковий період 1 місяць. Дата початку першого розрахункового періоду – дата відкриття рахунку.

Пільговий період триває 55 календарних днів з моменту початку розрахункового періоду:

Заборгованість, що утворилася в розрахунковому періоді, потрібно погасити до закінчення пільгового періоду, щоб відсотки не нарахувалися. Дата закінчення пільгового періоду вказується в рахунку-виписки:

Припустимо, ми відкрили карту 28 листопада. До 27 грудня (включно) триває розрахунковий період. Пільговий період — до 21 січня включно (55 днів з 28 листопада). Тобто платіжний період з 28 грудня до 21 січня. Заборгованість за нашими покупок 5000 руб. потрібно погасити до 21 січня. Заборгованість в 10 000 руб. — у наступному платіжному періоді, до 20 лютого.

Якщо повністю не погасити заборгованість до закінчення пільгового періоду (але при цьому сплатити мінімальний платіж до закінчення наступного розрахункового періоду), то відсотки нараховуватися на кожну покупку в розрахунковому періоді за весь час з моменту її вчинення. Це невигідно, відсоткова ставка у кредиток «Російського Стандарту» зовсім не низька (від 21,9% річних, визначається індивідуально).

Якщо не внести навіть мінімальний платіж (3% від суми боргу), то буде ще й неустойка в 700 руб.:

Пільговий період не поширюється на операції зняття готівки в банкоматі і перекази, до того ж за це передбачена комісія:


Нельготными також є операції квазі-кеш (поповнення електронних гаманців, обмін валюти, купівля дорожніх чеків).

Конкретного списку MCC-кодів операцій, що не є пільговими, банк не видає, на прямі запитання не відповідає. Маринки кажуть, що вони самі не можуть визначити наперед, чи буде операція пільговою, чи ні:

Особливо порадував рада представника банку перевірити MCC на невеликій сумі:

Якщо випадково здійснити непільгову операцію, загального вильоту з грейса не буде (як, наприклад, у кредитки Touch Bank, де за одну непільгову операцію грейс-період скасовується відразу на всі покупки розрахункового періоду), відсотки будуть нараховуватися тільки на непільгову операцію. Заборгованість погашається в порядку її утворення в такій черговості:

5 Можливість знімати готівку в банкоматах без комісії.

У рекламі картки «Платинум» від «Російського Стандарту» говориться, що з неї можна знімати готівку у всіх банкоматах без комісії:

Однак я все-таки не рекомендую користуватися цією можливістю, т. к. зняття готівки у «ВРХ» – це непільгова операція, тобто на суму зняття відразу почнуть нараховуватися негуманні відсотки. До того ж скасування комісії на зняття готівки в банкоматі – це всього лише тимчасова акція до 31.01.2018:

Ще раз підкреслю, що використання кредитних карт без дотримання умов пільгового періоду – це дуже невигідно. Якщо вам потрібна готівка, то безпосередньо використовувати їх для їх отримання вкрай нерозумно, краще оформити звичайний споживчий кредит. Також можна скористатися послугами посередників.

UPD: 01.04.2018
Можливість зняття готівки з кредитки Platinum «Російського Стандарту» без комісії тепер прописана в тарифі, правда, місячний ліміт зовсім невеликий, всього 10 000 руб./міс.:

6 Бонусна програма RS CashBack.

Бонусна програма «Російського Стандарту», звичайно, не найвидатніша, але виглядає цілком гідно.

За купівлі товарів і послуг за кредиткою Platinum «Російський Стандарт» нараховує 1% кешбека на спеціальний бонусний рахунок:

Тут немає округлення кешбека до цілого значення в меншу сторону, як у «Тінькофф Банку», де кэшбэк за покупку в 99 руб. буде дорівнює нулю. У «Російського Стандарту» відбувається округлення до другого знака після коми, тобто за покупку в 99 рублів «ВРХ» поверне 0,99 руб. на бонусний рахунок:

Ось як виглядає список винятків, за які кэшбэк не покладено:


Одного з клієнтів банку вдалося роздобути список MCC-кодів, за які «Російський Стандарт» не нараховує кэшбэк:


За кожен бонусний період (місяць з дати відкриття особового рахунку) максимально може бути нараховано 10 000 бонусів:

Бонуси зараховуються раз на місяць, на наступний день після закінчення бонусного періоду.

Крім 1% кешбека, у «Російського Стандарту» є ще підвищені категорії з 5% кэшбэком, а також кэшбэк в магазинах-партнерах до 15%.

Для отримання 5% кешбека потрібно додатково реєструватися в інтернет-банку (або в мобільному додатку, або на гарячій лінії) і вибрати 3 категорії з 5 запропонованих.

З 1 жовтня по 31 грудня 2017 для нарахування 5% кешбека доступні наступні категорії: Розваги та дозвілля», «Транспорт», «залізниці», «АЗС», «Краса і здоров’я». Для отримання винагороди операції повинні бути фактично проведені за рахунком в цей період (тобто при здійсненні покупок в кінці грудня велика ймовірність, що вони будуть опрацьовані вже в січні):

У правилах акції є розшифровка MCC-кодів, які входять в кожну категорію:


Максимальна кількість бонусів, яке може бути нараховано в кожній категорії за ставкою 5% за весь період дії акції (тобто за всі три місяці), обмежена 1000 бонусів:

Якщо перевищити ліміт витрат, то на подальші покупки буде стандартний кэшбэк в 1%:

Перед використанням картки для покупок переконайтеся, що карта підключена до бонусної програмі і категорії підвищеного кешбека активовані:

Використовувати бонуси можна трьома способами: обміняти бонуси на товар зі списку винагород, оплатити ними послуги в інтернет-банку (у тому числі мобільний зв’язок), або перевести на рахунок в «Російському Стандарті» за курсом 1 бонус = 1 рубль:

Обмінювати бонуси на подарунки дуже невигідно, чесно кажучи, навіть не знаю на кого це розраховано, наприклад, подарункова карта «Ашана» на 250 рублів коштує 908 кэшбэк-бонусів:

Оплата бонусами різних послуг в інтернет-банку «Російського Стандарту» можлива від 1000 бонусів (курс 1:1):

Для перекладу балів на рахунок в «Російському Стандарті» (курс 1:1) потрібно назбирати вже 2000 бонусів:

Для обналічки бонусних балів можна завести безкоштовну дебетову картку British Airways або карту до депозиту (відповідно, бонусні бали потрібно буде перевести на рахунок цієї картки).

Для нарахування бонусів на карті не повинно бути простроченої заборгованості:

Природно, «Російський Стандарт» залишив за собою право змінювати бонусну програму.

UPD: 07.01.2018
У січні-березні власникам кредитних карток «Русский Стандарт» пропонує вибрати 3 категорії для 5% кешбека з 5 запропонованих:

● Розваги і дозвілля (MCC: 7911, 7922, 7929, 7932, 7933, 7991, 7996, 7998, 7999, 7832, 7997);
● Таксі (MCC: 4121);
● Товари для дітей та іграшки (MCC: 5945, 5641);
● Ресторани (МСС: 5811-5813). Фастфуди з МСС 5814 в цю категорію у «ВРХ» не входять;
● АЗС (МСС: 5542, 5541, 5983, 9752);


UPD: 01.04.2018
Якщо раніше у всіх клієнтів були однакові категорії, з яких можна було вибрати три для 5% кешбека, то з квітня 2018 «Російський Стандарт» різним клієнтам пропонує різні списки:

UPD: 11.06.2018
З кінця квітня 2018 «Російський Стандарт» ускладнив перетворення своїх бонусних балів у реальні рублі. Оплата бонусами різних послуг в інтернет-банку «Російського Стандарту» можлива тепер від 2000 бонусів (курс 1:1):

Для перекладу балів на рахунок в «Російському Стандарті» (курс 1:1) потрібно назбирати вже мінімум 3000 бонусів:

UPD: 10.10.2018
З 01.10.2018 «Російський Стандарт» вніс суттєві зміни в свою бонусну програму.

З’явилося обмеження по мінімальному обігу витрат для виплати винагороди, тепер кэшбэк не буде нарахований, якщо в бонусному періоді (місяць) було покупок менше ніж на 5000 руб.


З’явилося невелике округлення при нарахуванні кешбека. Сума операції тепер округлюється в меншу сторону до найближчого цілого числа, кратного 10. (при купівлі на 9,99 руб. кешбека не буде, при покупці на 19 рублів кэшбэк розрахується з 10 рублів).

Знизився максимальний ліміт бонусів за бонусний період з 10 000 до 3000 (для всіх карт, окрім Black, за якою ліміт 6000).

З’явилися нові категорії, за покупки в яких кэшбэк не покладено: «Бізнес-сервіси», «Програмування і обробка даних», «Професійні послуги», «послуги», «Рекламні послуги». Конкретного переліку MCC поки немає.

7 Поповнення з карток інших банків без комісії.

Кредитку «Російського Стандарту», крім відділень і терміналів банку, можна поповнювати без комісії з карток інших банків через власний сервіс на сайті, в мобільному додатку та інтернет-банку (важливо переконатися, що емітент карти-донора не стягує комісію за подібні операції):

При поповненні з карти на карту фактичне зарахування грошей на рахунок може зайняти кілька днів, тому в останні дні пільгового періоду цим способом поповнення краще не користуватися, є ризик, що гроші не встигнуть дійти:

Щоб погасити заборгованість тим же днем, потрібно внести гроші на карту через термінали «Російського Стандарту» до 19.00 за московським часом:

Міжбанк на кредитку «ВРХ» зараховується не швидко:

Якщо поповнити дебетовку «Російського Стандарту» по С2С, а потім зробити внутрішньобанківський переказ або відправити міжбанк, то виникне технічний овердрафт:

8 Можна налаштувати ліміти.

В інтернет-банку можна налаштувати щоденний і щомісячний ліміт на видаткові операції, а також на отримання готівки:

Однак «Російський Стандарт» не дає закрутити ліміти в нуль, тобто не можна заборонити зняття готівки з кредитки (щоб ненароком не нарватися на комісію), мінімальний ліміт 500 руб.:

9 Різні квести і додаткові акції.

«Російський Стандарт» іноді проводить квести для власників кредитних карт, де при виконанні нескладних завдань (наприклад, потрібно здійснити покупку за кредиткою в певному типі ТСП на певну суму) можна виграти різні призи:
Колишнім і діючим клієнтам «Російський Стандарт» іноді пропонує оформити кредитку, яка також бере участь в бонусної програмі (ТП № 24-н), з безкоштовним обслуговуванням.

10 Підтримка Apple Pay, Samsung Pay, Android Pay.

«Російський Стандарт» підтримує технології безконтактних платежів Apple Pay, Samsung Pay, Android Pay.

Кредитна карта Русский Стандарт Platinum. Недоліки
1 Мапу можуть не схвалити.

Як і будь-який інший банк, банк «Російський Стандарт» може відмовити в оформленні кредитної карти, причини відмови повідомляти не буде.

2 Збільшує кредитну навантаження.

Цей пункт відноситься до кредитці будь-якого банку, кожна кредитна картка збільшує кредитну навантаження, навіть якщо ви не користуєтеся. Це може перешкодити в оформленні вигідною кредитної картки іншого банку або іпотеки.

У випадку з картами «Російського Стандарту» підвищення кредитної навантаження особливо актуально, оскільки банк вельми лояльний у наданні великих кредитних лімітів і подальшого їх збільшення.

3 Нав’язування додаткових послуг і страховок.

В «Російському Стандарті» можуть нав’язати додаткові послуги, наприклад страховку або смс-інформування:


Підключені страховки і послуги видно в інтернет-банку, відключити їх можна там же:

Банківські співробітники можуть нав’язувати платні дебетові карти під різними приводами:


4 Платне смс-інформування.

Плата за смс-інформування починає стягуватися з третього місяця і становить 59 руб./міс. (смс-інформування можна і не підключати):

5 Дивні відгуки про банк.

На порталі banki.ru багато захоплених відгуків про продукти і послуги «Російського Стандарту» від свежезарегистрированных користувачів. Наскільки вони правдиві, вирішуйте самі, дуже забавно читати їх підряд:


Також досить часто в мережі можна зустріти відгуки клієнтів про те, що банк нарахував їм якісь додаткові комісії та відсотки, однак після скарги комісії благополучно скасовуються. Виходить, уважним плату повертають, а той, хто не помітить або погодиться, сам винен:6 Списання власних коштів при невикористанні карти.

Якщо не використовувати карту 12 місяців, то банк спише 3000 руб. за наявності на рахунку кредитки власних коштів у цьому розмірі (якщо їх менше, то спише, скільки є). Якщо власних коштів взагалі немає, то дана комісія списуватися не буде:


7 Комісія за зарахування з електронних гаманців.

Зарахування електронних грошових коштів (наприклад, переклади з електронних гаманців) на рахунок кредитки «ВРХ» безкоштовно тільки 2 рази за операційний день, наступні надходження з комісією:

8 Банк вимагає зберігати всі чеки півроку.

«Російський Стандарт» вимагає зберігати чеки за всіма операціями протягом 180 днів:

9 Банк може змінити тарифний план.

«ВРХ» залишив за собою право не тільки змінювати умови в тарифному плані карти в односторонньому порядку, але і взагалі змінити тарифний план на інший:

10 Банк може не закрити карту.

Обов’язково проконтролюйте, щоб «ВРХ» коректно закрив непотрібні вам карти:

11 Негативний інформаційний фон.

Негативний інформаційний фон навколо банку «Російський Стандарт» пов’язаний з дефолтом за єврооблігаціями компанії Russian Standard Ltd., належить власнику банку Рустаму Таріко, який бізнесменові загрожує втратою 49% акцій кредитної організації:

До того ж у «Російського Стандарту» досить велика частка прострочених позик:

12 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, в АТ «Банк Російський Стандарт» також є.

Висновок

Багато хто звинувачує «Російський Стандарт» в наявності прихованих комісій і нав’язування платних послуг, високих відсоткових ставках за кредитами та кредитними картками, некоректної роботи служби стягнення заборгованості і т. д. Тим не менш, в мережі є і відгуки задоволених клієнтів, які протягом тривалого часу не стикалися з якими-небудь проблемами в банку:

Нова кредитна карта «Російський Стандарт Platinum» виглядає цілком гідно завдяки невисокій вартості обслуговування, грейс-періоду 55 днів і вигідною бонусній програмі. Зручно, що кредитку можна поповнювати з карток інших банків без комісії. Готівку, звичайно, з неї краще не знімати.

ОФОРМИТИ КРЕДИТКУ «РОСІЙСЬКИЙ СТАНДАРТ»

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments