Оновлено 02.12.2018.

«Промсвязьбанк» давно не радував своїх клієнтів вигідними картковими пропозиціями, причому це стосувалося і дебетових і кредитних продуктів. Картки «В русі», All Inclusive, ShopingCard, «Карта світу без кордонів», «Суперкарта», на мій погляд, не самі примітні. У інших банків можна знайти умови і цікавіше.

В середині лютого 2018 «ПСБ» випустив нову карту «Подвійний кэшбэк», яка відразу привернула увагу своєю незвичайною бонусною програмою. У цієї картки, крім уже звичної каші за покупки, є ще й кэшбэк за поповнення кредитки.

З маркетологами банку цілком можна погодитися, продукт дійсно унікальний, залишилося тільки розібратися, чи вигідний він. Ось як виглядає реклама карти «Подвійний кэшбэк» на сайті:

Кредитна карта Подвійний кэшбэк від Промсвязьбанка. Переваги
1 Недороге обслуговування.

Обслуговування кредитної картки «Подвійний кэшбэк» від «ПСБ» обійдеться в 990 руб./рік. Стільки ж доведеться заплатити і за обслуговування додаткової картки, якщо вона потрібна. У витягу з тарифів зазначено, що категорія карти — Visa Rewards:

У повному збірнику всіх тарифів написано, що картка «Подвійний кэшбэк» може бути ще і категорії «СВІТ Просунута»:


Чесно кажучи, не знаю, що значить «Просунута» у «Промсвязьбанка», раніше я не зустрічав такого терміна. Проте найрозумніше взяти все-таки мапу СВІТ, т. к. у цієї платіжної системи є своя непогана бонусна програма privetmir.ru, яка буде доповнювати кэшбэк від «ПСБ» (охоплення міст поки невеликий, але поступово збільшується).

Щоб заощадити час, що заявку на карту можна залишити онлайн. У багатьох містах реалізована доставка. Для кредитного ліміту до 100 000 грн потрібен тільки паспорт.

ЗАМОВИТИ КАРТУ ПОДВІЙНИЙ КЭШБЭК

Кредитний ліміт у картки може бути від 15 000 до 600 000 руб.


2 Кэшбэк за покупки і за поповнення.

У картки «Подвійний кэшбэк» є підвищені категорії, за покупки в яких «Промсвязьбанк» наливає 10% кешбека балами, за всі інші покупки передбачено 1% кешбека (покупки за допке теж враховуються). На даний момент промо-категоріями є:
● Ресторани і фастфуд (МСС: 5811, 5812, 5813, 5814);
● Кінотеатри (МСС 7832);
● Таксі (МСС 4121);
● Каршерінг (МСС: 4121, 7512);

Для нарахування бонусів враховуються лише перші п’ять операцій в одному ТСП за день:

Список винятків, за які стандартний кэшбэк в 1% не покладено, досить стандартний (за мобільний зв’язок і комуналку каші не буде):

Однак у картки «Подвійний кэшбэк» є ще й додатковий кэшбэк 1% від суми поповнення кредитної картки (враховуються поповнення картки через власний сервіс перекладів з картки на картку в інтернет-банку, а також поповнення з допомогою банкоматів і терміналів):

Зверніть увагу, що кэшбэк за поповнення кредитки міжбанком або за допомогою сервісу карткових перекладів іншого банку не передбачений.

При розрахунку винагороди за покупки і поповнення кредитки сума операції округлюється до кратною 100 рублям в меншу сторону (як в «Тінькофф банку»). Тобто за покупку або поповнення на 99 рублів балів не буде. За покупку в 199 рублів бонуси будуть нараховані на 100 руб.:

Нарахування балів відбувається не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним (календарним):

Загальний місячний ліміт нарахування балів (за покупки і поповнення) обмежений 2000 бонусів:

1 бал відповідає 1 рублю. Обмін балів на реальні гроші здійснюється в інтернет-банку, мінімального порогу для перетворення балів в рублі немає. Термін придатності балів – 12 місяців:

Якщо трохи переформулювати умови бонусної програми по картці «Подвійний кэшбэк», то вийде, що по цій карті передбачено:
— кэшбэк 11% за покупки в кафе і ресторанах, таксі, кіно і каршерінг (10% підвищених і 1% за поповнення);
— кэшбэк 2% за всі покупки, включаючи супермаркети, магазини одягу та електроніки, аптеки і т. д. (стандартний 1% за купівлю та додатковий 1% за поповнення);
— кэшбэк 1% за оплату мобільного зв’язку та комуналки (1% за поповнення).

В бонусній програмі «Кэшбэк» від «ПСБ» присутні ще загадкові «Бали за залишки на рахунку», правда, незрозуміло, в якому розмірі й на яких умовах вони нараховуються:

На гарячій лінії нічого не знають про існування балів за залишки на рахунку. На сайті «ПСБ» мені також не вдалося знайти якусь додаткову інформацію з цього приводу. Мабуть, бонусну програму правили похапцем і допустили помилку. Як би те ні було, тримати власні кошти на кредитці особливого сенсу немає, вигідніше користуватися позиковими грошима банку.

Природно, банк залишив за собою право в будь-який момент вносити зміни в бонусну програму.

UPD: 24.10.2018
З 01.11.2018 «Промсвязьбанк» трохи змінює правила нарахування кешбека по кредитній карті «Подвійний кэшбэк».

— 10% кешбека в промо-категоріях «Ресторани і фастфуд», «Кіно», «Таксі та каршерінг» покладені, тільки якщо списання відбудеться за рахунок кредитних коштів.
— Якщо покупка в промо-категоріях буде повністю або частково списана за рахунок власних коштів, то кэшбэк складе всього 1%. За покупки в інших категоріях також повернуть 1% кешбека.


— Додатковий 1% кешбека за поповнення кредитки буде тільки при погашенні боргу, а не при кожному поповненні, як раніше. Округлення до суми кратною 100 руб. в невигідну бік:

Пропало невигідне операції округлення до суми кратною 100 руб. для нарахування кешбека. Тепер кэшбэк нараховується на загальну суму списаних за місяць операцій, а також поповнень, і вже загальна сума кешбека округлюється до цілого значення в меншу сторону.


3 Пільговий період до 55 днів.

У кредитки «Подвійний кэшбэк» від «Промсвязьбанка» чесний поновлюваний пільговий період до 55 днів, дотримуючись умов якого, можна користуватися грошима банку і не платити відсотки. Грейс-період поширюється на безготівкові покупки товарів і послуг.

Звітний період – календарний місяць, розрахунковий період дорівнює 25-ти календарних днів, він починається після завершення звітного періоду. Якщо повністю погасити заборгованість за звітний період до закінчення розрахункового періоду, то не потрібно буде платити банку відсотки, тобто буде діяти грейс-період:

В керівництві користувача банківських карт «Промсвязьбанка» є наочна картинка з механізмом роботи грейс-періоду:


Якщо не повністю погасити заборгованість за звітний період до кінця розрахункового періоду (але внести хоча б мінімальний платіж), то пільговий період скасовується і на кожну покупку буде нарахований відсоток з моменту її вчинення. Процентна ставка у кредитки «Подвійний кэшбэк» 26%:

Якщо не внести навіть мінімальний платіж (5% від суми основного боргу плюс відсотки і комісії), то передбачена неустойка в 20% річних на суму простроченої заборгованості:

Прострочена заборгованість псує кредитну історію.

Важливо: Пільговий період кредитування не поширюється на операції зі зняття готівки у банкоматі, перекази, оплату ставок в казино, купівлю дорожніх чеків, лотерей, цінних паперів, поповнення електронних гаманців і, раптово, оплату платежів в бюджетну систему (чесно кажучи, не розумію, чому оплата податків і штрафів у «ПСБ» не потрапляє в грейс). За такі операції відразу починають нараховуватися відсотки.Крім відсутності грейса на операції зняття готівки і перекази, передбачена ще й немаленька комісія 3,9%+390 руб. (причому така комісія буде, навіть якщо проводити операцію за рахунок власних коштів):


Не зовсім зрозуміло, як зупинити нарахування відсотків за непільгової операції, тобто погасити заборгованість по ній. Чи потрібно повністю виводити карту в нуль, або достатньо внести лише суму такої операції і відсотки, що набігли, чи достатньо погасити заборгованість за минулий звітний період та суму непільгової операції — у черговості списання немає чіткої відповіді на це питання:

Наскільки я зрозумів з цих формулювань і невиразних відповідей гарячої лінії, спочатку треба все-таки погасити заборгованість за минулий звітний період (погашення зобов’язань, термін виконання яких настав), і тільки після цього гаситься непільгова операція.

Загалом, це питання потрібно уточнити додатково. Надійніше всього буде вивести карту в нуль.

На сайті «Промсвязьбанка» є цікавий розділ, де описано, чим вигідна кредитна картка. Виявляється, принадність кредитки полягає в тому, що відсотки нараховуються лише на ту суму, яка була знята з рахунку, мінімальний платіж нижче, ніж у споживчого кредиту, і з допомогою пластикової карти зручно поповнювати електронний гаманець:

Чесно кажучи, це схоже на шкідливі поради і свідоме введення в оману.

Насправді потрібно використовувати їх так, щоб зовсім не платити банку відсотки, а розмір мінімального платежу взагалі не має вас хвилювати, оскільки до закінчення розрахункового періоду слід погасити всю заборгованість.

Знімати з кредитки гроші не варто, за це передбачена комісія і виліт з грейса. Поповнення електронних гаманців — також негрейсовая операція.

4 Картку зручно поповнювати.

Кредитку «Подвійний кэшбэк» зручно поповнювати з карток інших банків через власний сервіс в інтернет-банку. Місячний ліміт на такі безкоштовні поповнення для всіх карток і рахунків одного клієнта становить 150 000 руб.:

Також поповнити картку можна у власних банкоматах і терміналах:

Заборгованість можна погасити міжбанком, тільки особливого сенсу в цьому немає, оскільки за такі переклади кешбека не буде. Не варто використовувати і сторонні сервіси перекладу з картки на картку, вони теж повз кешбека (наприклад, штовхання через «Вконтакте» або «Тінькофф Банк»).

5 Підтримка Apple Pay, Samsung Pay, Android Pay.

«Промсвязьбанк» підтримує сучасні технології оплати смартфоном Apple Pay, Samsung Pay, Android Pay. Цю опцію можна розглядати як безкоштовний випуск допки, тобто ви починаєте розплачуватися телефоном, а саму карту надаєте комусь ще, наприклад дружині або чоловікові. За правилами, звичайно, не можна передавати свою картку третій особі, але насправді багато хто так і роблять.

6 Встановлення лімітів.

В інтернет-банку «Промсвязьбанка» можна встановити різні ліміти на операції, наприклад, на зняття готівки в банкоматі, на покупки в інтернеті, на максимальний денний і місячний розмір покупок.

7 Альтернативні способи підтвердження доходу.

Для отримання картки «Подвійний кэшбэк» можна підтвердити свій дохід не тільки довідкою 2-НДФЛ або довідкою за формою роботодавця, але і багатьма альтернативними способами: випискою з рахунку в інший кредитної організації, закордонний паспорт з відмітками про перетин кордону протягом останніх 6 місяців, свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу, наявністю вкладу у «Промсвязьбанку»:

UPD: 02.12.2018
З недавніх пір для оформлення кредитки «Подвійний Кэшбэк» з лімітом до 100 000 руб. підтверджувати дохід не потрібно, достатньо лише паспорта:

Кредитна карта Подвійний кэшбэк від Промсвязьбанка. Недоліки
1 Мапу можуть не схвалити.

Як і будь-який інший банк, «Промсвязьбанк» може відмовити у видачі кредитної картки, не пояснюючи при цьому причин відмови:

2 Карту не дають індивідуальним підприємцям.

На сайті написано, що для отримання кредитної картки «Промсвязьбанку» потрібно бути працівникам за наймом:


Хоча у деяких індивідуальних підприємців кредитна карта від «Промсвязьбанка» все-таки є:

3 Платне смс-інформування.

СМС-інформування по картці «Подвійний кэшбэк» коштує 69 руб./міс.

Якщо смс не потрібні, то їх можна не підключати. Функція 3D-Secure працює і без платних смс.

4 Невигідний курс конвертації.

У «Промсвязьбанка» дуже невигідний курс конвертації по карткових операціях, так що картку «Подвійний кэшбэк» краще не використовувати за кордоном (ну хіба що можна розплачуватися їй у категоріях з 10% кэшбэком):

При здійсненні покупки в «тугриках» передбачено ще і додаткова комісія в 1,99%:

Карти платіжної системи СВІТ за кордоном в принципі не працюють.

5 Нав’язування додаткових послуг.

Зараз треба бути особливо уважним при поході в будь-який банк, оскільки нав’язування додаткових платних продуктів і послуг з боку банківських працівників вже вважається нормою. У «ПСБ» можуть нав’язати страховку, підключити який-небудь пакет послуг, випустити непотрібну картку:6 Комісія за бездіяльність.

Якщо не користуватися карткою протягом року, при цьому термін її дії закінчився, або карта закрита, а немає, то передбачена комісія в розмірі залишку власних коштів (не більше 1000 руб.):

Будь-які карти, а також карткові рахунки потрібно саме закривати, якщо вони вам не потрібні, а не просто блокувати, щоб потім не було неприємних сюрпризів:

7 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

У договорі комплексного банківського обслуговування ПАТ «Промсвязьбанк» також присутні вже традиційні, пов’язані з 115-ФЗ, пункти про право банку вимагати документи, відмовляти у проведенні операцій, відключати від ДБО.

Висновок

На даний момент умови по кредитній карті «Подвійний кэшбэк» виглядають непогано. Кэшбэк 2% на все і 11% на підвищені категорії повинен швидко відбити плату за обслуговування в 990 рублів в рік.

ОФОРМИТИ КАРТКУ ПОДВІЙНИЙ КЭШБЭК

Максимальний місячний ліміт кешбека у 2000 балів, звичайно, малуватий, хотілося б побільше 🙂

Чесний пільговий період з прив’язкою до календарним місяцям досить зручний.

Головне питання — як довго «Промсвязьбанк» збереже поточні умови, а то у банку раніше вже були вигідні картки, які дуже швидко превратилисьв гарбуз:


Тим більше, плату за річне обслуговування «Промсвязьбанк» бере на самому початку і чесно говорить, що при достроковому закритті картки нічого не поверне:

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments