Оновлено 19.11.2018.

Останнім часом «Альфа-Банк» веде досить потужну рекламну кампанію по просуванню своїх карт, причому, як кредитових, так і дебетових. Пропозиції про відкриття кредитки з безвідсотковим періодом до 100 днів або дебетової картки з функцією Cash Back «Альфа» розміщує не тільки в інтернеті, але і на різних плакатах і білбордах.

У зв’язку з цим мене часто стали питати, що я думаю про цих продуктах «Альфа-Банку», і чому досі не з’явився огляд карти «Альфи», за якою можна отримати кэшбэк в 10% за покупки на АЗС і 5% за покупки в кафе, барах і ресторанах.

У сьогоднішній статті ми докладно розглянемо карту Cash Back від «Альфа-Банку» і дізнаємося, чи дійсно від не самої щедрою «Альфи» можна отримати хороший кэшбэк, або краще не зв’язуватися з даної кредитної організацією.

Ось як виглядає реклама карти на сайті:

Дана реклама обіцяє нам, крім кешбека до 60 000 рублів на рік, ще до 8% на накопичувальний рахунок.

Залишити заявку на карту можна онлайн безпосередньо на сайті банку.

UPD: 19.11.2018
З кінця вересня «Альфа-Банк» відкриває карти CashBack з оновленою програмою лояльності. Огляд нижче актуальний для клієнтів, що оформили картку раніше. Новий огляд читайте у статті «Карта CashBack від Альфа-Банку: 10% кешбека на АЗС і 5% в кафе і ресторанах».

Картка Альфа-Банку з кэшбэком 10% на АЗС і 5% в кафе і ресторанах. Особливості

1 Річне обслуговування дебетової картки «Альфа-Банку» MasterCard Cash Back категорії World з функцією PayPass коштує 1200 рублів.

ОФОРМИТИ ДЕБЕТОВКУ CASH BACK

Проте це не всі витрати, які будуть потрібні для отримання і використання цієї картки.

Картки «Альфа-Банку» не можуть існувати без оформленого пакету послуг, тому необхідно підключення одного з них: «Оптимум», «Комфорт» або «Максимум»:

У цій статті розглянемо карту Cash Back в рамках пакету «Оптимум», тому що тут найлегше уникнути щомісячної комісії за обслуговування пакету послуг.

Щоб пакет «Оптимум» став безплатним, потрібно витрачати за місяць по всіх картах не менше, ніж 20 000 рублів (пакет «Комфорт» витрати по карті повинні бути мінімум 40 000 в місяць, а в пакеті «Максимум» безкоштовності пакету потрібен щомісячний середній залишок на рахунках в 3 млн рублів). Інакше буде комісія у 199 руб/міс.

Таким чином, випустивши карту Cash Back Black від «Альфа-Банку» в рамках пакету послуг «Оптимум» і здійснюючи витрати на більшу суму, ніж 20 000 руб. в місяць, ми заплатимо тільки 1200 рублів за випуск і річне обслуговування картки, а за надання пакета послуг платити не будемо.

Максимальна сума кешбека в нашому випадку буде обмежена 2000 рублів на місяць.

UPD:08.06.2017
З кінця травня «Альфа» пропонує оформити карту CashBack NEW, у якій, крім 10% кешбека на АЗС, 5% кешбека на кафе і ресторани, додався ще 1% кешбека за всі покупки. Річне обслуговування картки в пакеті «Оптимум» варто 1990 руб:

З червня 2017 безоплатність пакетів послуг можна ще забезпечити наявністю грошових коштів на депозитах, наприклад, обслуговування пакету «Оптимум» буде безкоштовним при підтримці мінімального залишку на рахунках і депозитах в 100 000 руб.:

2 При визначенні загальної суми видаткових операцій по карті (яка повинна бути не більше 20 000 руб. в місяць) враховуються не всі операції.

Наприклад, не враховується оплата телекомунікаційних послуг, оплата страховки, переклади на електронні гаманці та ін. Зверніть увагу, що в даний список винятків може потрапити абсолютно будь-яка операція з бажанням «Альфа-Банку», завдяки пунктами 2.6.10 і 2.6.11


Якщо загальна сума видаткових операцій за місяць буде менше 20 000 рублів, то кешбека не буде.

3 Кэшбэк нараховується тільки за покупки на АЗС і в громадському харчуванні (вважається за операціями, фактично проведених за рахунком, зазвичай це займає 2-3 дня з моменту покупки). За покупки в інших ТСП кашу взагалі не наллють:

Кэшбэк покладений за покупки в підприємствах, що мають наступні МСС:

Розшифровки МСС взято з сайту mcc-code.ru:

● MCC-код 5541 — Станції техобслуговування (Заправні станції, на території яких можуть розташовуватися магазини самообслуговування, миття машин або станції техобслуговування);

● MCC-код 5542 — Автоматизовані бензозаправки (Автоматизовані бензозаправки дають можливість покупцям скористатися пластиковою карткою прямо в заправному апараті в автоматичному режимі);

● MCC-код 5983 — Пальне паливо – вугілля, нафта, розріджений бензин, дрова (Роздрібні торгові точки, які продають пальне паливо – вугілля, нафта, розріджений бензин, дрова, авіаційне паливо, газ пропан. Такі торгові точки можуть також продавати паливо на бензозаправках);

● MCC-код 9752 — Британські бензозаправні станції (Використовується тільки для бензозаправних станцій Великобританії);

● MCC-код 5811 — Постачальники провізії (Торгові точки, які займаються приготуванням і доставкою (звичайно за конкретною адресою) їжі та напоїв для негайного споживання. Постачальники провізії можуть також виконувати прибирання, забезпечувати столами, супутнім обладнанням, декораціями і персоналом для обслуговування і прибирання);

● MCC-код 5812 — Місця громадського харчування, ресторани (Торгові точки, які займаються приготуванням їжі та напоїв для негайного споживання, зазвичай на замовлення. Можуть надавати послуги з обслуговування столиків офіціантами. Місця громадського харчування включають в себе кафе, кафетерії, грилі, кав’ярні, закусочні, охолоджувані прилавки для продажу морозива і напоїв, піцерії, їдальні, магазини делікатесів, бістро);

● MCC-код 5813 — Бари, коктейль-бари, дискотеки, нічні клуби і таверни – місця продажу алкогольних напоїв (Торгові точки, які продають алкогольні напої, такі як вино, пиво, ель, змішані напої та лікери та інші напої для споживання на замовлення. Місця продажу алкогольних напоїв включають в себе бари, пивні паби, коктейль-бари, дискотеки, нічні клуби, таверни і винні бари);

● MCC-код 5814 — Ресторани-закусочні (Торгові точки, які продають готову їжу і напої для негайного споживання, як на замовлення, так і запаковані на винос. Такі ресторани можуть використовувати мак-драйв для прийому і видачі замовлень, зазвичай, не надають послуги з обслуговування столиків офіціантами і не беруть чайові. Ці торгові точки зазвичай не продають алкогольні напої);

UPD:08.06.2017
За новими картами CashBack NEW покладено ще 1% кэшбэк на всі покупки:

Зверніть увагу, що кэшбэк в 1% на все діє тільки по новим карткам CashBack NEW. Якщо у вас вже є стара карта CashBack від «Альфи», то у неї не буде 1% кешбека на всі, так що потрібно оформляти нову:

В рамках ПБО «Оптимум» загальна сума бонусних балів не може перевищувати 2000 на місяць (у «Комфорту» — 3000, У «Максимуму» – 5000):

4 З карти можна без комісії знімати гроші в банкоматах банку і партнерів (5 000$ в добу, 750 000 руб. в місяць):


UPD:08.06.2017
Денний ліміт зняття готівки з картки на тарифі «Оптимум» 300 000 руб., місячний — 800 000 руб.:

5 Мобільний банк і смс-інформування по карті безкоштовні:

6 Карта Cash Back у «Альфа-Банку» може бути і кредитної, варто 3990 рублів в рік, замовити її можна онлайн. Грейс період до 60 днів. Пакети послуг при цьому підключати не треба:


ОФОРМИТИ КРЕДИТКУ CASHBACK

UPD:08.06.2017
За кредиткою, як і за дебетовке, 1% кешбека на всі додався тільки за новими картами. Місячний ліміт кешбека по кредитці CashBack становить 3000 руб.


Опис механізму грейс-періоду «Альфи» можна почитати в статті «Кредитна картка Альфа-Банку 100 днів без %: Готуємо правильно», там розглянуто грейс у 100 днів, для кредитки в 60 днів механізм абсолютно такий же.

7 Карта «Альфа-Банку» може бути безкоштовним донором, тобто з неї можна стягнути грошові кошти на інші карти через сервіси банків, які дозволяють поповнювати свої картки без комісії таким чином. Докладно про це можна почитати в статті: «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно».

«Альфа» дозволяє безкоштовно переказувати кошти між картами «Альфа-Банку» через свій сервіс С2С:

UPD:08.06.2017
Картки «Альфа-Банку» з грудня 2016 навчилися самі стягувати з інших карт без комісії.

Максимальна сума одного поповнення – 100 000 руб., денний ліміт – 150 000 руб., місячний — 1 500 000 руб.:

Погашення заборгованості по кредитці при використанні сервісу С2С «Альфи» відбувається миттєво.

Важливо переконатися, щоб емітент карти-донора не стягував комісію за подібні стягування. Докладно про це можна почитати в статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно».

8 На карту не нараховується відсоток на залишок.
В рамках пакетів послуг можна відкрити накопичувальні рахунки, проте процентна ставка по них, м’яко кажучи, не вражає. Так, наприклад, за накопичувальним рахунком «Мій Сейф» в пакеті послуг «Оптимум» при розміщенні суми менше 1 млн рублів, буде нараховуватися 1% річних:

На накопичувальному рахунку «Бліц-дохід» на мінімальний залишок протягом місяця (від 100 000 до 500 000 рублів) буде нараховуватися 5% річних:

UPD:08.06.2017
Процентні ставки за рахунком «Бліц-дохід» стали ще нижче:

9 карті До Cash Back може бути підключений тільки поточний рахунок в рублях.

Проте в рамках пакету послуг «Оптимум» можна випустити мультивалютну картку MasterCard Standard або Visa Classic (коштує 139 рублів в рік), у якій можна міняти валюту основного рахунку.

Кэшбэк по цій карті не нараховується, але вона дає можливість користуватися всіма перевагами купівлі/продажу валюти через «Альфа-Клік» і «Альфа Форекс», а також через «Альфа-Директ» (відповідно, з її допомогою можна зняти/зарахувати валюту з рахунку/на рахунок в банкоматах «Альфа-Банку» і партнерів).

10 Безкоштовного міжбанку за картками «Альфа-Банку» немає. Переведення до іншого через банк «Альфа-Клік» буде коштувати 0,3%.

Денний ліміт за операціями в «Альфа-Клік» дорівнює 100 000 рублів:

UPD: 24.08.2018
З 29.06.2018 клієнти Альфа-Банку можуть відправляти безкоштовний міжбанк через мобільний додаток і інтернет-банк.

Для пакетів «Економ» і «Оптимум» денний ліміт становить 300 000 руб., місячний — 500 000 руб.; для «Комфорту» денний ліміт — 500 000 руб., місячний — 1,5 млн руб.; на «Максимумі» денний ліміт — 600 000 руб., місячний — 3 млн руб.


11 Надання виписки по рахунку/картці коштує 150 рублів (безкоштовно тільки за поточний і минулий місяць):

12 Із суми кешбека «Альфа» утримає ПДФО 13%. Виплата буде здійснена не пізніше останнього дня місяця, наступного за звітним. Викликає посмішку уточнення «за наявності технічної можливості»:

UPD:08.06.2017
З 2017 року «Альфа» податок з кешбека не відкушує.

13 «Альфа» вимагає здійснення покупок в ТСП, за які кэшбэк не покладено.

Банк залишив за собою право відмовити у виплаті кешбека за своїм розсудом і без пояснення причин. Окремо «Альфа» прописала собі можливість не платити кэшбэк, якщо бонусируемых операцій буде відбуватися істотно більше, ніж інших. «Альфа-Банк» розцінює ці дії як зловживання правами:

Що мається на увазі під словом «суттєво», не уточнюється.

Варто відзначити, що «Альфа» поки не була помічена в невиплати покладеного кешбека, навіть якщо видаткові операції по карті здійснювалися виключно на АЗС і в підприємствах громадського харчування, або їх сума істотно більше, ніж в інших категоріях:
Розчулює пункт у правилах програми лояльності, що всі суперечки з приводу виплат кешбека повинні вирішуватися шляхом переговорів з банком на підставі доброї волі та порозуміння і в атмосфері любові:

14 Банк у будь-який час може змінити умови своєї програми лояльності:

15 В договорі комплексного банківського обслуговування (КБО) «Альфа-Банку» також присутні вже традиційні, пов’язані з 115-ФЗ, пункти про право банку вимагати документи, відмовляти у проведенні операцій, відключати від ДБО.

Висновок

На мій погляд, є карти краще та дешевше, хоча все залежить від характеру витрат. Хтось користується карткою Cash Back від «Альфа-Банку» і цілком задоволений, оскільки загальний кэшбэк у нього виходить навіть більше 5%:


ОФОРМИТИ ДЕБЕТОВКУ CASH BACK

Не на користь «Альфи» говорить те, що банк залишив за собою право не платити кэшбэк за своїм розсудом і без пояснення причин.

Відсутність можливості безкоштовного «непользования картою» (тобто можливості покласти її на полицю до кращих часів) також змушує задуматися про доцільність отримання карти Cash Back від «Альфа-Банку».

UPD:08.06.2017
З введенням 1% кешбека на все крім 10% кешбека на АЗС і 5% кешбека в кафе і ресторанах, картка «Альфа-Банку» Cash Back стала досить привабливою.

У «Альфа-Банку» є ще одна цікава карта «РЖД-Бонус», детальніше про неї в статті «Програма РЖД Бонус і карта RZD Bonus від Альфа-Банку: вважаємо вигоду».

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments