Бувають карти, які активно рекламуються, але незважаючи на це їх мало хто оформляє. А бувають продукти, які, навпаки, ніде особливо не згадуються, але все одно викликають великий інтерес та обговорення, оскільки мають привабливі умови.

«ОТП Банк» як раз вирішив не витрачатися на рекламу і запропонував безкоштовну кредитку «Великий cashback» з 7% кешбека на обрану клієнтом категорію (серед яких є категорія «Сімейна», що містить супермаркети і продуктові магазини) і 1% на все інше.

Ось як виглядає реклама картки на сайті:


Карта Великий cashback від ОТП Банку. Переваги
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

Плата за випуск і обслуговування іменний/неіменний кредитної картки платіжної системи MasterCard «Великий cashback» не справляється:


Обслуговування додаткової картки платне, коштує 800 руб./рік.

Для оформлення картки потрібно йти в повноцінне відділення банку (регіональні представництва або кредитно-касові офіси не підійдуть). Знайти відділення можна на сайті «ОТП».

Кредитний ліміт у карти «Великий cashback» може бути від 100 000 до 1 000 000 руб., визначається індивідуально.

2 Кэшбэк 7% на категорію.

Перед замовленням картки «Великий cashback» потрібно відразу вибрати улюблену категорію, за покупки в якій буде нараховуватися кэшбэк в 7%, змінити її потім не вийде. Для вибору доступні категорії: «Подорожі», «Авто», «Все для ремонту», «Шопінг і краса», «Розваги» та «Сімейна»:

Для того щоб стати учасником бонусної програми «ОТП Банку», потрібно активувати картку не пізніше 30 робочих днів з моменту отримання. Якщо активувати її після цього терміну, то потрібно буде ще дочекатися підтверджує смс від банку, причому невідомо, за якими критеріями банк буде вирішувати, направляти його чи ні:

Наповнення у всіх категорій цілком пристойне, при виборі будь-якої з них карта стає чи не найбільш вигідною в своєму сегменті. Однак найбільший інтерес представляє все-таки категорія «Сімейна», в яку входять покупки в супермаркетах і оплата ЖКП.

«ОТП Банк» буде нараховувати 7% реальними грошима за покупки, що входять в обрану категорію, і 1% за все інше. Кэшбэк виплачується рублями на картковий рахунок кожне 10-е число місяця.


Місячний ліміт кешбека дорівнює 3000 руб. (береться календарний місяць). Поки не зовсім зрозуміло, в який місяць підуть покупки, зроблені в кінці одного місяця і проведені в іншому. Дізнаємося про це точно після першого нарахування кешбека по карті (10 грудня):

Деяким клієнтам на гарячій лінії кажуть, що кэшбэк буде тільки при використанні позикових коштів, однак у правилах бонусної програми немає такого обмеження, так що кэшбэк по карті «Великий cashback» повинен бути при оплаті і власними, кредитними коштами.

Невигідного для клієнта округлення при нарахуванні кешбека в «ОТП Банку» немає, проте сума покупки повинна бути більше 100 руб. (за покупки до 100 руб. включно кешбека взагалі не буде):

Коди підвищених категорій «ОТП» не приховує, в категорію «Сімейна» входять наступні МСС:

Ось коротка розшифровка MCC-кодів, щоб було простіше орієнтуватися:

5411 — Бакалійні магазини, супермаркети, такі як «Пятерочка», «Діксі», «Магніт», «Ашан», «Атак», «Стрічка», «Перехрестя», «ОКЕЙ», «Карусель», «METRO» і т. д.;
5499 — Роздрібні продовольчі магазини;
5641 — Дитячий одяг, включаючи одяг для самих маленьких;
5945 — Іграшки, ігри та хобі-товари;
8351 — Дошкільні заклади;
4119 — Служба швидкої допомоги;
5912 — Аптеки (найпоширеніший MCC, застосовуваний для аптек в РФ);
5975 — Слухові апарати — розпродаж, послуги, магазини;
5976 — Ортопедичні товари;
8011 — Лікарі, ніде більш не класифіковані;
8021 — Дантисти, ортодантисты;
8031 — Остеопати;
8041 — Хіропрактікі; Медичні працівники, які забезпечують лікування хребта;
8042 — Оптометрісти, офтальмологи;
8043, 8044 — Оптика, оптичні товари і окуляри;
8049 — Ортопеди;
8050 — Послуги персонального догляду;
8062 — Лікарні;
8071 — Стоматологічні та медичні лабораторії;
8099 — Медичні працівники, медичні послуги;
5122 — Ліки, їх розповсюджувачі, аптеки;
4900 — Комунальні послуги.

Як бачимо, в «Сімейну» у категорію «ОТП» входять і супермаркети, і аптеки, і різні медичні послуги, включаючи стоматологію, і оплата ЖКГ та дитячого садка, в загальному, це просто свято якесь 🙂

У категорію «Подорожі» входять авіа – і ж/д квитки, пороми, платні дороги, готелі, оренда транспорту, покупки в Duty Free:

У категорію «Авто» — заправки, сервіс, мийки, придбання запчастин і аксесуарів, покупка транспортних засобів:

У категорію «Все для ремонту» — будівельні матеріали, сантехніка, матеріали для ремонту, меблі, аксесуари для дому, оплата робіт ремонтних організацій, покупки в магазинах електроніки, стільникового зв’язку (MCC 4812 немає) і комп’ютерної техніки, включаючи всі комплектуючі, CD/DVD:

У категорію «Шопінг і краса» — одяг, взуття, аксесуари, ательє, фітнес-клуби, салони краси, масажні салони.

В категорії «Розваги» — ресторани, кафе, кав’ярні, фастфуд, включаючи фуд-корти та ресторани швидкого харчування, кінотеатри, театри, музеї, картинні галереї, парки атракціонів.

Список винятків, за які «ОТП Банк» не дасть навіть 1% кешбека, досить стандартний (податки, мобільний зв’язок, страховка без кешбека):

У правилах бонусної програми «ОТП Банку» немає згадки, що кэшбэк може бути не нараховано за зловживання програмою або при здійсненні покупок лише в підвищеній категорії. Підставою для невиплати винагороди може бути хіба що допущення простроченої заборгованості:Природно, банк залишив за собою право змінювати умови бонусної програми в односторонньому порядку або зовсім її скасувати.

3 Грейс-період до 55 днів.

У карти «Великий cashback» чесний грейс-період до 55 днів, дотримуючись умови якого можна користуватися грошима банку безкоштовно. Розрахунковий період – місяць, платіжний період – 25 днів.

Розрахункова дата відповідає даті активації картки, щоправда, відбувається невеликий зсув у разі активації картки в кінці і на початку місяця. Так що перший розрахунковий період може бути більше місяця:

У будь-якому випадку, в інтернет-банку будуть видні всі дати і необхідні для внесення суми.

В «ОТП Банку» на сайті є докладна картинка, на якій добре видно механізм дії пільгового періоду. За покупки з 10 серпня по 9 вересня потрібно буде розплатитися до 4 жовтня. За покупки з 10 вересня по 9 жовтня потрібно буде розплатитися вже в наступному платіжному періоді:

Якщо до кінця розрахункового періоду не погасити повністю заборгованість за минулий розрахунковий період (але при цьому внести хоча б мінімальний платіж), то пільговий період скасовується і на кожну покупку з моменту її вчинення буде нарахований відсоток (24,9%).

Якщо не внести навіть мінімальний платіж-5% (або внести його не повністю, то буде ще й неустойка в 20%:

Причому неустойка буде нараховуватись на всю суму боргу, та ще й до останнього дня платіжного періоду, в якому прострочений мінімальний платіж був сплачений:

Мало того, що появу простроченої заборгованості псує кредитну історію, при цьому ще й кэшбэк не буде виплачено:

Грейс-період поширюється тільки на операції покупок. На зняття готівки, перекази, поповнення електронних гаманців пільговий період не надається, тобто відразу будуть нараховуватися підвищені проценти (34,9%).

За зняття готівкових коштів і перекази за рахунок кредитного ліміту з карти «Великий cashback» передбачено ще і комісія у 3,99%, мінімум 390 руб. Переведення власних коштів у рідних банкоматах «ОТП Банку» також з комісією (1,5%, мінімум 150 руб.).

Конкретного переліку MCC-кодів негрейсовых операцій на сайті «ОТП Банку» немає, але, думаю, можна орієнтуватися на подібний перелік кредитної картки Touch Bank, яку раніше емітував «ОТП Банк» (MCC 4829, 6012, 6050, 6051, 6211, 6529, 6530, 6532, 6533, 6534, 6535, 6536, 6537, 6538, 6540).

На відміну від карти Touch Bank, одна негрейсовая операція не скасовує дію пільгового періоду на інші покупки, відсоток буде нараховуватися саме на неї. Однак, щоб зупинити нарахування процентів, потрібно вивести карту в нуль, оскільки пільгові операції в черговості гасіння стоять вище непільгових:

Загалом, як і з будь-якої іншої кредиткою, карту «Великий cashback» потрібно використовувати, точно дотримуючись умови надання пільгового періоду, інакше це дуже невигідно. Якщо у вас є хоч найменші сумніви з приводу того, чи зможете ви постійно жити в грейсе, то краще взагалі кредитки не оформляти.

Карта «Користь» від «Хоум Кредит»: 10% на залишок, кэшбэк 10% на розваги, 3% в категоріях «АЗС», «Подорожі», «Кафе та ресторани». Всі подробиці в статті.

Бережи Гроші! рекомендує:
4 Безкоштовне поповнення з інших карт на сайті.

У рекламі карти «Великий cashback» говориться, що її можна безкоштовно поповнювати з карток інших банків на сайті банку (не плутати з інтернет-банком і мобільним додатком):

Проте на практиці поки сервіс малює комісію за подібні операції. Така ж картина спочатку спостерігалася за картками «ОТП Банку», які видавалися колишнім клієнтам Touch Bank. Потім все виправили.

«ОТП Банк» дуже неспішно зараховує гроші при вхідному С2С, тому даний спосіб не варто використовувати близько до закінчення розрахункового періоду (баланс збільшується відразу, але заборгованість гаситься тільки після фактичного проведення операції по рахунку).

До речі, при поповненні через власні банкомати заборгованість теж може погаситься не раніше наступного робочого дня (а якщо внести гроші пізніше 17:00, то взагалі через день):

А ось із зарахуванням вхідного міжбанку затримок не спостерігається. Природно, поповнювати карту «Великий cashback» міжбанком потрібно з тих кредитних організацій, де подібні перекази безкоштовні.

5 Для оформлення достатньо паспорта.

Єдиним обов’язковим документом для оформлення картки «Великий cashback» є паспорт. У списку присутні ще ІПН та СНІЛС, але з уточненням «за наявності». Підтверджувати дохід не потрібно, потрібно тільки назвати ІПН роботодавця.


6 Відсоток на залишок.

Не сама корисна опція для кредитної картки. На залишок власних коштів на кредитці від 10 000 до 500 000 буде нараховуватися 4% річних; якщо хоча б в один день залишок опускався нижче 10 000, то буде 0%.

Зняти власні кошти без комісії в банкоматі «ОТП» не вийде, зате пишуть, що їх можна безкоштовно стягнути:

7 Безкоштовне смс-інформування.

У кредитки «Великий cashback» безкоштовне смс-інформування про стан рахунку.

8 Підтримка Apple Pay і Google Pay.

«ОТП Банк» підтримує сучасні технології оплати смартфоном Google Pay і Apple Pay, які, крім зручності, допомагають ще заощадити на додаткових картах. А ось Samsung Pay до банку ще не добрався.

Карта Великий cashback від ОТП Банку. Недоліки
1 Високі вимоги до доходу.

«ОТП Банк» хоче, щоб майбутні власники кредитної картки «Великий cashback» мали щомісячний дохід від 70 000 руб. для Москви і від 50 000 руб. для інших міст. Індивідуальним підприємцям свої кредитки «ОТП Банк» не дає:

Однак високі вимоги компенсується необов’язковістю їх виконання: підтверджувати дохід ніяк не потрібно, тому цілком можна трохи перебільшити свій заробіток.«ОТП Банк» дуже швидко приймає рішення про видачу карти, за пару хвилин. В цей час ніхто не дзвонить на роботу чи родичам для підтвердження доходів.

2 Карту можуть не схвалити.

Як і будь-яку іншу кредитну карту, «Великий cashback» можуть не схвалити, причину відмови називати не будуть. До цього треба ставитися нормально і не переживати. Зрозуміти, на що конкретно звертає увагу програма, практично неможливо.

Є відгуки клієнтів, які за всіма параметрами підходили, але отримували відмову:
А є, навпаки, відгуки про успішне отримання кредитки, незважаючи на невеликий дохід, підвищену кредитне навантаження, без надання додаткових документів.
Загалом, спробувати варто. Якщо отримано відмову, то через місяць можна заново спробувати оформити кредитку «ОТП Банку».

3 Нав’язування додаткових послуг.

При оформленні картки потрібно простежити, щоб у відповідних полях не стояли галочки навпроти згоди на страховку, а також на отримання паперової платній виписки Поштою Росії вартістю 59 руб./міс. (пишуть, що дане віконце знаходиться на 3 аркуші документів на карту).Якщо платні послуги все-таки були підключені, то від виписки на пошту можна відмовитися на гарячої лінії (при цьому за один місяць плата все одно спишеться, якщо на звітну дату була якась заборгованість по кредитній карті), від страховки — у відділенні.

Потрібно бути наполегливішим, оформити картку без страховки цілком реально, «ОТП Банк» — це не «Східний», де мистецтво нав’язування додаткових послуг та страховок відточено просто до досконалості.

4 не Можна встановити ліміти.

В інтернет-банку або мобільному додатку можна оперативно налаштувати ліміти на операції по карті (наприклад, заборонити зняття готівки в банкоматі, обмежити покупки через інтернет, встановити максимальну суму покупок у день/місяць).

5 Недистанционный банк.

Дивно, що Touch Bank був продуктом «ОТП Банку», ніякого натяку на якісне дистанційне обслуговування тут немає. Більшість питань вирішується тільки через відділення.

Обов’язково потрібно запам’ятати кодове слово, без нього гаряча лінія буде практично марна.

Зовнішній вигляд і функціональність мобільного додатку — це окрема пісня, сказати, що вони старомодні – нічого не сказати. Цікаво, що в адресному рядку в інтернет-банку є слова на угорській мові, мабуть, технологічні розробки материнського OTP Bank були настільки прекрасні, що російським програмістам не дозволили нічого змінювати:

6 Важко поговорити з живою оператором на гарячій лінії.

Якщо просто зателефонувати на гарячу лінію, то можна втратити купу часу на прослуховування робота, жива Маринка підключається до розмови тільки при неочевидною комбінації кнопок. Користувачі встановили, що найшвидший доступ до живої людини — це вибір пункту «Зміна ПІН-коду» або «Інші продукти».

7 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

У договорі комплексного банківського обслуговування АТ «ОТП Банк» також присутні вже традиційні, пов’язані з 115-ФЗ, пункти про право банку вимагати документи, відмовляти у проведенні операцій, відключати від ДБО.

Висновок

На даний момент карта «Великий cashback» від «ОТП Банку» виглядає дуже непогано. Складно знайти вагому причину, щоб не спробувати її оформити. 7% кешбека в таких смачних категоріях з безоплатної карті на дорозі не валяються. Тим більше що для оформлення кредитної картки ніяких додаткових документів надавати не потрібно, хоча багато банків без білої зарплати та довідки 2-ПДФО кредитки не видають.

Якщо прискіпуватися, то хотілося б мати можливість змінювати улюблену категорію, ну і місячний ліміт кешбека підняти:) Більш сучасний і функціональний інтернет-банк і мобільний додаток теж не завадили б.

Цілком ймовірно, що банкет не зможе тривати вічно, відповідно, чим раніше опинишся в числі запрошених на трапезу, тим більше каші вийде з’їсти. З іншого боку, ліміт кешбека все-таки не такий великий, всього 3000 руб./міс., так що рекламного бюджету цілком може вистачити надовго, якщо не витрачати його на дорогу телевізійну або марну зовнішню рекламу. Про «Халву» з її кэшбэком в 12% за покупки в магазинах-партнерах (серед яких є «Пятерочка», «METRO», «Перехрестя», «Татнефть», «Лукойл», «Ельдорадо», «М-Відео», «Юлмарт» та ін). теж всі думали, що вона швидко здується, тим не менш «Совкомбанк» не тільки не згорнув програму, але й оголосив про її продовження в 2019 році.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments