На початку квітня 2018 «Промсвязьбанк» представив на ринок дебетову картку «Твій кэшбэк», з якої можна отримувати до 5% кешбека в популярних категоріях, серед них є супермаркети, аптеки, АЗС, кафе і ресторани. Причому 3 категорії з 16 запропонованих можна вибрати самостійно.

Сам банк у повному захваті від нового продукту, директор розрахункових карт «ПСБ» вважає карту «Твій кэшбэк» унікальною:

До слова сказати, свою кредитку «Подвійний кэшбэк» вони теж називають унікальною:

На сайті банку реклама карти «Твій кэшбэк» поки що виглядає досить скромно:


Карта Твій кэшбэк від Промсвязьбанка. Переваги
1 Можливість безкоштовного обслуговування.

Обслуговування дебетової картки «Твій кэшбэк» категорії Mastercard World або «СВІТ просунута» в перший місяць безкоштовно, з другого місяця вартість складає 149 рублів. Плата не стягується, якщо підтримувати мінімальний залишок на карті більше 20 000 руб. або здійснювати по ній покупки більш ніж на 20 000 руб./міс. У однієї людини може бути тільки одна основна картка «Твій кэшбэк»:

Заявку на карту можна залишити онлайн на сайті банку.

ОФОРМИТИ КАРТКУ ТВІЙ КЭШБЭК

Якщо забезпечувати безоплатність карти незнижуваним залишком в 20 000,01 руб., то можна вважати, що плата за обслуговування складе 115 руб. (ці гроші можна було б отримати, якщо тримати 20 000, наприклад, на карті «Користь» під 7%):

Допка обійдеться в 899 руб./рік:

Перевипуск картки коштує 500 руб.:

На сайті написано, що картку «Твій кэшбэк» можуть доставити кур’єром в будь-який зручний час.

2 Кэшбэк до 5%.

Основним плюсом картки «Твій кэшбэк» є можливість самостійного вибору категорій для підвищеного кешбека (можна вибрати будь-3 з 16 запропонованих). Так що кожен заздалегідь зможе вирішити для себе, наскільки вигідною вийде картка при його характер витрат і чи варто її оформляти. Причому для кожної категорії вказані вхідні в неї MCC-коди, а не просто загальні формулювання, під якими може ховатися що завгодно.

За категорії «Товари для дітей», «Краса», «Кіно і театр», «Книги, канцтовари», «Аптеки», «Квіти та подарунки», «Кафе, ресторани і фастфуд», «Таксі та каршерінг», «Товари для тварин» передбачено кэшбэк в 5%.
За категорії «Спорт та активний відпочинок», «Здоров’я», «АЗС і автопослуги», «Одяг і взуття» — 3%.
За «Електроніку», «Універсами та універмаги», «Товари для дому та ремонту» — 2%.

Підвищені категорії вибираються на квартал:

Важливо, що в наступному кварталі можна вибрати такі ж категорії для кешбека, як і в попередньому. Так що картку «Твій кэшбэк» має сенс оформляти, якщо з цих 16 запропонованих категорій є 6 цікавих для вас, щоб чергувати їх по кварталах:

За всі інші покупки передбачено 1% кешбека, крім цілком стандартного списку виключень:


За покупки по допкам також покладено кэшбэк:

Кэшбэк нараховується балами на спеціальний бонусний рахунок в 4-й робочий день місяця, наступного за звітним (календарним):

Бали обмінюються на рублі у співвідношенні 1 бал=1 рубль, при цьому мінімальна сума для перетворення становить 1 бал. Так що можна вважати, що кэшбэк по карті нараховується практично живими грошима:

Не забудьте перетворити бали в рублі протягом року, а то вони згорять:

У «Промсвязьбанка» є неприємне округлення кешбека. Сума операції округлюється до кратною 100 руб. в меншу сторону і кэшбэк вважається вже з цієї суми, тобто за покупку в 199 рублів кэшбэк виплатять тільки зі 100 рублів, за покупки до 100 руб. каші взагалі не буде.

Кашу по карті «Твій кэшбэк» наллють, тільки якщо сума покупок за місяць буде від 5000 рублів (в обороті не враховуються операції без кешбека). У вибраних категоріях з підвищеним кэшбэком за місяць можна отримати максимум 1500 руб. + 1500 руб. за інші покупки.

В одному ТСП тільки перші 5 операцій за день будуть з кэшбэком:

Замість підвищеного кешбека можна вибрати опцію «Відсоток на залишок», але в цьому немає сенсу, 5% на залишок — не багато, є картки з кращими умовами:


Тим більше, що оборот покупок 5000 руб./міс. потрібно підтримувати і для виплати відсотка на залишок.

Якщо оформити картку «Твій кэшбэк» системи СВІТ, то буде ще додаткову винагороду від платіжної системи (потрібно попередньо зареєструватися). Поки в програмі беруть участь не всі міста:

У Москві та області, наприклад, можна отримати 10% кешбека на заправках «Роснефть»:

3 Картку зручно поповнювати.

Картку «Твій кэшбэк» можна безкоштовно поповнювати з карток інших банків через інтернет-банк або мобільний додаток «Промсвязьбанка» місячний ліміт 150 000 руб.:

Операція С2С-поповнення відображається проведеної за рахунком практично відразу.

4 Можливість робити вихідні С2С-переклади.

Картка «Твій кэшбэк» одна з небагатьох карт, з яких можна робити безкоштовні вихідні перекази С2С за номером картки, тобто ця картка «ПСБ» вміє безкоштовно виштовхувати грошові кошти (як карта Tinkoff Black). Місячний ліміт (календарний) 20 000 руб./міс., сума одного переказу повинна бути від 3000 руб.

5 Наявність банків-партнерів.

Крім власних банкоматів, з дебетової картки «Твій кэшбэк» можна без комісії зняти готівку в банкоматах «Россельхозбанка» і «Альфа-Банку», денний ліміт — 150 000 руб., місячний — 300 000 руб.

Перегляд балансу безкоштовний тільки у власних банкоматах (в інших коштує 15 рублів):

6 Надійність банку.

Після відправки на санацію, а також прийняття рішення про перетворення «Промсвязьбанка» в опорний банк для здійснення операцій по держоборонзамовленням і найбільшим держконтрактами, ризик відкликання ліцензії у банку, на мій погляд, прагне до нуля:

7 Можливість встановити ліміти.

В інтернет-банку «ПСБ» можна встановити денні і місячні ліміти на зняття готівки та видаткові операції, в тому числі покупки в інтернеті.

8 Підтримка Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay.

«ПСБ» підтримує сучасні технології оплати смартфоном Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay. Цю опцію можна розглядати як безкоштовний випуск допки, тобто ви починаєте розплачуватися телефоном, а саму карту віддаєте родичу. За правилами, звичайно, не можна передавати свою картку третій особі, але на практиці багато хто так і роблять.

Карта Твій кэшбэк від Промсвязьбанка. Недоліки
1 Картка-антидонор.

Дебетові картки «Промсвязьбанка» не є безоплатними донорами, тобто з них можна безкоштовно стягнути грошові кошти навіть за допомогою карт, які самі вміють стягувати без комісії. «ПСБ» відкусить за подібні операції 1,5%, мінімум 30 руб.:

2 Невигідний курс конвертації.

Використовувати карту «Твій кэшбэк» для закордонних покупок (якщо випустити карту платіжної системи MasterCard World) — не найкраща ідея, навіть 5% кешбека не можуть перекрити невигідний курс:

До того ж при оплаті в «тугриках» буде ще й додаткова комісія за конвертацію «тугрика» у долар в розмірі 1,99%:

Картки СВІТ за кордоном взагалі не працюють.

3 Платне смс-інформування.

СМС-інформування по карті «Твій кэшбэк» коштує 39 руб./міс.

4 Немає відсотка на залишок одночасно з кэшбэком.

Відмовлятися від підвищеного кешбека заради 5% на залишок не дуже розумно, тим більше картка вміє швидко і безкоштовно поповнюватися з карток інших банків.

У банку є накопичувальні рахунки, але використовувати їх зовсім не зручно, оскільки там нараховується відсоток на мінімальний залишок.

Як варіант, можна відкрити витратно-поповнюваний внесок «Мої можливості», відсоток там, за сьогоднішніми мірками, не самий маленький. При незнижувальному залишку 50 000 руб. можна відкрити такий внесок на 2 роки під 5,7% з щомісячною виплатою відсотків або капіталізацією:

5 Немає безкоштовного міжбанку.

У карти «Твій кэшбэк» немає безкоштовного міжбанку, вартість переказу за реквізитами через інтернет-банк обійдеться в 0,5% (мінімум 20 руб., максимум 1500 руб.):

6 Нав’язування додаткових послуг.

Звичайний похід в банківський офіс поступово перетворюється в якісь бойові дії. Маринки нападають, нав’язуючи різні додаткові послуги, а клієнт намагається захиститися, причому іноді навіть прямої відмови буває недостатньо, непотрібний продукт все одно примудряються пропхати. Крім підключення платних смс і страховок, «Промсвязьбанку» можуть нав’язати банківську карту, перевести пенсію в їх НПФ, оформити довірче управління і т. д. Так що потрібно уважно вивчати документи, які ви підписуєте:
7 Комісія за зарахування коштів від юросіб.

Зарахування грошових коштів від ІП і юросіб на карту «Твій кэшбэк» на суму понад 150 000 руб./міс. буде платним (крім невеликого списку виключень):

8 Використання 115-ФЗ.

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у ПАТ «Промсвязьбанк» також є.

Особливо завзято «Промсвязьбанк» використовує 115-ФЗ щодо юридичних осіб та ІП. Після прочитання відгуків про блокування рахунків реально працюючих фірм, з яких потім вимагає комісія в 20% за закриття рахунку, стає якось не по собі. І все це прикривається інструкціями ЦБ РФ:

Висновок

Карта «Твій кэшбэк» буде цілком вигідною, якщо серед 16 запропонованих категорій є цікаві для вас, не прикриті іншими картами. Кэшбэк за супермаркети, звичайно, хотілося б побільше. Трохи незручно, що не можна вибрати одні і ті ж улюблені категорії у двох кварталів поспіль. Невигідне округлення кешбека позитивних емоцій теж не додає.

Картка вміє стягувати кошти з інших карт, тому відсутність відсотка на залишок великої ролі не грає, великі суми там тримати не варто. Було б непогано, якби «ПСБ» і за донорство теж не брав комісію.

Можливість зробити вихідний безкоштовний С2С-переклад виявиться корисною.

На мій погляд, картка «Твій кэшбэк» від «Промсвязьбанка» на «унікальну» не тягне, але цілком має право на існування.

ОФОРМИТИ КАРТКУ ТВІЙ КЭШБЭК

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments