Оновлено 23.11.2018.

Сьогодні огляд серійного вкладника буде присвячено досить цікавою, але не зовсім звичайній карті. Мова піде про дебетової картки «Рокетбанка». Я, як звичайно, постараюся докладно розглянути всі плюси і мінуси даного продукту.

Насамперед потрібно зазначити, що «Рокетбанк» — це не банк, це, швидше, бренд, у нього немає ліцензії Банку Росії. Однак лякатися не варто, картку випускає банк-партнер, в даний час це ПАТ «Ханти-Мансійський банк Відкриття», а точніше її філія «Бізнес онлайн», який обслуговує проект для підприємців під назвою «Точка». А «Рокетбанк» виконує роль агента, тобто посередника:

Відповідно, щоб стати клієнтом «Рокетбанка» (Виконавця) вам обов’язково потрібно стати клієнтом банку (Партнера):

А зарахування до клієнти банку відбувається дуже просто, шляхом приєднання до Правил банківського обслуговування фізичних осіб, юридичних осіб, індивідуальних підприємців і фізичних осіб, що займаються у встановленому законодавством Російської Федерації порядку приватної практикою, у філії «Бізнес онлайн» Публічного акціонерного товариства «Ханти-Мансійський банк Відкриття»:

Таким чином, надійність ваших коштів забезпечує досить великий банк ПАТ «Ханти-Мансійський банк Відкриття», ймовірність відкликання ліцензії у якого, на мій погляд, вкрай мала в найближчому майбутньому (знаходиться в моєму білому списку). А от зручність сервісу і його конкурентоспроможність забезпечує «Рокетбанк». У підсумку, картка «Рокет-Відкриття» вийшла набагато більш вигідною, ніж стандартні пропозиції «Ханти-Мансійського банку Відкриття».

Причому, варто відзначити, що в даний час сервіс «Рокетбанк» буде просто змушений пропонувати дуже вигідні умови та тарифи, щоб поліпшити свою репутацію. І все тому, що попередній партнер «Рокет», ТОВ «Комерційний Банк «Інтеркоммерц» зовсім недавно позбувся ліцензії.

28 січня 2016 року, незадовго до відкликання ліцензії у партнера, «Рокетбанк» розіслав усім своїм клієнтам лист, в якому був чіткий рада: виводити свої гроші з банку «Інтеркоммерц» з-за проблем з ліквідністю у партнера:

Природно, керівництву тоді ще діючого «Интеркоммерца» така поведінка «Рокетбанка» не сподобалося, і банк просто відключив сервіс «Рокет» (картка перетворилася в даремний пластик, без можливості зробити хоч якусь операцію), зажадавши розіслати спростування. У підсумку «Рокетбанк» відправив своїм клієнтам другий лист, в якому він закликав не піддаватися паніці, і визнав свій перший лист помилкою:

На наступний день в банк «Інтеркоммерц» була призначена тимчасова адміністрація. Відповідно, доступ до своїх грошей клієнти «Рокетбанка» так і не отримали, незважаючи на другий лист із спростуванням, оскільки від рішень керівництва «Интеркоммерца» вже нічого не залежало.

А ще через тиждень ліцензію у банку була відкликана. Таким чином, клієнтам «Рокетбанка» доведеться зустрітися з АСВ і отримати страхове відшкодування.

Відкликання ліцензії у банку-партнера міг взагалі поставити хрест на проекті «Рокетбанк». Однак керівництво проекту до цього часу вже уклало договір про стратегічне партнерство з ХМБ «Відкриття» (в грудні 2015 року), і навіть встиг розпочатися процес випуску нових карт:

Відповідно, як тільки виникли проблеми з картами старого партнера, «Рокетбанк» заявив про оперативне випуск нових карт для заміни:

Загалом, це була передісторія сьогоднішнього огляду, а зараз перейдемо безпосередньо до самої карті «Відкриття-Рокет». Ось як виглядає пропозиція на сайті:

UPD: 02.06.2016
У середині квітня 2016 стало відомо, що банк «Відкриття» купив «Рокетбанк».

UPD: 25.09.2017
29 серпня Банк Росії оголосив про санацію банку «Відкриття». Це означає, що ліцензії банк «Відкриття» в найближчому майбутньому точно не втратить, відповідно, «Рокетбанк» продовжить свою роботу в звичайному режимі:

UPD: 25.07.2018
З 24 липня 2018 карту «Рокет» стане випускати новий банк-партнер АТ «Ківі Банк» (147 місце по Росії за розмірами активів нетто). Старих клієнтів протягом 2-х місяців переведуть в «Ківі Банк», банк назвав цей процес міграцією:


Для переходу в «Ківі» нічого додатково робити не потрібно, все переїде саме, умови обслуговування залишаються колишніми, накопичені раніше рокетрубли також переїжджають:


Єдине, відсоток на залишок у карти «Рокетбанк-Qiwi» вищий і становить 5,5% річних, а у карти «Рокетбанк-Відкриття» — 4,5%.

Залишитися з «Рокет» у «Відкритті» не вийде. Тим, хто не хоче переїжджати в «Ківі Банк», доведеться закривати картку.


Вклади до закінчення терміну, будуть перебувати у «Відкритті», після закінчення депозиту кошти переведуться на рахунок в «Ківі». Відкривати нові вклади можна буде вже у «Ківі Банку». Поки не зовсім ясно, як потім витягати валюту з «Ківі Банку», якщо депозит був у доларах або євро:

Переваги картки Рокетбанка. Тариф Затишний космос

1 Безкоштовний випуск та обслуговування чіпована дебетової картки Master Card World. Наявність функції 3D-secure. Причому, для безкоштовного обслуговування не потрібно виконувати жодних додаткових умов (на відміну від, наприклад, дебетової картки Tinkoff Black).


2 Заявку на карту можна залишити онлайн, при замовленні картки за посиланням нові клієнти отримають 500 рокетрублей в подарунок.

ОТРИМАТИ 500 РУБ. ЗА МАПУ РОКЕТ

Безкоштовна доставка карти «Рокетбанка» здійснюється по Москві, Санкт-Петербургу, Єкатеринбургу, Новосибірську, Самарі, Тольятті, Казані, Нижнього Новгороду, Челябінську, Краснодару, Красноярська, Ростову-на-Дону, Тюмені, Пермі, Уфі, Саратову, Іркутську, Омську, Волгограду, Іжевську, Томску, Ярославлю, Барнаула, Воронежу, Тулі, Сочі, Калінінграда, Оренбурга і Набережних Челнам.

3 На залишок грошових коштів на рублевої картці «Рокет» нараховується 5,5% річних (на доларової — 0,1%, на єврової — 0,01%):

4 Наявність 5 безкоштовних банківських переказів в будь-кредитні організації, максимальна сума переказів в сумі не повинна перевищувати 1 000 000 в місяць, все що вище – комісія 1,5%, мінімум 50 рублів:


Причому, судячи з відгуків клієнтів, міжбанк літає дуже швидко:


UPD: 14.11.2018
З 01.12.2018 кількість безкоштовних міжбанківських переказів стає необмеженим в рамках місячного ліміту в 1 000 000 рублів:

5 На карту «Рокетбанка» можна безкоштовно «стягнути» гроші з інших карт через мобільний додаток «Рокет» (подібні плюшки є у карти «Ренесанс Кредит», «Тінькофф Блек», «Кукурудза», накопичувальній картці «Російського іпотечного банку»). Важливо перевірити відсутність комісії за такі операції в банку-донора (з картки якого ви стягуєте). Мінімальна сума безкоштовного стягання на карту «Рокет» 5000 рублів. Ліміт на одну операцію 50 000 рублів, в місяць — 300 000 рублів:

UPD: 13.05.2017
Ліміт на одну операцію 65 000 руб., денний ліміт 300 000 руб., місячний – 600 000 руб.

UPD: 14.11.2018
З 01.12.2018 у карти «Рокет» з’явився загальний ліміт у 300 000 руб./міс. на величину бескомісійного поповнення з допомогою С2С, кас та банкоматів «Відкриття», а також терміналів «МКБ». Мінімальна сума для безкоштовного стягування 5000 руб., максимальна 100 000 руб.:

Якщо треба поповнити картку на велику суму, то безкоштовно це можна зробити тільки за допомогою вхідного міжбанку з іншої кредитної організації.

6 Бонусна програма.
За покупки нараховується 1% від суми, правда, не рублями, а «фантиками», рокетрублями. Причому, 1% вважається до сотих, тобто за 99 рублів вам нарахують 0,99 рокетрублей (на відміну від невигідного округлення «Тінькофф банку», де за операцію в 99 рублів ви отримаєте 0 рублів). Список операцій, за які рокетрубли не покладені, досить короткий:

Нарахування рокетрублей відбувається навіть за дуже цікавим категоріями, за які інші банки зазвичай нічого не дають, правда, з деякими обмеженнями. Наприклад, за азартні ігри, поповнення особових рахунків телефонів, оплату комунальних послуг:

Максимальна кількість рокетрублей в місяць 10 000, максимальна кількість рокетрублей за покупки в одній торговій точці — 3000 в місяць. Максимальна кількість рокетрублей, яке може бути нараховано за покупки в підприємствах категорії Fast Food (МСС 5814), а також в супермаркетах і гіпермаркетах (MCC 5300, 5411) не може перевищувати 2000 (двох тисяч) рокетрублей на календарний місяць.

Рокетрублями можна компенсувати покупку від 3000 рублів, досконалу не раніше 30 днів:

Причому, покупка повинна бути повністю оплачена рокетрублями

«Рокетбанк» кожен місяць для кожного міста призначає за 5 категорій покупок для підвищеного кешбека до 10%, з яких можна вибрати 3 (потрібно зробити вибір до 5 числа кожного місяця). Ось за що нараховується підвищений кэшбэк у лютому:

Як бачимо, у кожному місті можна було вибрати мережу супермаркетів, за покупки в яких поверталося б по 6%. До речі, деякі клієнти банку отримали карту в зазначених вище містах, а користуються їй в абсолютно інших, причому в індивідуальному порядку можна попросити поміняти варіант підвищеного нарахування кешбека на більш підходящий:

Щоправда, умови програми лояльності банк може змінити в будь-який момент.

UPD: 13.05.2017
Рокетрубли можна ще обмінювати на сувеніри від «Рокетбанка» в Рокетшопе.

7 Є програма «Приведи друга»: якщо замовити карту по цьому посиланню, то «Рокетбанк» нарахує вам 500 рокетрублей (еквівалент 500 руб.).

ОТРИМАТИ 500 РУБ. ЗА МАПУ РОКЕТ

8 UPD: 02.06.2016 «Рокетбанк» безкоштовно випускає картку в доларах і євро платіжної системи MasterCard. Обслуговування карт теж безкоштовне.

На залишок нараховується 0,5% річних для доларової і 0,1% для єврової карти. 5 зняття будь-яких банкоматах без комісії.

Ліміт одного зняття сторонніх банкоматах еквівалентний 10000 рублів.

Також за всі покупки нараховується 1% кешбека рокетрублями, до того ж є підвищені категорії нарахування балів. У тарифі це не зазначено, але в чаті підтримки запевнили, що так воно і є.

Поповнити картку можна з рублевого рахунку в «Рокетбанке». Конвертація, правда, не зовсім вигідна. При офіційному курсі ЦБ РФ на 31 травня в 66,08 рублів за долар у мобільному додатку можна купити 1 USD за 66,72 рублів. Курс долара на біржі в цей момент був 65.90 рублів за 1 USD.

Поповнити валютну карту «Рокет» можна валютою через офіси банку «Відкриття», попередньо відкривши там валютний рахунок, термін зарахування 1 робочий день (дану інформацію отримав в чаті підтримки «Рокет», сам особисто не перевіряв).

Валюта розрахунків з платіжною системою у «Рокетбанка» — долар США. Тобто при покупці в місцевій валюті (в «тугриках») конвертація проходить наступним чином: сума покупки в місцевій валюті, переводиться в долар по гуманному курсом платіжної системи MasterCard, а далі списується з доларової картки.

При купівлі доларової карткою в євро також відбувається конвертація євро в долар за курсом Mastercard і списання з доларової картки. За уточненою інформацією конвертація з євро в долар буде за внутрішнім курсом банку, а не за курсом МПС.

При купівлі єврової карткою в місцевій валюті буде подвійна конвертація: з місцевої валюти долар США за курсом МПС MasterCard, а потім з долара в євро за курсом банку. Ніяких додаткових конвертацій при купівлі єврової карткою не тільки при покупках в євро.

UPD: 21.04.2018
Відсотки на валютних картах «Рокет» на даний момент чисто символічні, 0,1% — на доларовій, 0,01% — на єврової.

UPD: 19.08.2018
У карт «Рокетбанка», що емітуються «Ківі-Банком», тепер єдиний курс конвертації для всіх операцій (для покупок, для переказів між рахунками, для зняття готівки), який прив’язаний до біржового і оновлюється кожні 5 хвилин.

Примітно, що по карті «Рокетбанк-Ківі» покупка в валюті списується за курсом на момент авторизації, тобто курс завжди відомий заздалегідь. У той час як у всіх інших кредитних організаціях використовується непередбачуваний курс на дату фактичного проведення операції за рахунком (зазвичай через 3-5 днів після покупки), ну, може, за винятком карти «Мегафон» (де береться курс MasterCard на дату авторизації + 3%).

В будні дні спред приблизно 1,2-1,25 руб., у вихідні він помітно розсовується і становить вже 3,6-3,8 руб.


9 UPD: 14.12.2016
Команда «Рокетбанка» постійно проводить різноманітні акції та заходи для своїх клієнтів, беручи участі в яких можна отримати рокетрубли.

«Рокетбанк» дарує рокетрубли за стрілянину з метеоритів s3.rocketbank.ru/open-game.

У мене вийшло настріляти на 171 рокетрубль, який успішно зарахував на карту:

10 UPD: 21.04.2018 «Рокетбанк» підтримує сучасні технології оплати смартфоном Apple Pay, Google Pay, Samsung Pay.

11 UPD: 14.11.2018 З 1 грудня 2018 в додаток до безкоштовного міжбанку у карті «Рокетбанка» з’являються ще безкоштовні вихідні перекази за номером карти («штовхання»). Місячний ліміт 30 000 рублів.

Недоліки карти Рокет-Відкриття

1 «Рокетбанк» має тільки мобільний додаток, інтернет-банку немає і навіть не планується. Основна цільова аудиторія проекту – це молоді люди, які все роблять на бігу і не розлучаються зі своїм смартфоном. Користувачі соцмереж навіть прозвали «Рокетбанк» банком для хіпстерів:

Причому, «Рокет» навіть занадто намагається користуватися молодіжним сленгом, наприклад, в FAQ на сайті майже жодне пропозиція не обходиться без таких слівець:

Помилки у словах, напевно, також використовуються для підкреслення неформальності спілкування:

В принципі, нічого поганого в цьому немає, просто треба трохи звикнути.

Багато клієнтів взагалі не довіряють мобільним додаткам, вважаючи їх менш надійними, ніж інтернет-банк. Я, звичайно, нікого переконувати не буду. Зламати можна будь-який захист, 100% безпеки немає ні в інтернет-банку, ні у мобільного додатка. Просто потрібно користуватися загальними рекомендаціями, що підвищують безпеку.

Наприклад, використовувати складні паролі для входу в мобільний додаток або інтернет-банк, ставити пароль на вхід в мобільний телефон, використовувати окремий, найпростіший і дешевий, телефон для отримання sms-кодів, на який просто фізично не можна встановити ніякі програми або вийти в інтернет. Звичайно ж, не можна забувати про антивірусних програм та їх постійного оновлення.

2 СМС-інформування платне, коштує 50 рублів в місяць.

3 Немає спеціального рахунку-сейфа або зручного витратно-при поповненні вкладу. Щоправда, банк запевняє, що скоро все буде:

UPD: 27.02.2016
Можливість відкриття рахунку-сейфа з’явилася 24.02.2016.

4 Готівкою карту «Рокетбанка» можна поповнити тільки через каси та пристрої ПАТ «Ханти–Мансійський банк Відкриття».

UPD: 14.11.2018
З 01.12.2018 поповнити картку «Рокет» готівкою без комісії можна також у терміналах «МКБ».

5 За тарифом «Затишний Космос» можливо лише 5 безкоштовних зняття готівки в банкоматах за місяць. Причому, банкомати «Відкриття» також входять в ці 5 разів, зате в них сума зняття обмежена тільки денними лімітами (300 000 в день), а ось у всіх інших банкоматах можна зняти максимум по 10 000 за один підхід.

В місяць максимально можна зняти 600 000 рублів.

UPD: 14.11.2018
З 01.12.2018 з карти «Рокетбанка» можна знімати готівку в будь-яких банкоматах без комісії і без обмеження по сумі та кількості в рамках місячного ліміту в 150 000 руб. (банкомати та каси «Відкриття» також входять в цей ліміт).

6 Перевипуск картки за ініціативою клієнта коштує 350 рублів (у разі виходу з ладу, втрати, крадіжки і т. д.):

7 Паперові виписки по рахунку коштують 350 рублів:

8 Варто враховувати, що, по суті, «Рокетбанк» – це посередник, а, як всім відомо, чим довше ланцюжок, тим довше відбувається врегулювання будь-яких помилок, проблем, непорозумінь і т. д.

9 Виконавець («Рокетбанк») залишив за собою право змінювати будь-які тарифи і умови в односторонньому порядку:

Право змінювати умови банківського обслуговування залишив за собою і партнер програми «Ханти-Мансійський банк Відкриття». Банк може припиняти, обмежувати різні операції, встановлювати ліміти, відключати послуги, запитувати документи:


Банк залишає за собою право відключити вас від ДБО, якщо ви не користуєтеся рахунком більше 3-х місяців:

10 Ви даєте згоду на передачу своїх даних третім особам

11 У нових тарифах по карті «Рокет», які набирають чинності з 1 грудня 2018, з’явилося право банку стягувати комісію за бездіяльність. «Ківі» зможе (якщо захоче, звичайно) знімати по 100 руб. з рахунку, якщо протягом 90 днів поспіль не було операцій з використанням картки та на рахунку менше 1000 руб.

Підтримка говорить, що операцією по карті може бути не лише придбання, а й переклади. У будь-якому випадку банк попередить, що він збирається взяти таку комісію, щоб можна було вчинити яку-небудь дію і уникнути її.

Висновок

Загалом, продукт «Рокетбанк» досить цікавий, хоча і трохи дивний. Знайти йому застосування цілком можна. А вже якщо керівництво проекту все-таки зробить інтернет-банк і збільшить кількість зручних способів поповнення карти, то кількість шанувальників карти помітно зросте.

Не забудьте про акцію «Приведи друга»: якщо замовити карту «Рокет» по цьому посиланню, то «Рокетбанк» нарахує вам 500 рокетрублей в подарунок (еквівалентні 500 рублів).

ОТРИМАТИ 500 РУБ. ЗА МАПУ РОКЕТ

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments