Оновлено 11.01.2017.

UPD: 11.01.2017
Розглянуті в статті акції для індивідуальних зарплатних клієнтів вже закінчилися. На даний момент «Райффайзенбанк» пропонує цікаву карту «ВСЕ ВІДРАЗУ» з кэшбэком 5% на все, включаючи оплату послуг ЖКГ, зв’язку, податків та штрафів. Докладний огляд даної картки читайте у статті «Карта ВСІ ВІДРАЗУ від Райффайзенбанку: 5% кэшбэк на всі покупки».

Влітку деякі банки вирішили порадувати своїх клієнтів вигідними пропозиціями по картах, наприклад, «Росбанк» пропонує карту з кэшбэком 7% на всі перші три місяці, «РосЕвроБанк» дозволяє оформити картку з кэшбэком в 6% на досить затребувані категорії, серед яких і покупки в супермаркетах, «Тінькофф Банк» багатьом своїм клієнтам запропонував на три місяці 5% кешбека за покупки в супермаркетах і ресторанах.

Всіх вирішив переплюнути «Райффайзенбанк» (він же «Райф» або «Баба Рая») своєю акцією «Бонус до зарплати», за якою нові клієнти можуть отримувати 10% кешбека практично за всі покупки перші три місяці, якщо стануть перераховувати на картку «Райффайзенбанку» свою заробітну плату в рамках індивідуального зарплатного обслуговування:

Головна принадність «Райфа» полягає в тому, що для отримання статусу зарплатного клієнта зовсім не обов’язково просити роботодавця перераховувати Вашу з/п в банк, Ви це можете зробити самі зі свого рахунку або карти.

Потрібно просто в призначенні платежу вказати чарівні слова «Переклад зарплати» і відправити в «Райффайзенбанк» не менше 25000 рублів на місяць зі свого рахунку в іншому банку (природно, відправляти гроші в «Райф» потрібно з банків, у яких є безкоштовний міжбанк). Нещодавно з’явився ще більш простий спосіб: на карту «Райфа» можна стягнути з картки будь-якого банку через мобільний додаток банку (R-connect), поставивши галочку в розділі «поповнення з карти іншого банку» на полі «переклад заробітної плати»:

Отже, давайте уважно подивимося, що ж нам пропонує «Райффайзенбанк». Відразу скажу, що мене в «Райфе» залучає тільки кэшбэк за акції, для інших цілей картка не підходить і помітно поступається конкурентам, тому зупинимося безпосередньо на отриманні «каші» перші три місяці.

Подібна акція для індивідуальних зарплатників «Райфе» вже давно, тільки раніше банк пропонував 5% каші від всіх покупок з максимальним лімітом виплат в 1000 рублів в місяць.

Карта Райффайзенбанку з кэшбэком 10%. Деталі та нюанси

1 Стати учасником акції можуть тільки нові клієнти банку, що відкрили перший рахунок і почали перераховувати зарплату з 1 липня по 30 вересня:

Обслуговування Пакета Послуг «Зарплатний» безкоштовно (потрібно щомісяця перераховувати з/п в розмірі не менше, ніж 25000 рублів)

В рамках пакета «Зарплатний» можна безкоштовно випустити 3 карти:

2 «Райфу» досить лише самого факту перекладу «зарплати», подальша доля грошей банк не цікавить, їх можна зняти в банкоматі в той же день або стягнути на картку іншого банку («Райф» за це комісію не бере). Відповідно, стягати потрібно на карту, чий сервіс дозволяє це робити безкоштовно (подібні сервіси є у «Російського Іпотечного Банку», «Европлана», «Ренесанс Кредиту», «Тінькофф Банку», «Рокетбанка», «Touch Bank», «Кукурудзи», «Бінбанку»).


3 Кэшбэк 10% буде нараховуватися за покупки протягом 3-х місяців, наступних за місяцем, в якому вперше була переведена «зарплата» (тобто робити покупки в перший місяць перерахування з/п не потрібно):

Покупок в період дії акції має бути не менше, ніж на 3000:

Ліміт кешбека становить 1500 рублів на місяць:

4 Умовою виплати кешбека є активний рублевий рахунок, а також відсутність несанкціонованого перевитрати:

Під несанкціонованим перевитратою «Райф» розуміє технічний овердрафт, причому, банк вимагає гасити його в той же день:

5 Список винятків, за які «кашу» не наливають, дуже короткий:

Я думаю, Ви вже помітили, що з таким списком винятків тільки ледачий не зможе стати трішечки хоббистом.Нагадаю, комісія, наприклад, за виведення з балансу мобільного оператора «Білайн» через сервіс РУРУ на карту Ощадбанку становить всього 2,99%…

6 Винагорода виплачується протягом наступного місяця.

Судячи з відгуків учасників минулих зарплатних акцій «Райфа», «кашу» наливають зазвичай ближче до кінця місяця, в розрахунок беруть суми за авторизациям:

7 По всім своїм акціям «Райф» встановлює максимальну суму призового фонду, наприклад, для акції «Бонус до зарплати» він становить 4 млн рублів:

Однак по акціях «Райффайзенбанку» призовий фонд раніше ніколи не закінчувався.

8 В правилах написано, що банк несе обов’язки податкового агента:

Судячи з відгуків, ПДФО з кешбека «Райф» не утримує:

Правда, цілком може бути, що «Райф» не утримував податок, т. к. раніше по акції з індивідуальним зарплатним проектом можна було отримати максимум 3000 рублів (ст. 217 п. 28 Податкового кодексу Російської Федерації зазначено, що не оподатковуються подарунки від організацій, що не перевищують 4000 рублів на рік). А за чинною акції все-таки можна отримати більше, ніж 4000 рублів.

9 Зарплатним клієнтам «Райффайзенбанк» пропонує відкрити накопичувальний рахунок зі ставкою 6% річних, відсоток нараховується на щоденний залишок:

10 Для зарплатників «Райф» обіцяє пільговий відсоток за іпотекою і споживчим кредитом:

11 Смс-інформування платне, коштує 60 рублів на місяць (перші 2 місяці безкоштовно):

За відгуками клієнтів, відключити цю послугу можна тільки в офісі:

12 Після завершення перших трьох місяців і отримання заповітного кешбека у пакета послуг «Зарплатний» залишається не дуже багато плюшок, хіба що безкоштовне обслуговування 3-х карт і можливість знімати готівку у великій кількості банкоматів банку та партнерів.

А от знімати готівку з картки в касах, навіть «Райффайзенбанку», можна тільки з комісією:

13 Іноді «Райф» влаштовує різні акції для своїх клієнтів, наприклад, дарує квитки в кіно за здійснення покупок по карті, так що деякий час з/п можна продовжити перекладати кожен місяць в очікуванні вигідних пропозицій (нагадаю, можна перевести 25000 рублів і тут же їх зняти, умови надання безкоштовного зарплатного пакету будуть виконані).

У даний момент (з 1 липня по 31 серпня) у «Райффайзенбанку» діє акція «Ми вам раді!», за якою обіцяють нарахувати 500 рублів за п’ять покупок:

Щоб прийняти участь в акції, потрібно отримати смс від банку:

Причому, для цієї акції «Райф» ввів більш великий список винятків, які не будуть входити в число видаткових операцій, ніж за акції «Бонус до Зарплати», серед них ми бачимо, наприклад, оплату телекомунікаційних послуг. «Райффайзенбанк» також залишив собі простір для маневру, виключивши з обліку «вчинення інших операцій»:

14 В «Райфе» з 1 липня по 31 липня 2016 року діє ще одна акція — «Плюс до зарплати», подробиці якої не знають ні у відділенні, ні на гарячій лінії. Згідно рекламі, для участі в акції потрібно отримати запрошення від співробітника банку. І тоді протягом 6 місяців «Райф» додатково до Вашого перекладу зарплати додасть по 1000 рублів на місяць:

Переможцями акції визнаються клієнти, які здійснюють на запрошення співробітника банку перший переклад зарплати:

За якими критеріями банк буде телефонувати і пропонувати прийняти участь в акції, ніхто не знає. Я на всяк випадок відкрив пакет послуг «Оптимальний», як ніби й не збирався переводити свою з/п в «Райф» (він безкоштовний перший місяць, і після першого перерахування з/п він зможе безкоштовно перетворитися в «Зарплатний»), і почекаю до кінця місяця пропозиції банку стати індивідуальним зарплатних клієнтом.

Чесно кажучи, дуже сумніваюся, що «Райф» та «кашу» в 10% наллє, та ще й по 1000 кожен місяць накине. Хоча в правилах ніде не написано, що клієнт не може одночасно брати участь у декількох акціях.

По акції «Плюс до Зарплати» «Райф», до речі, прописав, що знімати в банкоматі або стягувати на інші карти можна не більше 80% від зарплати:

15 Вже стали нормою в банківських договорах пункти, що дозволяють кредитної організації відмовляти в проведенні будь-яких операцій, запитувати документи, змінювати умови, передавати персональні дані третім особам у «Загальних умовах обслуговування рахунків, вкладів і споживчих кредитів громадян АТ «Райффайзенбанк» також є.

Висновок

Пропозиція для нових клієнтів «Бонус до Зарплати» з 10% кэшбэком за всі покупки від «Райффайзенбанку» дуже щедре, до того ж кожен бажаючий зможе стати зарплатних клієнтом «Райфа» без особливої праці.

Завдяки короткому списку операцій, за які кэшбэк не покладено, можна сказати, що за обіцяними 4500 рублями потрібно просто простягнути руку і взяти їх.

UPD:06.09.2016
З 1 вересня 2016 року у «Райффайзенбанку» стартувала дуже вигідна акція — 1% до зарплати:

З 1 вересня по 30 листопада потрібно почати перераховувати собі зарплату, тобто стати індивідуальним зарплатних клієнтом «Райфа», і з наступного місяця банк буде дарувати Вам 1% від суми зарплати, але не більше 1000 руб. в місяць протягом 6 місяців.

Тільки от зняти чи перевести в інший банк можна не більше 80% від суми зарплати на календарний місяць. Щоправда, можна й не виводити зарплату, вона цілком може полежати на поточному рахунку «На кожен день» під 6% річних. З урахуванням бонусу в 1% це вийде вигідніше будь-якого вкладу, наявного на даний момент.

Як це використовувати: припустимо, перераховуємо першу зарплату 29 вересня, 1 жовтня знімаємо, 29 жовтня перераховуємо другу зарплату (максимальну суму в 100 000 крб. і отримуємо бонус 1000 руб.), переводимо її на поточний рахунок під 6% річних. 2 листопада знімаємо без наслідків (т. к. календарний місяць, у якому прийшла минула зарплата, вже закінчився), 29 листопада знову зараховуємо 100 000 руб. і отримуємо чергові 1000 руб. і також переводимо на пару днів на поточний рахунок. Дану схему прокручуємо до закінчення акції.

Таким чином, давши «Райфу» потримати Ваші 100 000 руб. протягом кількох днів кожен місяць (під 6% річних) Ви отримуєте чистий навар в 6000 руб. + відсотки за перебування ваших грошей на поточному рахунку.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments