Оновлено 07.08.2018.

В кінці листопада 2017 «Московський Індустріальний банк» вирішив порадувати пенсіонерів, випустивши досить непогану пенсійну картку. Завдяки своєму дизайну нова карта отримала ласкаве прізвисько «Рукавичка».

Чесно кажучи, пенсійна карта «МИнБанка» зараз є чи не найкращою карткою на ринку, тут є і безкоштовне обслуговування, і непогана бонусна програма, і відсоток на залишок, і зручний сервіс поповнення з інших карток.

Ось як виглядає реклама «Картки пенсіонера» від «МИнБанка»:

Карта пенсіонера від Московського Індустріального банку. Переваги
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

Випуск і обслуговування чіпована іменний пенсійної картки СВІТ з технологією безконтактної оплати і підтримкою функції безпечних платежів в інтернеті MirAccept безкоштовні:

Для оформлення пенсійної картки «Московського Індустріального банку» не потрібно фактично отримувати пенсію через цей банк, достатньо просто показати пенсійне посвідчення.

Виготовлення іменної картки зазвичай триває 7 днів, хоча у кого-то цей термін вийшов менше:Краще самому періодично дзвонити в банк і дізнаватися, не доставили вже в карту відділення:

Деякі Маринки можуть запевняти, що для отримання «Картки пенсіонера» потрібно буде переводити на неї пенсію, проте це не так:


«Карту пенсіонера» можуть оформити не тільки пенсіонери за віком:

Перевипуск картки коштує 150 руб.:

2 Широка географія розповсюдження.

ПАТ «Московський Індустріальний банк» — це доволі велика кредитна організація, 32 місце за розміром активів нетто по Росії. У банку досить широке представництво по країні:

3 Відсоток на залишок.

На щоденний залишок по Карті пенсіонера» від 1001 до 50 000 руб. нараховується 4% річних, при залишку від 50 001 руб. – 7% річних, відсотки виплачуються в останній день місяця. При залишку до 1001 руб. відсотки не нараховуються.

Якщо в якийсь день на рахунку карти буде менше 1001 руб., то відсотки не будуть зараховані тільки за цей день, а не за весь місяць.

UPD: 22.01.2018
Механізм нарахування відсотків на залишок по пенсійній карті «Московського Індустріального Банку» виявився набагато хитріший, ніж все спочатку подумали.

Відсоток дійсно нараховується на щоденний залишок на карті, але процентна ставка на весь місяць визначається виходячи з мінімального залишку на карті в цей же місяць. Тобто якщо хоча б один день на карті було менше 1001 руб., то відсотки на залишок не буде взагалі, незалежно від величини залишку в інші дні:

Особливий підступ полягає в тому, що для визначення ставки для нарахування відсотка на залишок на місяць відкриття карти також враховується календарний місяць, тобто ті дні, коли карти ще не було, теж йдуть в розрахунок. Іншими словами, мінімальний залишок у місяці відкриття «Рукавиці» буде 0 рублів, значить і відсотка на залишок в цей місяць не буде:

Є відгук клієнта, який поповнив мапу 1 грудня з допомогою банкомату на 1200 руб., але гроші не встигли фактично заручитися на рахунок у цей же день, і відсоток на залишок йому не заплатили:

Варто відзначити, що гаряча лінія чат підтримки банку вводили клієнтів в оману, повідомляючи, що 7% буде нараховано в ті дні, коли на рахунку буде більше 50 001 руб.:
У підсумку, якщо ви хочете отримувати 7% на щоденний залишок на «Рукавичці», то мінімум 50 001 руб. на рахунку карти повинні бути вже в перший день місяця, при цьому протягом місяця залишок не повинен опускатися нижче цієї величини. Якщо хочете 4%, то, відповідно, такі ж умови повинні виконуватися для суми 1001 руб.

UPD: 07.08.2018
З 6 серпня «Московський Індустріальний Банк» знизив відсоток на залишок від 50 000 руб. по карті пенсіонера з 6,5% до 6% (минуле зниження було зовсім недавно, 20.07.2018 ПНО стало 6,5% замість 7%):

4 Кэшбэк 5% у супермаркетах та аптеках.

Бонусна програма по «Карті пенсіонера» дуже проста, «Московський Індустріальний банк» нараховує 5% кэшбэк за MCC 5411 (Бакалійні магазини, супермаркети) і MCC 5912 (Аптеки). Місячний ліміт кешбека – 5000 руб., виплачується раз на місяць. За інші покупки кешбека не буде:

MCC 5912 мають більшість аптек. MCC 5411 – це код великих мереж супермаркетів, таких як «Пятерочка», «Діксі», «Магніт», «Ашан», «Атак», «Стрічка», «Перехрестя», «ОКЕЙ», «Карусель», «METRO» і т. д. Тим не менш, деякі аптеки мають інший код 5122), це ж стосується і продуктових магазинів (наприклад, у деяких MCC 5499).


Так що краще заздалегідь перевірити MCC магазинів, в яких ви найчастіше робите покупки. Для цього дуже зручно підключити безкоштовний розширений пакет смс (після кожної покупки буде приходити смс з величиною бонусів, якщо кешбека в смс немає, значить MCC даної торгової точки не входить в бонусну програму).

Перевірити, за які операції буде нараховано кэшбэк, також можна в інтернет-банку:

У «Рукавиці» немає невигідного округлення кешбека у меншу сторону:

UPD: 29.05.2018
З 23 травня 2018 в «Московському Індустріальному Банку» діють нові правила випуску та обслуговування банківських карток, в яких говориться, що кэшбэк по рублевих картками тепер округлюється до цілого числа в бік зменшення.

Так що кэшбэк в супермаркетах і аптеках на пенсійної «Рукавичці» став не 5%, а «до 5%». Наприклад, за покупку в 99 руб. буде каша 4 рубля, а не 4,95 руб., як раніше.

UPD: 07.08.2018
У правилах випуску та обслуговування банківських карт з самого появи «Рукавиці» є пункт, згідно з яким «МИнБанк» може не виплатити кэшбэк, якщо робити покупки тільки в категоріях з підвищеним кэшбэком або частка таких покупок істотно вище «холостих» витрат:

Однак поки «Московський Індустріальний банк» пенсіонерів не ображає, ще не зафіксовано випадку, при якому банк не виплатив би обіцяну кашу, навіть за умови повної відсутності покупок поза аптек і супермаркетів:
5 Участь в бонусної програмі платіжної системи СВІТ.

Пенсійна картка «МИнБанка» бере участь в бонусної програмі платіжної системи СВІТ. Дана програма лояльності являє собою кэшбэк-сервіс, в якому потрібно зареєструвати свою картку. При здійсненні покупок зареєстрованої карткою в магазинах-партнерах на карту на додаток до банківського кэшбэку буде приходити ще і кэшбэк від НСПК СВІТ.

Наприклад, в Московській області від НСПК СВІТ зараз можна отримати 10% кэшбэк за покупки на заправках «Роснефть»:

Кэшбэк від Світу зараховується на картку протягом трьох-п’яти днів:

Географія поширення бонусної програми privetmir поки вельми скромна (Московська і Ленінградська область, Крим), але обіцяють скоро зробити її доступною і в інших регіонах.

6 Безкоштовне поповнення з карток інших банків.

«Карту пенсіонера» можна поповнювати без комісії з карток інших банків через власні сервіси:

Важливо тільки переконатися, що банк-емітент карти-донора не стягує комісію за подібні операції. Ліміт одного переказу – 75 000 руб., денний – 150 000 руб., місячний – 300 000 руб.

Природно, «Карту пенсіонера» можна поповнювати в офісах і терміналах «Московського Індустріального банку», а також міжбанком, причому зарахування вхідного міжбанку відбувається досить швидко:

7 Безкоштовний донор.

З пенсійної картки «МИнБанка» можна стягувати грошові кошти на картки інших банків через відповідні сервіси банків без комісії зі сторони Московського Індустріального банку».


Поки, правда, не так багато карток, які зможуть стягнути з карт платіжної системи СВІТ, але вони все-таки є (карти «Рокетбанка», «Тінькофф Банку», «Бінбанку», «ВТБ24»).

8 Безкоштовний міжбанк.

З «Картки пенсіонера» можна відправляти безкоштовний міжбанк:

Однак, судячи з відгуків, міжбанк ходить дуже неспішно:


9 Є вигідний витратно-поповнюваний внесок.

У «Московському Індустріальному банку» можна відкрити витратно-поповнюваний вклад «Універсальний гаманець» (для пенсіонерів) на 2 роки з незнижуваним залишком 1000 руб. і зафіксованої на термін вкладу процентною ставкою 6,25% річних (станом на 24.12.2017):

Зверніть увагу, для отримання такої процентної ставки цей внесок потрібно відкривати в офісі.

На даний момент відсоток на карті вище, але хто знає, що буде через півроку-рік.

Пишуть, що операції за вкладами обробляються не моментально і лише в робочі дні:

UPD: 07.08.2018
Прибутковість вкладу «Універсальний гаманець» для пенсіонерів помітно знизилася, зараз такий депозит можна відкрити лише під 5%.

10 Можна налаштувати ліміти по картці.

В інтернет-банку «Московського Індустріального банку» (він називається «Телебанк») можна налаштувати різні ліміти по картці, наприклад, на зняття готівки в банкоматі або на покупки в інтернеті:

11 Безкоштовна зміна пін-коду.

В банкоматах «Московського Індустріального банку» можна безкоштовно змінити PIN-код:

12 Безкоштовне смс-сповіщення.

До «Карті пенсіонера» можна підключити на вибір 4 різних пакету смс-інформування («Інформаційний», «Базовий», «Стандартний», «Розширений»), і всі вони безкоштовні:

Найрозумніше відразу підключити «Розширений пакет», тоді в смс-повідомленні буде зазначатися розмір кешбека за покупку:


При підключенні розширеного пакету може прийти смс, що він з другого місяця платний, на це можна не звертати уваги:

Карта пенсіонера від Московського Індустріального банку. Недоліки
1 Платна роздруківка балансу в рідних банкоматах.

Плата за роздруківку балансу по картці у власних банкоматах «МИнБанка», звичайно, невисока, всього 3 рубля. Тим не менш, майже у всіх банків ця послуга безкоштовна:

2 не Можна замовити карту на сайті.

Для отримання «Картки пенсіонера» доведеться як мінімум два рази сходити в банк, спочатку для оформлення заявки, потім для отримання картки. Онлайн-замовлення «Рукавички» і доставка картки кур’єрами не передбачені.

3 Нестабільна робота безконтактної технології.

Карти СВІТ з можливістю безконтактної оплати з’явилися зовсім недавно, і поки ця технологія працює не дуже стабільно. Швидше за все, справа тут не в самій карті СВІТ, а в платіжних терміналах, які просто ще коректно не налаштували:


4 Проблеми з активацією карти і підключенням до бонусної програмі.

При отриманні картки потрібно переконатися, що картка була активована і підключена до бонусного рахунку, деякі Маринки не вміють правильно видавати «Рукавичку»:


У багатьох клієнтів отримання «Рукавиці» все-таки проходить без яких-небудь проблем:


Логін і пароль від інтернет-банку («МИнБанке» вони називаються «Псевдонім» або «Ідентифікатор» і «Секретний код») можна отримати в банкоматі «Московського Індустріального банку»:


5 Немає додаткових карт.

До «Карті пенсіонера» не можна випустити додаткову картку:

6 Платне ведення рахунку після закінчення терміну дії картки.

Обслуговування рахунку стане платним з 366 дня після закінчення строку дії картки, 200 руб./міс. (якщо залишок на рахунку картки менше або дорівнює 3000 руб.):

7 Комісія за переказ з картки на картку всередині банку.

У багатьох кредитних організаціях перекази з картки на картку в межах одного банку здійснюються без комісії. У «Московському Індустріальному банку» ця операція коштує 10 руб.:

8 Нав’язування страховки.

Будьте уважні при підписанні документів при оформленні картки, бланку потрібно поставити галочку, що ви НЕ хочете підключати страховку:

Деяким клієнтам підключають страховку, навіть якщо ті просять не підключати її:

Якщо страховку все-таки підключили, то її завжди можна відключити.

9 Працює лише в РФ.

«Карта пенсіонера» працює тільки на території РФ (втім, як і інші не кобрендові з іншими платіжними системами картки СВІТ):

10 Мало банкоматів.

З «Рукавички» можна безкоштовно зняти готівку тільки в банкоматах і касах «Московського Індустріального банку, банків-партнерів немає. За зняття готівки в інших банкоматах доведеться розщедритися на 1% комісії, мінімум 149 руб.:

11 Модель бізнесу.

Цей пункт дуже суб’єктивний, можете його не враховувати.
Судячи по звітності, модель бізнесу банку полягає у зборі грошей з фізичних осіб (166,5 млрд руб. за станом на 01.11.2017) і видачу кредитів юридичним особам (181 млрд руб. за станом на 01.11.2017). При цьому частка прострочених позичок складає всього 1,9%. Портал analizbankov.ru показує, що така низька прострочення може свідчити про можливе приховування поганих активів:

Не викликає оптимізму й той факт, що у «Московського Індустріального банку» немає рейтингів від великих рейтингових агентств.

12 Банк може змінити умови.

Даний пункт відноситься до будь-якої кредитної організації, банк може в односторонньому порядку змінювати тарифи та умови по карті.

Обслуговування картки, швидше за все, залишиться безкоштовним, а от за які-небудь додаткові послуги, наприклад, за розширений смс-пакет, «Московський індустріальний банк» з часом цілком може почати стягувати плату.
Також не можна виключати погіршень в бонусній програмі (як, наприклад, було в «Совкомбанке» з «Картою Почесного клієнта», за якою теж спочатку був покладений кэшбэк в супермаркетах і аптеках без будь-яких додаткових умов).

13 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, відключити від ДБО, у ПАТ «Московський Індустріальний банк» також є.

Висновок

«Карта пенсіонера» у «Московського Індустріального банку» вийшла дуже гідною, кэшбэк 5% в супермаркетах і аптеках – це, безумовно, вигідна пропозиція, потрібно користуватися, поки дають 🙂

В правилах написано, що картку можна передавати третім особам:

Однак я не бачу нічого поганого в тому, щоб оформити її на якогось знайомого пенсіонера, якщо у вас ще немає пенсійного посвідчення, і користуватися самому. Банку про це говорити не обов’язково 🙂

Намагайтеся, по можливості, завжди супроводжувати своїх літніх батьків, так і просто знайомих при поході в будь-який банк, щоб уберегти їх від підключення різних платних послуг і оформлення невигідних продуктів.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments