Оновлено 05.12.2017.

Сьогодні складно знайти людину, який не користувався б мобільним зв’язком, а якихось 15 років тому люди цілком обходилися не те що без мобільного інтернету, а без телефону в принципі.

Але життя прискорюється, і в сучасних умовах просто необхідно постійно перебувати на зв’язку і мати оперативний доступ в інтернет. Тому витрати на мобільний зв’язок стали для більшості людей такими ж звичними й обов’язковими, як витрати на послуги ЖКГ, транспорт, їжу.

Вартість послуг стільникових операторів, може бути, не така вже й висока, однак якщо скласти платежі мобільним операторам усіх членів родини, підсумкова сума виявиться цілком суттєвою. Зовсім не дивно, що багато людей хочуть скоротити свої витрати на мобільний зв’язок.

Сьогодні ми детально розглянемо, чи можна заощадити на мобільному зв’язку за допомогою картки «МТС Смарт Гроші» (емітентом картки є ПАТ «МТС-Банк»).

Як було зазначено в прес-релізі, присвяченому даному продукту, власники дебетових карток “МТС Smart Гроші» отримають можливість безкоштовно користуватися мобільним інтернетом, а також спілкуватися з абонентами «МТС»:

З запуску проекту пройшло 3 місяці, і зараз вже можна підвести деякі підсумки роботи нової картки, яку нам так активно просувають за допомогою ТБ і зовнішньої реклами:

Карта «МТС Смарт Гроші». Переваги
1 Швидке отримання.

Моментальна видача неіменний чіпована картки Visa Platinum з технологією безконтактних платежів PayWave. Підтримка функції 3D-Secure для здійснення безпечних покупок в мережі інтернет.

Варто зазначити, що, хоч на карті і написано Visa Platinum, за Bin вона визначається як звичайна Visa Classic:

2 Безкоштовне обслуговування.

Плати за обслуговування для абонентів «МТС» немає. Правда, за сам випуск доведеться заплатити 199 рублів. Смс-інформування по карті безкоштовно:

3 Бонусна програма.

Бонусна програма нестандартна. Кэшбэк нараховується не рублями або балами, винагорода представляє з себе 100% знижку на послуги зв’язку «МТС».

В бонусній програмі беруть участь наступні тарифи: Smart, Планшет МТС, Smart NonStop, Smart Безлимитище, Smart+:

Умови надання знижки для різних тарифів трохи відрізняються. Для отримання 100% знижки, наприклад, на тариф Smart, потрібно виконати одну з умов: або забезпечити мінімальний щоденний залишок на карті в 50 000 рублів, або здійснити покупки за допомогою картки на суму не менше 10 000 рублів на місяць.

Розрахуємо вигоду використання картки «МТС Smart Гроші» на прикладі тарифу Smart.

Отже, в Московському регіоні тариф Smart коштує 450 рублів (в інших регіонах ціна може відрізнятися). За ці гроші «МТС» пропонує досить непогані опції: 3Гб інтернету, безлімітні дзвінки на МТС Росії, 500 хвилин на всі мережі домашнього регіону, 500 смс абонентам домашнього регіону:

Таким чином, щоб отримати знижку в 450 рублів, потрібно або заморозити 50 000 рублів на карті, або зробити покупки на 10 000 рублів на місяць.

Якщо використовувати для отримання знижки перший варіант (заморожування 50 000 руб.), то по простій формулі можна порахувати, під яким відсотком повинна лежати ця сума, щоб просто платити по 450 рублів за даний тариф без випуску карти:

50000*х*100%/12=450, звідки х=10,8%

Варто відзначити, що якщо в один день сума на рахунку знизиться хоча б до 49999,99, то знижку «МТС» не дасть.

Вклади з такими ж відсотками можна знайти і в інших місцях, тому для отримання знижки краще використовувати другий варіант: з витрат за карткою “МТС Смарт Гроші» в 10 000 рублів буде знижка в 450 рублів, тобто кэшбэк складе 4,5%. А ось це вже цікавіше.

Відкриваємо умови програми “МТС Smart Гроші», і бачимо список операцій, які не враховуються в обігу на карті:

MCC 5999, 7399, 8999 не включаються в оборот, якщо операції були здійснені в інтернеті або в банкоматах. Правда, даний пункт правил написаний з двома помилками «банкоматах… сторонніх організаціях» і «включаються»:

Досвідчений користувач відразу помітить, що в списку виключень немає дуже цікавих МСС, наприклад, телекомунікаційних послуг 4814, 4812 або оплати послуг ЖКГ 4900, завдяки яким зробити необхідний оборот в 10 000 рублів не так складно.

У першому місяці компанія «МТС» стримала слово, оплата зв’язку та послуг ЖКГ дійсно враховувалася в необхідному обороті по карті:

Важливо мати на увазі, що для розрахунку обороту підсумовуються покупки, фактично проведені за рахунком в календарному місяці. Якщо операція була тільки авторизовані, але фактично проведена в наступному місяці, то вона буде входити в розрахунок загального обороту за наступний місяць. Операції, проведені по рахунку в останній день місяця, також можуть бути враховані вже в наступному місяці:

В одному ТСП не можна здійснювати більше 2-х операцій в день:

Здавалося б, перший місяць політ нормальний, можна сміливо брати карту. Адже у багатьох є витрати, за які їх банки не нараховують кэшбэк (наприклад, на страховку, комуналку, мобільний зв’язок, податки і штрафи, і т. д.), та які цілком можна було б оплатити карткою «МТС Смарт Гроші» для виконання умов по обороту та отримання знижки.

До того ж даний список винятків з обороту дозволяє, наприклад, просто поповнити рахунок «Мегафона», а далі поцупити звідти гроші з їх допомогою нової банківської карти, заплативши комісію в 1,99%. Тобто заплативши 199 рублів комісії «Мегафону», отримати 450 рублів знижки від «МТС».

Але не тут-то було, за підсумками серпня багатьом клієнтам компанія «МТС» знижку на зв’язок так і не надала. Причому, без належного винагороди залишилися не тільки ті, хто використовував цю картку для поповнення балансу мобільного телефону (хоча і це правилами не заборонено), але і ті, хто здійснював за допомогою картки «МТС Smart Гроші» звичайні покупки. Служба підтримки оперативно вирішувати проблеми не хоче:
Одному користувачеві повідомили, що MCC 9222 (Штрафи), виявляється, не вважається оплатою покупок або послуг. Причому, в умовах це не прописано, а просто мається на увазі якимись внутрішніми правилами:

Загалом, за підсумками серпня можна зробити висновок, що «МТС» не завжди виконує свої обіцянки. Будемо стежити за розвитком ситуації і сподіватися, що це якісь неполадки, а «МТС» все-таки прозріє і виправиться.

4 Безкоштовне поповнення з інших карт.

На карту «МТС Смарт Гроші» можна безкоштовно стягувати грошові кошти від 5000 рублів з інших карт, якщо ініціювати переказ через власний сервіс «МТС».

Переконайтеся, що карта-донор не бере комісію за подібні стягування. Про те, які карти також вміють стягувати гроші з інших карт, які банки беруть комісію за донорство, читайте в статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно».

Картку «МТС Smart Гроші» можна поповнити в будь-якому салоні «МТС», а також за допомогою безкоштовних міжбанківських переказів з інших банків. Банки, у яких є безкоштовний міжбанк, перераховані тут.

5 Безкоштовне зняття готівки в банкоматах «Ощадбанку» і «ВТБ 24».

В день з картки «МТС Смарт Гроші» можна зняти 50 000 руб. в місяць — 600 000 руб.:


Зняти готівку з картки «МТС Смарт Гроші» без комісії тепер можна тільки в банкоматах «МТС Банку»:

Недоліки карти МТС Smart Гроші
1 Карта «МТС Smart Гроші» зобов’язує власника бути абонентом «МТС».

Справа тут не тільки в тому, що знижка від її використання поширюється виключно на тарифи мобільного оператора «МТС». Якщо Ви підете до іншого оператора, то обслуговування карти стане платним, 99 рублів на місяць. Так що в даному випадку потрібно не забути її закрити:

2 Безкоштовним донором карта «МТС Смарт Гроші» бути не хоче, комісія за стягування з цієї картки 0,3% (мінімум 30 руб.).

UPD: 05.12.2017
З 1 грудня 2017 дебетові картки «МТС Банку» перестали бути анти-донорами, тобто тепер з них можна без комісії стягувати грошові кошти за допомогою сервісів інших банків (які вміють це робити безкоштовно).

3 Знижка на послуги зв’язку покладена з другого місяця.

За перший місяць користування пакетами послуг «МТС» заплатити все одно доведеться, оскільки знижка нараховується на наступний місяць за результатами поточного.

Зверніть увагу, що краще оформити картку «МТС Смарт Гроші» на початку місяця, інакше можна просто не встигнути виконати умови участі в програмі до кінця календарного місяця.

4 Незручний інтернет-банк і мобільний додаток.

5 не Можна встановити ліміти витрат по карті.

Самостійно налаштувати ліміти за операціями з карткою (відключити покупки в інтернеті, поставити заборону на зняття готівки в банкоматі і т. д.) не вийде.

6 Немає безкоштовного міжбанку.
7 Технічний овердрафт.

«МТС-Банк» відомий досить частим виникненням технічного овердрафту за своїми картками. При поповненні картки гроші стають доступні в платіжному ліміт карти, а фактично до банку дістатися не встигають. На суму технічного овердрафту нараховуються штрафні санкції, 0,1% в день:

Докладно про особливості «МТС-Банку» можна почитати в статті «Карта МТС Гроші, кэшбэк 3% на все: брати чи не брати».

7 Комісія за поповнення рахунку від ІП та ЮО.

За надходження на картку «МТС Smart Гроші» грошових коштів від ІП та юридичних осіб стягується комісія в 5%:

9 Банк може в будь-який момент припинити нарахування винагороди:

10 Банк може запросити будь-які документи, відхилити операцію, поміняти умови по карті, відключити від ДБО.

Загалом, з карткою «МТС Smart Гроші» може трапитися все те ж саме, що і з іншого карткою «МТС-Банку» — «МТС Гроші». Детально про це читайте у статті «Карта МТС Гроші, кэшбэк 3% на все: брати чи не брати».

Висновок

Якщо Ви абонент «МТС», то чому б і не отримати додаткову знижку на послуги зв’язку. З іншого боку, «МТС», судячи з відгуків клієнтів, не виконує взяті на себе зобов’язання, відмовляючи в знижку власникам картки, дотримуються умови участі в програмі.

Витрачати свій час для вибивання 300-400 рублів з «МТС», подавати скаргу у ФАС, звертатися в суд зовсім не хочеться, тому до тих пір, поки ситуація не вирішиться на користь клієнтів, поспішати оформляти цю карту не варто.

UPD: 01.10.2016.
Вирішувати проблеми на користь клієнтів компанія «МТС» не поспішає:


Про картку «МТС Smart Гроші» можна ще почитати тут.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments