Кредитну картку можна оформити практично в кожному банку, однак дійсно цікаві продукти пропонують зовсім небагато.

Одного пільгового періоду мало, бажано, щоб у кредитки був ще хороший кэшбэк, недороге обслуговування, також необхідно, щоб картку було зручно поповнювати.

На початку травня 2017 «ВТБ Банк Москви» вирішив порадувати своїх клієнтів новою кредитною карткою «Матрьошка», за якою покладено кэшбэк в 3% за всі покупки. Ось як виглядає реклама картки на сайті:

Карта Матрьошка від ВТБ Банк Москви. Переваги
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

Карта «Матрьошка» (насправді це назва акції) випускається в рамках тарифного плану «Низький Відсоток». Замовити картку можна онлайн на сайті «ВТБ» (UPD: 24.01.2018 Випуск нових карт тимчасово призупинено, старі карти працюють на колишніх умовах). Плата за випуск іменної чіпована картки Visa Classic не стягується. Обслуговування в перший рік безкоштовно. З другого року – 900 руб. на рік, якщо за минулий рік оборот по карті склав менше 120 000 руб., якщо більше — то обслуговування безкоштовно:


Технології безконтактних платежів PayWave у «Матрьошки» ні, 3D-Secure підтримується.

2 Кэшбэк 3% на все.

«Матрьошка» – це акція, для прийняття участі в якій потрібно з 03.05.2017 до 31.12.2017 оформити кредитну карту з тарифним планом «Низький Відсоток» (старі карти в цій акції участі не приймають) і зробити хоча б одну бонусну операцію. Акція діє для клієнта протягом 2-х років з моменту оформлення картки:В рамках акції «Матрьошка» клієнту покладено кэшбэк в 3% від суми всіх покупок, проведених за рахунком у звітному періоді (календарний місяць). Кэшбэк виплачується реальними рублями на картковий рахунок:Для виплати кешбека по карті «Матрьошка» потрібно зробити покупок щонайменше на 10 000 руб./міс. (вони повинні бути проведені за рахунком), оскільки кэшбэк менше 300 крб. не виплачується. Максимальний місячний кэшбэк — 3000 руб.:

Виплата кешбека відбувається десятого числа місяця, наступного за звітним (якщо дата припадає на неробочий день, то виплата переноситься):

Важливо: кэшбэк виплачується тільки за операції, які були здійснені повністю за рахунок кредитних коштів:

Банк попереджає, що якщо погасити кредит цілком у період між датою здійснення операції і датою її відображення на рахунку, то списання відбудеться за рахунок власних коштів, і кешбека не буде. Тому зручніше, коли кредитний ліміт все-таки великий:

Список операцій, за які кэшбэк не покладено, досить стандартний (за комуналку і мобілку каші не буде):


При частковій скасування операції кэшбэк не покладено:

Природно, банк залишив за собою право вносити зміни в бонусну програму на свій розсуд:

3 Пільговий період до 50 днів.

У «ВТБ Банк Москви» чесний і зрозумілий грейс період до 50 днів.

Розрахунковий період – календарний місяць, платіжний період до 20-го числа місяця, наступного за розрахунковим.

У прикладі заборгованість по покупкам, зробленим у січні (30500 руб.), потрібно погасити до 20 лютого, щоб не платити банку відсотки за користування кредитними грошима. Покупки, здійснені з 1 лютого, потрібно сплатити до 20 березня.

У «ВТБ Банк Москви» на зняття готівки теж поширюється пільговий період кредитування, правда, драконівську комісію при цьому ніхто не відміняв (4,9%+299 руб.):

Кредитний ліміт по карті «Матрьошка» може бути від 10 000 до 350 000 руб. Оптимальним лімітом з урахуванням величини максимального кешбека в місяць (3000 руб. при витратах 100 000 руб.), на мій погляд, є ліміт приблизно в 170 000 руб.

Якщо витрати менше, то і ліміт підійде більш скромний. Загалом, як і з будь кредиткою з чесним грейсом, для максимальної вигоди кредитний ліміт повинен бути приблизно в два рази більше, ніж розмір Ваших витрат за місяць.

Процентну ставку по кредитці спеціально не називаю, вона не має Вас хвилювати. Кредитними картками можна користуватися тільки в грейс-період, інакше це дико невигідно.

Погасити кредитку можна в банкоматах і відділеннях «ВТБ Банк Москви», через безкоштовний С2С-сервіс банку або міжбанком:

Поповнення готівкою робиться через консолідований рахунок, у призначенні платежу потрібно вказати номер картки:

Якщо гасити кредит через відділення до 20.00, то операція пройде тим же днем. Клієнти пишуть, що С2С-поповнення також обробляється досить швидко, на сайті банку зазначено, що кошти на кредитну карту зараховуються онлайн:На всякий випадок гасіть заборгованість заздалегідь, за 3-5 днів до закінчення розрахункового періоду, від технічних збоїв ніхто не застрахований:

Я б все-таки не став покладатися на моментальність погашення через С2С. В загальних умовах споживчого кредиту написано: вдень поповнення карткового рахунку є день обробки інформації за досконалої операції в програмному забезпеченні банку, незалежно від фактичної дати здійснення операції. А зарахування грошових коштів на рахунок відбувається не пізніше одного робочого дня, наступного за днем їх фактичного надходження в банк.

Гроші при С2С-перекладах до рахунку моментально ніколи не добираються:

Ось відгук клієнта, у якого утворилася прострочена заборгованість через несвоєчасне зарахування грошових коштів при перекладі з карти на карту (у відгуку не зазначено, чи використовувався при цьому сервіс перекладів «ВТБ Банк Москви» або якийсь сторонній сервіс):


Ось ще відгуки про освіту теховера після С2С-поповнення карти і подальшого переказу на інший рахунок (тут мова йде про дебетової картки):


4 Альтернативні способи підтвердження доходу.

Якщо запитувати кредитний ліміт до 150 000 руб., то підтвердити дохід можна не тільки довідкою 2НДФЛ, але також і закордонним паспортом з відміткою про перетин кордону протягом останніх 6 місяців, водійськими правами та свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу (не старше 5 років для іномарки і 3 років для вітчизняної машини), випискою з поточного рахунку за останні 6 місяців з іншого банку, а також наявністю вкладу у «ВТБ Банк Москви» на суму не менше 200% від запитуваного ліміту:


5 додаткові Безкоштовні карти.

У рамках тарифного плану «Низький Відсоток» можна випустити 2 безкоштовні допки. За операції з ним кэшбэк теж буде нараховуватися (Маринка на гарячій лінії впевнено це стверджувала, однак все-таки потрібна перевірка на практиці)


Особиста присутність майбутнього власника допки при її оформленні у «ВТБ Банк Москви» обов’язково:

Власник допки до кредитці повинен бути старше 14 років:

До старої бонусній програмі «Мій Бонус» допки потрібно було підключати окремо:

Карта Матрьошка від ВТБ Банк Москви. Недоліки
1 Вузька географія поширення.

«ВТБ Банк Москви», на відміну від «ВТБ 24», представлений в регіонах досить скромно:

Об’єднання «ВТБ» і «ВТБ24», до речі, заплановано на січень 2018 року:

2 Кредитку можуть не схвалити.

Вимоги до позичальника суворістю не відрізняються:

Однак, як і будь-яку кредитку, «Матрьошку» можуть не дати без пояснення причин:

3 Комісія за зняття власних коштів.

У «ВТБ Банк Москви» комісією оподатковується зняття з кредитки не тільки позичених коштів, але і власних (4,9%+299 руб.):


Запит балансу в сторонніх банкоматах (не групи «ВТБ») коштує 50 руб.

4 Платне смс-інформування.

СМС-інфо у «ВТБ» платне, варто 59 руб. (безкоштовно перші 2 місяці при першому підключенні):

«ВТБ Банк Москви» грішить тим, що підключає цю платну послугу без згоди клієнтів:
5 Платна зміна ПІН-коду.

Зміна ПІН-коду в «Матрьошки» навіть у рідних банкоматах коштує 30 руб.:

6 Несанкціоноване зняття грошей з карток.

Можливо, це просто збіг, але останнім часом зустрічається чимало відгуків клієнтів про несанкціоноване зняття коштів з банківських карт «ВТБ Банк Москви»:
Про основні види шахрайства з банківськими картами, а також про заходи безпеки при використанні карток читайте у статті «Шахрайство з банківськими картами: способи захисту».

7 «ВТБ Банк Москви» не розуміє транскордонний рубль.

Сплачуйте покупки за кордоном і в іноземних інтернет-магазинах тільки в місцевій валюті. «ВТБ Банк Москви» не розуміє транскордонний рубль і сконвертирует суму покупки ще раз:

Курс конвертації у «ВТБ Банк Москви» становить приблизно +2% до ЦБ РФ, так що картку цілком можна використовувати за кордоном для повсякденних покупок завдяки кэшбэку в 3%. Ключове слово тут «приблизно», банк може в будь-який момент розсунути спреди.

8 Банк має право продати Ваші борги колекторам.

Банк може передати свої права за договором третім особам:


9 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у «ВТБ Банк Москви» також є.

Не треба думати, що 115-ФЗ Вас ніколи не торкнеться. Ми живемо в реальності, де банк може в будь-який момент заблокувати карту будь-якої людини, пославшись на антиотмывочный закон. Втрата часу і сил гарантована. Цілком ймовірно, що банк не буде реагувати, навіть якщо Ви надасте необхідні підтверджувальні документи:

Найпростіший варіант дій, якщо банк заблокував Вам карту і відключив від ДБО по 115-ФЗ – це прийти у відділення банку і написати заяву на розірвання договору комплексного банківського обслуговування та закриття всіх рахунків з вимогою видати залишок грошових коштів через касу.

Висновок

Чесно кажучи, я так і не зрозумів, чому «ВТБ БМ» назвав нову кредитку саме «Матрьошка». Як би те ні було, продукт вийшов дуже добротним. Можна навіть сказати, що кредитна карта «Матрьошка» — чи не найкраща кредитка в масовому сегменті. Обслуговування безкоштовно, допки безкоштовні, кэшбэк 3% на всі реальними грошима, у тому числі на продовольчі супермаркети і магазини, чесний грейс до 50 днів – таким набором мало хто може похвалитися.

Найближчі конкуренти нервово курять в сторонці — «Кукурудза» з кредитним лімітом від «Тінькофф Банку» (обслуговування 500 руб. за перший рік + 290 руб. комісія «Евросети» за оформлення документів) і підключеної «Подвійний Вигодою» (за 990 руб./рік) дасть 3% своїми фантиками (при максимальному обороті в 30 000 руб.). У дебетової картки «МТС Гроші» теж є 3% кэшбэк на все, ліміт 1500 руб./міс. За задоволення доведеться заплатити 590 руб. за обслуговування картки та 1500 руб. за опцію «Шопінг».

Кредитка «Все Відразу» від «Райфа», звичайно, вийде вигідніше завдяки 5% кэшбэку, проте для його отримання потрібно зробити оборот по карті мінімум в 1 млн. руб, а каша з «Матрьошці» ллється кожен місяць.

Є ще картка «TalkBank» також з 5% кэшбэком на все, проте кашу там поки ще ніхто не отримав.

«Матрьошка» з 3% кэшбэком на всі покупки добре доповнить дебетову картку «КЕБа» з 5% кэшбэком на АЗС та ресторани та «Відмінну» від «РГС банку» з 5% кэшбэком на продукти.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments