Оновлено 26.02.2018.

Зовсім недавно премію «Банк року» в номінації «Дебетова карта року» від порталу banki.ru отримав КБ «Локо-Банк» (АТ) за свою платинову картку з тарифним планом «Максимальний дохід».

У сьогоднішній статті ми спробуємо розібратися, чи дійсно карта «Максимальний дохід» від «Локо-Банку» є кращою на ринку.

Будь рейтинг є суб’єктивним, для когось важливі одні параметри карти, для кого-то зовсім інші. Причому ці установки можуть бути не очевидними. Для порівняння карт важливий не тільки відсоток на залишок або величина кешбека. Суттєвими плюсами є безкоштовне обслуговування, наявність дешевих або безкоштовних банківських переказів, зручних способів поповнення, можливість зняття готівки в будь-яких банкоматах і т. д.

Отже, ось як виглядає реклама платинової карти «Локо-Банку» «Максимальний дохід»:

UPD: 26.02.2018
У 2017 році картка «Максимальний дохід» стала кращою у номінації «Онлайн-заявка на дебетову картку» за версією порталу banki.ru.

Карта Локо-банку Максимальний дохід. Переваги

1 Безкоштовний випуск дебетової картки категорії Platinum (Visa або MasterCard), наявність чіпа, технології 3D-Secure, наявність функції безконтактних платежів PayPass або PayWave).

2 Відсоток на залишок до 12,5%. Власне, це головний плюс карти, тільки от потрібно виконати 2 умови: залишок по карті не повинен опускатися нижче 40000 рублів, і сума операцій у розрахунковому місяці також не повинна бути менше 40000 рублів:

Якщо буде виконано лише одну умову, то відсоток на залишок складе 5,5%. Тут, правда, є деяке послаблення, сума операцій в категорії «платежі» в інтернет-банку для обліку загального обороту буде множитися на 4:

Тобто якщо ви заплатили, наприклад, за комунальні послуги через розділ «платежі» в інтернет-банку 5000 рублів, то платіж буде враховуватися як 20000 рублів для розрахунку місячного обороту по карті.

Зверніть увагу, що безкоштовних платежів через інтернет-банк ніхто не обіцяв, майте на увазі ще й комісію. Операції повинні бути фактично проведені за рахунком, а не просто здійснені в розрахунковому місяці (відразу після здійснення покупки кошти на карті просто блокуються, фактично вони списуються з рахунку тільки після підтвердження від платіжної системи, ця процедура може тривати і 30 днів).

UPD: 27.04.2016
З 1 травня відсоток на залишок 11,5%.

UPD: 02.01.2017
З 01.01.2017 відсоток на залишок по карті «Максимальний дохід» знижується до 10% річних.

UPD: 01.04.2017
З 1 квітня 2017р. відсоток на залишок по картці «Максимальний дохід» Локо-Банку» знижується до 9,5%.

Для отримання максимальної вигоди власникам карт «Максимальний дохід» необхідно зберігати незнижувальний залишок на рахунку в розмірі не менше 40 000 рублів, а також здійснювати покупки по картці протягом місяця на суму понад 40 000 рублів. Платежі в інтернет-банку «ЛОКО-Online» в адресу юридичних осіб і держави також зараховуються в необхідний оборот, враховуються з коефіцієнтом 1 до 2.


UPD: 26.02.2018
Станом на 26.02.2018 у карти «Максимальний дохід» передбачений відсоток на залишок у розмірі 8,25% річних.

3 Безкоштовне обслуговування.
Знову ж таки, потрібно, щоб у розрахунковому місяці щоденний залишок не опускався нижче 40000 рублів (враховується на початок дня), і оборот по карті був не менше 40000 рублів. Якщо хоча б одна з умов не виконується, то з’являється плата за щомісячне обслуговування – 350 рублів.

До речі, розрахунковий місяць в «Локо-Банку» – це календарний місяць. І перший розрахунковий місяць складається з меншої кількості днів (якщо ви отримаєте картку не 1-го числа місяця), а умови безкоштовного обслуговування виконувати все одно потрібно (ніде немає інформації, що в перший місяць даються якісь поблажки). До того ж поповнити картку на суму більше 40000 рублів потрібно відразу ж.

4 Можна випустити 3 безкоштовні додаткові карти. Операції з ним також враховуються для підрахунку місячного обороту по карті:

5 Безкоштовне смс-інформування.

6 Наявність кешбека – 0,5%. Малувато, звичайно, але краще, ніж нічого. Максимальна сума виплат – 15000 рублів на місяць.

7 Наявність мобільного банку.

8 Можливість відкрити витратно-поповнюваний внесок «Просте управління» з фіксованою процентною ставкою. При розміщенні вкладу від 10000 рублів строком на 370 днів буде нараховуватися 9,75% річних. Виплата відсотків щомісяця, незнижуваний залишок 10000 рублів (дані актуальні на 26.02).

Правда, зазвичай в інших банках ставка за витратно-пополняемому вкладом вище відсотка на залишок по карті, тому має сенс тримати основну суму на вкладі, а на карту переводити необхідну суму через мобільний додаток або інтернет-банк безпосередньо перед покупкою. Тут же внесок – це просто страховка на випадок, якщо прибутковість на залишок саме по карті сильно зменшиться. Хоча тоді взагалі не зрозуміло, в чому сенс карти.

UPD: 02.01.2017
Станом на 01.01.2017 витратно-поповнюваний внесок «Просте управління» можна відкрити під 7,5% при незнижувальному залишку в 10 000 руб. і строку депозиту 370 днів. При незнижувальному залишку 50 000 руб. і максимальною сумою внеску, що дорівнює 10-кратному початкового внеску, – 8,25%.

UPD: 26.02.2018
Станом на 26.02.2018 внесок «Просте Управління» можна відкрити під 6,5%, мінімальна сума вкладу – 50 000 руб., максимальна сума дорівнює десяти незнижуваним залишкам:

9 Карта є безкоштовним «донором», з неї можна «стягнути» гроші на іншу дебетову карту, яка дозволяє проводити такі операції без комісії через свої сервіси («Кукурудза», «Тінькофф Блек«, картки «Ренесанс Кредиту», «Російського іпотечного банку», «Рокетбанка»).

10 Привілеї для власників карток категорії Platinum від міжнародних платіжних систем Visa і MasterCard.

Недоліки «Карти Року»

1 Умови отримання головних переваг карти, таких як високий відсоток на залишок та безкоштовне обслуговування, дуже жорсткі. Є ризик, що операція не встигне фактично провестись за рахунком, і ви не наберете необхідний мінімальний обіг. Поповнення карти також може трохи затриматися.

2 Карту без комісії можна поповнювати тільки у відділеннях «Локо-Банку», а також безготівковим шляхом.

UPD: 26.02.2018
Картки «Локо-Банку» навчилися безкоштовно стягувати кошти з карток інших банків через власний сервіс на сайті при сумі операції від 5000 руб. (якщо стягувати менше, то буде комісія 1,2%, мінімум 39 руб.). Ліміт однієї операції – 75 000 руб., денний – 150 000 руб., місячний 600 000 руб.

3 Зняти готівку без комісії з карти «Локо-Банку» можна тільки у власних банкоматах і відділеннях. Місячний ліміт 300000 рублів.

4 Немає дешевих або безкоштовних банківських перекладів (де є, дивіться тут).

5 Банк може в будь-який момент призупинити операції по карті або заблокувати карту, якщо у нього виникнуть якісь підозри:

6 Банк може змінити тарифи в будь-який момент:

7 Банк може запросити у вас будь-які документи:

8 щоб уникнути технічного овердрафту банк рекомендує постійно перевіряти виписку з рахунку в інтернет-банку (або у відділенні), або телефонувати на гарячу лінію для уточнення здійснення операції поповнення карти. СМС-повідомлення про зміну залишку на картці не означає фактичного зарахування коштів на рахунок:

Штраф за технічний овердрафт становить 10% від суми овердрафту.

9 Банк чогось зобов’язує клієнта зберігати всі чеки і сліпи за рахунком протягом цілого року:

10 Якщо з якоїсь причини на вашому рахунку недостатньо коштів для списання плати за яку-небудь послугу банку (наприклад, плати за щомісячне обслуговування 350 рублів при невиконанні лімітів), банк вимагатиме з вас неустойку в розмірі 1% в день від суми заборгованості:

11 Потрібно не забути закрити рахунок у разі закінчення терміну дії картки, а то буде стягуватися щомісячна плата за обслуговування рахунку в 100 рублів:

12 Плата за перевипуск картки за ініціативою клієнта 500 рублів (у разі втрати, псування тощо):

Висновок

На мій погляд, на «Кращу карту року» дебетова картка «Локо-Банку» з тарифом «Максимальний дохід» явно не тягне. На даний момент, звісно, можна покористуватися цією карткою з-за високого відсотка на залишок, але от задоволення отримати не вдасться. Використовувати дану карту – це як вести яхту крізь рифи і мілини, найменша помилка або неуважність — і ситуація виявиться зовсім неприємною. До того ж вітер може змінитися відсоток на залишок в будь-який момент можуть знизити. Для професійного вкладника в карті немає нічого цікавого.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments