Оновлено 08.06.2018.

Влітку 2017 на ринку карт розстрочки з’явився ще один гравець. У середині липня про запуск власної карти оголосив ТОВ «ХКФ Банк», більш відомий як «Хоум Кредит».

Причому кредитна організація відразу нескромно заявила, що її картка розстрочки буде краще, ніж «Совість» від «Ківі Банку» і «Халва» від «Совкомбанку». Партнерська мережа планується ширше, а розстрочка довше:

Примітно, що для реалізації наполеонівських планів «Хоум Кредит» зовсім нещодавно був притягнутий Михайло Жигунов, який відповідав раніше за розвиток і маркетинг карти розстрочки «Совість»:


Сьогодні ми з’ясуємо, чи дійсно картка «Хоум Кредиту» вийшла краще, ніж «Совість» і «Халва». Ось як виглядає реклама карти кредиту від Хом’яка:


Порівняльний огляд популярних карт розстрочки читайте у статті «Битва карт розстрочки: Халва, Совість, Хоум Кредит, Альфа 100 днів, Елемент 120, Райф 110».

Карта кредиту від Хоум Кредит Банку. Переваги
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

Плата за випуск неіменний/іменної картки розстрочки з функцією PayWave і технологією безпечних платежів в інтернеті 3D-Secure не стягується. Обслуговування також безкоштовно. Кредитний ліміт від 10 000 до 300 000 руб. Щоб заощадити час, можна залишити заявку на сайті банку.

Загалом, «Хоум Кредит» вирішив наслідувати приклад «Совкомбанку» і «Ківі Банку» і зробити свою картку розстрочки також повністю безкоштовною.

2 Широка географія присутності.

«Хоум Кредит енд Фінанс Банк» — один з найбільших роздрібних фінансових інститутів на російському ринку, 38 місце по Росії за розмірами активів нетто. Незважаючи на недавнє скорочення кількості офісів, «Хоум Кредит» все ж має досить багато відділень по країні:

Банк, до речі, повідомляє, що оптимізація відділень завершилася, і подальше скорочення представництва не планується:

3 Безвідсоткова розстрочка скрізь.

Картою розстрочки «Хоум Кредит Банку» можна розплатитися в будь-якому магазині, а не тільки в магазинах-партнерах, що вигідно відрізняє її від «Совісті» і «Халви». Кредитка «Альфа-Банку» «100 днів без %» також може похвалитися цією можливістю, проте кредиту до 12 місяців «Альфа» запропонувати не може, до того ж обслуговування даної кредитки не безкоштовне.

Безвідсотковий період розстрочки в 3 місяці по карті Home Credit Bank поширюється на всі покупки у всіх торгових точках на суму більше 0,03 руб. Покупки не повинні бути пов’язані з перекладами, поповнення електронних гаманців, купівлею дорожніх чеків, дорогоцінних металів, облігацій, операціями в казино та інших гральних закладах:

Розстрочка більше 3-х місяців покладена за покупки в магазинах-партнерах банку.

Поки списку партнерів ніде немає, Додаток 1 ще не з’явилося на сайті.

UPD: 12.10.2017
У жовтні 2017 «Хоум Кредит» нарешті надав список партнерів, у яких є розстрочка від 4-х до 12 місяців:

Найбільший інтерес з зазначених пропозицій, на мій погляд, зараз представляє розстрочка 4 місяці на сайті «Аерофлоту», 6 місяців у магазині електроніки DNS і магазинах побутової техніки «Технопарк» і NORD, 4 місяці в «Ситилинке», 6 місяців в ювелірних магазинах Sunlight та 585 Gold, 6 місяців в магазині шкіри та хутра «Снігова Королева» і 10 місяців в магазині Elena Furs, 10 місяців в магазині меблів «Шатура», 6 місяців в магазинах меблів «Лазурит» і «Цвіт Диванів», 6 місяців в магазині одягу Lamoda.

Отже, період розстрочки починається з дати покупки і триває від 3-х пільгових періодів (тобто за покупки у всіх ТСП період розстрочки буде тривати три пільгових періоду, за покупки в магазинах-партнерах від 4 до 12). За умови оплати розстрочення платежу за кожен розрахунковий період відсотки за користування грошима банку не нараховуються.

Розрахунковий період становить 1 місяць:

Платіжний період становить 20 днів, обчислюються з наступного дня після закінчення розрахункового періоду:

Платіж по розстрочці формується в кінці розрахункового періоду, та протягом 3-х днів інформація про необхідному платіж направляється клієнту:


Сума покупки ділиться на кількість місяців розстрочення (для загального випадку на 3 частини), і в кожний розрахунковий період потрібно погасити 1 частина покупки (у загальному випадку 1/3):


Для наочності давайте намалюємо картинку.

Припустимо, що розрахунковий період починається у нас 5 числа кожного місяця (у «Хоум Кредит» по карті розстрочки розрахунковий період може починатися або 5, або 15, або 25 числа, в залежності від дати оформлення картки, за аналогією з карткою «Користь Platinum»). Платіжний період триває з 5 по 25 число.

Припустимо, що з 5 серпня по 4 вересня ми зробили покупок на 60 000 руб. В перший платіжний період з 5 по 25 вересня потрібно буде погасити 20 000 руб. В другій платіжний період з 5 по 25 жовтня ще 20 000 руб. І в третій платіжний період з 5 по 25 листопада потрібно буде внести решту 20 000 руб.

Покупки з 5 вересня по 4 жовтня на 30 000 руб. також порозкладають на три пільгових періоду, тобто з 5 по 25 жовтня потрібно буде внести 10 000 руб. (крім 20 000 руб. за покупки з 5 серпня по 4 вересня), з 5 по 25 листопада ще 10 000 руб., фінальні 10 000 з 5 по 25 грудня.

Зверніть увагу, що дострокове (до настання розрахункового періоду) часткове погашення заборгованості по картці не скасовує необхідність внесення чергового платежу з розстрочкою в платіжний період:

Як і з будь кредиткою, гасіння заборгованості по карті розстрочки ніколи не можна відкладати на останній день. Оптимально мати запас в 3-5 днів до крайньої дати, на випадок яких-небудь технічних збоїв.

Сервіс погашення заборгованості з карти сторонніх банків теж може не працювати:

Представник банку в чаті взагалі рекомендує гасити заборгованість за 10 днів. На мій погляд, це все-таки перебір:


Якщо раптом Ви зробили операцію, на яку не поширюється період розстрочки (наприклад, поповнили електронний гаманець), то для її гасіння не обов’язково виводити карту в нуль. Не врахована у розстрочення позичкова заборгованість погашається раніше заборгованості, яка погашається у розстрочку:

Якщо не внести платіж по розстроченню у платіжному періоді або внести не повністю (припустимо, внести лише мінімальний платіж), то дія розстрочки припиняється з першого дня розрахункового періоду, за який був сформований зазначений платіж по розстрочці:

Якщо не виконати умову надання кредиту, відсоткова ставка у карти складе 29,9%:


При випаданні з розстрочення повернутися до неї не можна, потрібно буде погасити минулу заборгованість разом з відсотками. Розстрочка почне діяти тільки на нові покупки:

Якщо не внести навіть мінімальний платіж, то виникне прострочення і почне капати неустойка в 0,055% у день:

Я дуже сподіваюся, що ви будете використовувати карту розстрочки «Хоум Кредит Банку», строго дотримуючи правила надання розстрочки, адже вони зовсім не складні.

UPD: 12.10.2017
«Хоум Кредит» розмістив на своєму сайті зручну схему, на якій показано механізм розстрочки. Наприклад, вартість квитка в Сочі, купленого в жовтні за 4500 руб. при розстрочці 3 місяці розкладеться на платежі за 1500 руб. в листопаді, грудні і січні. Вартість дивана за 30 000 руб. при розстрочці в 10 місяців розкладеться на щомісячні платежі по 3000 руб. з листопада по серпень:

UPD: 08.06.2018
У карт розстрочки, оформлюваних з 26.04.2018, період розстрочки у всіх магазинах становить не 3, а 2 місяці.

Для старих договорів (оформлених до 26.04.2018) як і раніше діє тримісячна розстрочка в будь-яких магазинах-партнерах.

4 Для оформлення картки достатньо паспорта.

Для оформлення картки розстрочки банку «Хоум Кредит» достатньо паспорта:

Потрібна постійна реєстрація в регіоні присутності банку та стаж не менше 3-х місяців на останньому місці роботи. Вік позичальника повинен бути в межах від 18 до 63 років:

5 Банк не нав’язує страховку.

Не те щоб співробітники «Хоум Кредиту» взагалі ніколи не нав’язували страховку, просто саме у цієї карти розстрочки підключення колективної страховки не передбачено:


Хочу також зазначити, що, на відміну від більшості кредитних організацій, у «Хоум Кредит» у договорі на колективну страховку прописано право клієнта на відмову від неї протягом 14 днів і повернення грошей, також можливо повернути частину вартості страховки при достроковому погашенні кредиту.

Так за програмою «Фінансова Захист» і «Фінансова Захист Лайт» при відмові від програми протягом 14 календарних днів з дати підключення або в разі повного дострокового погашення заборгованості за договором, банк поверне пропорційну частину вартості підключення. За програмою «Фінансова захист Експрес» банк поверне повну вартість підключення в разі відмови протягом 14 днів:

Правда, за перший місяць Хом’як бере собі більше 20% від суми страхового внеску:

Нагадаю, законодавчо ніхто не зобов’язує кредитну організацію повертати гроші в разі відмови клієнта від колективної страховки (період охолодження у 5 днів на колективну страховку не поширюється) або дострокового погашення кредиту.

6 Клієнтоорієнтованість.

Можливо, даний пункт багатьом здасться спірним, але в мережі можна зустріти чимало відгуків, що «Хоум Кредит» іде назустріч клієнту в нестандартних ситуаціях.

Наприклад, хоча банк і не розуміє транскордонний рубль (в принципі, і не зобов’язаний), він повертає клієнтам гроші, списані з-за подвійної конвертації. Детальніше про те, що таке транскордонний рубль, можна почитати в статті «Оплата карткою за кордоном РФ 2017: вибираємо найкращу дебетовку»:Ось інший приклад. У торгової точки був некоректний MCC-код, не відповідає характеру діяльності. На прохання клієнта нарахувати покладені бали банк відреагував позитивно, правда, тільки після відкликання на склянках:


Банк оперативно реагує і намагається швидко вирішити питання в разі виявлення помилки в кредитній історії клієнта:

Не забудьте взяти довідку про відсутність заборгованості при закритті кредитки або гасінні звичайного споживчого кредиту в будь-якому банку, щоб потім не було неприємних сюрпризів:

7 Є зручна дебетовка «Космос».

У «Хоум Кредит Банку» є безкоштовна дебетова картка «Космос» з відсотком на залишок (станом на 19.08.2017 на залишок по картці більше 10 000 руб. нараховується 7,5% річних). Докладніше про цю картку можна почитати в статті «Карта Космос банку Хоум Кредит: заводити Хом’яка?».

Переклад з дебетовки на кредитку проводиться за рахунком тим же днем, доступний залишок змінюється на наступний ранок:

Є відгуки, що внутрибанк, вчинений після 20.00, обробляється тільки на наступний день (досвід користувачів кредитки «Користь Platinum» від Хом’яка):

UPD: 08.06.2018
З квітня видача нових карт «Космос» припинено, зате з’явилася нова безкоштовна дебетова картка «Користь» (для її безкоштовності потрібно підтримувати залишок від 10 000 руб., або робити покупок від 5000 руб./міс.), у якій нараховується 7% річних на щоденний залишок до 300 000 руб.

ОФОРМИТИ КОРИСТЬ

8 Безкоштовне смс-інформування.

Плата за смс-інформування по карті розстрочки банку «Хоум Кредит» не справляється:


UPD: 08.06.2018
У карт, що видаються після 26.04.2018, смс-інформування платне, коштує 99 руб./міс.

UPD: 08.06.2018

9 Акції для власників картки.

«Хоум Кредит» слідом за «Халвою» і «Совістю» також став проводити різні акції для держателів своєї картки розстрочки. Зараз можна отримати 10-місячну розстрочку на першу покупку в будь-якому магазині-партнері:

Карта кредиту від Хоум Кредит Банку. Недоліки
1 Мапу можуть не схвалити.

«Хоум Кредит» може не схвалити карту розстрочки, причина відмови у таких випадках не розкривається:

Ще банк може схвалити картку з мінімальним кредитним лімітом, яким немає сенсу користуватися. Обіцяють, що кредитний ліміт може бути збільшений при активному використанні картки:


Клієнти також можуть самі попросити «Хоум Кредит» збільшити кредитний ліміт:

UPD: 12.10.2017
Деяким клієнтам початковий ліміт встановлюють на рівні 40-60 тис. руб.:


2 не Можна зняти готівку.

З карти розстрочки «Хоум Кредит Банку» можна зняти готівку в банкоматі або касі банку, причому це стосується і кредитних і власних коштів:

Правда, ніхто не забороняв переведення в готівку через мобільних операторів, якщо вже дуже знадобиться 🙂

У «Совісті» власні кошти можна перевести на «Ківі Гаманець», «Халви» власні кошти можна зняти в банкоматі або перевести на інший свій рахунок через співробітника в офісі.

3 Немає кешбека.

У карти розстрочки немає кешбека. З іншого боку, коли людина бере споживчий кредит, кэшбэк його не дуже цікавить.

Тривалий період безвідсоткової розстрочки на будь-які покупки без необхідності оформлення купи папірців цілком компенсує відсутність невеликого заохочення за покупки по картці.

4 Карту незручно поповнювати.

В якості безкоштовного способу гасіння заборгованості «Хоум Кредит» пропонує власні термінали і каси.

Безкоштовно стягувати з інших карт через сервіс на сайті або мобільний додаток карта розстрочки не вміє. Через власний сервіс «Мій Кредит» безкоштовні тільки перші два поповнення:

Ще у «Хоум Кредит» є досить екзотичний спосіб поповнення кредитки. З карти сторонніх банків можна без комісії поповнити картку розстрочки через телефонне меню.

Сам дзвінок на гарячу лінію «Хоум Кредит» буде платний, якщо Ви телефонуєте не з московського міського номера:

Карту розстрочки можна гасити міжбанком. Робити це краще з кредитних організацій, у яких є можливість відправляти безкоштовні банківські перекази.

UPD: 08.06.2018
Карта розстрочки навчилася безкоштовно стягувати з карток інших банків через інтернет-банк і сервіс «Мій Кредит»:

5 Збільшення кредитного навантаження.

Карта розстрочки – це, по суті, звичайна кредитна картка, і вона збільшує вашу кредитну навантаження, причому навіть якщо просто лежить на полиці.

Так що краще кілька разів подумати, чи потрібна вам ця карта, якщо ви не плануєте часто користуватися нею. Можливо, з-за неї не вийде оформити кредит на хороших умовах або отримати більш вигідну кредитну картку іншого банку.

Картки «Совість», «Халва», «100 днів без %», природно, також збільшують кредитне навантаження.

6 Банк вимагає зберігати всі чеки 1 рік.

«Хоум Кредит» вимагає від своїх клієнтів зберігати всі чеки протягом року.

7 Внесення змін.

Як і будь-який інший банк, банк «Хоум Кредит» має право вносити зміни в тарифи в односторонньому порядку, а також зменшити кредитний ліміт доступний.

8 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у ТОВ «ХКФ Банк» також є.

Висновок

Безкоштовна кредитна карта, яка дозволяє здійснювати покупки з тримісячною розстрочкою у всіх ТСП – це дійсно вигідна пропозиція. Чекаємо появи магазинів-партнерів банку «Хоум Кредит», в яких можна буде отримати обіцяну розстрочку до 12 місяців.

Звичайно ж, якщо «Хоум Кредит Банк» не схвалить нормальний кредитний ліміт, то користі від такої картки буде небагато.

З першого погляду механізм розстрочки карти «Хоум Кредиту» може здатися трохи складною, на відміну, наприклад, від «Совісті», але, тим не менш, розібратися в ньому цілком реально.

Дуже добре, що на ринку карт розстрочки з’явилася реальна конкуренція. Значить, можна розраховувати на подальше поліпшення умов у діючих карток і поява нових вигідних продуктів.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments