Оновлено 20.08.2017.

Сьогодні огляд професійного вкладника буде присвячено досить цікавого продукту, «Карті з Користю Platinum» банку ТОВ «ХКФ Банк», більш відомому у вузьких колах як Хом’як.

UPD: 14.04.2018
У квітні 2018 року «Хоум Кредит» випустив дебетову картку зі схожою назвою «Користь», детальний огляд можна почитати тут: «Карта Користь від Хоум Кредит: новий флагман Хом’яка». У даній статті ми розглядаємо саме кредитку.

Відразу скажу, головний інтерес в карті представляє її щедра бонусна програма, завдяки якій «Карта з Користю» від Хом’яка цілком може стати основною у вашому гаманці. Тільки от картка далеко не безкоштовно, та ще й кредитна, що саме по собі багатьох відлякує.

Взагалі, всі користувачі карткових продуктів, на мій погляд, розділені на кілька груп:

— Активні прихильники дебетових карток, які вважають, що будь-який кредит – це зло, і банк завжди здере з клієнта останню сорочку. Зате використовують свої дебетовки по максимуму, отримуючи хороший кэшбэк у різних категоріях, відсотки на залишок, оперативно перебрасывающие власні кошти з картки на картку завдяки безкоштовному с2с, звиклі до миттєвого зарахування на рахунок та зняття готівки у великій кількості банкоматів.

— Прихильники кредитних карт, які віддають перевагу безкоштовно користуватися грошима банку і акуратно гасити свою заборгованість, не порушуючи правил пільгового періоду кредитування. Вони знають всі тонкощі своєї кредитної картки і конкретної банку, і завжди враховують затримку в поповненні кредитки. Вони завжди стежать за випискою за рахунком і заздалегідь знають про вихідних і святах, що випадають на дату закінчення пільгового періоду. Зняття готівки в банкоматах та різні переклади с2с для них виглядають як дикість. Прихильники кредитних карт тримають свої гроші на витратно-поповнюється внесок, отримуючи дохід навіть трохи більше, ніж любителі дебетових карт з нарахуванням відсотків на залишок. Кэшбэк за кредитними картками нітрохи не менше, ніж за дебетовим.

— Користувачі кредитних карток, не використовують пільговий період кредитування і періодично знімають готівку з кредитної карти. Іншими словами, використовують карту не за призначенням.

— Клієнти, що використовують дебетову карту без функції кешбека і відсотка на залишок для зняття з неї готівки в день зарплати або для покупок.

Думаю, очевидно, що краще належати до групи «1» і «2» одночасно і намагатися отримати максимум вигоди від кожного продукту.

«Карта з Користю Platinum» від банку «Хоум Кредит» розрахована на досвідчених користувачів. На ній може бути нульовий кредитний ліміт, перетворює її, по суті, в дебетову для клієнтів з групи «1», але максимальну вигоду з неї можна отримати, використовуючи її як кредитної, тому краще все-таки перейти в групу «2». Залишити заявку на карту можна онлайн.

Отже, про все по порядку. Ось як виглядає реклама кредитної картки на сайті:

Карта Користь від Хоум Кредит. Переваги

1 Надійність самого банку.
У сучасних умовах, коли відгуки ліцензії у банків відбуваються практично щотижня, та ще до того ж почастішали випадки позабалансових вкладів, до надійності банку потрібно придивлятися особливо ретельно. І в цьому плані у ТОВ «ХКФ Банк» можна бути впевненим, банк є «дочкою» чеська Home Credit Group, тому відкликання ліцензії даної кредитної організації в найближчому майбутньому точно не загрожує (я помістив його в свій «Білий список надійних банків»).

2 Кэшбэк 5% на покупки в категоріях «АЗС», «Кафе і ресторани», «Подорожі». Кэшбэк 2% за будь-які покупки по картці (в супермаркетах, природно, теж) і платежі по картці в інтернет-банку.

Кэшбэк нараховується балами, які потім конвертуються в рублі за курсом 1 бал = 1 рубль. Бали нараховуються після фактичного проведення операції за рахунком (зазвичай через 2-3 дні після покупки, але може доходити і до 45 днів).

Конвертація балів в рублі займає до 10 робочих днів з моменту запиту:

Головне — список винятків, за які кэшбэк не нараховується, дуже короткий. Кэшбэк не нараховують за зняття готівки, за перекази, за поповнення електронних гаманців, за покупки дорожніх чеків та лотерейних квитків, облігацій, дорогоцінних металів в кредитних організаціях, за операції в казино:

Звідси робимо головний висновок:

Карта «Користь Platinum» дозволяє отримувати 2% каші за дуже цікаві операції, за які в більшості банків кешбека не видно: за оплату страховок, послуг ЖКГ, за інтернет, за поповнення балансу мобільного телефону і т. д.

Причому, місячний ліміт (для розрахунку ліміту використовується календарний місяць) нарахування балів досить істотний: 7500 за базовими категоріями (2% кешбека) + 7500 за покупки в окремих категоріях («АЗС», «Кафе і ресторани», «Подорожі» — кэшбэк 5%).

Варто зазначити, що конкретні MCC-коди операцій, що входять до категорії підвищеного нарахування кешбека, на сайті не вказані, проте користувачам карти вдалося скласти на форумі banki.ru якийсь перелік для орієнтиру:

Кафе і ресторани

5811 Caterers
5812 Eating Places,Restaurants (Кафе та ресторани)
5813 Drinking Places — Bars,Tave (Бари)
5814 Fast Food Res. (Ресторани швидкого харчування)

АЗС

5172 Petroleum/Petrol Products (Нафта і нафтопродукти)
5541 Service stations (Автозаправні станції)
5542 Automated Fuel Dispenser (автоматизовані топливораздаточные колонки)
5983 Fuel dealers — fuel oil (Точки продажу палива)

Подорожі

3000-3299 Airlines
3351-3441 Car Rental
3501-3790 Hotels/Motels/
Inns/Resorts
4111 Transportation – Suburban and Local Commuter Passenger, including Ferries

4112 Passenger RailwaysX
4131 Bus Lines
4411 Cruise Lines
4457 Boat rentals and lease
4468 Marinas,marine service/suppl
4511 Airlines, Air Carriers
4582 Airports,flying fields

4722 Travel Agencies and Tour Op
4789 Transportation Services
7011 Hotels,Мотелів,Resorts-Lodgin
7012 Timeshares
7512 Automobile rental & Leasing

Термін дії балів 1 рік, якщо забудете ними скористатися, то вони згорять:

ПДФО з кешбека «Хоум Кредит» не відщипує.

По карті «Користь» можна отримати додаткові бали за покупки в певних магазинах (онлайн-шопінг). Для цього потрібно перейти в магазин який вас зацікавив з сайту «Хоум Кредиту», перед цим ввівши код своєї картки.

Додаткові бали, наприклад, будуть нараховані за покупки в л’етуаль, «Дочки-Синочки», tu-tu.ru, booking.com і т. д.:


Тільки чекати додаткових балів доведеться до 70 днів:

До того ж у багатьох клієнтів виникають різні проблеми з нарахуванням цих додаткових балів:


До речі, зверніть увагу, що в разі повернення покупки списуються нараховані бали, однак іноді повернення відбувається таким чином, що система не розуміє, що стався саме повернення конкретної покупки, і кэшбэк зберігається:


Не забувайте, що один і той же товар або послугу можна оплатити по-різному, з допомогою різних сервісів, і отримати різні MCC-коди операції. Відповідно, «каша» може бути різною. Наприклад, карту Трійка можна поповнити взагалі без кешбека, а можна отримати 2%, або всі 5%.

До речі, якщо Трійка вам перестане подобатись, то з неї можна повернути свої гроші…

Завжди варто пам’ятати, що програма лояльності може змінитися, банк у цьому разі повинен просто повідомити вас про це за 5 днів:

Якщо банк вирішить, що ви зловживаєте програмою лояльності, то може її просто відключити:

UPD: 11.06.2016
Розмір нарахування базових балів для карток, відкритих з 15 червня, встановлюється на рівні 1,5%. Розмір нарахування балів в спеціальних категоріях («АЗС», «Подорожі», «Кафе і ресторани») залишається на рівні 5%. За картками, відкритим раніше, умови залишаються незмінними.

UPD: 20.08.2017
З 01.01.2017 місячний ліміт нарахування балів у базових категоріях становить 2000, в підвищених категоріях – 3000 руб.:3 Пільговий період кредитування до 51 дня.
Грейс період у картки чесний, тобто від вас потрібно погашати заборгованість до певної дати не цілком, а лише ту частину, яка утворилася в попередньому розрахунковому періоді.

Розрахунковий період починається з 5-го числа місяця (так звана 5-я рота на сленгу хомяководов), з 15-го (15-я рота), з 25-го (25-я рота). Платіжний період становить 20 днів.

Візьмемо для прикладу 5-ю роту. Припустимо, ми зробили одну покупку 7 квітня на 10000 рублів, 28 квітня — ще одну покупку на 10000 рублів і 10 травня – купівлю на 15000 рублів. Розрахунковий період триває з 5 квітня по 4 травня включно, платіжний період з 5 травня по 24 травня. До 24 травня нам потрібно погасити 20000 рублів, щоб дотримати умови пільгового періоду. Покупку в 15000 рублів потрібно буде сплатити до 24 червня:

Відповідно, на початку розрахункового періоду в інтернет-банку можна подивитися суму заборгованості, яку необхідно погасити до закінчення розрахункового періоду.

Обов’язково підключіть сповіщення по карті на електронну пошту (це безкоштовно).

Зверніть увагу, що при будь-якому способі поповнення (через касу, в банкоматах банку або міжбанком) гроші поступають на рахунок не моментально, в кращому випадку, на наступний день, тому потрібно гасити заборгованість завжди з запасом часу, мінімум 5 днів:Природно, пільговий період на зняття готівки не поширюється. Однак за негрейсовую операцію загальний виліт з грейса не відбувається:

Спеціально не кажу про процентну ставку по кредиту по карті, вона цікавити вас не має. Кредиткою можна користуватися тільки виконуючи умови пільгового періоду, інакше це дуже невигідно.

Банк, щоправда, говорить, що якщо ви не погасите заборгованість, то нічого страшного не станеться, просто заплатите потім шалені відсотки за користування кредитом та все:

Слід пам’ятати, що мінімальний платіж потрібно вносити в будь-якому випадку, при будь-яких обставин, інакше заборгованість стане дуже швидко збільшуватися і зіпсує вашу кредитну історію.

Черговість гасіння у разі вильоту з грейса наступна:

Обов’язково переконайтеся, що умови пільгового періоду дотримані (замовте інформаційний лист по карті в інтернет-банку). А то можна і не помітити, що ви, виявляється, потрапили на відсотки за недотримання умов пільгового періоду:

4 Безкоштовні смс-повідомлення з операцій по карті, які підключені автоматично.
Також у Хом’яка є платний смс-пакет, варто 59 рублів:


Єдина відмінність платних смс від безкоштовних полягає в тому, що в платних ще вказується величина залишку.

Карта Користь від Хоум Кредит. Недоліки

1 Вартість чіпована кредитної картки з функцією безконтактної оплати «Користь Platinum» складає 2990 рублів на рік (версія Gold коштує 990 рублів в рік, але там величина кешбека не 2-5%, а 1-3%, і максимальна сума кешбека 2000+3000 балів в місяць). Наявність функції 3D-Secure.

Комісія при підключенні до Програми нараховується в кінці Розрахункового періоду, в якому здійснена перша видаткова операція з використанням «Карти з Користю».

У відділенні неіменна картка видається в день звернення, іменну пізніше надсилають поштою.

UPD: 11.06.2016
З 15.06.2016 року щорічна комісія за підключення до програми по цій карті складе 4 990 рублів.

Нові умови застосовуються для карток, відкритих 15.06.2016 року і пізніше. За картками, відкритим раніше, умови залишаються незмінними.

2 Кредитну картку спочатку видають з кредитним лімітом в 0 рублів. Тобто деякий час доведеться в будь-якому випадку, користуватися своїми грошима (без нарахування відсотків на залишок, без моментального зарахування, з відсутністю можливості зняти готівку без комісії). Коли конкретно банк надасть вам пропозицію по кредитному ліміту — невідомо.

Для оформлення картки достатньо паспорта:

Іноді виникають проблеми з отриманням даної кредитки:


3 Зняти готівку з картки «Користь», причому, не важливо, кредитні це гроші або власні, безкоштовно неможливо, комісія в будь-якому випадку 4,9%, але не менш 399 рублів:


Природно, отримати готівкові гроші з картки можна, якщо Ви вирішите її закрити. Тільки тоді треба враховувати, що повторно «Користь» вам не дадуть:

4 Обов’язково перевірте наявність яких-небудь додаткових послуг по карті (і вимкніть, якщо вони є), буває таке, що страховка підключається сама по собі:

Взагалі, зі страховкою потрібно бути уважним, бовкнути дати розпорядження на підключення страховки ви можете ненавмисно самі по телефону:

5 «Стягнути» гроші з кредиток Хом’яка не можна.

6 Хом’як вимагає зберігати всі чеки цілий рік.

7 Карту безкоштовно можуть перевипустити тільки один раз, потім потрібно буде платити 200 рублів.

8 У разі утворення заборгованості будьте готові до зустрічі з колекторами. Банк має право призначити третя особа для здійснення збору платежів за договором.

9 Покупки за кордоном по карті невигідні, конвертація проходить за внутрішнім курсом банку.

Курс конвертації Хомяке особливою щедрістю не відрізняється, не кажучи вже про додаткової конвертації платіжної системи у валюту платіжної системи, якщо ви робите покупки в місцевих валютах:

10 Банк у разі будь-яких підозр може анулювати картку, відключити від ДБО, блокувати будь-яку операцію:

11 Банк може змінити умови договору в односторонньому порядку.

Висновок

Карта «Користь Platinum», звичайно, досить дорога та вимагає акуратного виконання умов надання пільгового періоду кредитування, однак при великих витратах вартість обслуговування окупається досить швидко. Таким чином, Хом’як натякає вам, що його картку треба любити більше за інших карт і користуватися практично для кожної покупки тільки їй. Варто хом’як овчинка вичинки, кожен вирішує для себе сам.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments