Оновлено 12.03.2017.

Сьогодні огляд серійного вкладника буде присвячений одному невеликому фінансовому інституту, розвиваючого дистанційне банківське обслуговування — АТ «Европлан Банк».

Банк «Европлан» займає 371-е місце за розміром активів по Росії, проте це не особливо важливо. Головне, що потрібно знати про банк — це те, що восени 2015 року група «Европлан» була придбана акціонерами групи «Бінбанку»:

Відповідно, поки все буде добре у групи «БІН» (ПАТ «КБ «Кедр» (137-е місце), ПАТ «МДМ Банк» (31-е місце), ПАТ «Бінбанк» (15-е місце), АТ «Бінбанк кредитні картки» (74-е місце), ПАТ «Бінбанк Сургут» (499-е місце), АТ «Зростання Банк» (24-е місце), ПАТ «Бінбанк Смоленськ» (313-е місце), ПАТ «Бінбанк Твер» (281-е місце), АТ «Бінбанк Мурманськ» (291-е місце), АТ «Уралприватбанк» (619-е місце)), все буде добре і у «Европлана».

Варто відзначити, що ПАТ «Бінбанк» та ПАТ «МДМ банк» в 2015 році були докапитализированны через ОФЗ, тому я їх помістив у свій білий список надійних банків, у яких точно не відкличуть ліцензію протягом півроку. ПАТ «КБ «Кедр», АТ «Бінбанк кредитні картки», ПАТ «Бінбанк Сургут», АТ «Зростання Банк», ПАТ «Бінбанк Смоленськ», ПАТ «Бінбанк Твер» знаходяться на санації у ПАТ «Бінбанк», тому також знаходяться в моєму білому списку. Докладно аналізувати звітність банків, що сануються сенсу я не бачу, оскільки їм офіційно дозволено порушувати нормативи ЦБ РФ під час санації.

UPD: 01.07.2016
Почався процес об’єднання «Европлана» і «Бінбанку»:

UPD: 30.08.2016
«Европлан Банк» тепер називається «Бінбанк Столиця»:

UPD: 12.03.2017
За інформацією, отриманою на гарячій лінії «Бінбанк Столиця» (8-800-250-80-85), картки банку перестануть працювати з 24.03.2017. ІБ «ББС» також стане недоступним.

Клієнти банку мають можливість замовити картку MasterCard Gold великого «Біна» з безкоштовним обслуговуванням на 4 роки. Картка буде брати участь у програмі «Бинбонус», відсоток на залишок теж обіцяють (5% при наявності покупок від 1000 руб/міс.). Посилання на тариф поки не дають, але пропонують орієнтуватися на тариф «Комфорт» ББКК».

З 27.03.2017 рахунку «Бінбанк Столиця» будуть видні в інтернет-банку «Бінбанку».

Це було невелике відступ, повернемося безпосередньо до банку «Европлан». Ось як виглядає реклама карти «Европлана» на сайті банку:

Карта Европлан Автоклуб. Переваги

1 Безкоштовний випуск неіменний картки MasterCard категорії World. Наявність чіпа, функції 3D-Secure.

Заявку на карту можна залишити онлайн на сайті. Отримати картку можна в одному з офісів групи «Европлан» (їх понад 90 по всій Росії). А ось кур’єром можуть доставити тільки по Москві:

2 Обслуговування карти коштує 99 рублів на місяць, проте є способи не платити за обслуговування:

Такі умови «безкоштовності» карти, як наявність кредиту на авто, статус VIP-клієнта, наявність договору, укладеного до 22.01.2015, звичайно, важливі, але стосуються дуже обмеженого кола осіб.

Набагато більший інтерес представляє перший пункт. Комісія за обслуговування картки не стягується при наявності на дату стягнення комісії чинного договору банківського депозиту з сумарним залишком більше 30000 рублів.

Перекладаю на російську мову. Дату справляння комісії за обслуговування ви вибираєте самі при замовленні картки (це можуть бути 10, 15 або 20-е число місяця). Накопичувальний рахунок (з незнижуваним залишком 1000 рублів), за яким нараховується 10% річних, є депозитом у «Европлане». Відповідно, за пару днів до розрахункової дати вам просто потрібно перевести на «накопичувальний рахунок» 29000 (щоб залишок був 30000 рублів), а після розрахункової дати ви можете відправити ці 29000 рублів в інше місце (тобто 5 безкоштовних міжбанківських переказів в місяць).

Така схема особливо не афішується, але працює:

Також зверніть увагу, що, якщо в розрахунковому місяці не користуватися картою (тобто не чинити ні прибуткових, ні видаткових операцій), плата за обслуговування картки не стягується.

Ще плата за обслуговування не стягується перший розрахунковий період.

3 Карта «Автоклубу» дає можливість зафіксувати досить вигідну процентну ставку за витратно-пополняемому вкладу на 3 роки. Мова йде про «Накопичувальному рахунку» (депозитом) з незнижуваним залишком в 1000 рублів, відсотковою ставкою 10% річних і терміном 1100 днів.

В тому, що процентна ставка на «Накопичувальному рахунку» не зміниться, запевняє нас представник банку:

Причому, в «Правилах комплексного банківського обслуговування» окремо зазначено, що всі зміни в розділ «Умови розміщення депозитів» для термінових діючих депозитів починають діяти лише після пролонгації (тобто фактичного завершення початкового терміну розміщення договору):

До речі, «Европлан» не був помічений у списку банків-зрадників, які обмежували прийом додаткових внесків, міняли процентну ставку на додаткові внески або взагалі знижували відсотки за діючими вкладами (в цій категорії відзначився «Зв’язок-банк»).

Варто відзначити, що «Накопичувальним рахунком» можна користуватися без участі карти (покласти її на полицю, щоб не платити комісію за обслуговування). Міжбанківськими переказом або через партнерів можна поповнювати безпосередньо «Накопичувальний рахунок», з самого рахунки можна відправляти безкоштовні банківські перекази (до 5 штук в місяць).

Єдине, якщо ви захочете закрити внесок, то незнижуваний залишок (1000 рублів) зможе впасти тільки на карту. І з’явиться прибуткова операція, а значить, і необхідність заплатити комісію в 99 рублів за обслуговування картки (якщо у вас не буде до того часу якого-небудь іншого вкладу у «Европлане» із залишком в 30000 рублів).

UPD: 15.06.2016
З 1.06.2016 нові клієнти можуть відкрити накопичувальний рахунок зі ставкою 8% річних.

UPD: 14.08.2016
Для нових клієнтів тепер діє ставка 7% річних.

UPD: 01.10.2016
Станом на 01.10.2016 «Накопичувальний рахунок» тепер можна відкрити лише на 367 днів під 5,5%.

4 Наявність 5-ти безкоштовних міжбанківських переказів в місяць (календарний):


Зверніть увагу, що для відправлення переказів використовуються кілька рейсів. Якщо ви надішлете заявку на банківський переказ до 20.00, то доручення буде виконано поточним днем, остання кінь останній рейс відправляється в 21.00:

Обмежень по сумі міжбанку немає:

Таким чином, «накопичувальний рахунок» дуже зручно використовувати перед великими покупками, щоб в очікуванні операції не втрачати відсотки.

UPD: 12.03.2017
З 14.03.2017 Безкоштовний міжбанк у картки «Бінбанк Столиця» залишається тільки на рахунки, відкриті на ім’я клієнта в групі банків ПАТ «БІНБАНК», АТ «ЗРОСТАННЯ БАНК», АТ «БІНБАНК кредитні картки». Міжбанк сторонні кредитні організації коштує 1%, мінімум 50 руб.


5 Наявність 5-ти безкоштовних знять (від 5000 рублів) в будь-яких банкоматах протягом місяця:

Причому, у виносці «7» зазначено, що якщо є діючий вклад з залишком більше 30000 рублів, то можна знімати готівку в банкоматах необмежену кількість разів (у сумі до 7000$). Правда, тут не уточнюється, 30000 повинно бути на вкладі весь місяць, або на момент зняття грошей в банкоматі.

Зверніть увагу, що за перевірку балансу «нерідних» банкоматах (а «рідних», власне, немає) береться комісія:

UPD: 20.10.2016
C 19.10.2016 введена комісія на зняття готівки в інших банкоматах в розмірі 0,5%, мінімум 99 рублів.

6 На карту «Европлан Автоклуб» можна «стягнути» гроші без комісії з інших карток платіжної системи MasterCard через сервіс в інтернет-банку:

Тільки потрібно звернути увагу, що «стягнуті» кошти відразу ж можна використовувати для здійснення покупок по карті або зняти в банкоматі, а от відразу переводити їх куди-небудь можна (повинно пройти 1-3 дні), щоб уникнути появи технічного овердрафту:

Ліміт стягання на карту «Европлана» — 100 000 рублів за операцію, 1 млн в місяць.

Майте на увазі, що деякі банки встановлюють комісію за «стягування» зі своїх карт (наприклад, «МКБ», «УБРИР», «Уралсиб», «Авангард», «Тінькофф банк» при сумі стягування менше 3000 рублів).

7 Карта «Европлан Автоклуб» є безкоштовним «донором», тобто з неї можна «стягнути» гроші на картки інших банків без комісії (через свої сервіси дозволяють так робити карта «Тінькофф Black», «Кукурудза», карта «Ренесанс Кредиту», карта «Російського іпотечного банку», карта «Рокетбанка»). Під словом «стягти» мається на увазі сервіс mastercard Money Send.

8 Карту «Европлана» зручно поповнювати. Крім «стягування» грошових коштів з інших карток, рахунок карти і «Накопичувальний рахунок» без комісії можна поповнювати через термінали «Бінбанку», через грошові перекази «Contact», а також банківським переказом (з банку, де є безкоштовний міжбанк).

З комісією карту можна поповнити через різні термінали та салони зв’язку (подивитися всі способи можна тут).

9 Бонусна програма.
1% від всіх покупок повертається бонусними рублями на бонусний рахунок. За вчинення покупок у партнерів «Европлана» (список тут) нараховуються додаткові бонусні рублі. Витратити бонусні рублі можна в магазині OZON.ru і в мережі заправних станцій «М10-Ойл».

Бонусні рублі при нарахуванні ніяк не округляються (на відміну від невигідних для клієнта заокруглень по карті Тінькофф Блек):

Термін життя бонусних рублів — 2 роки з моменту останнього списання:

Як у будь-якої програми лояльності, у банку є можливість змінювати будь-які умови і терміни дії. На мій погляд, бонусна програма — не найсильніша сторона картки «Европлан Автоклуб».

У «Европлана» є ще вклад «За Европлану» без видаткових операцій на 366 днів з процентною ставкою 11,5% з капіталізацією відсотків, при поповненні якого міжбанківських перекладом, нараховується 1% від суми поповнення бонусними рублями. За цим вкладом діє акція «приведи друга»: якщо людина по вашому посиланню відкриє внесок «По Европлану», наприклад, на 1 млн, то вам обом буде нараховано по 5000 бонусних рублів. Подробиці можна дізнатися тут.

UPD: 11.01.2017
Бонусна програма банку «БІНБАНК Столиця» (колишнього «Европлана») припиняється із 10.02.2017. Накопичені бали можна витратити до 09.02.2016. Залишок бонусних балів перетвориться в бали програми «БІН Бонус», якщо на 09.02.2016 у клієнта буде чинна карта великого «Біна», що бере участь в програмі «БІН Бонус».

10 В інтернет-банку можна поставити заборону на покупки в інтернеті, на операції за кордоном, на операції money send, на зняття готівки в банкоматі:

11 Гроші за покупки за кордоном списуються з карти за курсом ЦБ РФ на момент проведення операції за рахунком (зазвичай підтвердження операції від платіжної системи приходить через 2-3 дні, але іноді може зайняти і 30 днів). А от знімати готівку в банкоматах за курсом ЦБ РФ (як, наприклад, можна робити з картою «Кукурудза» з підключеною функцією «відсоток на залишок») без комісії не вийде, «Европлан» запросить у вас 2% за таку операцію.
Також не забувайте про те, що якщо операції по карті проходять в місцевих валютах, то платіжна система додатково сконвертирует їх у валюту платіжної системи (долар США) за своїм курсом.

12 Є мобільний додаток для оперативного управління своїми рахунками (перекази між своїми рахунками практично миттєві, коли немає технічних неполадок).

13 Після оформлення картки «Европлан Автоклуб» є можливість безкоштовно отримати поліс страхування мандрівника з покриттям 30000 євро (потрібно залишити заявку на поліс в інтернет-банку):

Карта Европлан Автоклуб. Недоліки

1 Відсоток на залишок на самій карті дорівнює 0.
Тобто гроші тримати на карті «Европлан Автоклуб» зовсім не вигідно. Зате в мобільному додатку легко перекинути необхідну суму з «Накопичувального рахунку на карту для здійснення необхідних операцій.

2 Платне смс-інформування.
Варто 99 рублів на місяць (не забудьте відключити при отриманні карти, якщо вам воно не треба. Якщо смс-інформування не вимкнено, то, навіть якщо ви не користуєтеся карткою, і по ній не було жодної прибуткової або витратної операції, плата за смс-інформування все одно спишеться). Комісія за смс-інформування не стягується при здійсненні операцій з оплати товарів/послуг у торгово-сервісних підприємствах з використанням картки або її реквізитів у сумі, що перевищує 30000 рублів за поточний розрахунковий період.

3 Перевипуск карти з будь-якої причини, крім закінчення терміну дії картки, коштує 499 рублів.

4 Якщо ви захочете зняти гроші з поточного рахунку або депозиту в касі банку, то вам потрібно залишити заявку за 2 дні і переконатися, що гроші, які надійшли до вас безготівковим шляхом, встигли відлежатися в банку мінімум 30 днів, інакше банк візьме комісію у 4,99%


5 Карта «Европлан Автоклуб» неіменна, замість прізвища та імені там зазначено «europlan.ru». При оплаті через інтернет це вам і потрібно буде ввести у відповідні графи:

У деяких клієнтів з-за того, що карта неіменна, за кордоном були проблеми зі зняттям готівки в місцевих банках:

Іменна картка коштує 499 рублів (потрібно чекати 2 тижні).

6 Банк залишив за собою право змінювати будь-які умови правил комплексного банківського обслуговування:

7 Банк вимагає від вас згоду на передачу ваших персональних даних третім особам:

8 Карта «Европлан Автоклуб», по суті, кредитна, а не дебетова, просто кредитний ліміт встановлюється рівним 0. Однак банк все одно робить запит до бюро кредитних історій:


9 Банк може вимагати від вас надати будь-які підтверджуючі документи, а також відмовити в проведенні операцій або заблокувати картку.


10 Банк на свій розсуд може відключити вас від ДБО (дистанційного банківського обслуговування) та приймати від вас розпорядження тільки на паперовому носії:

11 Копія платіжного доручення коштує 100 рублів, виписка по рахунку, засвідчена співробітником банку, коштує 200 рублів:

Висновок

Карта «Европлан Автоклуб» та «Накопичувальний рахунок» точно не завадять в арсеналі будь-якого професійного вкладника. Зафіксована ставка в 10% за витратно-пополняемому вкладу на 3 роки з незнижуваним залишком 1000 рублів — це на даний момент дуже хороша пропозиція, потрібно робити фікс (UPD: з 1.06.2016 для нових клієнтів — 8%)

Відсутність ліміту на міжбанківський переказ робить «накопичувальний рахунок» просто незамінним для здійснення великих покупок і, відповідно, акумулювання там потрібної суми в очікуванні операції.

Дуже корисною є функція безкоштовного «стягування» грошових коштів з інших карт.

«Безкоштовність» карти дуже легко підтримується (доведенням суми накопичувального рахунку до 30000 рублів до розрахункової дати). А якщо вона вам не потрібна, то її «простоювання» також буде безкоштовним (при відсутності прибуткових або видаткових операцій у розрахунковому місяці).

Повсякденні покупки робити картою «Европлан Автоклуб», на мій погляд, не дуже вигідно. Все-таки є банки, які виплачують кэшбэк реальними рублями, а не «фантиками», які можна прилаштувати в не самому вигідному інтернет-магазині (OZON.ru). До того ж деякі банки пропонують 5% кешбека за покупки в деяких категоріях.

Звичайно, «Европлан» може доставити масу незручностей, якщо активно почне «користуватися» 115-ФЗ, запитуючи у вас підтверджуючі документи кожної операції, або вирішить відключити вас від ДБО. Втім, це стосується будь-якого банку. Тут важливо не привертати до себе зайвої уваги. Ні однієї кредитної організації не сподобаються, наприклад, ваші часті зняття великих сум готівки в банкоматах. Тим більше у «Европлана» своїх банкоматів немає, і за кожну вашу операцію банк сплачує комісію власникам банкоматів (для вас зняття в банкоматах безкоштовні, а для «Европлана» — немає).

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments