Оновлено 25.05.2018.

На сьогоднішній день існує не так багато недорогих карт, за якими вигідно робити покупки за кордоном або в іноземних інтернет-магазинах, а також знімати з них валюту в банкоматах.

Причому, навіть якщо по картці передбачено кэшбэк, то він часто не перекриває втрати на конвертації. Хоча є і виключення, наприклад, за картками «Білайн» і «Кукурудза» списання вартості валютних покупок йде за курсом ЦБ РФ, та ще й кэшбэк фантиками нараховується.

При покупках в іноземних інтернет-магазинах гарні результати показують картки «Біна» з підключеною улюбленої категорією «Інтернет покупки». Курс конвертації там не дуже вигідний, приблизно +2,5-3,5% до курсу ЦБ РФ, однак він компенсується 5% кэшбэком.

Сьогодні ми розглянемо ще одну карту, за якою списання покупок в іноземній валюті, в тому числі і зняття готівки в банкоматах, йде за курсом ЦБ РФ.

Мова піде про картку MasterCard Standard АТ «Експерт Банк». Ось як виглядає реклама карти на сайті.


Карта Експерт Банку. Переваги
1 Недороге обслуговування.

Плата за випуск іменної дебетової чіпована картки MasterCard Standard не стягується. Вартість річного обслуговування становить 350 руб.:

Підтримується технологія безпечних інтернет-платежів 3D-Secure. А ось PayPass у картки «Експерт Банку» немає.

UPD: 25.05.2018
Обслуговування картки «Експерт Банку» стало безкоштовним без будь-яких умов:

2 Відсоток на залишок.

На щоденний залишок коштів на поточному рахунку, до якого прив’язана дебетова картка «Експерт Банку», нараховується 8% річних (якщо він перевищує 20 000 руб.). Якщо в якийсь день залишок опуститься нижче 20 000 руб., то відсоток не нараховується саме за цей день, а не за весь місяць:UPD: 25.05.2018
Станом на 24.05.2018 для нарахування 6% на залишок «Експерт Банк» вимагає підтримувати незнижуваний залишок у 20 000 руб. і оборот покупок від 15 000 руб./міс. (без кешбека):


3 Покупки у валюті за курсом ЦБ РФ.

При здійсненні покупки в валюті на картці «Експерт Банку» блокується сума з деяким запасом:

А ось фактичне списання відбувається строго за курсом ЦБ РФ на момент проведення операції за рахунком (через три робочих дні), зайво заблокована сума знову стає доступною:Чесно кажучи, трохи дивно, що банк поставив собі конкретний дедлайн в проведенні операції за рахунком, обмеживши термін трьома робочими днями. Адже швидкість проведення операції по рахунку залежить і від банку-еквайєра торгової точки, в якій здійснювалася оплата.

4 Зняття готівки без комісії в будь-яких банкоматах.

«Експерт Банк не стягує комісію за зняття готівки з картки MasterCard Standard у будь-яких сторонніх банкоматах та ПВН при загальній сумі до 300 000 руб./міс. Вимог до мінімальної суми зняття, а також до кількості операцій не передбачено:


Варто бути уважними з банкоматами за кордоном, деякі з них беруть свою комісію за видачу готівки з чужих карток, наприклад в Таїланді.

5 Покупка валюти за курсом ЦБ РФ.

Завдяки пунктами 4 і 5 можна купувати готівкову валюту на валютних банкоматах на території РФ за курсом ЦБ РФ на момент проведення операції по рахунку:

6 Безкоштовне смс-інформування.

«Експерт Банк не стягує плату за смс-інформування за своїми картками:

7 Є мобільний банк.

У «Експерт Банку» є мобільний банк для Android і iOS. Обіцяють вхід в МБ за відбитком пальця замість введення пароля:

Карта Експерт Банк. Недоліки
1 Вузька географія поширення.

Замовити дебетову картку «Експерт Банку» можна тільки у відділеннях, кур’єрська доставка карт недоступна. Банк представлений в Москві, Санкт-Петербурзі, Нижньому Новгороді, Воронежі, Тюмені, Омську, Новосибірську.

2 Надійність банку.

Дуже суб’єктивний параметр. Однак «Експерт Банк» все-таки не входить в список системно значущих кредитних організацій, затверджений ЦБ РФ. Кредитна організація знаходиться на 222 місці за розмірами активів нетто по Росії.

На початку травня 2017 рейтингове агентство RAEX підтвердило «Експерт Банку» рейтинг на рівні «гів+», при цьому змінивши прогноз зі стабільного на негативний:

Загалом, в будь-якому випадку, гроші на картковому рахунку застраховані АСВ. Банк, до речі, пишається тим, що успішно проходить перевірки ЦБ РФ:

3 Немає кешбека.

За покупки за допомогою дебетової картки «Експерт Банку» кэшбэк не передбачено.

4 Карту незручно поповнювати.

Крім поповнення картки у відділеннях самого банку, доступно поповнення рахунку за допомогою терміналів «Уралсиба».

Для внесення готівки за допомогою пристроїв самообслуговування «Уралсиба» потрібно ввести ПІБ, адресу та номер рахунку:

Поповнити картку можна міжбанком (відповідно, потрібно робити це з кредитних організацій, у яких є безкоштовний міжбанк). Плата за зарахування грошових коштів на рахунок при безготівковому поповненні з інших кредитних організацій не справляється:

Також поповнити картку можна без комісії через соціальні мережі (поки акція не закінчиться) і через Рапіду (по акції MasterCard за безкоштовним погашення кредитів).

Картка «Експерт Банку» не вміє стягувати на себе грошові кошти з карток інших банків. А ось віддавати вміє, тобто є безкоштовним донором, принаймні, так кажуть на гарячій лінії. Потрібна практика для уточнення даного питання.

5 Немає зручного витратно-при поповненні вкладу.

Точніше у «Експерт Банку» на даний момент взагалі немає ніякого витратно-при поповненні вкладу. У «Експерт Банку» також немає можливості відкрити накопичувальні рахунки, щоб не тримати основну суму на карті, а поповнювати її через ІБ МБ або безпосередньо перед покупками або зняттям готівки в банкоматах.

6 не Можна встановити ліміти по картці через ІБ і МБ.

«Експерт Банк» люб’язно нагадує нам про доцільність встановлення лімітів по картці у своїх правилах користування банківськими картами:

Ось тільки налаштувати ці ліміти в інтернет-банку або мобільному банку не можна, потрібно писати заяву безпосередньо в офісі банку.

7 не Можна поповнити внесок готівкою.

Звичайно, законодавчої норми, в якій банки зобов’язували б передбачати можливість поповнення вкладу безпосередньо міжбанком, немає. Однак все-таки набагато краще, коли кредитна організація дозволяє відправляти міжбанк відразу на рахунок внеску, а не на поточний рахунок, так якось спокійніше, а то в голову всякі нехороші думки про зошити лізуть:


8 Немає безкоштовного міжбанку.

У «Експерт Банку» безкоштовний міжбанк не передбачено:

9 Криві документи на сайті.

Банк, який декларує професійний підхід до фінансів, міг би більш професійно підійти до сканування офіційних документів, що розміщуються на сайті:)


10 Банк може змінювати умови.

Як і всі банки, «Експерт Банк» може змінити умови по картці в будь-який момент в односторонньому порядку:

Спеціально повідомляти про зміни банк не буде, а просто поміняє тарифи на сайті, та все:

11 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у АТ «Експерт Банк» також є.

Висновок

Поточні умови по картці «Експерт Банку» досить привабливі. Основний плюс – це списання покупок у валюті за курсом ЦБ РФ, а також можливість знімати готівку без комісії. Відсоток на залишок на даний момент теж досить високий. Головне питання: як довго банк зможе зберегти умови по картах.

Використовувати картку «Експерт Банку» в якості основної за кордоном, напевно, не дуже раціонально, оскільки немає можливості оперативно змінювати ліміти через ІБ і МБ, а також відкрити сейф-рахунки, до яких немає доступу з карти. А ось для зняття готівки без комісії за кордоном без обмеження по мінімальній сумі і з непоганим лімітом карта цілком може згодитися.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments