В кінці вересня «Альфа-Банк» істотно оновив свою лінійку дебетових карт, ввівши нові продукти і скорегувавши умови за старими картками. Одна з найпопулярніших карт банку, CashBack з 10% каші на АЗС і 5% в кафе і ресторанах, змінилася майже до невпізнання.

Однак зміни торкнулися тільки клієнтів, які відкривають карти з оновленої лінійки. Якщо карта відкрита раніше, то по ній продовжують діяти колишні умови. Тому цілком розумно написати про нову карту CashBack окрему статтю, зібравши всю інформацію в одному місці, а попередня стаття буде актуальна для тих, хто продовжує користуватися карткою з колишніми умовами. Заодно розглянемо сьогодні і кредитний варіант даної карти.

Отже, ось як виглядає реклама оновленої карти CashBack від «Альфа-Банку»:

Дебетова карта CashBack від Альфа-Банку. Особливості
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

Випуск іменної картки CashBack платіжної системи MasterCard c підтримкою технології безконтактних платежів Pay Pass здійснюється без комісії. Заявку на карту можна залишити онлайн, в деяких містах реалізована доставка:


ОФОРМИТИ ДЕБЕТОВКУ CASHBACK

На рекламній сторінці карти CashBack зазначено, що його обслуговування буде безкоштовним якщо підтримувати залишок на рахунку від 30 000 руб. або здійснювати покупки за допомогою картки на суму від 10 000 руб./міс., інакше плата складе 100 руб./міс.

У повних тарифах є дуже важливі уточнення про критерії безкоштовності карти CashBack. Підтримувати залишок у 30 000 руб. можна не тільки на рахунку карти без відсотків, але і на депозитних або накопичувальних рахунках, враховуються кошти на брокерському рахунку «Альфа-Директ», а також кошти, інвестовані в продукти «Альфа-Капітал» і «альфа страхування-Життя»:


При невиконанні умов безоплатності карти CashBack комісія в 100 руб./міс. почне стягуватися з третього місяця після відкриття першої карти в рамках нової лінійки дебетових карток банку.

Раніше вартість обслуговування дебетової картки становила 1990 руб./рік + потрібно було забезпечувати безоплатність пакетів послуг, необхідних для існування карти.

Випуск допки безкоштовний, плата за обслуговування не стягується, якщо виконуються критерії безкоштовності для основної картки. Якщо не виконуються, то за обслуговування основної карти і допки потрібно буде платити по 100 руб./міс.

2 Кэшбэк 10% на АЗС, 5% в кафе і ресторанах і 1% на все інше.

Як і раніше, «Альфа» обіцяє платити 10% кешбека за покупки на АЗС, 5% за покупки в кафе і ресторанах (включаючи фастфуд) і 1% за все інше. Однак на новій карті CashBack така винагорода належить тільки при обороті покупок від 70 000 руб./міс. (покупки за допкам враховуються, кэшбэк за ним теж покладено). Ліміт 5000 балів в місяць на категорію. Якщо витрачати від 10 000 до 70 000 руб./міс., то буде 5% кешбека на АЗС, 2,5% – у кафе та ресторанах і 0,5% на все інше.

Виняток становить місяць оформлення карти і наступний за ним у цей період покладені 10% кешбека на АЗС, 5% в кафе і ресторанах і 1% на все інше, незалежно від обороту витрат по карті. Тобто для тих, хто буде оформляти картку в листопаді, пільговий період буде тривати до кінця грудня, якщо оформляти в грудні — до кінця січня, і т. д.
У новій бонусній програмі «Альфа» не уточнює, які MCC-коди відносяться до підвищених категоріями, але, думаю, цілком можна орієнтуватися на список з колишньої програми лояльності (5541, 5542, 5983, 9752, 5811, 5812, 5813, 5814, 7832):

5541 — Станції техобслуговування;

5542 — Автоматизовані бензозаправки;

5983 — Пальне паливо – вугілля, нафта, розріджений бензин, дрова;

9752 — Британські бензозаправні станції;

5811 — Постачальники провізії;

5812 — Місця громадського харчування, ресторани;

5813 — Бари, коктейль-бари, дискотеки, нічні клуби і таверни – місця продажу алкогольних напоїв;

5814 — Ресторани-закусочні.

Ось список операцій, за які кэшбэк не покладено і які не враховуються в загальному обороті витрат:


MCC-кодів винятків немає, можна орієнтуватися на подібний список винятків з «Прибуткової картки»:

Мобільний зв’язок у винятках, а комуналка, податки і страховка — ні.

Якщо у карти CashBack зробити активним валютний рахунок, то каші, швидше за все, не буде, оскільки в правилах програми лояльності зазначено, що карта CashBack відкривається до поточного рахунку в рублях. Дане питання потребує уточнення («Альфа-Карті» з активним валютним рахунком кэшбэк є):

Будь-яких невигідних для клієнта округлень при розрахунку кешбека немає:

Кэшбэк нараховується не безпосередньо на картковий рахунок, а у вигляді Альфа-Балів на спеціальний бонусний рахунок (не пізніше останнього дня місяця, наступного за звітним). У мобільному банку «Альфи» можна відшкодувати накопиченими балами вартість раніше зробленої покупки, при цьому 1 бал відповідає 1 рублю.Варто відзначити, що в оновлених правилах програми лояльності по карті CashBack немає конкретного пункту, що кэшбэк може бути не виплачений, якщо по карті здійснюються операції лише в підвищених категоріях або частка таких операцій помітно перевищує інші покупки.

Є тільки набагато більш розпливчасте формулювання, в якій говориться, що банк може відлучити клієнта від програми лояльності за зловживання:

3 Картку зручно поповнювати.

Картки «Альфа-Банку» вміють безкоштовно поповнюватися з дебетових карток інших банків через власні сервіси (на сайті, в інтернет-банку, мобільному додатку). Важливо тільки переконатися, що емітент карти-донора не бере комісію за подібні операції (детально про це в статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно»):

Свежестянутые гроші можна відразу використовувати (наприклад, зняти у банкоматі, або відправити міжбанком), теховера у «Альфи» при С2С-поповнення не виникає.

4 Безкоштовний донор.

Картки «Альфа-Банку» самі можуть бути безоплатними донорами, тобто з них можна стягувати грошові кошти без комісії через сторонні сервіси. Разовий ліміт — 100 000 руб., денний — 150 000 руб., місячний — 1,5 млн руб.:

5 Безкоштовний міжбанк.

З карти CashBack можна відправляти безкоштовні вихідні банківські перекази через інтернет-банк і мобільний додаток. Через Маринку у відділенні можна відправити безкоштовний міжбанк при сумі одного переказу від 100 000 руб.:


6 Зняття готівки в будь-яких банкоматах без комісії.

З карти CashBack можна знімати готівку в сторонніх банкоматах без комісії. Точніше, сума такої комісії буде блокуватися на рахунку, тобто фактично користуватися нею буде не можна, а при виконанні умов безоплатності карти (покупки на 10 000 руб./міс., або підтримання середньомісячних залишків в 30 000 руб.), вона знову стане доступна в наступному місяці:


Запит балансу в сторонніх банкоматах завжди платний, коштує 59 руб.

Ліміт на отримання готівки в банкоматах становить 300 000 руб./день, місячний — 500 000 руб.

У «Альфа-Банку», крім власних банкоматів, є ще багато банкоматів партнерів («БІНБАНК», «Газпромбанк», «МКБ», «УБРиР», «Промсвязьбанк»), де можна зняти готівку і без блокування комісії.

Ще у «Альфи» є валютні банкомати, в яких можна зняти з поточних рахунків готівкові долари і євро (власники карток «Альфа-Банку» можуть відкрити поточні рахунки ще й у фунтах стерлінгів та швейцарських франках). Валютні банкомати зручно шукати на офіційному сайті банку (там можна задати необхідні критерії для пошуку):

7 Можливість відкриття накопичувального «Альфа-Рахунки».

У «Альфа-Банку» з’явився новий накопичувальний «Альфа-Рахунок», процентна ставка там збільшується залежно від часу перебування коштів на рахунку. На рублевому рахунку перші два місяці вона становить 7% (зазвичай 4%, але в рамках акції — 7% при відкриття накопичувального рахунку до 31.01.2019), з 3-го місяця 5%, з 6-го буде 5,5%, з 12-го — 7%.

На «Альфа-Рахунку» відсоток нараховується на мінімальний залишок за місяць, так що рахунок треба поповнити відразу в день відкриття:

Методика нарахування процентів на додаткові внески така ж, як і на накопичувальному рахунку «ВТБ»:

Основний сенс полягає в тому, що додаткові внески починає діяти новий відлік часу для визначення процентної ставки. Припустимо, ви рік протримали початкову суму на накопичувальному рахунку, з 12-го місяця на неї стане нараховуватися 7%, а от якщо ви внесете додатковий внесок, то на нього буде поширюватися ставка 4%, і тільки ще через 12 місяців процентна ставка на додатковий внесок добереться до 7%.

Варто враховувати, що накопичувальний рахунок — це не внесок, «Альфа» може змінити відсотки на «Альфа-Рахунку» в будь-який момент.

В місяць закриття «Альфа-Рахунки» проценти не нараховуються і не виплачуються.

8 Підтримка Apple Pay, Samsung Pay, Android Pay.

«Альфа-Банк» підтримує передові технології Apple Pay, Samsung Pay, Android Pay.

9 не Можна одночасно мати «Альфа-Карту і карту CashBack.

Нову «Альфа-Карту» і оновлену карту CashBack одночасно тримати не вийде, треба вибрати щось одне.

10 Невигідний курс конвертації при покупках.

Відкривши рахунки в різних валютах, можна проводити конверсійні операції в інтернет-банку«Альфа-Клік») та мобільному банку («Альфа-Мобайл»). Курс у «Альфи» цілком прийнятний, особливо у вихідні (спред 1 рубль).

А ось курс конвертації при покупках у валюті дуже невигідний, причому як при покупках в «тугриках», так і при покупках в євро і доларах з рублевого рахунку. Загальні втрати складають приблизно 3%.

11 Платне смс-інформування.

У «Альфа-Банку» немає безкоштовного смс-інформування по карті CashBack, послуга смс-інфо («Альфа-Чек») коштує 59 руб./міс.

Якщо смс-інформування не потрібно, то можна його не підключати, паролі 3D-Secure при покупках в інтернеті все одно будуть приходити.

Кредитна карта CashBack від Альфа-Банку. Особливості

Кредитки CashBack вересневі зміни не торкнулися, у неї діє стара бонусна програма. Ось як виглядає реклама кредитної картки CashBack на сайті банку:

Обслуговування карти варто 3990 руб/рік, до речі, «Альфа» називає її своєю кращою кредитною карткою з CashBack. Заявку на карту можна залишити онлайн.


ОФОРМИТИ КРЕДИТКУ CASHBACK

Принадність бонусної програми по кредитці полягає в тому, що тут 10% кешбека на АЗС, 5% в кафе і ресторанах і 1% на все інше нараховується вже при загальних витратах по карті від 20 000 руб./міс., а не від 70 000 руб., як на дебетовке (якщо витрат менше 20 000 руб/міс., то ніякого кешбека не буде). Кэшбэк виплачується реальними грошима на картковий рахунок:


Місячний ліміт кешбека у кредитки обмежений 3000 руб.

Проте у правилах бонусної програми кредиткою (як і у старих дебетівок CashBack) є конкретний пункт про право банку не нараховувати кашу при здійсненні операцій по карті тільки в категоріях підвищеного кешбека, або якщо сума таких операцій значно перевищує суму звичайних покупок:

Причому цим пунктом в бонусній програмі «Альфа» спочатку не користувалася, а от починаючи в серпні 2018 активно початку. Багатьом клієнтам були розіслані смс з попередженням, що при відсутності покупок в інших категоріях кэшбэк може бути не виплачений.

Якщо трохи розбавляти витрати, то кэшбэк приходить:
Мені не траплялися відгуки, що подібні смс з вимогою урізноманітнити витрати приходили власникам оновленої дебетової картки CashBack.

У кредитки «Альфа-Банку» так званий нечесний грейс до 60 днів (до закінчення пільгового періоду потрібно виводити карту в нуль), механізм його дії аналогічний грейс-періоду по карті «100 днів без %», тільки на 40 днів коротше, докладно про всіх його тонкощах можна почитати в статті «Кредитна картка Альфа-Банку 100 днів без %: Готуємо правильно».

Висновок

Чесно кажучи, не дуже розумію логіку банків, коли вони пропонують якусь карту з підвищеним кэшбэком у певних категоріях, а потім звинувачують клієнта у зловживаннях, якщо той робить багато покупок саме в цих категоріях. На мій погляд, тут пахне недобросовісною рекламою.

Тим більше в рекламі нової карти CashBack є чіткий заклик: «Робіть реальні гроші на бензині і кафе».

І все-таки дебетовка CashBack виглядає досить вигідною, особливо якщо є можливість підтримувати з нею солідний рівень витрат (від 70 000 руб./міс.), карта цілком універсальна і багато чого вміє.

ОФОРМИТИ ДЕБЕТОВКУ CASHBACK

Кредитка, звичайно, дорогувато, але бонусна програма у неї краще, хоча ліміт каші невеликий. Кэшбэк 10% на АЗС, 5% в кафе і ресторанах і 1% на все буде вже при обертах витрат від 20 000 руб./міс.

ОФОРМИТИ КРЕДИТКУ CASHBACK

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments