У даній статті ми поговоримо про перспективи інвестицій у срібло. Постараємося знайти відповідь, чому ціни на дорогоцінні метали скоро будуть рости і чому варто звернути особливу увагу саме на срібло, а не, наприклад, паладій або золото.

Перше, що людині приходить на розум, коли він чує про інвестиції в дорогоцінні метали, — це купівля золота. Золото, звичайно, досить хороший інструмент для довгострокових вкладень, але срібло в даний проміжок часу більш перспективно з точки зору отримання прибутку.

Поточні котирування срібла

Деякі експерти стверджують, що срібло в 4-му кварталі 2015 року почне своє зростання. У цієї тенденції є свої об’єктивні причини, які ми зараз і розглянемо. Правда, в будь-якому випадку, будь-які прогнози – це все-таки прогнози, і тільки Ви самі зможете вирішити, чи є наведена аргументація достатньою для того, щоб почати купувати дорогоцінні метали взагалі і срібло зокрема.

Об’єктивно кажучи, аргументи цілком обґрунтовані, єдино, складно передбачити точну дату початку зростання — це цілком може бути і кінець 2015 року і початок 2016, а може і середина 2016.

Для початку просто поглянемо на поточні котирування срібла, і дізнаємося, скільки коштує срібло в серпні 2015 року:

Як видно з графіка, унція срібла постійно дешевшала з квітня 2011 року і зараз ціна становить 15,21$ за унцію (10 серпня 2015 року). Тобто ціна срібла знаходиться зараз на своєму мінімальному значенні за 4 роки.

Як відомо, за всіма законами ринку потрібно купувати саме долар актив, адже ціна не може падати нескінченно, і вартість срібла повинна почати рости. Правда, у Вас може виникнути закономірне питання — якщо срібло дешевшало 4 роки поспіль, то чому воно не може продовжувати своє падіння ще 4 роки? Для того, щоб на нього відповісти, треба більш детально поглянути на сам метал, на його фізико-хімічні властивості, на запаси, на область застосування і механізм утворення ціни.

1. Співвідношення цін на дорогоцінні метали

Історично співвідношення ціни золота і срібла ґрунтувалося на тому, наскільки частіше зустрічався у природі один метал по відношенню до іншого. У стародавньому Римі співвідношення ціни золота до срібла було 12:1, у США у 1800 році – 14,29:1, і навіть в 1980 році – 17:1. Тобто приблизно однакове співвідношення протягом історії за деякими винятками. А що зараз?

Подивимося на котирування дорогоцінних металів. Унція золота коштує 1162,3$, а унція срібла 15,59$ (на 11.07.2015). Поточне співвідношення – 74:1. І це при тому, що світові запаси золота оцінюються приблизно в 100 000 тонн, а запаси срібла – 570 000 тонн (співвідношення всього 5,7:1 на користь срібла).

2. Властивості і застосування срібла

Срібло має унікальні фізико-хімічні властивості. Воно володіє величезною електропровідністю, світловідбиваючими характеристиками, а також є каталізатором багатьох хімічних реакцій. Саме тому цей метал широко застосовують у промисловості в найрізноманітніших сферах: в радіоелектроніці та машинобудуванні, у фотоіндустрії та медичній сфері, а також, природно, в ювелірній галузі. Без срібла неможливо уявити існування всього військово-промислового комплексу.

Споживання срібла в промисловості

Причому, зазвичай, для досягнення необхідних параметрів товару необхідний вміст срібла є вкрай низьким, тобто ціна металу практично ніяк не впливає на готову ціну продукту. Тому, навіть якщо унція срібла подорожчає багаторазово, то це, в кінцевому підсумку, несуттєво позначиться на собівартості кінцевого товару, і промисловість буде купувати срібло за будь-якими цінами. Тим більше, що замінити срібло на щось інше, порівнянне з необхідним характеристикам, в даний час не представляється можливим.

3. Обмеженість запасів

Здобуте срібло фізично витрачається, на відміну від золота, якого в злитках вже накопичилася достатня кількість. І якщо раптом знадобиться золото для промисловості, то його легко можна буде отримати. На відміну від срібла, якого практично немає в злитках, необхідних для промвиробництва. Жодна країна не зберігає свої резерви в сріблі (Ви коли-небудь чули про срібно-валютні резерви країни? Ні? Я теж). Основна маса видобутого металу вже використано в промисловості або для карбування монет, або в ювелірних прикрасах. І у разі необхідності, направити ці обсяги срібла на потреби промисловості можливе лише при значному подорожчанні унції срібла.

4. Механізм формування ціни

В даний час ціна срібла визначається не фізичною співвідношенням попиту та пропозиції на метал. Ключову роль у формуванні ціни відіграють віртуальні контракти на срібло, ф’ючерси. Якщо виражатися простою мовою, то в світі підтримується ілюзія того, що срібла дуже багато. Правда, це не фізична срібло, а паперове.

Віртуальні контракти не вимагають фізичної поставки. Хоча передбачається, що ці контракти прикриті справжнім сріблом, яке записано на ім’я їх володарів, і що компанії, які випускають такі контракти, завжди можуть доставити срібло його господареві по першому ж приписом. Насправді, тільки невелика частина цих контрактів прикрита справжнім сріблом. Однак, більшість власників не вимагають поставки товару безпосередньо, так що цей факт не викликає великих претензій.

Сторони домовляються лише про ціну і терміни. Причому, завдяки великому кредитному плечу Вам фактично потрібно 100, 500 або навіть 1000 разів менше грошей для укладення контракту, а з кількістю металу, навпаки, створюється ілюзія, що його в 100, 500 і 1000 разів більше фактично наявного, і ціна, відповідно, падає. Більш детально про ф’ючерсах я розповім в окремій статті.

Але падіння ціни є межа, а промисловцям потрібно все-таки фізична срібло, яке дійсно видобувається. Причому, вартість видобутку металу зростає, витрати теж зростають, і при подальшому здешевленні унції срібла ніхто не захоче його добувати. Ось тут-то і лопне паперовий міхур…

Резюме

Таким чином, інвестиції в срібло є непоганим рішенням, проте дорогоцінні метали – це досить специфічний інструмент, який вимагає деякого уміння з ним звертатися.

Щоправда, є чимало скептиків, які взагалі не бачать сенсу вкладати в дорогоцінні метали з-за їх низької ліквідності, високих витрат при купівлі та продажу і невеликий потенційної прибутковості. Однак, такі скептики відразу змінюють свою точку зору, як тільки актив починає дорожчати, і всіляко всіх переконують, що вони завжди називали інвестиції в дорогоцінні метали перспективним інструментом 🙂

У будь-якому випадку, навіть якщо у Вашому інвестиційному портфелі не знайдеться місця дорогоцінним металам, то просто побільше дізнатися про такому способі інвестування ніколи не завадить.

Можливо, отримавши більше інформації, Ви переглянете свої погляди на дорогоцінні метали і вирішите, що інвестиції в золото, срібло чи платину – це досить хороший інструмент для, як мінімум, 10-15 % Вашого капіталу.

Про способи інвестування в дорогоцінні метали читайте у статті: «Як вигідно купити золото в банку».

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments