Фінансова грамотність — такий предмет з 1 вересня з’явиться в школах Архангельської, Калінінградській і Волгоградської областей, Алтайського і Краснодарського країв. Важливо зі шкільної лави пояснювати дітям, як накопичити заощадження, ефективно вкласти гроші.

Як управляти своїми фінансами – відповідь на це питання здається очевидним. Більшість людей вважає, що вони самі краще за інших знають всі ази поводження з грошима. У кожної людини своя стратегія, свої хитрощі, свої орієнтири.

Але існують загальні правила, яких дотримуються всі успішні люди без винятку, ось вони:

Фінансова грамотність. Коротко

1

Платіть собі раніше за всіх. З кожного отриманого доходу потрібно насамперед відкласти певну суму на свої довгострокові цілі, тобто на стартовий капітал для інвестицій, який ви будете використовувати для створення і збільшення свого пасивного доходу. Наприклад, на відкриття власної справи, купівлю квартири, яку ви будете здавати, вкладення у фондовий ринок, дорогоцінні метали, ПАММ-рахунки на Форекс або просто для відкриття депозиту за вигідною процентною ставкою. Зазвичай радять платити собі 10% від доходів, я рекомендую збільшити цю суму, так ви зможете прийти до своїх цілей набагато швидше.

2

Контролюйте свої доходи і витрати. Забийте в будь-якому пошуковику «Програма обліку доходів і витрат» і скачайте будь-яку програму. Або просто скористайтеся програмою EXCEL (Файл – Створити — Сімейний бюджет). Вносьте туди регулярно свої витрати і надходження, і в кінці місяця у вас буде наочна картина, де можна вивільнити кошти або яку статтю доходів можна збільшити.

3

НЕ беріть кредит. Ніколи. Це шлях в нікуди. Це НЕ вигідно, це НЕ зручно. З нашими ставками по кредиту, брати позику в банку, а вже тим більше позичати гроші в мікрофінансових організаціях — це безумство. Якщо у вас є борги, то ваша головна мета – максимально швидко погасити їх.

4

НЕ ставте все на одну кінь. Забудьте про вислів: «Або пан, або пропав». Використовуйте різні інструменти як для збереження грошей, так і для їх інвестування. Тобто забезпечте себе від зовнішніх факторів, якщо не спрацює один інструмент, то спрацює інший, і ви, як мінімум, нічого не втратите.

5

НЕ інвестуйте більше, ніж готові втратити. Будь-яка інвестиція – це, все-таки, ризик.

6

Примусьте працювати на себе тільки прибуток. Набагато краще, коли в будь-яких інвестиційних проектах крутиться тільки ваша прибуток. Тобто при першій же можливості виводите спочатку вкладені кошти і переходьте до наступного проекту. Так ви зменшите свої ризики.

7

НЕ поспішайте і НЕ поспішайте. Спонтанні рішення і дії, засновані на емоціях в 99% випадках помилкові. Якщо не впевнені, візьміть паузу.

І нарешті, найважливіше.
Невдачі і збитки – НЕ кінець світу і НЕ привід для самобичування.
Це ваш особистий досвід, ваші найцінніші знання.

UPD: 14.10.2017
Прості поради для отримання максимальної вигоди від банківських продуктів з прикладами і рекомендаціями читайте у статті «Фінансова грамотність від ХраниДеньги!: Візьми від банку».

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments