Оновлено 30.04.2017.

Сьогодні огляд професійного вкладника буде присвячений дебетової картки банку «Ренесанс Кредит» (MasterCard Worldwide).

З моменту запуску банком цієї пропозиції минуло трохи більше року, і вже можна підводити деякі підсумки. Як і будь-який банківський продукт, ця карта має як переваги, так і недоліки. Однак, зараз дебетовка «Ренесансу» виглядає цілком гідно порівняно з аналогічними продуктами (наприклад, карткою Кукурудза або Тінькофф Black), і завдяки своїй «безкоштовності» точно не завадить у будь-якій колекції.

UPD: 30.04.2017
На даний момент «Ренесанс Кредит» пропонує оформити дебетову карту з тарифним планом ТП 202, докладний огляд даної картки читайте у статті «Нова дебетова карта Ренесанс Кредит: Запасний варіант».

Ось як виглядає реклама картки на сайті банку:

Дебетова карта Ренесанс Кредит. Переваги

1 Випуск і обслуговування картки безкоштовні, причому, карту можна оформити, не маючи інших продуктів в банку (наприклад, внесків). Термін дії картки – 5 років. Карта без овердрафту.

2 Карта миттєвої видачі (неіменна), можна після отримання переоформити на іменну також безкоштовно (термін переоформлення приблизно 2 тижні). Правда, ніяких переваг іменна картка порівняно з неіменний не дає.

3 Відсоток на залишок коштів по карті: при сумі від 5000,01 до 500000 нараховується 7% річних. Зверніть увагу, що при рівне сумі 5000 рублів нараховуватися відсотки на карту не будуть. Відсотки фактично розраховуються кожен день (тільки перераховуються на картку у кінці календарного місяця), так що якщо в якийсь день на вашій карті буде знаходитися сума менше, ніж 5000,01 (за станом на початок операційного дня), то відсотки не будуть зараховані тільки за цей день.

UPD: 05.03.2016
З 18.03.2016 7% будуть нараховуватися на суму від 5000,01 рублів до 200000 рублів.

4 Можливість відкрити витратно-поповнюваний вклад «Без кордонів» з мінімальним незнижуваним залишком 1000 рублів під 9% річних (зараз вже 8,5%). Основну суму можна тримати на цьому вкладі, а безпосередньо перед витратами переводити потрібну суму до себе на карту (через інтернет-банк). Відсотки за вкладом можуть або щомісяця капіталізуватися, або автоматично «капати» на карту.

5 Крім власних банкоматів банку «Ренесанс Кредит», гроші з картки 5 раз в місяць без комісії можна зняти в будь-яких банкоматах. Місяць відраховується з дати активації картки.

UPD: 05.03.2016
З 18.03.2016 залишаться 2 безкоштовних зняття сторонніх банкоматах в місяць.

Варто враховувати, що багато банки вкрай неохоче видають готівку з карт, випущених іншими банками. Наприклад, «Ощадбанк» за всіма чужими картками дозволяє зняти не більше 5000 рублів за раз. А ось «Альфа-банк», навпаки, відрізняється щедрістю в даному питанні (до 450 тис рублів в нових банкоматах).

6 Зручний спосіб поповнення карти за допомогою сервісу С2С без комісії (card to card). Тобто переклад грошей з карти на карту при зазначенні номера картки, строку дії та CVV-коду.

С2С проходить без комісії тільки через форму на сайті «Ренесанс Кредит». Послугу на даний момент надає «Зв’язок-банк».

Зарахування коштів на карту банку «Ренесанс Кредит» MasterCard Worldwide через сервіс С2С проходить миттєво (якщо немає ніяких технічних неполадок). Кошти, що надійшли відразу стають доступні для наступних операцій.

Тобто через цю форму на дебетову карту «Ренесанс Кредит» можна без комісії з його боку «стягнути» гроші з інших дебетових карт. Тут потрібно враховувати, що комісія може бути в банку, з якого ви стягуєте». Банк-донор розцінює дану операцію як «зняття», тому ви не повинні перевищувати даний ліміт по карті.

Наприклад, для карти «Ощадбанку» Visa Electron і Maestro денний ліміт видачі готівки становить 50 тис. рублів. Відповідно, більше ніж 50 тис. в день на карту «Ренесанс Кредит» з ощадбанківської «стягти» не вийде.

Я думаю, очевидно, що якщо карта, з якою ви стягуєте» на дебетовку «Ренесансу», кредитна, то будьте готові до вильоту з грейса (детально тут: «Грейс період: тонкощі пільгового періоду кредитування») і комісії за зняття готівки.
Тому, в будь-якому випадку, дізнайтеся, як таку операцію розцінить ваш банк, уточніть ліміти.

Необхідною умовою є наявність на сторонньої мапі (карті-донора) функції 3D-Secure. З боку банку «Ренесанс Кредит» встановлений ліміт в 100 000 карбованців за одну операцію, 300 000 рублів в день і 600 000 в місяць.

UPD: 30.10.2016
«Ренесанс Кредит» ввів комісію 0,95% (мінімум 45 рублів) за стягання на свою картку з інших карт. Банки, які не беруть комісію за стягання на свої карти, можна подивитися в статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно».

7 У клієнтів банку «Ренесанс Кредит» є можливість користуватися інтернет-банком, в особливості, однією чудовою його функцією — безкоштовними вихідними банківськими переказами (причому, і на рахунки юридичних осіб):

Ліміт одного переказу — 100 000 рублів, в день — 300 000 рублів. Про те, де ще є безкоштовний міжбанк читай тут: «Платежі та перекази онлайн. Дешевий міжбанк»

Власне, пункти «6» і «7» є дуже важливими, особливо для професійного (серійного) вкладника. Якщо в якомусь банку у вас вигідний депозит, а зручне для вас відділення закрилося або прибрали банкомат, або взагалі банк «пішов» з вашого міста, то ви зможете поповнювати вклад дистанційно. Для цього ви просто вносите гроші на будь-яку зручну вам дебетову карту, «стягуєте» з неї на дебетову карту «Ренесанс Кредит», а далі через інтернет-банк відправляєте без комісії в ваш банк.

Ця схема особливо зручна для жителів невеликих міст, де дуже мізерне представництво різних банків, іноді і зовсім обмежений одним «Ощадбанком». Завдяки безкоштовному виходить міжбанку ви можете відкрити вигідні вклади у будь-яких банках (де є безкоштовний вхідний міжбанк) під час перебування у великих містах і отримувати підвищені відсотки. А рідний «Ощадбанк» використовувати тільки для поповнення його дебетової картки для подальшого «витягування» грошових коштів у більш гідні місця.

UPD: 18.03.2016
З 04.04.2016 витікаючий банківський переказ буде коштувати 30 рублів.

UPD: 30.04.2017
З 24.04.2017 «Ренесанс Кредит» скасував комісію за вихідний міжбанк за рахунок власних коштів клієнта на власні рахунки, відкриті в інших банках. Денний ліміт 300 000 руб. на Міжбанк не свої рахунки в інших банках і раніше коштує 30 руб.

Дебетова карта Ренесанс Кредит. Недоліки

1 Головний недолік, який заважає почати активно користуватися картою безпосередньо для повсякденних покупок, — це непродумана бонусна програма банку RenBonus (підключається автоматично). За кожну покупку дійсно нараховується 1% від суми покупки у вигляді балів («фантиків»), а також є одна підвищена категорія в місяць з додатковими балами (у січні +10% балами дають за категорію «Розваги»):

Щоб перевести бали в рублі, потрібно кожен місяць проходити новий квест. У січні 2016, наприклад, необхідно зробити покупки в категорії «Ювелірні прикраси» або «Побутова техніка» і за цими операціями можна буде отримати максимум 500 рублів відшкодування, якщо на бонусному рахунку не менше 300 балів (у грудні сума відшкодування при такому ж квесті обмежена не була):

Загалом, в бонусній програмі RenBonus надто багато умов, занадто багато «якщо». Єдине, що можна все-таки робити покупки за обраними категоріями, де нараховуються 11% балами, і уважно стежити за умовами їх конвертації. Може, в один прекрасний момент (бонуси поки не мають обмежень по терміну дії) вийде вдалий збіг обставин, при якому ви зможете перевести свої фантики в рублики.

Звичайно ж, банк залишає за собою право в односторонньому порядку в будь-який час змінювати умови своєї бонусної програми:

2 Варто враховувати, що якщо 6 місяців не здійснювати операції по карті і не тримати на неї якусь суму, то вона блокується і картковий рахунок закривається. А от якщо на картковому рахунку є хоча б 1 рубль, то блокування не відбудеться:

3 Зверніть увагу, що кошти, які надійшли на рахунки банку безготівковим шляхом без комісії через касу банку без використання картки), можливо отримати тільки через 30 днів з моменту зарахування, інакше ви потрапляєте на комісію мінімум в 3%:

А ось з картки через банкомат або POS-термінал безпосередньо в касі гроші можна зняти без комісії відразу, без 30-ти денного «отлеживания»:

Виноску «2» як раз вказує нам на те, що в касі за допомогою POS-терміналу гроші можна зняти без комісії. Правда, в колл-центрі банку повідомили, що POS-термінали встановлені не у всіх касах:

Іншими словами, якщо вам потрібно зняти гроші зі свого вкладу (і ви його поповнювали безготівковим способом менше 30 днів), то переведіть потрібну суму до себе на карту в інтернет-банку і знімайте без комісії в банкоматі (або у власних або чужих не більше 5 разів за місяць). Або переведіть міжбанком в інший банк, де немає вимог по «отлеживанию» для переведення в готівку грошових коштів, що надійшли безготівковим шляхом.

4 Поповнити картку (якщо не використовувати сервіс С2С на сайті банку) без комісії вкрай незручно. Власних банкоматів «Ренесанс Кредиту» трохи, а через термінали «Елекснет» і «Зв’язковий» без комісії поповнення можливе тільки за допомогою пристроїв, що безпосередньо знаходяться у відділеннях банків. До того ж через термінали «Зв’язкового» поповнення відбувається за 1-2 дні, а через «Елекснет» гроші на карті з’являються того ж дня, якщо операція здійснена до 17.00.

5 Немає мобільного банку для ще більш зручного управління своїми коштами (для перекидання на карту точної суми передбачуваної покупки безпосередньо з магазину з допомогою смартфона з вкладу «Без Кордонів»).

UPD: 05.03.2016
«Ренесанс Кредит» запустив мобільний банк для пристроїв на базі android і iOS.

6 Функціонал інтернет-банку не дозволяє встановити власні ліміти на зняття готівки в день, на максимальну суму покупок, або встановити заборону на інтернет-покупки або операції за кордоном.

7 Вихідного С2С (card-to-card) у дебетової картки «Ренесанс Кредит» немає, так що «поцупити» («сманисендить») з неї гроші на картку іншого банку не вийде.

8 Для того щоб ваш вихідний міжбанківський переказ «пішов» з банку в той же день, платіжне доручення необхідно сформувати і підтвердити до 13.59 в робочі дні. А ось внутрішньобанківські перекази здійснюються майже миттєво з 9.00 до 22.00 у всі дні, крім неділі (переклади пройдуть тільки в понеділок).

9 Обов’язково перевірте відключення послуги смс-інформування на гарячій лінії. Бували випадки, коли ця платна послуга (50 рублів в місяць) була підключена навіть незважаючи на відмову від неї у заяві на карту. В інтернет-банку інформацію про наявність будь-яких підключених платних послуг подивитися не можна.

Особисті враження

Оформлення карти зайняло в загальній складності 40 хвилин, в черзі стояти практично не довелося. Операціоністки сказав, що хочу оформити дебетову карту і отримати повний доступ до інтернет-банк, щоб з дому відкрити вклад «Без Кордонів».

Для оформлення картки потрібно заповнити досить докладну анкету (заповнює «Маринка» з ваших слів). Зокрема, банк цікавиться вашою освітою, місцем роботи, у власності квартира, і т. д. По суті, можете відповідати що завгодно, інформація ніяк не перевіряється. Всі ці дані потрібні банку, щоб в майбутньому розсилати вам рекламу з різними пропозиціями про кредит. У пункті смс-інформування (50 рублів в місяць) відразу поставив галочку в полі «відмова».

У підсумку, після підписання договорів про Карті і про відкриття банківського рахунку, заповнення анкети, а також прослуховування докладного розповіді про тарифи, «Маринка» урочисто вручила мені конверт з карткою, попередивши, що буде потрібно активація.
Подзвонив безпосередньо з відділення банку по стаціонарному телефону для активації карти і формування пін-коду. Для ідентифікації необхідно, крім кодового слова, сказати ще й паспортні дані та номер картки та номер телефону (що досить незручно, т. к. стаціонарний телефон коштує в загальному залі та іншим клієнтам важко не почути всі ваші персональні дані).

«Маринка» також заявила, що потрібно відразу покласти на рахунок картки через термінал 300 рублів. Така вимога ніде не прописано, до того ж хотілося все-таки випробувати сервіс С2С, тому відразу поповнювати картку через термінал не став, чемно відмовившись.

СМС з тимчасовим логіном та паролем для входу в інтернет банк прийшло через 3 години. Карту поповнив через сервіс С2С на сайті банку, банком-донором була карта «Альфа банку», поповнення сталося миттєво, без комісії як з боку «Ренесанс Кредиту», так і з боку «Альфа-банку».

В той же день через інтернет-банк відкрив вклад «Без Кордонів» на 1000 рублів, на всякий випадок. Відразу ж онлайн відправив банківський переклад в іншу кредитну організацію, що гроші дійшли до адресата в середині наступного дня.

Загалом, карта гідно виконує заявлені в ній функції і точно без шанувальників не залишиться. До того ж, якщо «Ренесанс Кредит» зробить все-таки свою програму лояльності «RenBonus» більш зручною в плані обміну фантиків на реальні гроші, то кількість клієнтів, що використовують дану дебетовку для повсякденних покупок, помітно збільшиться.

У будь-якому випадку, майте на увазі, що умови по картах можуть змінитися в будь-який момент, причому, це стосується і «безкоштовності» обслуговування картки. Єдине, банк зобов’язаний повідомити вас про це за 30 днів:

UPD: 14.02.2016
З середини лютого видача дебетових карток банку «Ренесанс Кредит» тимчасово припинена до весни:

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments