Останнім часом китайський юань постійно фігурує в нашому повсякденному житті. Ми чуємо, що економіка Китаю зростає, що інтерес до Китаю в світі збільшується, що Китай уклав угоду про торгівлю в національній валютах з черговою країною. Також Китай приймає активну участь у створенні міжнародних кредитних інститутів на противагу МВФ. Це і Азіатський Банк Інфраструктурних Інвестицій (АБІІ), і Банк Розвитку БРІКС.

Що з усього цього випливає? Відповідь очевидна, китайський юань скоро стане вільно конвертованою валютою, і, відповідно, попит на юані зросте до небес. А значить, за законами попиту і пропозиції, збільшиться і вартість юаня. Тобто на одну одиницю китайської валюти можна буде купити більше різних товарів.

Тим більше становище долара США і євро не виглядає таким вже стабільним. Вже навіть людина далека від світу фінансів знає, що американський долар не забезпечений нічим, а державний борг США перевищує всі розумні межі. І нескінченно ця ситуація тривати не може. А євро постійно лихоманить з-за внутрішніх проблем Євросоюзу, наприклад з Грецією. До того ж надто дорога валюта євро гальмує розвиток економіки ЄС (їх товари, номіновані в євро коштують дорожче, тому що вище витрати, і з/п також вище).

Таким чином, купівля юаня є досить непоганим інструментом для диверсифікації накопичень, який дозволить не тільки зберегти капітал, але і значно збільшити його в середньостроковій перспективі. І це незважаючи на те, що уряд Китаю старанно занижує курс національної валюти, щоб якомога сильніше зміцнити свою економіку, оскільки чим дешевше китайські товари відносно конкурентів, тим вони більш затребувані у всьому світі. Але нескінченно утримувати низький курс юаня неможливо, юань все одно буде зростати завдяки все сильніше набирає обертів економіці Китаю.

Ми прийшли до висновку, що купувати юань треба. Залишилося з’ясувати —

Де купити юані вигідно


1

Щоб купити готівку юані, скористайтеся сервісом РБК. Виберіть пару CNY/RUB (юань/руб) і підберіть обмінний пункт з вигідним курсом, зверніть увагу, що там також зазначено мінімальну кількість валюти, яку можна купити. Я рекомендую скористатися послугами дочки великого китайського банку Bank of China, АКБ «Банку Китаю Елос». Він займає 151 сходинку у фінансовому рейтингу порталу banki.ru (на 03.07.2015).

2

Щоб купити безготівкові юані відкрийте депозит в банку в цій валюті. Для підбору вкладу скористайтеся статтею «Вибір вкладу: Як отримати максимальний дохід», просто в додаткових параметрах введіть валюту вкладу – юані. Правда готівку юані Вам ніхто не дасть, і поповнювати ними внесок Ви не зможете. Ваш внесок буде прив’язаний до курсу юаня. Для користування юанем без обмежень потрібно відкривати депозит все-таки в «Банку Китаю Елос». Наприклад, вклад «Правильний вибір» від 50000 юанів на 180 днів під 3,75% річних (інформація від 03.07.2015). У цьому банку можна оформити пластикову карту Expresspay китайської платіжної системи UnionPay (яка з кожним роком стає все більш популярною), номіновану в юанях. Це дуже зручно для поїздок в Китай і для оплати китайських товарів в Інтернет-магазинах, т. к. Ви не втрачаєте гроші на подвійної конвертації, коли товар спочатку перераховується з юанів в долари, а вже з доларів на рублі.

3

Юані можна купити на Московській валютної біржі. Торги парою Юань/Рубль стартували з грудня 2010 року. Як це зробити, дивіться у статті «Професіонали розкривають карти: як купити валюту на біржі». Для покупки юанів проробляються всі ті ж операції, як і при купівлі доларів США. Тільки, щоб перевести юані, Вам спочатку потрібно відкрити рахунок в банку в юанях (відразу згадуємо про «Банк Китаю Елос»). І, власне, переказувати гроші зі свого брокерського рахунку туди, а потім вже вирішувати, Вам переводити їх або покласти на депозит. Комісії також будуть невеликими, як у випадку з доларами і євро, але все-таки злегка більше, т. к. «Банк Китаю» безпосередньо не надає брокерські послуги.

Сьогодні більше третини товарів, які купують у всьому світі, мають етикетку «Made in China». І як Ви думаєте, що станеться, якщо Китай в один прекрасний момент почне їх продавати тільки за юані?..

За оновленнями в цій та інших статтях тепер можна стежити на Telegram каналі: @hranidengi.

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments