Здрастуйте! у цій статті ми розповімо про криптовалюта і постараємося дати про неї всю найбільш важливу інформацію.

сьогодні ви дізнаєтеся:

 1. які існують криптовалюта.
 2. чому вони так популярні.
 3. як на них можна заробити.

Що таке криптовалюта

Розберемося, що ховається під терміном «криптовалюта», що це простими словами, і чому вона називається саме так. Саме найменування crypto currensy, що означає “криптовалюта«, з’явилося в журналі» форбс” в 2011 році. І з тих самих пір назва міцно увійшло в ужиток.

криптовалютою називають особливий різновид електронного платіжного засобу. Строго кажучи, це математичний код. Називається вона так через те, що при зверненні цих цифрових грошей використовуються криптографічні елементи, а саме електронний підпис.

Одиницею виміру в цій системі вважаються “коіни «(буквально – »монети”). Криптовалюта не має ніякого реального вираження типу металевих монет або паперових банкнот. Ці гроші існують виключно в цифровому вигляді.

Принциповою рисою, що відрізняє кріптоденьгі від справжніх, є спосіб їх виникнення в цифровому просторі. Так, реальні платіжні засоби потрібно спочатку внести на певний рахунок або електронний гаманець, а кріптовалютние одиниці з’являються вже в електронному вигляді.

“випуск” цифрових грошей відбувається різними способами: це і ico (первинне розміщення монет, система інвестування), і майнінг (підтримка спеціальної платформи для створення нових кріптоденег), і форжинг (утворення нових блоків у вже наявних криптовалюта). Тобто криптовалюта виникає буквально»з інтернету”.

Інша важлива відмінність від звичайної валюти полягає в децентралізації випуску. Випуск електронної валюти являє собою генерування математичного коду з подальшим електронним підписом.

Емітувати реальні гроші має право виключно центробанк, а ось випускати кріптоденьгі – будь-яка людина. Для того щоб здійснювати операції за допомогою криптовалюта, не потрібно контактувати ні з якими сторонніми організаціями (банками).

Платежі за допомогою цифрових грошей здійснюються рівно так само, як і звичайні електронні перекази за системою безготівкового розрахунку. Виняток становлять хіба що біржі, за допомогою яких кріптоденьгі можна монетизувати, тобто перевести в звичайні платіжні засоби.

Обіг такої валюти відбувається за системою “блок-чейна «(буквально» замкнутий ланцюг” в перекладі з англійської). Ця система являє собою розподілену по мільйонам персональних комп’ютерів у всьому світі базу даних. При цьому зберігання і запис інформації при зверненні кріптоденег відбувається на всіх пристроях відразу, що гарантує абсолютну прозорість і відкритість вироблених транзакцій.

Чому криптовалюта так популярна

Популярність криптовалюта обумовлена вимогами часу. У століття повсюдного поширення інформаційних технологій надзвичайно затребувані універсальні платіжні засоби, якими можна було б розраховуватися в електронному просторі без прив’язки до певної країни або установи. Таким засобом і стала криптовалюта.

Для розрахунків віртуальними грошима використовується тільки їх номер, тому криптовалюта і не потребує реальному вираженні. Цифрові платіжні засоби захищені криптографічним кодом, що робить їх більш надійними в порівнянні з “справжніми” грошима. А внаслідок абсолютної децентралізації емісії віртуальних монет, їх не можна ні підробити, ні заборонити.

Іншою рисою, що сприяє популяризації крипторозрахунків, є цілковита анонімність. При проведенні транзакцій ніхто не отримає ніяких відомостей про платника або одержувача, з усіх даних буде використовуватися тільки номер електронного гаманця.

А також привабливість криптовалюта полягає в тому, що її можна отримати самостійно. Тобто цифрову валюту можна дістати практично «з повітря». Але ж на покупці і продажу, а також інвестуванні криптовалюта можна ще й заробляти гроші. При цьому кріптоденьгі можуть бути обмінені на традиційні грошові кошти, внаслідок чого вони здатні приносити цілком відчутний дохід.

Види криптовалют

Цифрові гроші вперше з’явилися в 2008 році, а до теперішнього часу їх існує вже кілька тисяч різновидів. Є велика категорія (майже 50%) криптоденег, фактично не забезпечених ніяким змістом. Це так звані мильні бульбашки. Не будемо брати їх до уваги.

найбільш поширені види криптовалюта:

1. біткоіни (btc, bitcoin, на даний момент один біткоіни еквівалентний 4200 доларів сша). криптовалюта біткоіни простими словами – це найперша цифрова валюта, на основі якої розроблялися всі наступні. Розробник біткоіни – група розробників) – сатоши накамото. Для цієї валюти заявлена межа за кількістю в 21 000 000, однак, в даний час він все ще не досягнутий.

2. эфириум (etherium, дорівнює 300 доларів сша). Це розробка російського програміста віталія бутеріна. З’явилася така валюта порівняно недавно – в 2015 році. Зараз вона досить популярна поряд з біткоіни.

3. лайткоін (litecoin, ltc, прирівняний до 40 доларів сша). Валюта розроблена програмістом чарлі лі і випускається з 2011 року. Лайткоін вважається аналогом срібла серед криптовалюта (а біткоіни – аналогом золота). Випуск лайткоінов, як і біткоіни, теж лімітований і становить 84 000 000 одиниць.

4. зі-кеш (z-cash, 200 доларів сша).

5. деш (dash, 210 доларів сша).

6. риппл (ripple, 0,15 доларів сша).

Крім зазначених найменувань, в електронному зверненні використовуються також даркоін, праймкоін, піркоін, доджкоін, неймкоін і багато інших.

Найбільш популярною з усіх криптовалюта є біткоіни. Її назва складена зі слів “біт « – найменша одиниця інформації і» коін«, що в перекладі з англійської означає»монета”. Для btc, або біткоіни, створена не тільки програма, але і спеціальний цифровий гаманець, в якому можна цю валюту зберігати.

Крім цього, зараз є навіть особливі банкомати, в яких можна перевести біткоіни в звичні паперові гроші, а ряд торгових мереж і магазинів приймають цю валюту для розрахунку поряд зі звичайними купюрами і монетами.

Переваги та недоліки криптовалют

За своїми основними характеристиками цифрові гроші в значній мірі відрізняються від звичайних. Це тягне не тільки суцільні плюси, але і деякі мінуси для користувачів.

плюси:

 1. добути такі гроші за допомогою спеціально організованої діяльності (майнінг)може будь-хто. Оскільки немає єдиного емісійного центру і ніяких контролюючих цей процес органів, то ніхто не може заборонити добувати кріптоденьгі в мережі простим громадянам.
 2. всі операції з криптовалютами (так звані транзакції) відбуваються абсолютно анонімно. Єдина відкрита інформація в цьому випадку-номер електронного гаманця. А всі відомості про його власника закриті.
 3. децентралізований випуск, крім можливості видобутку грошей кожним бажаючим, обумовлює і відсутність контролю за цим процесом.
 4. для кожного різновиду криптовалюти передбачена межа випуску. Таким чином, неможлива надлишкова емісія і, як наслідок, щодо цих грошей не буває інфляції.
 5. криптовалюта захищена унікальним кодом на зразок електронного підпису, тому вона захищена від копіювання, а, отже, її не можна підробити.
 6. при транзакціях практично немає комісій, оскільки при проведенні операцій за допомогою криптовалюта виключена за непотрібністю роль третьої сторони відносин – банків. Отже, такі платежі порівняно дешевші, ніж при використанні звичайних грошових коштів.

При всьому різноманітті позитивних характеристик, у криптовалюта є і недоліки.

мінуси:

 1. якщо користувач втратив пароль від свого електронного гаманця, це означає для нього втрату всіх знаходяться в ньому коштів. Оскільки немає ніякого контролю за проведенням транзакцій за допомогою цифрових грошей, немає і гарантій їх збереження.
 2. криптовалюта характеризується високою волатильністю у зв’язку зі специфікою її обігу (волатильність означає часту зміну її вартості).
 3. щодо криптовалют можуть робитися спроби різних негативнихВпливів з боку національних регуляторів грошового обігу (наприклад, центробанку рф).
 4. оскільки з часом процес добування кріптомонет все більш і більш ускладнюється, то майнінг за допомогою обладнання окремих користувачів стає все менш рентабельним.

Кожен з існуючих видів криптовалюта володіє як достоїнствами, так і недоліками, властивими їм усім в сукупності.

в цілому ж все кріптоедініци валюти характеризуються тими ж рисами, що і сучасні гроші, а саме:

 • вони універсальні;
 • є обмінним засобом;
 • їх можна накопичувати;
 • виконують розрахункову функцію.

Вартість цифрових грошей варіюється в залежності від попиту і пропозиції.

Як заробляють на криптовалюті

в даний час є ряд способів заробітку на біткоіни та іншої віртуальної валюті:

1. купівля-продаж криптовалюти . Це робиться на спеціальних біржах або обмінниках електронних грошей. Принцип дії в тому, щоб купити валюту під час зниження її вартості, а продати – під час підвищення. Найчастіше така торгівля пов’язана з біткоіни, оскільки їх вартість вище інших видів криптовалюта.

рекомендуємо до прочитання:

Як заробити біткоіни-9 робочих способів з нуля + інструкція з виведення криптовалюта.

2. інвестиції криптовалют . Інвестиції проводяться шляхом передачі певної суми електронних грошей однієї особи в довірче управління іншій. Зазвичай питаннями довірчого управління займаються брокери.

3. видобуток електронних грошей (майнінг) . майнінг криптовалюта простими словами-це процес добування криптовалюта за допомогою спеціального програмного забезпечення. На звичайному домашньому комп’ютері великі обсяги криптовалюта зробити не вдасться, потрібні досить значні потужності, а, отже, придбання додаткового обладнання. необхідні потужні відеокарта і процесор. Крім цього, використовуються і спеціальні апарати – так звані майнінг ферми, які виробляють криптовалюта.

4. майнінг хмарним способом . Для такого виробництва цифрової валюти не знадобиться купувати додаткові пристосування. Для цього існують спеціальні сервіси, на яких можна продавати і купувати обчислювальну потужність. Тобто сервіс генерує для вас криптовалюта, а ви оплачуєте витрачену потужність.

5. роздача криптовалюти . Такі послуги зазвичай надаються за залучення рефералів або введення букв з картинок (капчі), тобто фактично за збільшення відвідуваності сайту. Це так звані шлюзи, крани або роздавальники. А також є спеціальні біткоіни-ігри, в яких можна заробити електронні гроші. На таких сервісах заробіток невеликий: за годину лунає невелика частина біткоіни (сатоши).

Висновок

Таким чином, криптовалюта – це нове слово в грошовому обігу. Її виникнення обумовлено потребами часу. Незважаючи на те що кріптоденьгі не мають реального вираження, вони практично нарівні з традиційними валютними одиницями можуть брати участь в різних операціях на ринку.

В даний час існує ряд способів заробітку криптовалюта, а також варіантів отримання з них прибутку, чим і користуються найбільш просунуті користувачі.

В цілому криптовалюта за своїми характеристиками багато в чому схожа з традиційними грошима, однак, має і ряд принципових відмінностей, які дозволяють цифровим грошам все більше набирати популярність в сучасному інформаційному просторі.