Оновлено 12.08.2018.

Ощадбанк – як багато в цьому звуці для серця російського злилося… Важко знайти сім’ю, в якій ніхто не користується послугами цього банку.

Багато лають його за невигідні карти і депозити, тим не менш, деяким продуктам «Зеленого Слона» цілком можна знайти застосування.

Картки Ощадбанку дуже зручні для поповнення завдяки великій кількості банкоматів. В подальшому з них можна стягнути грошові кошти в інші кредитні організації, що пропонують вклади з високою процентною ставкою і карти з хорошим кэшбэком.

Природно, для цих цілей хотілося б відкрити якісь безкоштовні картки Ощадбанку. І такі карти в «Ощад» є, крім пенсійної (соціальної) картки СВІТ (соціальна Maestro вже не оформляється, тільки перевипускається), будь-який бажаючий може відкрити безкоштовні карти Visa або MasterCard Momentum. Ось як виглядає реклама даних карт:

Як написано на сайті, для отримання цих карток достатньо звернутися в будь-який офіс Ощадбанку, показати документ, що засвідчує особу, та підписати необхідні документи:

На практиці процес отримання безкоштовних карток Momentum дещо складніше, про це нижче.

Карта Сбербанк Моментум. Основні переваги
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

Випуск і обслуговування чипованных неіменних карток Visa Classic Momentum або MasterCard Standard Momentum безкоштовні, PayPass/PayWave у них немає, функція 3D-Secure підтримується. «Моментумы» Ощадбанку бувають в рублях, доларах США і євро:

Для розрахунків у рублях підійде рублева карта Momentum Visa або MasterCard. Якщо вам потрібна валютна карта, то краще зупинитися на MasterCard (в більшості випадків оптимальна доларова картка). Єврова картка вигідна тільки в зоні євро.

На відміну від Ощадбанківських карт платіжної системи Visa, карт MasterCard немає додаткової комісії при конвертації «тугриків» у валюту розрахунків платіжної системи з банком (доларом США). Тобто при купівлі в місцевій валюті за доларової картці буде одна конвертація за вигідним курсом MasterCard з місцевої валюти в долар і списання з доларового рахунку (з доларової карти Visa Momentum буде ще додаткова комісія 2%).

UPD: 12.08.2018
Крім Visa Classic Momentum та MasterCard Standard Momentum, в «Ощад» з кінця липня 2018 можна також оформити безкоштовну СВІТ Momentum, ліміти на операції у неї такі ж:

2 Велика кількість банкоматів та відділень.

Завдяки великій кількості банкоматів і відділень Ощадбанку картки Momentum дуже зручно поповнювати. Долари США і євро на валютні Моментумы вийде внести лише через касу, валютних банкоматів, що працюють на прийом, у Ощадбанку немає:


Ліміти на зняття з карток Momentum в банкоматі вельми скромні (50 000 крб./1600 $/1200 євро в день і 100 000 руб./3200 $/2500 євро в місяць), до того ж без комісії це можна зробити тільки в територіальному банку, в якому відкрито карта. З регіональною мережею Ощадбанку можна ознайомитися тут:


Правда, ці ліміти легко обійти, в інтернет-банку можна відкрити Ощадні рахунки в різних валютах і знімати з них необхідну суму в касах «Ощад», отлежка не потрібно (попередньо в інтернет-банку або мобільному додатку потрібно перевести гроші з картки на цей рахунок):

Ощадний рахунок також зручно використовувати як транзитний для поповнення картки міжбанком. Якщо відправляти гроші відразу на картковий рахунок, то вони будуть йти довше.

Завдяки великому наявності банкоматів, картку «Ощад» можна пристосувати для розміну готівки. Наприклад, ви поповнили її на 5000 руб., потім зняли 4900 руб. і ще 100 руб. за іншу операцію.

3 Безкоштовні внутрішні перекази з картки на картку.

Як написано в тарифах Ощадбанку, гривневі перекази з картки на картку здійснюються без комісії (карти повинні бути відкриті в одному відділенні).


При наявності декількох відділень у місті, переклади безкоштовні в межах одного міста (список міст, у яких є кілька відділень, можна подивитися тут). Відділення може містити багато додаткових офісів:

Поняття «одне місто» у Ощадбанку досить умовне. Як правило, перекази між картками, відкритими в одній області, йдуть без комісії (наприклад, між картами Москви і Московської області, хоча це навіть різні територіальні банки і явно не «одне місто»):Причому для переказів з карти на карту клієнтам Ощадбанку не обов’язково знати номер картки, достатньо телефонного номера, який прив’язаний до мобільного банку. Що, в принципі, досить зручно, оскільки для отримання перекладу не потрібно називати сторонній людині номер своєї картки.

Денний ліміт перекладів з карти на карту між клієнтами Ощадбанку через дистанційні сервіси банку для карток Momentum встановлений в розмірі 101 000 руб.:

Завдяки безкоштовним С2С переказах між клієнтами і наявності хоч який-небудь картки «Ощад» практично у кожного прийом платежів за різні послуги таким способом дуже популярний у фрілансерів, організаторів спільних закупівель, продавців на Avito, дрібних підприємців і т. д.

Якщо ви часто відправляєте переклади зі своєї картки на чужу картку якого-небудь іншого територіального відділення (комісія в цьому випадку 1%), можна відкрити собі ще один Momentum в тому відділенні і уникнути комісії. Для цього ви спочатку переводите гроші на свою картку (на свої карти переклади завжди безкоштовні), а вже потім, в межах одного територіального відділення — іншій людині.

4 Безкоштовний донор.

Рублеві дебетові карти Моментум Ощадбанку є безоплатними донорами, тобто з них можна стягувати грошові кошти без комісії. Детальніше про С2С-перекладах читайте у статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно».

Щоб стягувати з карток «Ощад», потрібно попередньо активувати функцію 3D-Secure, підключивши мобільний банк. Безкоштовного пакету «Економ» буде цілком достатньо (потрібно вставити картку в банкомат або термінал, натиснути на кнопку «Підключити мобільний банк», вказати свій номер телефону, вибрати «Економ Пакет» і підтвердити операцію):


В тарифах дана здатність карт Ощадбанку відображена досить туманно. У пункті 4.1.2 зазначено, що перекази через сторонні сервіси з карт Ощадбанку Visa Electron, Visa і СВІТ на картки Visa, Visa Electron здійснюються без комісії. Про MasterCard Momentum згадки немає. У пункті 4.2.2 вказані кумулятивні ліміти (загальний ліміт на переклади на інші карти і через власні сервіси, і через сторонні) для таких карт: 30 000 руб. на одну операцію, 50 000 руб./день, 1,5 млн./місяць:

На практиці і Visa Momentum, і MasterCard Momentum є безоплатними донорами.

При стягуванні з карт «Ощад» іноді може відбутися блокування операції із-за її «підозрілості». Для розблокування потрібно зателефонувати на гарячу лінію і підтвердити, що цю операцію робите Ви, або просто почекати:
Картка Momentum також стане у нагоді, якщо вам потрібно стягнути кошти з вашої пенсійної картки СВІТ. Більшість сервісів поки не вміють стягувати з Світу безпосередньо, зате в «Сбербанк Онлайн» ви зможете перевести гроші зі свого Світу на Momentum і вже з неї стягнути в зацікавив банк.

5 Бонусна програма «Спасибі».

Бонусну програму «Спасибі від Ощадбанку» гідністю назвати можна з великою натяжкою. Тим більше для карт Momentum, де бонуси дадуть лише за операції максимум на 20 000 руб./міс.

За кожну покупку (крім списку виключень) Сбербанк наллє 0,5% балами «Спасибі» (валютні картки теж беруть участь в бонусної програмі «Спасибі». У всіх карт клієнта один бонусний рахунок. Бонусні бали «Спасибі» можна обміняти на знижку у партнерів, їх можна подивитися тут).

Забавно, що, виявляється, бонусна програма «Спасибі» неодноразово отримувала нагороди в номінації «Краща програма лояльності фінансових інститутів»:

Звичайно ж, насправді, звичайний Сбербанківський кэшбэк в 0,5%, та ще й не рублями, а фантиками «Спасибі», не витримує ніякої конкуренції з пропозиціями інших банків, де можна отримати 3-10% реальними грошима. Тим не менш, у бонусної програми «Спасибі» є свої переваги:

● Бонусна програма «Спасибі» діє і по валютним картками Visa і MasterCard Momentum. Тобто по факту ми отримуємо безкоштовні валютні карти з кэшбэком. Таким поєднанням, як не дивно, мало хто може похвалитися.

Для зарубіжних поїздок можна знайти карти і вигідніше і зручніше, проте деякі цілком задоволені роботою валютних «Моментумов» за кордоном:

● Часто партнери програми «Спасибі» пропонують підвищені бонуси за покупки:Загалом, зареєструватися в програмі «Спасибі» не завадить (це можна зробити в інтернет-банку, в банкоматах, або за допомогою смс-команди):

Ось список винятків, за що «Спасибі» не дадуть:


Термін дії бонусів «Спасибі» 3 роки. Якщо за 12 місяців жодного разу не скористатися картою, то бали згорять:

UPD: 30.06.2018
C 01.07.2018 Ощадбанк змінює свою бонусну програму «Спасибі». Докладний огляд оновленої програми читайте у статті «Спасибі від Ощадбанку: можна подоїти слона».

6 Безкоштовна кредитка.

Ощадбанк іноді надсилає своїм клієнтам індивідуальні пропозиції оформити безкоштовну золоту кредитку з чесним грейсом до 51 дня. Надання додаткових документів не потрібно, достатньо паспорта:

Чим керується «Ощад» при розсилці пропозицій, не зовсім зрозуміло:

Причому Ощадбанк особливо не дивиться на кредитну історію і дає мапу навіть тим клієнтам, у яких шанси отримати кредитку в інших банках невеликі:Безкоштовна золота кредитка Ощадбанку стане в нагоді як запасний гаманець на випадок форс-мажору, до того ж її можна використовувати при оренді готелів або автомобілів, щоб не морозити ліміт на інших вигідних картах або не використовувати власні кошти:

Докладний огляд кредитної картки читайте у статті Кредитна карта Ощадбанку: навіщо вона потрібна.

UPD: 06.07.2018

7 Можливість замовити карту «СВІТ Соціальна».

В інтернет-банку Ощадбанку з’явилася можливість замовлення безкоштовної іменної картки «СВІТ Соціальна» з підтримкою технології безконтактних платежів. Оформити заявку поки можуть всі бажаючі незалежно від віку.

Мою іменну картку робили 5 днів, після чого я отримав її у відділенні без яких-небудь зайвих питань з боку Маринки (на кшталт «Чому «Соціальну картку» отримує не пенсіонер?» і т. д.).

У деяких клієнтів процес отримання «Соціальної картки» СВІТ також проходив без проблем, а кому-то Маринки влаштовували допит з пристрастю, але картку все одно видавали:
UPD: 12.08.2018
В інтернет-банку і мобільному банку Ощадбанку і раніше можна залишити заявку на іменну безкоштовну карту «СВІТ Соціальна», не будучи при цьому пенсіонером. При отриманні картки на уточнюючі питання Маринок зазвичай достатньо відповісти, що карта потрібна для отримання субсидій, допомог, податкових відрахувань і т. д.:Якщо Маринки в якомусь конкретному офісі дуже сильно впираються і не видають картку, то на гарячій лінії можна попросити перекинути карту в інше відділення:

У «Соціальної картки» СВІТ Ощадбанку ліміти на отримання готівки і стягання більше, ніж у неіменних Momentum. До того ж з «Соціальної картки» покладено о Боже, я не вірю своєму щастю незнижуваний статус «Велике Спасибі» нової бонусної програмі Ощадбанку.

Карта Сбербанк Моментум. Основні недоліки

Ясна річ, що безкоштовні карти «Моментум» від Ощадбанку універсальними назвати ніяк не можна, у них немає відсотка на залишок, безкоштовного міжбанку, у них невеликі ліміти, вони не вміють безкоштовно стягувати з інших карток і т. д.
Проте ми їх беремо, в основному, для цілком конкретних цілей: зручного поповнення в численних банкоматах і подальшого стягування грошових коштів на вигідні картки сторонніх банків, а також для безкоштовних вихідних С2С-переказів іншим клієнтам Ощадбанку. Тому список недоліків, актуальних для нас, досить короткий.

1 Маринки не хочуть видавати безкоштовні карти Momentum.

Безкоштовні картки «Моментум» у банківських Маринок доводиться буквально вибивати. Вони придумають мільйон причин, щоб не видавати їх, і спробують нав’язати вам платні Сберовские картки.

Маринка може сказати, що необхідна перевірка ваших даних службою безпеки, і що вона передзвонить потім:

Ще Маринки можуть сказати, що такі картки більше не видають, що їх ніде не беруть, ні в інтернеті, ні за кордоном, що з них дуже легко вкрасти гроші, що їх видають тільки тим, у кого є кредит у банку:

Іноді сама система просто не дозволяє Маринку видати таку картку:

Маринки можуть говорити, що «Моментумы» покладені тільки новим клієнтам:

Про валютні карти Маринки повідомляють, що їх взагалі ніколи не було, тим не менше, ці карти є, і клієнти успішно їх отримують:
Загалом, головна порада для отримання безкоштовних карт Visa/MasterCard Momentum – будьте наполегливі і вимагайте. Кличте начальство, пишіть претензії безпосередньо у відділенні банку, також можна залишити відгук на склянках. Комусь допомагає дзвінок на гарячу лінію.


Яких-небудь офіційних обмежень в отриманні карток Momentum на сьогоднішній день немає, кожна людина може оформити три картки у різних валютах:

Коли я отримував свій «Моментум», Маринка відразу сказала, що такі картки у них давно закінчилися. Я відповів, що попередньо подзвонив на гарячу лінію і уточнив наявність даних карт саме в цьому відділенні (насправді я не уточнював).

Маринка заявила, що гаряча лінія не може знати, чи є у карти у конкретному відділенні (швидше за все, це насправді так), і ще раз повторила, що карт немає, і коли будуть – невідомо. Я запропонував написати претензію, щоб зафіксувати відсутність карт у відділенні.

Після цих слів Маринка призвела начальника відділення, який повідомив радісну новину: за щасливим збігом обставин якраз завтра мають привезти свіженькі картки Momentum.

На наступний день я прийшов в офіс і отримав свій Momentum MasterCard без зайвих питань. Природно, він був не свіженький, а цілком собі залежаний (картка була випущена кілька місяців тому).

2 Нав’язування додаткових платних послуг.

Піти з Ощадбанку з безкоштовною карткою Momentum і при цьому не допустити підключення платних або непотрібних (наприклад, «Автоплатеж») послуг – це майже мистецтво.

Сберовские Маринки можуть навіть страховку до безкоштовної дебетовій картці впарити, заявивши, що без неї мапу вони не віддадуть:


Після того, як ви відбилися від платних послуг, нав’язуваних Маринкою, оформляв карту, буде продовження битви.

У наступному раунді вам потрібно постаратися відігнати другу банківську Маринку, що працює в залі з планшетом. Вона буде стверджувати, що активувати карту можна тільки з її допомогою. Оком не встигнете моргнути, як вам підключать якусь платну послугу (платний пакет мобільного банку, наприклад).В моєму випадку Маринка була дуже нав’язливою, вона заявила, що у мене не вийде нічого підключити і активувати самостійно, що в меню є секретні пункти, про які знає тільки вона, і що моє підключення відвалиться через тиждень, а гроші з моєї картки вкрадуть. Тому мені слід просто назвати їй свій номер телефону, і вона швиденько зробить все сама.

На моє прохання відійти від терміналу і не заважати вона відповіла, що спеціально тут поставлена керівництвом, і що в її посадові обов’язки входить контроль за клієнтами. Загалом, довелося досить грубо відтіснили її від терміналу спиною (все-таки введення пін-коду це досить інтимний процес), але витріщатися на монітор вона не перестала.

Однак після того як я підключив економний пакет мобільного банку (він безкоштовний), сформував логін і пароль від «Сбербанк Онлайн» і запросив баланс, Маринка втратила до мене всякий інтерес і кудись випарувалася.

Ось відгук клієнта, також зіткнувся з дуже нав’язливою Маринкою, яка намагається підключити платні послуги:

Також я рекомендую відключити безкоштовну послугу «Швидкий платіж», з допомогою якої можна платити за телефон або переказувати гроші зі своєї карти на інші картки допомогою смс або ussd-команд.


Я солідарний з тими, хто вважає, що «Швидкий платіж» — це не зручність, а діра в безпеці. Не хочу, щоб з моєї картки можна було перевести гроші, лише отримавши доступ до мобільного телефону.:Для відключення послуги «Швидкий платіж» потрібно «Сбербанк Онлайн» зайти в розділ «Налаштування», виберіть «Мобільний банк» і натиснути посилання «Відключити»:

Також хотілося б звернути увагу на одну деталь: логін і пароль від «Сбербанк Онлайн» можна отримати не тільки в банкоматі, але і на сайті, досить номера картки та мобільного телефону. Причому ці паролі будуть існувати паралельно:


Загалом, бережіть свій мобільний телефон і карту, і нікому їх не давайте.

3 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, в ПАТ «Сбербанк Росії» також є.

Висновок

Можливо, хтось вважає, що краще заощадити час і нерви, відразу оформити платну картку і підключити нав’язувані послуги. Тим більше, що це не такі великі гроші. Що ж, це їх право, якщо у людини є бажання підгодувати Грефа, не будемо його переконувати.

Тим не менш, в Ощадбанку є можливість отримати безкоштовні картки Visa Momentum і MasterCard Momentum в різних валютах. Потрібно лише вести себе трохи наполегливіше.

Ясна річ, що Маринки не по своїй волі нав’язують платні картки та додаткові послуги, швидше за все, це негласна «політика партії». Хоча іноді оформлення безкоштовних «Моментумов» все-таки відбувається без шуму і пилу:

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments