Оновлено 11.12.2018.

Поява будь-якої нової карти завжди викликає інтерес. Адже перед емітентом картки завжди стоїть завдання залучення клієнтів, тобто заняття певної ніші. Потрібно запропонувати щось вигідне і унікальне, інакше ніхто просто не буде користуватися свежевыпущенным продуктом.

І «Мегафон» дійсно запропонував щось особливе, а саме банківську картку, що має спільний рахунок з балансом мобільного телефону:

Платіжна картка «Білайн» і картка «МТС-гроші» до балансів однойменних мобільних операторів зв’язку мають дуже віддалене відношення. У «Білайну» кэшбэк від операцій нараховується балами, якими можна поповнити баланс телефону «Білайн», а на мобільний телефон «МТС» зараховується кэшбэк від покупок при підключенні опції «Мобільна».

Повернемося до продукту. Ось як виглядає реклама банківської карти «Мегафон» на сайті:

Нам обіцяють 8% річних на залишок по рахунку, кэшбэк до 10%, безкоштовне обслуговування і моментальне отримання.

Зайти в «Мегафон-Банк» можна за посиланням bank.megafon.ru.

Розглянемо більш детально умови надання продукту, спробуємо виявити головні переваги і недоліки карти.

Банківська карта Мегафон. Особливості
1 Що з себе представляє банківська карта «Мегафона».

На сайті «Мегафона» в «поширені питання» наступне визначення: карта «Мегафона» – це банківська карта з повним функціоналом, рахунок – це рахунок мобільного телефону. Тобто при здійсненні покупок по карті «Мегафона», гроші будуть списуватися з балансу телефону. А поповнити баланс телефону, засобами можна буде скористатися при оплаті по карті:

Проте дане формулювання не зовсім коректна, упущена досить значуща деталь. Карта «Мегафон» – це передплачена картка, у неї немає окремого банківського рахунку:


Емітентом картки є ТОВ «банк Раунд».

Для здійснення платежу за допомогою картки мобільний оператор «Мегафон» збільшує суму електронних засобів платежу в Банку за рахунок коштів на особовому рахунку, що є авансом за послуги зв’язку Оператора. Дана послуга називається «Мобільні платежі»:

Тобто, по суті, у момент здійснення операції кошти на карті «Мегафон» перетворюються в електронні грошові кошти (ЕРС), які Ви надаєте банку «Раунд» для здійснення платежів. ЕРС не застраховані Агентством зі Страхування Внесків:

Загалом, як запевнили на гарячій лінії, якщо відкличуть ліцензію у банку «Раунд» гроші на балансі телефону мобільного оператора «Мегафон» не згорять. Згорять тільки кошти, які були авторизовані для здійснення платежів за допомогою картки, але не встигли піти з банку (тобто було збільшено залишок ЕРС за рахунок балансу телефону, а фактично банк здійснити платіж не встиг чи не зміг).

ТОВ «банк Раунд» — невелика кредитна організація, 290-е місце по Росії за розмірами активів нетто, контролюється представниками основного акціонера холдингу «Металоінвест» Алішера Усманова.

2 Умови отримання.

Першими володарями карти стали наші шаблістки-чемпіони Олімпійських ігор у Ріо:

І вже з 23.08.2016 карту «Мегафон» може отримати будь-який абонент «Мегафон» в Москві і області, Санкт-Петербурзі, Ярославлі, Твері, Калінінграді, Мурманську, Архангельську і Вологді.

Для отримання карти миттєвої видачі достатньо бути абонентом «Мегафона» і надати паспорт.

Карта видається неактивованої. Для активації та отримання PIN-коду потрібно зателефонувати на номер 5555. Після отримання ПІН-коду по картці можна відразу ж здійснювати покупки (перевірено особисто).

Жителі інших регіонів зможуть оформити цю картку з жовтня.

UPD: 06.05.2018
Станом на 06.05.18 картку «Мегафон» можна отримати по всій Росії.

3 Ціна видачі банківської карти «Мегафон».

У перший день видачі, тобто 23.08.2016, карту «Мегафон» можна було отримати абсолютно безкоштовно (чим я і скористався:) )

З 24.08.2016 вартість отримання картки наступна:
За картку MasterCard Standard власникам тарифів XS/S/M/L/XL/VIP платити не потрібно, а ось для користувачів інших тарифів випуск карти обійдеться в 149 рублів:

За картку MasterCard Gold володарі тарифів XS/S повинні розщедритися на 99 рублів. Володарі тарифів M/L/XL/VIP отримають картку безкоштовно. Для користувачів інших тарифів ціна складе 249 рублів:

Різниці в лімітах і умов карток Stаndard і Gold немає. Як сказали на гарячій лінії, єдина перевага картки Gold — це наявність привілеїв від МПС MasterCard.

Розумніше все-таки оформити карту Standard, щоб не переплачувати за міфічні привілеї. Але не все так просто, у відділенні «Мегафона», де я оформляв свою картку, сказали, що карт Standard у них просто немає.

UPD: 17.01.2018
Станом на 17 січня вартість карти «Мегафон» для різних тарифів наступна:

UPD: 06.05.2018
У абонентів «Мегафона» з’явилася можливість безкоштовно випустити віртуальну карту «Мегафон» (називається «Рахунок телефону»), плата за обслуговування не стягується. Як і пластиковою картою, виртуалкой можна розплачуватися в звичайних магазинах, в цьому допоможуть технології оплати смартфоном Google Pay, Samsung Pay і Apple Pay. По функціоналу віртуальна картка «Мегафон» нітрохи не поступається звичайній пластиковій картці.

ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ КАРТУ МЕГАФОН

«Мегафон Банк» проводить різні акції з популяризації такого способу оплати:

UPD:05.10.2018
З віртуальної карти також можна знімати готівку в банкоматі:


4 Вартість обслуговування.

Обслуговування банківських карт «Мегафон» безкоштовне, причому, на сайті «Мегафона» зазначено, що обслуговування завжди залишиться безкоштовним:

СМС-інформування по картах також безкоштовне:

5 Відсоток на залишок.

В умовах програми лояльності «Мегафона» зазначено, що 8% нараховується щоденно на залишок більше 500 рублів (якщо на рахунку менше 500 рублів, то відсоток у цей день не нараховується):


Зверніть увагу, що 500 рублів завжди віднімається з суми, на яку нараховується відсоток (бонус).

Бонус нараховується на суму менше 200 000 рублів:

Для отримання бонусів потрібно зробити хоча б одну покупку за допомогою картки в місяць:


Забавно, що в «Мегафон-Банку» (так називається онлайн-сервіс, в якому можна відстежити всі операції) у «поширені питання» зазначено, що для отримання відсотків на залишок потрібно підтримувати незнижуваний залишок в 1000 карбованців:

А ось на сайті «Мегафона» йдеться все-таки про 500 рублях:

6 При здійсненні першої покупки на баланс мобільного телефону зараховується 100 рублів (їх можна використовувати лише на послуги зв’язку):

UPD: 09.09.2016
Першу операцію з допомогою карти зробив, бонус автоматично не зарахував. Подзвонив на гарячу лінію, сказали, що був технічний збій, обіцяли нарахувати в ручному режимі протягом дня. Не обдурили, 100 руб, які можна витратити тільки на послуги зв’язку, на баланс телефону були зараховані. Відображаються ці кошти в «Мегафон-Банку» фіолетовим кольором, щоб не переплутати з реальними грошима:

UPD: 28.03.2017
Акція з заохоченням в 100 руб. за першу покупку закінчилася.

7 Кэшбэк до 10%.

UPD: 11.12.2018
На карті «Мегафон» можна підключати платні опції для підвищеного кешбека в 10%:

Вартість кожної підвищеної категорії становить 119 руб./міс. Для підключення доступна категорія «Супермаркети» (MCC 5411), «Ресторани та кафе» (MCC 5812, 5814), «АЗС» (MCC 5542, 5541, 5983), «Таксі та каршерінг» (MCC 7512, 4121, 4789). Ліміт кешбека по кожній категорії дорівнює 1000 крб/міс. (відлік 30 днів починається з дати підключення опції):


MCC 5411 – це код великих мереж супермаркетів, таких як «Пятерочка», «Діксі», «Магніт», «Ашан», «Атак», «Стрічка», «Перехрестя», «ОКЕЙ», «Карусель», «METRO» і т. д. В категорії «Ресторани» немає MCC 5811 і 5813, однак ці коди все-таки зустрічаються не так часто. У категорію «АЗС» потрапили всі МСС, що зустрічаються на наших АЗС.

До одній карті можна підключити кілька опцій, відповідно, за кожну потрібно заплатити по 119 руб./міс., ліміт каші 1000 руб./міс. на кожну з підключених категорій:

Невигідного округлення кешбека по карті «Мегафон немає:

Ліміт винагороди встановлений на номер телефону, а не на паспорт, так що якщо у вас є декілька номерів телефону «Мегафон» і до них випущені карти «Мегафон», то можна буде отримувати кэшбэк по кожній з них.


Кэшбэк виплатять протягом 60 днів після покупки. На момент виплати кешбека діючу опцію мати не потрібно.


На додаток до акційного кэшбэку в різних магазинах, список яких оновлюється кожен місяць, за кожні витрачені по карті 100 руб. «Мегафон» нараховує 10 бонусних мегабайтів. Термін придатності бонусних мегабайтів 1 рік. Бонусні мегабайти витрачаються після інтернет-трафіку, включеного в тариф або платні опції:


8 Ліміт на операції.

В тарифах по карті і Gold Standard вказаний ліміт на операції по карті – 100 000 рублів в день, 600 000 рублів на місяць.

UPD: 06.05.2018
З 1 травня 2018 «Мегафон Банк» встановив ліміти на покупки, мабуть, в рамках боротьби з нецільовим використанням картки.

Місячний ліміт на покупки з MCC 4814 (поповнення мобільного телефону на сайтах операторів) становить 5000 руб. З суми перевищення буде стягуватися комісія в 0,75%:


Місячний ліміт на операції з MCC 6012 становить 10 000 руб. З суми перевищення буде стягуватися комісія в 0,75%:


Для звичайного користувача зустріти MCC 6012 при оплаті карткою MasterCard вкрай важко.

UPD: 31.07.2018
З 1 серпня 2018 «Мегафон» перестає брати комісію за покупки по картці «Мегафон» з кодом MCC 4814. В тарифах у цьому пункті залишився тільки MCC 6012:


UPD: 05.10.2018
У віртуальної карти ліміти на операції дещо нижчими порівняно з пластиковою карткою:

9 З картки можна знімати кошти в банкоматах (тобто переводити баланс мобільного телефону). Комісія за цю операцію 2,5% при загальній сумі зняття до 100 000 руб./міс. Якщо знімати більше, то комісія збільшується:

З карти можна перевести грошові кошти на іншу карту, комісія за MoneySend становить 1,99% (MCC: 6536, 6537, 6538):


«Стягнути» безкоштовно з банківської карти «Мегафон» з допомогою сторонніх сервісів без комісії не вийде. Комісія в 1,99% буде і в цьому випадку. Тобто карта «Мегафон» поповнила список карт, які беруть комісію за стягання зі своїх карт (докладно про це читайте у статті: «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно»).

За поповнення електронних гаманців з банківської карти «Мегафон» доведеться заплатити комісію в 8% (MCC: 4829, 6050, 6051, 6539, 6540).

UPD: 06.05.2018
Денний ліміт на стягування з карти «Мегафон» складає 100 000 руб., місячний — 300 000 руб.:

З 01.05.2018 «Мегафон» дозволяє зняти зі своєї картки до 3000 руб./міс. у будь-яких банкоматах без комісії (календарний місяць). При знятті від 3000 руб. до 10 000 руб включно — комісія 2,5% (з суми перевищення 3000 руб.), при знятті від 10 000 руб. до 100 000 руб. — комісія 3,5%. При переведенні в готівку понад 100 000 руб. за календарний місяць — комісія 4%.

Ліміт на безкоштовне отримання готівки карти встановлений на паспорт, а не на карту (тобто якщо випустити кілька карт «Мегафон» на своє ім’я, то на них буде поширюватися загальний ліміт).

UPD: 30.08.2018
«Мегафон» з 1 вересня 2018 неприємний сюрприз підготував для неуважних клієнтів.

За новими тарифами скасовується безумовне право на отримання готівки з картки «Мегафон» до 3000 руб./міс. без комісії в будь-яких банкоматах.

Тепер з карти «Мегафон» можна зняти готівку без комісії в будь-якому банкоматі тільки після того, як були здійснені звичайні покупки по картці на суму від 3000 руб. і вище в поточному місяці. Зате після виконання цієї вимоги без комісії можна буде зняти вже 10 000 руб.

«Мегафон» чітко не вказав, які MCC не зараховуються у цей оборот і, більше того, написав в тарифах, що має право не включати в оборот будь-які операції за своїм розсудом. Загалом, як-то не дуже чесно по відношенню до клієнтів.

UPD: 09.09.2018
«Мегафон» представив список MCC-кодів, які не зараховуються в необхідний оборот покупок для бескомісійного зняття в банкоматах 10 000 руб./міс.:

10 На карту можна встановити окремі ліміти на операції (зняття готівки, покупки у день/місяць і т. д.):

11 Власники банківської карти «Мегафон» дають згоду на отримання спаму.

12 За умовами оферти клієнт погоджується на передачу всіх даних про операції якимось іншим особам:

13 Умови та тарифи можуть змінитися в будь-який момент.

14 Банк може відмовити в операції, пославшись на 115-ФЗ.


UPD: 17.01.2018
В останні місяці зустрічається досить багато скарг клієнтів, які зіткнулися з блокуванням карти при спробі зняття з неї готівки або здійснення переказу:
UPD: 17.01.2018
15 При покупках в іноземній валюті по карті «Мегафон» використовується вигідний курс конвертації МПС MasterCard на день фактичного проведення операції по рахунку:При перевірці даної інформації на практиці деякі користувачі підтверджують, що використовується вигідний курс MasterCard:

Хтось пише, що, за його спостереженнями, курс конвертації відрізняється на 20-30 копійок:UPD: 06.05.2018
З 1 травня 2018 карта «Мегафон» втратила свою привабливість для закордонних покупок, тепер до вигідним курсом MasterCard на момент авторизації додається ще 3% комісії:


16 «Мегафон» запустив свій кэшбэк-сервіс. Кэшбэк виплачується на карту «Мегафон»:

По моїм спостереженням, каша у цього кэшбэк-сервісу не така навариста, як у популярних сервісів ePN і Letyshops.

Особисті враження від першого дня використання карти

Співробітники в офісі були досить підготовленими вже в перший день видачі картки, компетентно і докладно розповідали про умови і тарифах по банківській карті «Мегафон».

До гарячої лінії було дуже важко додзвонитися, а «Мегафон-Банк» працював нестабільно (мабуть, із-за напливу бажаючих ознайомитися з сервісом), при спробі зайти в платіжний кабінет постійно видавалися помилки:

Зробив невелику покупку за допомогою картки в ТСП, все пройшло штатно. СМС-повідомлення про здійснену операцію прийшов через пару хвилин.

Висновок

Банківська карта «Мегафон» — продукт досить цікавий. Можливість здійснювати покупки без комісії за рахунок балансу мобільного телефону – досить незвичайна послуга. Враховуючи, що у віртуальної карти немає плати за випуск і обслуговування, отримати її точно не завадить.

ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ КАРТУ МЕГАФОН

Відсоток на залишок складно сприймати всерйоз, оскільки тримати істотні суми на балансі мобільного телефону ризиковано. Але зайва копійчина в будь-якому випадку приємна.

Можливість виводити гроші з балансу мобільного телефону «Мегафон» з допомогою MoneySend з комісією 1,99% може зацікавити багатьох (наприклад, власників кредитної картки «Тепло» від банку «Східний»). Приємно, що «Мегафон» тепер дозволяє знімати по 10 000 руб./міс. зі своєї картки (у тому числі з віртуальної) в будь-яких банкоматах витрат при обороті в 3000 руб./міс.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments