Багато банків пропонують за своїми картками підвищений кэшбэк на АЗС в надії залучити більш заможну аудиторію. І це виглядає цілком розумно, утримання власного автомобіля — зовсім недешеве задоволення, і якщо людина може собі це дозволити, значить він ставиться, як мінімум, до середнього класу. Велика ймовірність, що він скористається та іншими послугами банку, наприклад, відкриє вклад або візьме кредит на дорогу покупку.

Конкуренція в даному сегменті дуже висока, серед лідерів можна відзначити карту Tinkoff Drive c кэшбэком в 10% на АЗС і 5% за покупки в категорії «Автопослуги», карту «Ак Барс Generation» з 10% кешбека в категоріях «Транспорт» і «Розваги», карту Cash Back від «Альфа-Банку» з 10% каші на АЗС і 5% в кафе і ресторанах, а також «Автокарту Platinum» від банку «Зеніт» з кэшбэком в 10% на АЗС «Татнафта» і 5% на всіх інших. По карті «Халва» можна отримати 12% кешбека на АЗС, які є партнерами («Лукойл», «Татнефть», «Нефтьмагистраль» та ін), при оплаті смартфоном за рахунок власних коштів.

Банк «Східний» теж вирішив не відставати і запропонував «Автокарту» з 10% кешбека на АЗС, 3% на таксі, каршерінг, парковки і штрафи ГИБДД і 1% на все інше. Ось як виглядає реклама карти на сайті банку:


Автокарта від банку Східний. Переваги
1 Безкоштовний випуск та обслуговування.

«Автокарта», як і інші кредитні карти «Східного» — «Тепло» і «Карта Мандрівника», може бути незмінною миттєвого випуску Visa Instant Issue або іменний (у випадку з «Автокартой» це Visa Gold). Причому випуск іменної безкоштовний, а ось випуск моменталки платний, коштує 1000 руб. Обслуговування і тієї, і іншої картки безкоштовне.

Онлайн-заявка карти на сайті також можлива, перезвонившей Маринку потрібно сказати, що вам потрібна саме «Автокарта», і що ви заберете її у відділенні. Краще не погоджуватися на доставку картки кур’єром, про це трохи нижче.


ЗАМОВИТИ АВТОКАРТУ

Кредитний ліміт у «Автокарты» може бути від 55 000 до 400 000 руб.

Одразу замовити іменну картку у «Східного» чому не можна, однак є обхідний маневр, щоб не платити банку зайві гроші: можна спочатку одержати неименную картку і потім вже замовити іменну «Автокарту». Плата за випуск моменталки спишеться тільки після першої операції по ній, якщо її не робити, то і списань не буде.

Після того, як у відділення прийде іменна картка, неименную потрібно закрити і попросити перенести кредитний ліміт на нову картку (Маринка зробить це без проблем).

В умовах надання кредитної «Автокарты» зазначено, що для замовлення іменної картки категорії Gold потрібно надати документ, що підтверджує дохід. Однак на практиці додатковий документ для оформлення іменної картки не питають.


У банку «Східний» діє акція «Приведи друга», за якою можна отримати 500 руб. Перед оформленням заявки на «Автокарту» скажіть співробітникові банку, що у вас є промокод 114-129-371. При здійсненні за допомогою картки покупок від 20 000 руб. і більше за рахунок кредитного ліміту протягом 30 днів з моменту її отримання, «Східний» подарує вам 500 руб.

2 Широка географія розповсюдження.

Банк «Східний» представлений в 64 регіонах РФ і має 700 відділень по країні:

3 Кэшбэк 10% на АЗС та 3% за штрафи ГИБДД, таксі, каршерінг, паркування.

«Східний» обіцяє платити 10% кешбека балами в категорії «Автозаправки», 3% в категорії «Автопослуги» (таксі, каршерінг і оплата паркування), 3% за штрафи ГИБДД і 1% за все інше. Кэшбэк покладений при використанні як власних коштів, так і позикових:

Каша нараховується тільки за покупки від 100 руб. і вище, незалежно від того, до якої категорії здійснюється операція:

У категорію «Автозаправки» у «Східного» входять МСС 5172, 5541, 5542, 5983. У «Автопослуги» (таксі, каршерінг, паркінг) — MCC 4121, 7523, 7512, 3351, 3355, 3357, 3364, 3366, 3374, 3381, 3386, 3387, 3389-3391, 3393, 3395, 3405, 3409, 3420, 3429, 3441, 7519. Штрафи ГИБДД визначаються за MCC 9222, 9399, 9311.

Уважний читач відразу помітить, що в категорію «Штрафи ГИБДД» входять МСС, які зазвичай видаються при оплаті податків. «Східний» нараховує кэшбэк і за такі операції.

Ось список операцій, за які «Східний» не наллє навіть 1% кешбека, він, до речі, досить короткий:

Бонусні рублі округляються до цілого значення в меншу сторону.

Ліміти кешбека виглядають дещо скромнішими, максимальна сума бонусних операцій в категорії «Автозаправки» обмежена 10 000 руб./міс. (кэшбэк 1000 руб./міс.), в категорії «Автопослуги» і «Штрафи» 5000 руб./міс. (кэшбэк 150 руб./міс.). Загальна сума бонусних операцій — 100 000 руб./міс.:

Бали нараховуються протягом 5 робочих днів з моменту покупки. Причому, на відміну від інших кредиток банку («Тепла» і «Карти Мандрівника»), бонусні рублі доступні для використання відразу після нарахування, а не через 30 днів. Бонусними рублями можна компенсувати повну вартість покупки (досконалої не раніше 90 днів назад), за яку був який-небудь кэшбэк. 1 бонусний рубль відповідає 1 реальному рублю:Бонусні рублі треба прилаштувати протягом двох років.

У правилах бонусної програми «Автокарте» є пункт, згідно з яким «Східний» залишає за собою право не нараховувати або навіть анулювати бонусні бали при використанні «Автокарты» для покупок тільки в категоріях з підвищеним кэшбэком, або якщо частка таких покупок значно перевищує інші операції:


Чесно кажучи, не бачу великої проблеми в цьому пункті. По-перше, не нараховувати бали — це всього лише право банку і не факт, що «Східний» буде насправді їм користуватися. По-друге — ліміти кешбека не дуже великі, тому грізна формулювання «зловживання правом» виглядає смішно. І третє, найголовніше, бонусні бали нараховуються всього через кілька днів після покупки і відразу доступні для компенсації. Тобто їх потрібно просто регулярно перетворювати на гроші, і «Східному» нічого буде анулювати, якщо йому раптом закортить це зробити.

4 Додаткові акції з кэшбэком.

Крім загальної бонусної програми, «Східний» надсилає своїм клієнтам індивідуальні пропозиції з хорошим кэшбэком за покупки в інших категоріях:


Завдяки цим акціям цілком можна розбавити витрати по «Автокарте» покупками не в категоріях «Автозаправки», «Автопослуги» і «Оплата штрафів ГИБДД», щоб не нарватися на «зловживанням правом».

5 Чесний грейс до 56 днів.

У кредитної «Автокарты» чесний пільговий період до 56 днів. Детальніше про те, що таке чесна/нечесний грейс, можна почитати в статті «Грейс-період: тонкощі пільгового періоду кредитування».

Розрахунковий період починається з наступного дня після отримання карти і триває 1 місяць. Платіжний період становить 25 днів з дати закінчення розрахункового періоду:


Припустимо, ми отримали карту 1 серпня, покупку здійснили 2 серпня, тоді розрахунковий період буде до 2 вересня, платіжний період — до 27 вересня. Покупки, здійснені після 2 вересня, підуть в наступний розрахунковий період, борг за ним потрібно буде погасити до 27 жовтня:

Якщо борг погасити не повністю, то пільговий період скасовується, і відсотки розраховуються за весь період.

При виникненні простроченої заборгованості (за внесення мінімального платежу у 1%, мінімум 500 руб.) передбачені різні штрафи, залежно від ліміту та періодичності:

Власні кошти з кредитки в рідних банкоматах і касах можна зняти без комісії, а ось за готівку кредитного ліміту доведеться розщедритися на комісію в 4,9%+399 руб.


Кредитні гроші краще не переводити, т. к. на такі операції не поширюється пільговий період кредитування, та відсотки починають капати відразу, а вони у «Східного» гігантські і можуть досягати 78,9%:

Також пільговий період не поширюється на перекази з кредитки, оплату інтернет-банку або мобільному додатку і на саме нарахування комісії за переведення в готівку.


Гасіння основного боргу відбувається в останню чергу, а оплата заборгованості за безготівкові операції відбувається до погашення заборгованості, що утворилася при проведенні готівкових операцій, у межах кожної черги:Якщо перевести це на російську, то, щоб відновити статус-кво при випадковому проведенні негрейсовой операції, доведеться вивести карту в нуль, тобто погасити всю заборгованість зі всіма відсотками. Тому обов’язково перевіряйте в незнайомих місцях МСС-код операції флагомером, щоб випадково не нарватися на поганий MCC, який «Східний» розцінить як зняття готівки.

6 Лояльні вимоги до оформлення.

Як і будь-який інший банк, «Східний» може відмовити у видачі кредитної картки. Тим не менш, вимоги до потенційним власникам своїх кредитних продуктів у банку досить лояльні. Кредитку в «Східному» можна отримати навіть з не дуже гарною кредитною історією і невеликим доходом. Клієнтам від 26 років для оформлення кредитки достатньо лише паспорта.Лояльні вимоги до видачі кредитних карт банк компенсує високими процентними ставками (що зовсім не страшно при використанні картки в грейс-період), а також нав’язуються додатковими послугами і продуктами, від яких цілком можна відмовитися (про це трохи нижче).

Тим не менш, частенько зустрічаються відгуки про відмову у видачі «Автокарты», причому інші кредитні продукти «Східний» цілком готовий надати. Деяким клієнтам вдається отримати цю карту не з першої спроби:


7 Відсоток на залишок власних коштів.

Незрозуміло, навіщо взагалі на кредитках «Східного» така опція, але вона є. На залишок власних коштів на «Автокарте» від 10 000 до 500 000 руб. за станом на початок операційного дня нараховується 4% річних.


8 Власний кэшбэк-сервіс.

У банку «Східний» є кэшбэк-сервіс для покупок в інтернеті. Основна його перевага у тому, що виплата прийде відразу на карту «Східного», а не буде збільшуватись де-небудь в особистому кабінеті, поки не назбирається мінімальна сума, доступна для виведення:


У конкурентів каша виходить все-таки трохи понаваристее, наприклад EPN за покупку на aviasales.ru дасть кэшбэк в 1,4%, а «Східний» тільки 1%.

За покупки в «Дочках-Сыночках» кэшбэк-сервіс «Східного» пропонує кашу в 1%, в той час як у Letyshops вигода набагато істотніше:

9 Підтримка Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay.

«Східний» підтримує передові технології оплати смартфоном Apple Pay, Samsung Pay і Google Pay на своїх картках платіжної системи Visa (в тому числі і на «Автокарте»).

Автокарта від банку Східний. Недоліки
1 Краще не погоджуватися на кур’єрську доставку.

У даному пункті йдеться не про якість роботи служби доставки карт «Східного», а про політику банку при дистанційній видачі своїх продуктів.

У всіх банках прийнято, що кур’єр привозить саме ту карту, яку ви замовили онлайн, але тільки не в «Східному». Банк вважає, що клієнтам все одно, які продукти оформляти і на яких умовах. Кур’єр привезе вам «кота в мішку», причому зі всілякими страховками і додпослуги. Тільки після підписання документів клієнт дізнається, яку карту він отримає. Звучить як абсурд, але саме так відбувається у «Східному». Це ж стосується і онлайн-заявки на кредит.Загалом, навіть якщо ви замовляєте карту онлайн, краще не погоджуватися на кур’єрську доставку, а йти за нею у відділення, де можна спокійно прочитати всі документи.

2 Нав’язування страховок і платних послуг.

Про нав’язування страховок та додаткових послуг у «Східному» можна писати нескінченно:) Щодня на порталі banki.ru з’являється приблизно по 10-15 відгуків від клієнтів, яким «Східний» так чи інакше нав’язав різні страховки, платні послуги, додаткові кредитні картки, промовчав про істотні моменти договору і т. д. Багато клієнтів пишуть скарги в ЦБ РФ, що звертаються до суду, виграють справи, але кількість подібних випадків не зменшується.
Однак умови бонусних програм на кредитних картах «Східного» (карти «Тепло», «Карти Мандрівника», «Автокарты») дуже смачні. Тому всі колються, але продовжують їсти цей кактус 🙂

У всіх документах «Східного» чорним по білому написано, що послуги і страховки добровільні. Дуже уважно читайте документи і по кілька разів повторіть співробітникові, що вам не потрібні страховки і платні послуги (на кшталт «Суперзащиты», консультації юриста, платній перевірки кредитної історії), а також додаткові кредитні картки навантаження (на кшталт «Просто карти»). Маринки будуть говорити, що програма не дозволяє видати карту без страховки, тим не менш, у відповідних полях потрібно поставити відмітку, що на страховку ви не згодні.

Незважаючи на вжиті заходи, швидше за все, «Східний» все одно підключить страховку, тому доведеться витрачати нерви і скаржитися. Це ж стосується і написання відмови від страховки після отримання картки, відразу банк її не відключить, потрібно буде штовхати його додатково. Мабуть, розраховують, що не всі захочуть зайвий раз зв’язуватися. Після кількох скарг страховки все-таки відключаються, а гроші не повертаються.
Варто звернути увагу, що у «Східного» до кредитці можуть нав’язувати кілька різних видів страховки. Від так званої «Програми страхування життя і працездатності позичальників кредитів і власників кредитних карток» (сума страховки — це відсоток від суми заборгованості на звітну дату), відмовитися складніше всього. Навіть після написання заяви «Східний» фактично відключає від неї тільки через рік. Від такої страховки потрібно категорично відмовлятися до отримання картки (інакше доведеться використовувати короткий грейс і виводити карту в нуль перед кожної звітної датою, щоб нічого не платити за страховку, або зовсім використовувати для покупок лише власні кошти)А ось від страховки, яка називається «Програма страхування ризиків власників кредитних банківських карт» (плата становить 100 руб./міс.) цілком реально відмовитися після отримання карти.

3 Проблеми з замовленням іменної картки.

Є відгуки клієнтів про те, що у Маринок іноді чомусь не виходить коректно замовити іменну картку після видачі неіменний (щодо «Тепла» і «Карти Мандрівника» таких відгуків не було). Причому вони ніби роблять все правильно, але заявка чомусь не проходить.

4 Карту незручно поповнювати.

В якості безкоштовного способу поповнення «Автокарты» «Східний» пропонує тільки власні термінали та відділення. Банків-партнерів у нього немає.

Також, як і з картою «Тепло» при поповненні «Автокарты» через термінали «Східного» в меню слід вибрати пункт «Погашення кредиту», а не «Поповнення картки», інакше гроші не автоматично потраплять на рахунок гасіння.

Поповнюватися з інших карт без комісії через власний сервіс кредитка «Східного» не вміє. Вхідний С2С через сторонні сервіси (штовхання з «Тінькофф Банку», наприклад) йде дуже повільно, заборгованість загаситься тільки після фактичного проведення операції за рахунком (3-5 днів).

«Автокарту» можна поповнити міжбанком (робити це потрібно з тих кредитних організацій, де він безкоштовний), затримки зарахування таких переказів немає.

У всіх кредитних карт «Східного» є одна особливість: зарахування коштів на рахунок картки автоматично не збільшує доступний баланс карти, якщо не зроблена відповідна настройка. Краще подати заявку на так званий «Автопереведення коштів з рахунку на картку і назад» в офісі, на гарячій лінії або через чат в інтернет-банку.

5 Платна зміна ПІН-коду.

«Автокарта» мають платіжну систему Visa, тому змінити ПІН-код у карти у сторонніх банкоматах не вийде (на відміну від карток СВІТ і MasterCard). У власних пристроях за таку операцію передбачена комісія в 50 руб.:

6 не Можна встановити ліміти на операції.

В інтернет-банку і мобільному додатку «Східного» не можна встановити різні ліміти, наприклад, заборонити зняття готівки в банкоматі, обмежити денну і місячну суму витрат з карти, заборонити покупки через інтернет і т. д.

7 Платне смс-інформування.

СМС-інформування в кредитній «Автокарты» платне, коштує 89 руб./міс.

Перший місяць смс-інформування безкоштовно (підключається всім при видачі картки). Його можна вимкнути у відділенні, на гарячій лінії чи за допомогою чату. При відключеному смс-інформуванні паролі 3D-Secure для покупок в інтернеті все одно приходять.

8 Використання «антивідмивного» закону (115-ФЗ).

Вже стали звичними пункти, згідно з якими банк може відмовити в проведенні операції, заблокувати картку, запросити документи, у ПАТ «Східний експрес банк» також є.

Висновок

Основна проблема всіх кредитних карт «Східного» в цілому і «Автокарты» зокрема — це нав’язування різних платних послуг і страховок. Проте якщо від всього непотрібного відмовитися, то на виході виходить цілком вигідна карта. 10% кешбека на АЗС та 3% за оплату штрафів /податків, парковок, послуг таксі та каршеринга зайвими точно не будуть, тим більше у карти безкоштовне обслуговування.

Зручно, що бонусні бали нараховуються протягом декількох днів після покупки і відразу доступні для перетворення в рублі.

Не забудьте про акцію «Приведи друга», за якою можна отримати 500 руб. Перед оформленням заявки на «Автокарту» скажіть співробітникові банку, що у вас є промокод 114-129-371. При здійсненні покупок від 20 000 руб. і більше за рахунок кредитного ліміту за допомогою картки протягом 30 днів з моменту її отримання, «Східний» подарує вам 500 руб.

При онлайн-заявці краще не погоджуватися на доставку картки кур’єром, а прийти за нею у відділення.

ЗАМОВИТИ АВТОКАРТУ

Знімати готівку з кредиток «Східного» і не дотримуватися умови пільгового періоду вкрай небажано, відсотки дуже високі.

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments