Як перевести гроші з картки на картку безкоштовно: Вконтакте і Однокласники

Оновлено 08.04.2018.

Сьогодні ми розглянемо досить популярний спосіб переказу грошей з картки на картку через соціальні мережі. З допомогою «Однокласників» і «Вконтакте» можна відправляти гроші без комісії з будь-яких карток MasterCard і Maestro.

Раніше ми вже розбирали питання С2С-переказів у статті «Card2Card: Переводимо гроші з картки на картку безкоштовно». Для цього ми стягували грошові кошти на картки банків, чиї сервіси вміють безкоштовно поповнювати свої карти з допомогою С2С і одночасно мають безкоштовний міжбанк («Кукурудза», «Тінькофф Блек», «Touch Bank», «Білайн»), щоб потім відправити гроші в цікаву кредитну організацію з допомогою реквізитів рахунку.

Іншими словами, щоб безкоштовно переказати гроші на картку «Ощадбанку» з картки іншого банку, наприклад, «Россельхозбанка», нам потрібно було спочатку стягнути гроші з картки «РСХБ» (card2card-перекази за номером карти) , наприклад, на картку «Touch Bank», і свежестянутые гроші відправити походить банківським переказом за реквізитами рахунку карти в «Ощадбанку».

З допомогою соціальних мереж можна помітно спростити рішення задачі по перекладу грошей з карти на карту. «Однокласники» і «Вконтакте» вміють безкоштовно «виштовхувати» гроші з карток, тобто нам доступний безкоштовний вихідний переклад з карти на карту (с2с або р2р переклад).

Для здійснення безкоштовних перекладів з допомогою «Однокласників» або «Вконтаке» між своїми картками нам треба мати два аккаунта в цих соціальних мережах, щоб з одного відправляти, а з іншого забирати кошти.

Перекази з картки на картку Вконтакте
1 Заходимо в профіль людини.

Ми можемо відправити гроші будь-якій людині (не обов’язково одної), для цього потрібно зайти в його профіль у соціальній мережі (для прикладу візьмемо Дмитра Милославського) і клацнути на значку «Написати повідомлення»:

2 Вибираємо рядок «Гроші».

У віконці «Нове повідомлення» натискаємо на вкладку «Ще» і в випадаючому списку вибираємо «Гроші»:

3 Вводимо суму переказу.

У з’являється вікні вводимо суму переказу (в нашому випадку це 1000 руб.), можна ще написати що-небудь оригінальне призначення платежу:

У цьому віконці клацаємо на посиланні «Детальніше про умови» і дізнаємося, що за переклади з карток MasterCard і Maestro комісія не стягується у рамках акції (з карт Visa комісія стягується, тому ми їх не розглядаємо):

Номер картки одержувача знати не обов’язково, він сам вирішить, на яку картку зарахувати Ваш переклад:

Відправити переказ без комісії можна тільки з випущених в Росії карток MasterCard або Maestro, а ось отримати можна і на карти цих платіжних систем, випущені в наступних країнах: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Німеччина, Грузія, Ізраїль, Італія, Казахстан, Латвія, Литва, Молдова, Румунія, Узбекистан, Україна, Франція, Чехія, Естонія.

Якщо валюта рахунку картки одержувача відмінна від рубля, то буде конвертація за курсом емітента картки:

Мінімальна сума одного переказу 100 руб., максимальна — 75 000 руб., денний ліміт по одній карті 150 000 руб., місячний – 600 000 руб.:

Одержувач повинен протягом 5 діб з моменту відправлення переказу його прийняти, інакше він просто повернеться до відправника:

Для здійснення переказу карта обов’язково повинна підтримувати функцію 3D-Secure.

Природно, карта відправника не повинна стягувати комісію за донорство, детальніше у статті «Card2Card: Як перекладати гроші з картки на картку безкоштовно».

UPD: 01.04.2017
З’явилися обмеження по сумі. При відправленні переказів з карток Mastercard і Maestro комісія не стягується з переказів на загальну суму до 75 000 рублів на місяць від одного користувача та/або з однієї карти. Якщо сума переказів від одного користувача та/або з однієї карти перевищує 75 000 рублів на місяць, то із суми перевищення стягується комісія 1%, мінімум 30 рублів за переклад.


UPD: 11.01.2018
Акція з безкоштовним перекладам з карток MasterCard і Maestro через сервіс соціальної мережі «Вконтакте» продовжувалася кожен місяць протягом усього 2017 року. У січні 2018 переклади з карток MasterCard і Maestro в рамках ліміту (75 000 руб./міс. від одного користувача та/або з однієї карти) також залишилися безкоштовними:


Якщо переводити більше 75 000 руб., то буде комісія 0,6%, мінімум 20 руб. (для MasterCard/Maestro), для карток Visa і СВІТ комісія 1%, мінімум 50 руб.

UPD: 08.04.2018
Безкоштовні перекази через сервіс «Вконтакте», як і в минулому році, продовжуються кожен місяць, на даний момент на сайті написано, що акція діє до 30 квітня 2018.

4 Вводимо реквізити карти відправника.

Після ознайомлення з умовами клацаємо на кнопці «Відправити», і перед нами з’являється поле, де потрібно ввести реквізити картки, з якої ми хочемо відправити гроші:

Під реквізитами є посилання на правила сервісу та умови оферти. У «Правилах сервісу» ми дізнаємося, що поставивши галочку в полі «Запам’ятати карту», ми дамо згоду на зберігання та використання реквізитів своєї картки компанії ТОВ НКО «Гроші.Мейл.Ру»:


Давати таку згоду якось не дуже хочеться, тому галочку в полі «Запам’ятати карту» ставити не будемо 🙂

Однак у вікні для вводу реквізитів все одно є фраза: «Натискаючи кнопку «Відправити гроші», Ви приймаєте правила сервісу та умови оферти».

Клацаємо на «умови оферти» для більш детального ознайомлення.

Перекази з картки на картку здійснює ПАТ «ВТБ 24». Бачимо напис, що оригінальний текст цієї угоди знаходиться на сайті «ВТБ24»:

Однак дана посилання неробоча і pdf-файл не завантажується:

В принципі, нічого крамольного в оферті немає, ТОВ НКО «Гроші.Мейл.Ру» збирає і обробляє розпорядження на переклади і передає їх в «ВТБ24» для їх здійснення:У «ВТБ 24» можна вимагати документи, що підтверджують здійснення переказу:

Є досить дивне вимогу до Платника зберігати документи та інформацію, пов’язану із переказом, протягом 3-х років:

Одержувач переказу повинен протягом 3-х робочих днів з моменту отримання повідомлення надати реквізити картки для зарахування переказу:

Банк може змінювати тарифи та умови:

UPD: 11.01.2018
В якості оператора перекладів з карти на карту сервісу «Вконтакте», крім «ВТБ24», з’явився «Московський Індустріальний банк»:

5 Вводимо пароль смс.

Після натискання на кнопку «Відправити гроші» нам потрібно ввести пароль смс для підтвердження операції:

Картка обов’язково повинна підтримувати 3D-Secure для здійснення перекладу. І це правильно: якщо хтось зламає Ваш аккаунт, то він все одно не зможе відправити гроші з Вашої картки без Вашого телефону.

Після введення пароля система повідомляє нам, що переклад успішно відправлено:

Наша тисяча успішно списалася з картки, МСС 6538 — Грошові перекази MasterCard MoneySend:

6 Введення реквізитів картки для зарахування платежу.

Заходимо в свій другий обліковий запис (куди ми, власне, відправляли переклад). Нам прийшло повідомлення, що хтось перевів нам гроші, натискаємо на значок «Отримати гроші»:

Далі вводимо реквізити картки, куди ми бажаємо зарахувати переклад, в нашому випадку це буде «Відмінна карта» від «Росгосстрахбанка» платіжної системи Visa (сама безкоштовно стягувати з інших карт вона не вміє). Галочку в полі «Запам’ятати карту» не ставимо і натискаємо на кнопку «Отримати гроші»:

З’являється повідомлення, що переклад успішно завершений:

На перший рахунок прийшло повідомлення, що Дмитро Милославський отримав наш переклад на 1000 руб.:

На мій погляд, варто було передбачити ще один етап в безпеці: щоб на номер телефону, прив’язаний до аккаунту одержувача, приходив код для зарахування платежу.

Зарахування платежу може бути моментальним, так і ні, залежить від банку. «Вконтакте» попереджає, що, наприклад, зарахування на картку «Ощадбанку» може зайняти до 3-х робочих днів:

Заходимо в інтернет-банк «Россгосстрахбанка» і бачимо нашу тисячу:

Проте варто пам’ятати, що при p2p-перекладах гроші фактично добираються до банку через 2-3 дні, це тільки платіжний баланс оновлюється одразу. Так що з деякими банками можна нарватися на технічний овердрафт, якщо спробувати тут же їх перевести в готівку або відправити міжбанком. Докладно про те, що таке технічний овердрафт, і в яких випадках він виникає, читайте у статті «Основні ризики дебетових карт: попереджений — значить озброєний».

Як перевести гроші з картки на картку: Однокласники

Методика перекладів з карти на карту через «Однокласники» дуже схожа на сервіс «Вконтакте», точніше, це «Вконтакте» схожий на сервіс «Однокласники», оскільки на ok.ru безкоштовні перекази з картки на картку стали доступні раніше, ніж на vk.com.

Переклади Card2Card в «Однокласниках» також здійснюються з допомогою ПАТ «ВТБ 24» і посередника ТОВ НКО «Гроші.Мейл.Ру».

1 Заходимо в профіль одержувача.

Заходимо в профіль людини, якій ми хочемо відправити гроші, і вибираємо розділ «Грошові перекази». Для прикладу знову візьмемо профіль Дмитра Милославського:

2 Вказуємо суму переказу.

Вказуємо суму переказу і коментар:

Клацаємо на написи «Про сервісі і комісії» і дізнаємося, що переклади з карток MasterCard і Maestro здійснюються без комісії, причому немає ніякого обмеження за датою:

Мінімальна сума одного переказу 100 руб., максимальна – 75 000 руб.. Денний ліміт (по одній карті) 100 000 руб., місячний — 500 000 руб.:

Переклад потрібно вжити протягом 3-х днів:

Відправляти перекази можна тільки з карт, емітованих в РФ, а от отримувати можна і на картки MasterCard та Maestro, випущені в інших державах: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Німеччина, Грузія, Ізраїль, Італія, Казахстан, Латвія, Литва, Молдова, Румунія, Узбекистан, Україна, Франція, Чехія, Естонія.

Перекази здійснюються тільки в рублях. Якщо валюта рахунку картки одержувача інша, то конвертація буде відбуватися за правилами емітента картки одержувача.

UPD: 16.03.2017
Перекази з картки на картку через соціальну мережу «Однокласники» тепер платні, як Visa, так і MasterCard і Maestro:

3 Вносимо реквізити карти відправника.

Вносимо реквізити карти, з якої ми хочемо відправити гроші:

Під реквізитами картки є посилання на вже знайому нам оферту для переказів через «ВТБ24» і умови зберігання реквізитів карти.

4 Вводимо пароль смс.

Переказувати гроші з допомогою «Однокласників» можна тільки з карт, що підтримують функцію 3D-Secure (так само, як і при використанні сервісу перекладів «Вконтакте»):

Система повідомляє, що переклад надіслано:

1000 рублів успішно списалася з картки, МСС 6538 — Грошові перекази MasterCard MoneySend:

5 Введення реквізитів картки для зарахування платежу.

Заходимо в свій другий аккаунт і бачимо повідомлення, що нам відправлений переказ, натискаємо кнопку «Подивитися»:

Вводимо реквізити карти, на яку ми хочемо зарахувати переклад, в нашому випадку це буде «Card Plus» від «КредитЕвропаБанка», і натискаємо «Зарахувати переказ на карту»:

Не вимагаючи введення яких-небудь додаткових смс, система повідомляє, що переклад відправлений на Вашу банківську карту.

Заходимо в ІБ «КредитЕвропаБанка» і бачимо, що платіжний баланс картки збільшився, причому дана операція вже відображається проведеної за рахунком (насправді грошей в «КЕБе» ще немає, просто він такий добрий):

Таким чином, грошей фактично на рахунку немає, але банк вважає, що вони вже там є, і починає нараховувати на них відсоток на залишок. Відповідно, якщо у карти-донора також є відсоток на залишок по рахунку, то поки операція проводиться (а це 3-5 днів), відсоток буде нараховуватися на одну і ту ж суму в різних банках (більш докладно про це можна почитати в статті «Новорічний настрій: Міжбанк і C2C в свята»).

Висновок

Сервіс перекладів з карти на карту через соціальні мережі, безумовно, зручний, та ще й безкоштовний поки, хоча зазвичай банки беруть комісію за вихідний переклад С2С. Обов’язкове використання функції 3D-Secure для здійснення переказів дозволяє не переживати за збереження грошових коштів на картці.

А ось відсутність будь-якого додаткового підтвердження з боку одержувача трохи турбує, оскільки якщо хтось заволодіє доступом в акаунт одержувача, то зможе перевести гроші на свою картку без будь-яких перешкод, хоча вірогідність цього сценарію украй мала, якщо Ви будете переказувати гроші між своїми картками з допомогою своїх акаунтів.

Необхідність давати згоду на зберігання та використання реквізитів своєї картки компанії ТОВ НКО «Гроші.Мейл.Ру» також позитивних емоцій не викликає.

А тепер візьміть свої чарівні палички і відправте по 100 руб. Дмитру Милославскому vk.com/dmiloslavski для відпрацювання навику…
Жарт 🙂

Сподіваюся, моя стаття була вам корисна, про всіх уточненнях і доповненнях пишіть в коментарях.

За оновленнями в цій та інших статтях можна стежити на Telegram-каналі: @hranidengi.

У зв’язку з блокуванням Телеграма створено дзеркало каналу в ТамТам (месенджер від Mail.ru Group з подібним функціоналом): tt.me/hranidengi.

Підписатися в Телеграм Підписатися в ТамТам

Підписуйтесь, щоб бути в курсі всіх змін:)

comments powered by HyperComments